Tunezja

Zaczęty przez elve, 16 Lip 2014, 22:59:15

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Poproszę o podzielenie sie doświadczeniami.

Rozważam Djerbę, w połowie września.

Kasia

Elve, szukaj nowowybudowanego hotelu, tylko z all.
I jakieś poncza czy szlafroki dla dzieci sie przydadzą, po wyjściu z wody moze byc chłodno, dla mnie końcem sierpnia juz za zimno było ;)

I chałwę polecam, najlepsza jaką w życiu jadłam. No i oliwę z oliwek, tam produkują te wszystkie co niby we Włoszech sa produkowane :)

wrobelek0403

ja byłam w Mahdii, na 90% w tym hotelu, czysto, sympatycznie, sama miejscowosc bardzo fajna, łatwosc komunikacji miejscową kolejką do sousse.

http://www.tui.pl/wakacje-samolotem/blisko-i-cieplo/tunezja/tunezja-kontynentalna/hotele;show,2503,hotel-club-thapsus-nbe15006?hotel=9789&m=h#wylot=BZG,GDN,KTW,KRK,LUZ,LCJ,POZ,RZE,SZZ,WAW,WRO&food=A&len=ln68&dt_from=18-09-2014&os_dorosle=2

ale to było 10 lat temu, o matko jak ten czas leci :padam:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

djerba chyba troszkę cieplejsza niż ląd, więc może w połowie września będzie ok :)
ja byłam kiedyś z rodzicami w kwietniu, pamiętam, że w dzień było ciepło ale wieczory i noce jeszcze chłodne - chociaż ta informacja pewnie nijak ma się do września :D
i tak jak Kasia radzi szukałabym czegoś nowego i z jak największą ilością gwiazdek bo jednak zdecydowana większość hoteli to syf nawet jeśli mają 4*

ze_nitka

Też byłam w Tunezji w Sousse, nie pamiętam nazwy hotelu, coś na M., w każdym razie nie był zły miał zjeżdżalnie i baseny i na szczeście, bo na plaży był syf, morze brudne, więc w zasadzie to siedzieliśmy w basenie.

Czemu wybierasz właśnie Tunezje?

OlaFasola

Byliśmy raz w Tunezji w okolicach Sousse. Nie podobało mi się zupełnie. Byliśmy spontanicznie, na początku maja. Syf, syf, syf. Plaża paskudna, brudna, zaśmiecona i to wiele kilometrów, bo chodziliśmy na spacery. Hotel niby 4+, a chyba najgorszy w jakim byłam.

Popieram Kasie, jeśli już to szukać czegoś nowego, z dużą ilością gwiazdek, najlepiej 5. Nie jestem przesadnie wymagajaca, chyba poza tym miejscem zawsze byłam z wyjazdów zadowolona.

A czemu Tunezja? Ja jakoś się zrazilam.

elve

Bo nie byłam jeszcze, ale chyba to przemyślę ;)

ze_nitka

#7
A już wiem, to był hotel Marabout

Dodany tekst: czw, 17 lip 2014, 09:53:21

Elve, przemyśl :) Tak jak OlaFasola, to był jeden jedyny wyjazd którego bym nie powtórzyła, chyba ze by mi ktoś zapłacił ;)

wrobelek0403

Mysle, ze stawiając na komfort, wybrałabym Egipt/Wyspy Kanaryjskie.

Szczerze polecam Madere.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

elve no przemyśl :D chociaż zajrzałam teraz na wakacje.pl i wyszukiwarka wypluwa jakieś hotele z bardzo dobrymi opiniami, trzeba poczytać opisy, bo część hoteli wygląda jak nowe albo po remoncie i dużo ma zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci :)
akurat syfu na plaży nie kojarzę (ani za jednym razem ani za drugim), bardziej taki ogólny syf w hotelu, na stołówce, poza hotelem, chociaż pamiętam, że miasto port el kantaoui było całkiem ładne, zupełnie nie arabskie :)
mój M. o Tunezji powiedział, że nigdy więcej, a o żadnym miejscu nie zdarzyło mu się tak powiedzieć ;D

Kasia

#10
Dla dzieci Tunezja jest świetna ze wzgledu na pogodę, plaze i morze. My polecieliśmy do Tunezji jak Michał miał rok, wybór padł na Tunezje ze wzgledu na powyższe. To był nasz drugi wypad do Tunezji, po pierwszym złe wrażenia ale wróciliśmy mimo wszystko drugi raz ;) za drugim razem było juz lepiej ale mimo wszystko do ideału to bardzo dużo brakowało ;) a ja tez wymagająca nie jestem ;)

No komuna, w hotelach jedzenie średnie, na mieście nie ma gdzie dojeść, bida. All tez jakiś taki oszukany ;)



Za to ogromna zaleta jest możliwość niedrogiego i bezpiecznego podróżowania po Tunezji komunikacja miejska. Wsiadasz w pociąg i jedziesz gdzie chcesz :) pociągi klimatyzowane, naprawdę przyzwoite, bilety niedrogie - nasze PKP mogłoby sie od nich uczyć ;)

I mimo iz narzekam na te Tunezje to i tak bym tam jeszcze wróciła. Pewnie znowu bym sie na hotel, jedzenie i miasto wkurzala ale cos powoduje ze raz na kilka lat (nie częściej, złe wrażenie musi die trochę zatrzeć w pamięci) mam chęć tam wrócić ;)

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 11:06:31

Port do kantoi super jest :) jak nie Tynexja :) i Monastir tez czysty. To Sousse tskie syfiaste, no i w Sousse na płazy to kiep na kiepie, to był problem bo Michał każdego pchał do buzi.

ze_nitka

#11
Cytat: wrobelek0403 w 17 Lip 2014, 11:01:33
Szczerze polecam Madere.
Ooo...Wrobelek, powiedz coś więcej :D

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 11:37:03

Ochłonęłam jeśli chodzi o Madere bo poczytałam opinie że tam chłodno i pada.

wrobelek0403

#12
ze_nitka Madera jest super, byłam dawno, ale chyba niewiele sie zmieniło :D

Południe wyspy gorące, kurortowe, mają nawet plaże wysypaną z afrykanskiego piasku :D Północ prawdziwie atlantycka, wiatry, kamienie, małe wioski.

W centrum góry - jest gdzie połazic, popularne są szlaki wzdłuż tzw. lewad, czyli kanałów irygacyjnych poprowadzonych w górach. Niesamowita roslinnosc, pyszne jedzenie, obłędne targi z owocami :D Chyba mam gdzies zdjecia to wrzuce pare z domu :)

Warto pożyczyc auto, pojezdzic po wyspie. Ja jestem zachwycona i chetnie bym tam wrociła, bo mozna i poplazowac i połazic :)



Dodany tekst: 17 Lip 2014, 11:44:04

Cytat: ze_nitka w 17 Lip 2014, 12:31:00opinie że tam chłodno i pada.

bzdura, na północy owszem, ale na południu nie pada :D nie jest 40 stopni tylko 28, wiec mozna i plazowac i połazic, a sie nie umiera z gorąca.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

Aaaa  bighug dziękuje :)
To bede szukać na południu..bo własnie o to chodzi zeby sie nie rozplywac. Z tunezji to pamietam tyle ze nie moglam wyjsc spod parasaol, a ok 12 w ogole najlepiej z pokoju sie nie wychylac.

zwierzatko_mojej_mamy

o, madera mnie przekonuje, to europejskie panstwo w sensie kulturowym, call me a racist, ale ja nie znajduje sie w arabskich klimatach zbyt komfortowo - wole mniej krzykow, mniej upalow, mniej brudu, mniej chaosu ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

#15
zalezy co lubicie, jak imprezy i turystyczny zamęt, to Funchal,

my bylismy tutaj:
http://www.booking.com/hotel/pt/jardim-atlantico-calheta.pl.html?aid=318615;label=New_Polish_PL_5226412585-lzUQRAmhXdvf57L7g1ZE1gS46933006465%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=91fd0c691ea32a677bf2d26036e1b0aa;dcid=4;ucfs=1;srfid=d429cb3db77f841b87809b586a0b872908b619afX1

jechalismy z tui, ale z niemieckiego, z wylotem z Berlina. Hotel cichy, spokojny,  piekne widoki, pyszne zarcie. Wiem, ze w miejscowosci były tez apartamenty do wynajecia.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

#16
Wrobelek, wlasnie nie chcemy do hotelu, chcemy kupić lot i coś wynająć na miejscu.

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 12:29:01

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 17 Lip 2014, 12:51:36ja nie znajduje sie w arabskich klimatach
ja tez nie i nienawidze jak mnie ktos zaczepia na ulicy mówiąc coś łamaną polszczyzną

wrobelek0403

zenitka, to na pewno cos znajdziecie :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login