Weekendowe nauki przedmałżeńskie w Warszawie

Zaczęty przez ze_nitka, 22 Lis 2007, 00:09:38

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ze_nitka

Przejrzałam wszystkie posty w strefie planowania i nie znalazłam tego czego szukam :)

Nauki przedmałżeńskie postanowiliśmy załatwić w formie weekendowej. Te na które się zdecydowaliśmy mają pierwszy wolny termin, pod koniec kwietnia 2008  :shock: (2 tyg. przed ślubem) siłą rzeczy musimy szukać czegoś innego. I teraz moja prośba do dziewczyn z Warszawy o polecenie nauk weekendowych. Najlepiej takich co by obejmowały również poradnie rodzinną.

W watku ogólnym o naukach weekendowych ktoś polecał to: http://www.dybow.net/katechezy.htm
tylko że tutaj dwa spotkania w poradni trzeba załatwić samemu, a jak napisałam wolelibyśmy mieć to w pakiecie.

martullek

ze_nitka, idę w ten weekend na nauki do Dominikanów na Freta. Jak tylko wrócę, zdam relację. Ale z tego co się orientuję, to te nauki nie obejmują poradni i będziemy musieli jeszcze dodatkowo to załatwiać.

ze_nitka

martullek, weszłam na stronę i oto co zobaczyłam : Nie ma już miesc na Wieczory dla zakochanych. Zapisy zakończone. Następna edycja dopiero wiosną 2008 r.
:( kurcze, może się okazać, że zostaną nam tylko klasyczne nauki...

Znalazłam wczoraj coś takiego: http://www.malzenstwo.pl/narzeczeni.php
to są kursy w Laskach pod Warszawą, ale wydaje mi się, że słyszałam niepochlebne opinie o  nim.

[ Dodano: 22-11-2007, 10:02 ]
Znalazłam też to: http://sulejowek.marianie.pl/rekol-narzecz.html może kojarzycie?

Boimy się trafić na jakąs sekte, a nauki cotygodniowe odpadaja bo mój luby ma bardzo nieregularny czas pracy :|

Kasia

Cytat: "ze_nitka"a nauki cotygodniowe odpadaja bo mój luby ma bardzo nieregularny czas pracy :|

ale można też temu zaradzić
na stronie diecezji warszwskiej
i diecezji warszawsko praskiej
macie wypisane gdzie i w jakich godzinach zaczynają się nauki
i jak macie wolny wieczór to sprawdzacie gdzie są nauki w toku
dzwonicie tam pytacie się jaką naukę dzisiaj bedę mieli
i jak akurat takiej nie macie to idziecie

wiele par tak robi
zresztą u nas na naukach było tak
że jedna osoba podchodziła z dwoma kartkami do podpisu
u mnie też sie zdarzyło że raz poszłam sama
a kartki miałam podpisane dwie

zuzia

Cytat: "Kasia"ale można też temu zaradzić
na stronie diecezji warszwskiej
i diecezji warszawsko praskiej
macie wypisane gdzie i w jakich godzinach zaczynają się nauki
i jak macie wolny wieczór to sprawdzacie gdzie są nauki w toku
dzwonicie tam pytacie się jaką naukę dzisiaj bedę mieli
i jak akurat takiej nie macie to idziecie
u nas na naukach ksiądz też tak polecał parom, którym jakichś tam w środku brakowało i nie chciały czekać na następny kurs.
Wiem, że na Chełmskiej są nauki prowadzone przez 2 tygodnie (10 spotkań w dni robocze), koleżanka była, zadowolona więc może tak spróbujecie zrobić ile się da a resztę "dorobić".
Poradnia rzadko wchodzi w skład weekendowych nauk, masz chyba za duże wymagania na tak krótki czas :) Ale to w niektórych poradniach można załatwić za jednym zamachem - trzeba po prostu podzwonić. Wiem, że na Wiejskiej tak kiedyś było.

ze_nitka

Te nauki wraz z poradnia w jeden weekend wydumałam sobie po przeczytaniu wątku ogólnego o naukach. Dziewczyny z Krakowa pisały o robieniu wszystkiego za jednym zamachem, stąd moje wymagania :)

Cytat: "Kasia"i jak macie wolny wieczór to sprawdzacie gdzie są nauki w toku

Dzięki za podpowiedź nie wiedziałam, że tak można.

malutenka

Cytat: "ze_nitka"2 tyg. przed ślubem
ja miałam tydzień przed :mrgreen:
Cytat: "ze_nitka"Dziewczyny z Krakowa pisały o robieniu wszystkiego za jednym zamachem, stąd moje wymagania
mnie się wydaje, że mielismy robione wszystko za jednym zamachem, bo i był duchowny i było małżeństwo z poradni (brrr!), a ksiądz po obejrzeniu zaswiadczeń nie miał żadnych zastrzeżeń...

ze_nitka

Znalazłam takie nauki ktora maja wszystko w jednym, ale ... trwaja dwa weekendy:D

malutenka

Cytat: "ze_nitka"ale ... trwaja dwa weekendy:D
ja wolałabym poświęcić dwa weekendy niż rozbijać na więcej, z resztą z reguły te 'skrócone' są fajne, my w ogóle nie czuliśmy, że tyle godzin tam siedzimy :)

ze_nitka

Zauważyłam ze w ogóle chwalicie sobie nauki przedmałżenskie i nie ważne czy weekendowe czy te klasyczne :)

malutenka

Super były zajęcia z księdzem, nam się strasznie podobały, natomiast na drugi dzień mieliśmy cudowne małżeństwo pracujące w poradni i ja przeczytałam 'Talizman' Kinga i Strauba, a ślubny Dolores Clairbone' :mrgreen: nudzili strasznie, niektórzy wdawali się z nimi w dyskusje, a to tylko przedłużało (w niedzielę zamiast skończyć o 14, wyszliśmy po 15) :evil:

Kasia

ja tam nie chwalę ani nie narzekam

nic nowego sie nie dowiedziałam

bo to i tak jest tak że jak ktoś zna swoją religię i praktyki swojego Kościoła

to nic nowego raczej nie zyska

a jak ktoś nigdy sie religią nie interesował to i tak jednym uchem wpuści a drugim wypuści

do nauk mam stosunek ambiwalentny :)


jedno co "skorzystałam" to to że po obejrzeniu filmu "niemy krzyk" na aborcję chyba nigdy w życiu sie nie zdecyduję

martaba

My właśnie uczęszczamy na nauki w Wilanowie - zaczęły sie w niedziele a kończą jutro.

Wrażenia - myślałam ze będzie lepiej i o dziwo to mój facet pała większym zaangażowaniem niż ja  :-P może dlatego że jest wyznania prawosławnego i katolicyzm to dla niego nowość.

Z całej mszy świętej najbardziej lubi moment przekazywania pokoju - cieszy sie jak dziecko  :mrgreen:

ze_nitka

martaba, czy mogłabyś mi podać jakieś namiary na te nauki?

marta.pio

W watku ogólnym o naukach weekendowych ktoś polecał to: http://www.dybow.net/katechezy.htm
tylko że tutaj dwa spotkania w poradni trzeba załatwić samemu, a jak napisałam wolelibyśmy mieć to w pakiecie.[/quote]


czytałam (na gronie) wypowiedzi kilku osób o tych kursach, podobno po kursie można też zdobyć papier na poradnię, kosztuje to bodajże 40 zł, tylko trzeba o to podpytać na miejscu.
My będziemy na tym kursie 8 grudnia to zdam relację.

Pozdrawiam

martaba

_nitka, ja je znalazłam tutaj:

http://archidiecezja.warszawa.pl/duszpasterstwo/duszpasterstworodzin/katechizacja/?a=551

tylko że moje już się kończą, ale wiem że ta sama parafia planuje jeszcze jedne nauki jakośc w lutym czy marcu

Św. Anny w Wilanowie

02-946 Warszawa, ul. Kolegiacka 1
dek. wilanowski, dz. Wilanów, pow. Warszawa
tel./fax centrali 022 842 18 01

Proboszcz:
Ks. prałat dr Waldemar Macko, tel. 022 642 90 49

Wikariusz:
Ks. Marek Michalczyk, tel. 022 742 06 42

Pomoc duszpasterska:
Ks. Artur Awdalian, tel. 022 885 41 90

Rezydent:
Ks. prałat Bogusław Bijak, tel./fax 022 885 65 58
Ks. Piotr Pietrzak


zadzwoń tam najlepiej między 16:00 a 18:00 to na pewno udzielą ci info

martullek

#16
.

mary

Wiem o naukach weekendowych, zawierających w sobie także poradnię - w Koniakowie (w górach). Można by wykorzystać zimową aurę i mieć takie 2 w 1. Prowadzący b. fajnie, ks. rewelacja.