interpretacja wyników

Zaczęty przez sonatina, 23 Lis 2007, 14:00:27

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sonatina

Czy któraś z Was orientuje sie za co odpowiada hormon estriadol oraz FHS???

Ponieważ zatrzymała mi się miesiączka ( po odłożeniu tabletek anty) na zalecenie endokrynologa zrobiłam badania.

Estriadol : 767,00 pg/ml

Normy:
a)Faza folikularna 39-189
b)środek cyklu 94-508
c)faza lutealna 48-309

FSH : 0,84 mlU/ml

NormY :
a) 4-13
b) 5-22
c) 2-13

LH : 2,20 mlU/ml

Progesteron : 31,28 ng/ml

Prolaktyna : 30, 80 ng/ml
Normy: a) 3.24-29,12
b) 3.24-29.12
c) 3.24 -29.12

Dlaczego estriadol taki wysoki ??
Dlaczego FSH taki niski?? Co to może oznaczać
No i jeszcze za wysoka prolaktyna!!
Oczywiście przeglądam ciągle internet prubując znaleść odp na nurtujące mnie pytania> Kobiety zazwyczaj martwia się zbyt niskim estriadiolem i za wysokim FHS. Dlaczego ja mam na odwrót ??
Normalnie nachodza mnie czarne myśli a do lekarza dopiero w przyszłym tyg. Boję sie najgorszego.

Kata

ja się nie orientuję, ale na plotach wskazałam Twój post maraxeli, może zdoła Ci pomóc.
A na razie sporóbuj się nie martwić  ;-)
Pozdrawiam

Kata

marax

musisz mi dac chwile dopiero weszlam do domu zaraz to przemysle tlyko zjem obiad ok ??

[ Dodano: 23-11-2007, 14:35 ]
w jakie fazie cyklu robilas badania moze latwiej w ktorym dniu cyklu,1 dzien cyklu to pierwszy dzien miesiaczki

[ Dodano: 23-11-2007, 15:08 ]
rozumiem ze nie wiesz bo pisaLAS ZE CI SIE MIESIACZKA ZATRZYMALA ,wiesz co ciezko tak pisac cos przez internet,te wyniki nie sa dobre i wymagaja dalszej diagnostyki i na pewno konsultacji na zywo ginekologicznej.prolaktyna bym sie nie martwila bo jej poziom jest nieznacznie podniesiony co spowodowan emoze byc bardzo wysokim poziomem estrogenow.Obnizone poziomy FSH i LH sa niepokojace i musza byc na zywo nie przez internet skonsultowane.Przyczyn moze byc wiele takze prozaicznych wiec nie ma co wilka z lasu wyciagac-nie szukaj po necie tylko idz do lekarza

[ Dodano: 23-11-2007, 15:12 ]
jeszcze jedno pytanie nei bralas zadnych lekow nikt ci nie probowal rpzypadkiem miesiaczki wywolywac zadnymi lekami ?? nie jestes w ciazy ??

sonatina

Nie jestem w ciąży, brałam jakieś 3 tyg temu luteinę przez 10 dni  3 razy dziennie pod językna wywołanie miesiączki i nie pomogło dlatego poszłam do endokrynologa. Miesiączkę ostatnią miałam 19 września więc to nie jest poczatek cyklu i jeszcze jedno... codziennie mierzę temperaturę, na początku myslałam, że bierze mnie grypa ale nie. Mam 37.3 do 37.5 i czuję się fatalnie.

[ Dodano: 23-11-2007, 18:33 ]
Muszę poczekać do środy bo wtedy mam umówioną wizytę, ale nie moge przestać się martwić.
Ginekolog mi już powiedziała że takie leczenie może potrwać parę lat!!! a endokrynolog, że nie będzie mnie osądzać - wg niej to syndrom odłożenia tabletek anty. A brałam 5 lat bez przerw.

marax

no dobra a badaqnie bylo wykonywanie kiedy ile czasu po tym jak bralas luteine ??


marax

wiesz co no moze byc wiele rzeczy wyniki sa nieprawidlowe i to zbyt powazna sprawa zeby sobie przez internet takie rzeczy probowac diagnozowac.Konieczny jest wywiad ,badanie ginekologicnze bo sprawa nie ejst taka jednoznaczna i na pewno nie do roztrzygania droga forum internetowego.Nic sie do przyszlego tygodnia nie stanie wiec pojdz do lekarza spokojnie i nie martw sie na zapas.

mika

sonatina, a mogę wiedzieć jakie brałaś pigułki??


mika

sonatina, dzięki... chyba odstawie pigułki

marax

twoje wyniki moga cos miec z przysadka bo masz obnizone poziomy chormonow tropowych tak jakby prysadka nie pracowala poprawnie

adrianna79

Cytat: "mika9983"sonatina, dzięki... chyba odstawie pigułki

mika,

yasmin sa bardzo dobrymi pigulkami (jak dla mnie). ja sie przestawilam na nie po 6 latach brana innych. nie wydaje mi sie ze powinnas podejmowac decyzje odstawienia po przeczytaniu ze komus nie odpowiadaja. kazda z nas ma inny organizm. lelpliej idz do lekarza i porozmawiaj na ten temat, a nie tak odstawiac.

marax

MIKI TY CHYBA OSZALALAS wyniki sonatiny nie maja prawdopodobnie nic wspolnego z yasmine zamieninie jednych na inne nie ma najmniejszego sensu wszytkie tabletki sa bardzo do siebie podobne i nic ci nei da ze zmienisz producenta.Pozatym kazdy jest inny i nie mzona podejmowac decyzki o zmianie czegos na wlasna reke.To jest zachowanie pt gozdzikowa przypomina .

sonatina

Tu nie chodzi o to jakie brałam tabletki i czy zmieniałam. Brałam 5 lat bez przerw i dzięki temu ,tak przynajmniej tłumaczyła mi pani doktor, moje jajniki mogły przyzwyczaić się do hormonów które im dostarczałam i przestały same je produkować. Stąd problemy. Ale nic nie mówiła na 100 %, nie widziała wyników, zrobiła tylku usg tarczycy, żeby tą przyczynę braku miesiączki zdyskwalifikować. Tarczyca ok, więc szukamy dalej.

Zresztą pierwsze pytanie pani endokrynolog to czy mój ginekolog nie uświadamiał mnie jakie mogą być konsekwencje brania tabletek anty.!!!

marax

twoje jajniki rpzeciez produkuja hormony i to w nadmiarze przeciez masz estrogenu tyle ze hoho wiec to raczej hiperprodukcja a FSH i LH to sa hormony z p[rzysadki takie miejsce w mozgu gtore produkuje hormony sterujace tym co ma produkowac jaknik.

[ Dodano: 25-11-2007, 17:43 ]
Cytat: "sonatina"Zresztą pierwsze pytanie pani endokrynolog to czy mój ginekolog nie uświadamiał mnie jakie mogą być konsekwencje brania tabletek anty.!!!

wiesz na kazdym opakowaniu jakie bralas przez piec lat czyli ok 60 opakowan jest napisane jakie moga byc konsekwencjie brania tabletek i ty pewnie tez o nich wiedzials nei ma co zwalac winy ze to jego wina ze ty bralas tabletki -lekka przesada .Mniemam ze to byl twoj swiadomy wybor i nikt cie nie zmuszal do tego .Wiele razy to podkreslalam ze tabletki anty to nie ejst cudowe lekarstwo bez konsekwencji.Jezeli tutaj ejst przyczyna to bardzo szybko organizm da sobie rade sam.Gorzej jezeli przyczyna jest na innym pietrze

sonatina

Racja, nikt mnie nie zmuszał. Zawsze tylko  sądziłam, że to napewno nie spotka mnie.
W końcu tyle dziewczyn bierze tabletki..., ba, po odłożeniu bez problemu zachodzą w ciażę.

No nic czekam do środy, nabrałam nawet troche optymizmu :).

Alina

Może ja coś dorzuce a propos tabletek,a konkretnie yasmin.Brałam go przez rok i czułam sie dobrze.Ale we wrzesniu chciałam zrobic przerwę i odstawiłam.Organizm nie umie sobie teraz poradzić z gospodarką wodno-elektrolitową.Nie wiem ,czy wiecie,ja się dowiedziałam dopiero tydzień temu, ze yasmin,zawiera składnik odwadniający organizm,dlatego na tych tabletkach sie nie przybiera na wadze.

mika

ja się wybieram w przyszłym miesiącu do ginekologa i zastanawiam się nad odstwieniem pigułek, może jakaś inna metoda antykoncepcji?? co polecacie?

zwierzatko_mojej_mamy

mika9983,  moze zalozysz nowy watek? bo to fajne pytanie
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mika

zwierzatko_mojej_mamy, dobry pomysł :mrgreen:

marax

i co ci powiedzial lekarz jezeli mozna wiedziec ??

sonatina

Wyniki bardzo dobre:), oprócz prolaktyny. Pani doktor przepisała mi Bromergon, który zacznę brać jak tylko poczuję się dobrze. Przez tydzień walczyałam z anginą ale mimo tego, że migdałki sie poprawiły to z moim samopoczuciem coraz gorzej. Mam podwyższone CRP ( pow. 10, norma do 5 ) więc w czwartek idę do laryngologa.Mam nadzieję, że ten lekarz mnie uleczy:)

marax

wyniki bardzo dobre ?? hmm, a fsh i LH tez dobre to skad te odbiegniecia od normy ??a dlaczego CRP do laryngologa masz isc ??

sonatina

Lekarz ogólny stwierdził, że mam jakis stan zapalny i jest on spowodowany przez moje nieciekawe migdały, Dlatego skierował do laryngologa.

Wyniki ok, tak powiedział endokrynolog. Mam nadzieję, ze po jakimś czasie ( wg lekarza 2- 3 tyg) brania lekarstw miesiączka wróci. Wtedy powtórzę badania. Jeżeli nie to będę się wtedy zastanawiać. Raczej nie mam wyboru.

marax

aha to to fajnie ze to sie tak rozwiazalo