Zdjęcia matowe czy błyszczące?

Zaczęty przez aga1322, 25 Lis 2007, 18:35:39

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zuzia

Cytat: "5czwartych"Zuzia, zdjęcia rodzinne robiłem w wielu miejscach (raz w swoim studio), jak na moje doświadczenie dzieci w studio ciężko okiełznać.
dzieci nie będzie. Tzn. będą, ale najmłodsze ma 25 lat. Chyba da sie okiełznać.

Cytat: "5czwartych"ostatnio robiłem ludziom u nich w domu. generalnie hołduję zasadzie: zdjęcia wszędzie gdzie fotografowani czują się dobrze. anyway - odezwij się na priw to prześlę Ci - jako dziurawy szewc co na stronie nie ma  - efekty moich pstrykań.
wiesz.... gdyby nie pogoda to może i bym myślała o czymś innym, ale tak..... jakoś brak mi wyobraźni.
Natomiast jestem otwarta na pomysły. Może nie być studio ale miejsce gdzie teraz (czytaj: w grudniu) wyjdą ładne zdjęcia. Potrzebne mi są max 3 - 4 ujęcia.

5czwartych

to na pw zapraszam. zupełnie jak u kondriatiuka w 'dziewczynach do wzięcia':
- jest wiele możliwości
- jakich
- dużo.... możemy pójść tam albo tam...

:P

zuzia


aja

tylko błyszczące i tylko z ramką  :-D

martos82

Cytat: "5czwartych"

a propos studia... jakbym miał polecić uczciwie... Marta Potoczek. jak się na nią zdecydujesz to powiedz że jesteś ode mnie z polecenia i że nadal dziękuję za lekcję asertywności. i że działa :)

Marta robi przepiekne zdjecia dzieci. Az sie nabiera ochoty na posiadanie i sfotografowanie wlasnych.


A zdjecia blyszczace ( choc nienawidze odbitych pauchow :evil: ) i z ramka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: "5czwartych"a propos studia... jakbym miał polecić uczciwie... Marta Potoczek.
przejrzalam jej ofertę. Zdjęcia są fajne. Ale jej warunki co do zdjęć - jak dla mnie nie do przyjęcia  :-/

mayagaramond

5czwartych - mam do Ciebie jako naszego forumowego speca of fotografii pytanie: poszukuje objektywu szerokatnego ( od 14 mm) do analogowego Nikona. Szukalam na niemieckim ebayu i w roznych sklepach internetowych, ale ceny, jak na akcesoria do aparatow analogowych, sa b. wysokie. Wiesz moze gdzie moglabym jeszcze poszukac? A moze znasz kogos kto chce sprzedac? Objektyw moze byc oczywiscie uzywany, ale musi byc zupelnie sprawny.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Ja wole matowe (tzw. polmat) bo blyszczace za bardzo mi blyszcza. Nie lubie rzeczy, ktore odbijaja swiatlo (dotyczy rowniez metalwych przedmiotów, szklanych blatów, blyszczacych klamek, zdjec pod plastikiem, etc). Nie maja chropowatej powierzchni, ale nie blyszcza.
Slubne zdjecia mamy bez ramek, ale wszystkie inne robie matowe z ramkami i wklajam do albumów. Tzn wklejalam kiedy robilam "prawdziwe" zdjecia. To cyfrowe dziadostwo tylko wrzucam do komputera i potem juz do tego nie wracam. Chyba, ze sie zbiore, wysle do zakladu i zrobie na papierze :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Waldy

Są trzy rodzaje (bynajmniej u Kodaka) niebłyszczącego papieru - MAT, LUSTRE i SILK. Prawie wszystkie laboratoria używają Lustre, moim zdaniem najmniej atrakcyjnego w oglądaniu. Proponuję rozpytać maszynistów o szczegóły i dopiero zlecić odbitki.
Pozdrawiam

Mariusz Tomaszewski

#34
Cytat: mayagaramond w 02 Gru 2007, 12:10:43
5czwartych - mam do Ciebie jako naszego forumowego speca of fotografii pytanie: poszukuje objektywu szerokatnego ( od 14 mm) do analogowego Nikona. Szukalam na niemieckim ebayu i w roznych sklepach internetowych, ale ceny, jak na akcesoria do aparatow analogowych, sa b. wysokie. Wiesz moze gdzie moglabym jeszcze poszukac? A moze znasz kogos kto chce sprzedac? Objektyw moze byc oczywiscie uzywany, ale musi byc zupelnie sprawny.

Co prawda ja nie forumowy spec..ale może coś takiego
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=421437439

Ewentualnie Sigma 15-30 w podobnych choć troszkę mniejszych pieniądzach

Zreszta podstawowe pytanie to wysokość budżetu...szerokie szkła na pełną klatkę nie są niestety tanie ewentualnie radziecki fishaj..ale to jak ktoś lubi i nie straszny mu brak autofocusa

gioseppe

ja lubie mat :)
slubne mamy z ramka bo ladniej wygladaja na czarnych kartach albumu
wogole bez ramek zdjecia wydaja mi sie mniej efektowne

a normalnie to z reguly nie wywoluje - rzadko rzadko ;)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

aureola

Ja dostalam od fotografa matowe z biala ramka. Niestety nie poruszylismy wczesniej tego tematu, bo wolalabym blyszczace. A ramka mi sie podoba.

Na co najlepiej przykleic te zdjecia do albumu? Jakies tasmy itp.?

Kasia

my w media markt kupiliśmy bardzo wygodne w użyciu przylepce

500sz za około 7-8zł

5czwartych

Kasia - przy uzyciu tych przylepców po jakichś 100 zdjęciach nie masz ochoty kogoś zabić? :P

5czwartych

Cytat: mayagaramond w 02 Gru 2007, 12:10:43
5czwartych - mam do Ciebie jako naszego forumowego speca of fotografii pytanie: poszukuje objektywu szerokatnego ( od 14 mm) do analogowego Nikona. Szukalam na niemieckim ebayu i w roznych sklepach internetowych, ale ceny, jak na akcesoria do aparatow analogowych, sa b. wysokie. Wiesz moze gdzie moglabym jeszcze poszukac? A moze znasz kogos kto chce sprzedac? Objektyw moze byc oczywiscie uzywany, ale musi byc zupelnie sprawny.

Mayagaramond, a to ma być do pełnej klatki (analog, D3, D700) czy do nikona cyfrowego z cropem? 12-24 nikona - nie jest tani ale jest bdobry. działa i na pełnej klatce i na korpusach cyfrowych o mniejszych matrycach.

zuzia

Cytat: 5czwartych w 08 Wrz 2008, 11:53:49
Kasia - przy uzyciu tych przylepców po jakichś 100 zdjęciach nie masz ochoty kogoś zabić? :P

ja sobie wypracowałam system i jeszcze żyję. a zrobiłam już albumów sporo :)

5czwartych

Zuzia - ale sporo to jest ile rocznie? :) ja wyklejam czasem po 5 albumów na jedną fotografowaną parę, dlatego uzywam taśm i pistoletu do tego.

rubin04

Ja wklejam na klej do tektury! I cholery nie dostaliśmy jeszcze choc ostatnio odbilismy zaległości z 3-lat wyjazdów... W sumei wyszło ponad tysiac zdjęc!
Ślubnych odbitek jeszcze nie zrobilismy, wstepnie coś tam jest wybrane ale na razie zajęliśmy się montowaniem filmu i...pewnie zejdzie nam z tym do zimy ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: zuzia w 08 Wrz 2008, 12:43:12
Cytat: 5czwartych w 08 Wrz 2008, 11:53:49
Kasia - przy uzyciu tych przylepców po jakichś 100 zdjęciach nie masz ochoty kogoś zabić? :P

ja sobie wypracowałam system i jeszcze żyję. a zrobiłam już albumów sporo :)

zuzia, jaki masz system???, mnie wlasnie czeka wyklejenie trzech albumow i juz sie boje  :-X
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Cytat: 5czwartych w 08 Wrz 2008, 12:52:18
, dlatego uzywam taśm i pistoletu do tego.


pistolet to fajna sprawa

ale my nie mielismy czasu na szukanie go po sklepach :(

salsa

Cytat: aga1322 w 25 Lis 2007, 18:35:39
Jakie wybieracie? Z ramką czy bez?

z ramka, tylko błyszczące ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Cytat: Kasia w 28 Wrz 2008, 12:01:55
Cytat: 5czwartych w 08 Wrz 2008, 12:52:18
, dlatego uzywam taśm i pistoletu do tego.


pistolet to fajna sprawa

ale my nie mielismy czasu na szukanie go po sklepach :(

pistolet?????

ja mam tasmy z naklejkami i całkiem zmyslny system wyciagania ich z opakowania, tak, ze sa juz odklejone, wystarczy chwycic i naklepic. Ale najbardziej pracochłonne jest ROWNE ułozenie zdjec na stronach.  :hammer: :hammer:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

no to ja też mam te przylepce w takim sprytnym opakowaniu ułatwiającym użytkowanie :)

ale są jeszcze takie pistolety z klejem Scotcha chyba