Autor Wątek: Tunezja  (Przeczytany 3775 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

elve

Tunezja
« dnia: 16 Lip 2014, 22:59:15 »
Poproszę o podzielenie sie doświadczeniami.

Rozważam Djerbę, w połowie września.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

Odp: Tunezja
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lip 2014, 23:18:56 »
Elve, szukaj nowowybudowanego hotelu, tylko z all.
I jakieś poncza czy szlafroki dla dzieci sie przydadzą, po wyjściu z wody moze byc chłodno, dla mnie końcem sierpnia juz za zimno było Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

I chałwę polecam, najlepsza jaką w życiu jadłam. No i oliwę z oliwek, tam produkują te wszystkie co niby we Włoszech sa produkowane Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #2 dnia: 17 Lip 2014, 09:05:55 »
ja byłam w Mahdii, na 90% w tym hotelu, czysto, sympatycznie, sama miejscowosc bardzo fajna, łatwosc komunikacji miejscową kolejką do sousse.

ale to było 10 lat temu, o matko jak ten czas leci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

justynaaaa2

« Odpowiedź #3 dnia: 17 Lip 2014, 10:18:42 »
djerba chyba troszkę cieplejsza niż ląd, więc może w połowie września będzie ok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ja byłam kiedyś z rodzicami w kwietniu, pamiętam, że w dzień było ciepło ale wieczory i noce jeszcze chłodne - chociaż ta informacja pewnie nijak ma się do września Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
i tak jak Kasia radzi szukałabym czegoś nowego i z jak największą ilością gwiazdek bo jednak zdecydowana większość hoteli to syf nawet jeśli mają 4*
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

ze_nitka

« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lip 2014, 10:39:35 »
Też byłam w Tunezji w Sousse, nie pamiętam nazwy hotelu, coś na M., w każdym razie nie był zły miał zjeżdżalnie i baseny i na szczeście, bo na plaży był syf, morze brudne, więc w zasadzie to siedzieliśmy w basenie.

Czemu wybierasz właśnie Tunezje?

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 17 Lip 2014, 10:39:35 »

OlaFasola

« Odpowiedź #5 dnia: 17 Lip 2014, 10:46:23 »
Byliśmy raz w Tunezji w okolicach Sousse. Nie podobało mi się zupełnie. Byliśmy spontanicznie, na początku maja. Syf, syf, syf. Plaża paskudna, brudna, zaśmiecona i to wiele kilometrów, bo chodziliśmy na spacery. Hotel niby 4+, a chyba najgorszy w jakim byłam.

Popieram Kasie, jeśli już to szukać czegoś nowego, z dużą ilością gwiazdek, najlepiej 5. Nie jestem przesadnie wymagajaca, chyba poza tym miejscem zawsze byłam z wyjazdów zadowolona.

A czemu Tunezja? Ja jakoś się zrazilam.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

elve

« Odpowiedź #6 dnia: 17 Lip 2014, 10:48:44 »
Bo nie byłam jeszcze, ale chyba to przemyślę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ze_nitka

« Odpowiedź #7 dnia: 17 Lip 2014, 10:51:34 »
A już wiem, to był hotel Marabout

Dodany tekst: [time]czw, 17 lip 2014, 09:53:21[/time]
Elve, przemyśl Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Tak jak OlaFasola, to był jeden jedyny wyjazd którego bym nie powtórzyła, chyba ze by mi ktoś zapłacił Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2014, 10:53:58 wysłana przez ze_nitka »

wrobelek0403

« Odpowiedź #8 dnia: 17 Lip 2014, 11:01:33 »
Mysle, ze stawiając na komfort, wybrałabym Egipt/Wyspy Kanaryjskie.

Szczerze polecam Madere.

justynaaaa2

« Odpowiedź #9 dnia: 17 Lip 2014, 11:02:31 »
elve no przemyśl Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj chociaż zajrzałam teraz na wakacje.pl i wyszukiwarka wypluwa jakieś hotele z bardzo dobrymi opiniami, trzeba poczytać opisy, bo część hoteli wygląda jak nowe albo po remoncie i dużo ma zjeżdżalnie i inne atrakcje dla dzieci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
akurat syfu na plaży nie kojarzę (ani za jednym razem ani za drugim), bardziej taki ogólny syf w hotelu, na stołówce, poza hotelem, chociaż pamiętam, że miasto port el kantaoui było całkiem ładne, zupełnie nie arabskie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mój M. o Tunezji powiedział, że nigdy więcej, a o żadnym miejscu nie zdarzyło mu się tak powiedzieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #10 dnia: 17 Lip 2014, 11:04:37 »
Dla dzieci Tunezja jest świetna ze wzgledu na pogodę, plaze i morze. My polecieliśmy do Tunezji jak Michał miał rok, wybór padł na Tunezje ze wzgledu na powyższe. To był nasz drugi wypad do Tunezji, po pierwszym złe wrażenia ale wróciliśmy mimo wszystko drugi raz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj za drugim razem było juz lepiej ale mimo wszystko do ideału to bardzo dużo brakowało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj a ja tez wymagająca nie jestem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

No komuna, w hotelach jedzenie średnie, na mieście nie ma gdzie dojeść, bida. All tez jakiś taki oszukany Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Za to ogromna zaleta jest możliwość niedrogiego i bezpiecznego podróżowania po Tunezji komunikacja miejska. Wsiadasz w pociąg i jedziesz gdzie chcesz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pociągi klimatyzowane, naprawdę przyzwoite, bilety niedrogie - nasze PKP mogłoby sie od nich uczyć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

I mimo iz narzekam na te Tunezje to i tak bym tam jeszcze wróciła. Pewnie znowu bym sie na hotel, jedzenie i miasto wkurzala ale cos powoduje ze raz na kilka lat (nie częściej, złe wrażenie musi die trochę zatrzeć w pamięci) mam chęć tam wrócić Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 11:06:31
Port do kantoi super jest Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj jak nie Tynexja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj i Monastir tez czysty. To Sousse tskie syfiaste, no i w Sousse na płazy to kiep na kiepie, to był problem bo Michał każdego pchał do buzi.
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2014, 11:06:31 wysłana przez Kasia »

ze_nitka

« Odpowiedź #11 dnia: 17 Lip 2014, 11:31:00 »
Szczerze polecam Madere.
Ooo...Wrobelek, powiedz coś więcej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 11:37:03
Ochłonęłam jeśli chodzi o Madere bo poczytałam opinie że tam chłodno i pada.
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2014, 11:37:03 wysłana przez ze_nitka »

wrobelek0403

« Odpowiedź #12 dnia: 17 Lip 2014, 11:41:51 »
ze_nitka Madera jest super, byłam dawno, ale chyba niewiele sie zmieniło Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Południe wyspy gorące, kurortowe, mają nawet plaże wysypaną z afrykanskiego piasku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Północ prawdziwie atlantycka, wiatry, kamienie, małe wioski.

W centrum góry - jest gdzie połazic, popularne są szlaki wzdłuż tzw. lewad, czyli kanałów irygacyjnych poprowadzonych w górach. Niesamowita roslinnosc, pyszne jedzenie, obłędne targi z owocami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Chyba mam gdzies zdjecia to wrzuce pare z domu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Warto pożyczyc auto, pojezdzic po wyspie. Ja jestem zachwycona i chetnie bym tam wrociła, bo mozna i poplazowac i połazic Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 11:44:04
opinie że tam chłodno i pada.

bzdura, na północy owszem, ale na południu nie pada Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nie jest 40 stopni tylko 28, wiec mozna i plazowac i połazic, a sie nie umiera z gorąca.
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2014, 11:44:04 wysłana przez wrobelek0403 »

ze_nitka

« Odpowiedź #13 dnia: 17 Lip 2014, 11:46:29 »
Aaaa  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dziękuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
To bede szukać na południu..bo własnie o to chodzi zeby sie nie rozplywac. Z tunezji to pamietam tyle ze nie moglam wyjsc spod parasaol, a ok 12 w ogole najlepiej z pokoju sie nie wychylac.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lip 2014, 11:51:36 »
o, madera mnie przekonuje, to europejskie panstwo w sensie kulturowym, call me a racist, ale ja nie znajduje sie w arabskich klimatach zbyt komfortowo - wole mniej krzykow, mniej upalow, mniej brudu, mniej chaosu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lip 2014, 11:51:36 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lip 2014, 11:53:57 »
zalezy co lubicie, jak imprezy i turystyczny zamęt, to Funchal,

my bylismy tutaj:

jechalismy z tui, ale z niemieckiego, z wylotem z Berlina. Hotel cichy, spokojny,  piekne widoki, pyszne zarcie. Wiem, ze w miejscowosci były tez apartamenty do wynajecia.
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2014, 11:54:30 wysłana przez wrobelek0403 »

ze_nitka

« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lip 2014, 12:24:44 »
Wrobelek, wlasnie nie chcemy do hotelu, chcemy kupić lot i coś wynająć na miejscu.

Dodany tekst: 17 Lip 2014, 12:29:01
ja nie znajduje sie w arabskich klimatach
ja tez nie i nienawidze jak mnie ktos zaczepia na ulicy mówiąc coś łamaną polszczyzną
« Ostatnia zmiana: 17 Lip 2014, 12:29:01 wysłana przez ze_nitka »

wrobelek0403

« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lip 2014, 12:42:30 »
zenitka, to na pewno cos znajdziecie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj