Wielkanoc 2014

Zaczęty przez rubin04, 17 Kwi 2014, 22:03:44

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Cytat: rubin04 w 18 Kwi 2014, 09:54:54Tak że coś do jedzenia musi być.

No ale przeraża mnie ilość tego, co masz zrobić :D No ale to offtop - zmykam :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Kasia

Ale to jakby zawartość lodówki, tego nie trzeba zjeść na raz :)

wrobelek0403

szelma mnie tez przeraza ;) ale prawda jest taka, ze u rodziców tego zarcia jest zawsze tona, a nas tylko pięcioro. :crazy:

samych wedlin z 6 rodzajów, sałatka jarzynowa, 3 rodzaje jajek, jakies dodatki typu cwikła, chrzan z jajkiem, grzybki,

potem zurek,

kaczka albo jakies pieczyste (kiedys był udziec z sarny :padam: )

ciast 5, nie wiem po co, uwazam, ze sernik i dwa mazurki w zupełnosci by wystarczyły.

ja chyba nie pociagne tej tradycji lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: wrobelek0403 w 18 Kwi 2014, 10:18:19ja chyba nie pociagne tej tradycji

:D Mnie polska wielkanoc omija od prawie 10 lat, a u nas nigdy się tego tak nie świętowało za bardzo - na pewno nie na taką skalę jak u Ciebie czy u Rubina :D Dlatego mnie to przeraża - nieprzyzwyczajona jestem :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

szelma, ja niby przyzwyczajona, ale nie widze siebie w roli "szalejącej w kuchni" :D

a moi rodzice to chyba jednak lubią, ojciec sobie siedzi i wędzi, a mama piecze :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

#30
ojezu rubinie dopiero doczytałam... i wspolczuje troszke no...

babke drozdzowa bym odpuscila a chalka to chyba drozdzwoa, drozdzowe to trdune ciasta i o ile sie nie umie tego, to moze byc klops.. to juz bym wolala zwykla ucierana tylko w formie ladnej o tej z dziurka, polukrowac czy posypac pudrem i gotowe, a ubija sie w jednej misce
przepis tutaj: http://strefaslubna.pl/forum/index.php/topic,7676.0.html

albo ten KEKS wróbelka, tez taki prosty w jednym garnku ubijasz wsio, tylko bakalie potrzebne, taki biszkopt z bakaliami troche



wrobelek0403

a jesli chodzi o babkę, to najlepiej kupic w jakiejs dobre cukierni i juz :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

ja dziś piekę pasztety warzywne z Jadłonomii. No ale to chyba u Rubina rodziny nie znajdzie uznania :D

u nas będzie tylko tesciowa, więc podejrzewam, ze nie za wiele bedzie jej sie chciało robić. Obstawiam sałatkę jarzynową i jajka w majonezie i tyle  :crazy:

Muszę sama wszystko wymysleć.

Kasia

Pasztetu warzywnego bym zjadła :)

suegro

"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

U nas biala kielbasa, bigos, szynka, deska serów, jaja sos tatarski, cwikla, chleb, masło

Na obiad zurek, jaczka z jabłkami, młode ziemniaki, surówka z kapusty, losów grillowany
sernik i mazurek kajmakowy

Ja już się wyleczyła. Z ton jedzenia na święta

salsa

#38
ja na te święta chce tylko zurek i jajka nadziewane - resztę mozna zabrac lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rubin04

Cytat: konwalia w 18 Kwi 2014, 11:53:15
U nas biala kielbasa, bigos, szynka, deska serów, jaja sos tatarski, cwikla, chleb, masło

Na obiad zurek, jaczka z jabłkami, młode ziemniaki, surówka z kapusty, losów grillowany
sernik i mazurek kajmakowy

Ja już się wyleczyła. Z ton jedzenia na święta


nie, to wcale nie tona jedzenia :D


Zakupy zrobione, schab i karkówka zamarynowane (upiekę wiczorem bo to na dłgo by mi piekarnik zablokowało.

Teraz kiełbasę chce zrobic ale nie wiem czy rboć te w żurawinie czy w cebuli :hmm:

Dzis jeszcze tylko makowiec (mak mam z gotowej masy), babka,
jutro sałatka i jajka.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

RUBIN, dzisiaj piątek. Jutro sobota a śniadanie w niedziele. Dotrwa co to do niedzieli? Bo mięsa pieczone to ok ale kiełbasę, jaja i sałatki to ja zawsze na ostatnia chwile robię. Jaja dopiero rano obieram, co najwyżej farsz w sobotę do faszerowanych robię a w niedziele mieszam z żółtkami.

rubin04

Kasia no wlasnie pisalam ze salatku jutro , farsz na jajka tez jutro,  dzis mięso i ciasto, bo ciasto juz  jutro zaczniemy jeść.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

emcia

Cytat: fasolka1980 w 18 Kwi 2014, 11:00:42
ja dziś piekę pasztety warzywne z Jadłonomii. No ale to chyba u Rubina rodziny nie znajdzie uznania :D

u nas będzie tylko tesciowa, więc podejrzewam, ze nie za wiele bedzie jej sie chciało robić. Obstawiam sałatkę jarzynową i jajka w majonezie i tyle  :crazy:

Muszę sama wszystko wymysleć.
które robiłaś?

fasolka1980

Emcia, ostatecznie warzywny i pieczen grzybowa z soczewica. Tesciowa zrobila pasztet  z soczewica w ciescie francuskim.

ddu

u nas było na śniadaniu i obiedzie 12 osób plus Stef...
ja nie wiem, jak moja mama to ogarnia...
no ja bym np. nie wpadła, że trzeba kupić 40 jaj, 30 kiełbas, ileś tam kilo ziemniaków...
absolutnie nie umiem przewidzieć jedzenia dla takiej armii ludzi.
super było!
także dlatego,że moja praca ograniczała się właściwie do pakowania zmywarki

Kasia

Ddu, u nas na 5 osób poszło 50 jaj lol lol lol lol z 10 zostało ale dzisiaj jeszcze co najmniej 3 ugotuje :)

zuzia

Cytat: Kasia w 21 Kwi 2014, 18:26:45
Ddu, u nas na 5 osób poszło 50 jaj lol lol lol lol z 10 zostało ale dzisiaj jeszcze co najmniej 3 ugotuje :)
No wlasnie u nas tez 50 kupione ale mam z 10 w domu.

justynaaaa2

Cytat: ddu w 21 Kwi 2014, 18:00:52
u nas było na śniadaniu i obiedzie 12 osób plus Stef...
ja nie wiem, jak moja mama to ogarnia...
no ja bym np. nie wpadła, że trzeba kupić 40 jaj, 30 kiełbas, ileś tam kilo ziemniaków...
o matko jakie ilości  :padam:
u nas na 10 os. dorosłych poszły 4 kiełbaski do żurku wyłącznie ;D

ddu

Kiełbasę mój tata robił i była prze pysz na !!!! :)

emcia

Cytat: fasolka1980 w 20 Kwi 2014, 20:20:32
Emcia, ostatecznie warzywny i pieczen grzybowa z soczewica. Tesciowa zrobila pasztet  z soczewica w ciescie francuskim.
robiłam soczewicowy ze śliwką, dla mnie "mięsnej" bardzo ok