Tort na roczek

Zaczęty przez salsa, 20 Lut 2014, 20:28:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

#25
salsa, zajrzyj na smakoterapię
tam nawet jak są słodycze to w postaci karobu, samo zdrowie

http://smakoterapia.blogspot.com/

H oczywiście, że nie jadła tortu na swój roczek, dostała suszone owoce :D

Dodany tekst: 21 Lut 2014, 09:40:34

np: http://smakoterapia.blogspot.com/2013/01/zdrowe-sodkosci-czyli-kokosowe-mleczka.html

salsa

#26
bo moje dziecko wyciaga rece do wszystkiego , co jemy i jesli juz mam piec to upiekłabym coś, czego kawałek moge dać i jemu - a jak nie ma takiego rozwiązania to zamowie dla dorosłych a jego czymś oszukam-niemniej kawałek domowego biszkoptu jestem skłonna mu dać

Cytat: Angie w 21 Lut 2014, 08:33:45Albo poszukaj przepisu na tort warzywny.
to żart ?


Cytat: feeling.good w 21 Lut 2014, 07:43:33Bardzo przepraszam, że w Twoim wątku miałam czelność wypowiedzieć swoje zdanie.
Feeling, nie zapytałam - dawać tort czy nie dawać, tylko chyba troszkę inaczej, prawda? nie chce mi się prowadzić rozważań, dlaczego nie chce dawać słodkiego bariwonego tortu oraz jaki mam do tego stosunek - Twoja odpowiedz była ocenna i sprowadziła rozmowę na inne tory - rozważań na temat mojej postawy. No i to stwierdzenie: nie dajmy się zwariować. NIe chce mi się ustosunkowywać do takich wypowiedzi, poprosiłam o pomoc w wyborze tortu - nie chce mi się tłumaczyć z "moich rozterek" jak to nazwałaś.

Cytat: jo_miekka w 21 Lut 2014, 06:18:22Nikt Ci nie proponuje sztucznej bitej śmietany (?!). Do domowej zwykle daje się cukier, ale też obowiązkowe to nie jest. Możesz dać same owoce. Płyny do nasączania? A co to jest?
nie wiem jaką proponujecie, padło stwierdzenie o bitej śmietanie, wiec podkresliłam ze sztucznej nie dam. płyny to jakieś olejki waniliowe... nie wiem, nie znam się na tym, wiem, ze te torty są czasem takie mocno mokre w środku, nie znam się na pieczeniu, w zyciu nie upiekłam ciasta.




Dodany tekst: 21 Lut 2014, 09:42:32

Cytat: ddu w 21 Lut 2014, 09:39:37H oczywiście, że nie jadła tortu na swój roczek, dostała suszone owoce Cheesy
o widzisz, to jest pomysł !
albo mu zrobie ten jogurt z owocami a dla dorosłych zamowie tort w cukierni :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ddu

salsa, ale spójrz jeszcze na tą smakoterapię, ja za leniwa jestem
ale syn matki smakoterapii jest uczulony na wszystko :d
ona jakieś cuda bez cukru robi, może coś znajdziesz

Kasia

#28
Salsa, tort można zrobić ze wszystkiego, rownież warzyw, jo tez ci taki podpowiadala :)

U Michała na roczek zamowilam normalny dorosły tort z alkoholem w dziecięcej szacie. Michał go nie jadł, bo on wtedy jeszcze słodyczy nie jadal, zreszta do dzisiaj tortów nie je. Problemu nie było. Ktos mu tylko po kryjomu dał kulkę z lukru to ja tez pociumkal i zaraz wypluł.

A zreszta jak Alex nienauczony jest słodyczy to pewnie ich nie lubi wiec nawet jakby niechcący liznął to pewnie zaraz by wypluł :knuje:tak jak sama pisalas, jak człowiek słodkiego nienauczony to go nie lubi, nie potrzebuje i juz :)

salsa

#29
ddu dzieki, ze zrozumiałaś sens mojego zapytania :D
dzieki za linki, rzucę okiem, teraz i tak muszę lecieć :)




Dodany tekst: pią, 21 lut 2014, 09:53:05

Kasia na imprezie bedzie 12 dorosłych osob (urodziny dla dzieci robimy koło 15 marca to sa urodziny z rodziną) i naprawdę nie bede podawać warzywnego tortu, no przestańcie pisac takie rzeczy....

chciałabym zobaczyc minę mojej tesciowej czy męza jakby mieli jeść warzywny tort  :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

#30
Ja ci nie pisze se masz warzywny podawać lol mi by to do głowy nie przyszło ale pisze w kontekście se to nie żart tylko normalna propozycja :) tak samo jak propozycja zwierza tortu z muffinek :)

Ja bym zamówiła normalny tort dla dorosłych i juz. Taki jaki lubią mąż czy teściowa.  A dziecku go nie dawała, tak samo jak alkoholu czy innych dorosłych specjałów :)

Angie

#31
salsa to nie był żart. Jak wrzucisz w google to dużo ładnych wyskoczy ;D jest to jakaś alternatywa ;).
Po prostu zrozumiałam, że nie chcesz dać w ogóle słodkiego, a nawet najmniej słodki dalej będzie słodyczem, więc
jeśli Aleks zje, to pozna smak słodkiego.

jo_miekka

#32
Cytat: salsa w 21 Lut 2014, 09:41:48płyny to jakieś olejki waniliowe... nie wiem, nie znam się na tym, wiem, ze te torty są czasem takie mocno mokre w środku, nie znam się na pieczeniu, w zyciu nie upiekłam ciasta.
To zapytaj, jak się piecze ciasto.
I z czego.

Dodany tekst: 21 Lut 2014, 10:20:10

Cytat: salsa w 21 Lut 2014, 09:41:48bo moje dziecko wyciaga rece do wszystkiego , co jemy i jesli juz mam piec to upiekłabym coś, czego kawałek moge dać i jemu

Podejrzewam, że większość dzieci tak robi. I napisałam Ci, co zrobiłam, i co oraz w jakiej ilości podałam.


Dodany tekst: 21 Lut 2014, 10:29:19

Poza tym skoro:

Cytat: salsa w 21 Lut 2014, 00:40:00biszkopt mało słodki to mniejsze zło, dlatego własnie takie coś rozważam

oraz

Cytat: salsa w 21 Lut 2014, 00:40:00bita śmietana (...) ale taka domowa jest OK-

to nie wiem, czego jeszzce oczekujesz.

rudasekawf

Ja bym była konsekwentna, skoro solenizant nie będzie jadł tortu, to nie robiłabym wcale. No bo jak to, jego urodziny, będzie chciał, a nie dostanie? a  reszta będzie zajadać?

ddu

ruda, Helena do 2 roku życia była przekonana, że cukierki i czekolada są tylko dla dorosłych.
potem poszła do przedszkola.

my jedliśmy torty, ona owoce, pieczone jabłka, kasze, tony brokułów... jakoś nie była nieszczęśliwa ;)
kwestia tego, żeby nie spróbować. bo jak spróbowała dżemu malinowego u cioci Krysi, to poooooszłoooo

fasolka1980

rudasekawf przeciez on ma ROK!!!! nie wie co to tort  :crazy:  jakbym słyszała moją teściową....

ja w ogóle nie rozumiem dylematu, moje dzieci w mając ROK ciast z kremem nie jadły, więc tort był dla dorosłych, a one miały co innego - suszone owoce, kawalek chleba itd.

To jest jakiś obowiązek, ze dziecko musi spróbować tortu na roczek?

jo_miekka

Cytat: fasolka1980 w 21 Lut 2014, 10:52:29To jest jakiś obowiązek, ze dziecko musi spróbować tortu na roczek?
Nie, nie jest. Koleżanka nas pytała o tort. Odpowiadamy.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: fasolka1980 w 21 Lut 2014, 10:52:29To jest jakiś obowiązek, ze dziecko musi spróbować tortu na roczek?
mysle, ze nie ma obowiazku podawania tortu podczas jakichkolwiek urodzin, w szczegolnosci podczas urodzin osob tak bardzo rygorystycznie podchodzacych do slodyczy, ktore nigdy ciast nie jedza i nie pieka ;) swieczke mozna ustawic na bezglutenowej muffinie z brokulow na parze na przyklad ;) tylko tez, po co udawac, ze to muffina, skoro takowych sie nie jada i dziecko ma nie jadac ;) w ogole nie kumam problemu - ma byc tort, ale bez tortu ;) wszystkie inne pomysly nie pasuja i ewidentnie tylko ddu zrozumiala, o co chodzi w tym watku, podajac jako przyklad suszone owoce, ktore nie sa tortem :D nie ogarniam kuwety ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Fasolka ale Salsa sama napisała, ze Aleks bedzie chciał zjeść tort jeżeli zobaczy go u innych.
Salsa pytała konkretnie o tort, na zamiennik warzywny cię obruszyla.

Bo ogólnie to tez nie czuje problemu, jak dziecko nie je słodyczy to po prostu tego tortu nie dostaje i koniec a jsk jada to dostaje i problemu nie ma.


fasolka1980

zwierzu, no wlasnie tez nie kumam.

Ja bym dziecku dała to jedzenia to co ono zazwyczaj je, a dorosłym ciasto.

Proste jak sikanie ( jakby to powiedział mój mąż :D)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: fasolka1980 w 21 Lut 2014, 11:02:14
zwierzu, no wlasnie tez nie kumam.

Ja bym dziecku dała to jedzenia to co ono zazwyczaj je, a dorosłym ciasto.

Proste jak sikanie ( jakby to powiedział mój mąż :D)
no ta jest, piwo pijam przy dziecku i jakos nie mam problemu, zeby powiedziec, ze to dla doroslych, tak samo, jak przeklinam czasami, ale tlumacze, ze to tez dla doroslych - ostatnio mu tlumaczylam, ze jak mu wyrosna wlosy na twarzy to razem sobie poklniemy i to gorzej niz dupa dupa dupa ;)

a jesli chce bardzo zdrowy tort to szukam zdrowego tortu ;) jesli jakikolwiek z cukrem jest niezdrowy to zostaje warzywny albo jego brak, as simple as that
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#41
Cytat: jo_miekka w 21 Lut 2014, 10:18:15To zapytaj, jak się piecze ciasto.
I z czego.
daj spoko, nie mam zamiaru doktoryzowac się z pieczenia ciast ;)

Cytat: jo_miekka w 21 Lut 2014, 10:18:15to nie wiem, czego jeszzce oczekujesz.
Jo, naprawdę niczego juz od CIebie nie oczekuje.... nie wiem o co Ci chodzi

temat biszkoptu pojawił się chyba w trakcie rozmowy.....

Cytat: Angie w 21 Lut 2014, 10:02:04salsa to nie był żart. Jak wrzucisz w google to dużo ładnych wyskoczy Grin jest to jakaś alternatywa wink.
no może-nie byłam nigdy na przyjęciu urodzinowym, na ktorym był tort z warzyw, raczej nie o taki tort mi chodzi-wiadomo,z e to dla doroslych głownie no ale urodziny w koncu dziecka-chciałam pomocy w wyborze czegoś, co mozna dać dziecku  w formie kilku kęsów - niemniej wiadomo, ze tort jedzą goscie. Widocznie zle zadałam pytanie skoro myślicie , ze mam jakies dylematy z tym związane ;)

Cytat: fasolka1980 w 21 Lut 2014, 10:52:29To jest jakiś obowiązek, ze dziecko musi spróbować tortu na roczek?
nie , nie jest, nigdzie tak nie napisałam - choc pewnie moja teściowa bedzie probowałam go tym tortem nakarmić :P

Cytat: fasolka1980 w 21 Lut 2014, 10:52:29ja w ogóle nie rozumiem dylematu,
ALE JA NIE MAM ŻADNEGO DYLEMATU lol lol lol lol

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Lut 2014, 10:58:34w szczegolnosci podczas urodzin osob tak bardzo rygorystycznie podchodzacych do slodyczy, ktore nigdy ciast nie jedza i nie pieka
Zwierzu - ja zapraszam gości, ktorzy jedzą torty ciasta itp
jak robie swoje urodziny to choć nie jem slodyczy to tort tez jest - bo inni jedzą, na tym to mniej wiecej polega
cała rodzina ze strony mojego męza chyba by padła trupem, gdyby nie było tortu, nawet moja mama, ktora wręcz nie znosi tortów wie, ze wypada, zeby ten tort był


Cytat: jo_miekka w 21 Lut 2014, 10:58:05Cytat: fasolka1980  Dzisiaj o 10:52:29
To jest jakiś obowiązek, ze dziecko musi spróbować tortu na roczek?
Nie, nie jest. Koleżanka nas pytała o tort. Odpowiadamy.
jak na razie to rozważacie czy mam dylemat, czy go nie mam-koleżanko ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Angie

fasolka no właśnie nie musi zjeść :D ja tego nie kwestionuje :D
Ale rozważania o zdrowym torcie nie dotyczą chyba tortu dla dorosłych  ? :D
Oni mogą chyba zjeść taki z cukierni :D

A tu założenie jest takie, że dziecko ma zjeść tort, ale tort nie ma być w ogóle słodki ?

wrobelek0403

dziecka nie ma, wiec na wychowaniu sie nie znam.

ale znam sie na pieczeniu, wiec powiem :D jesli Aleks ma nie tylko nie jesc cukru, ale w ogole rzeczy o słodkim smaku to pieczenie domowego tortu nawet zdrowego nie ma sensu, bo albo bedzie w nim słodki ksylitol albo bedzie niesłodki, a wtedy zaden słodyczolubny dorosły go nie zje.

biszkopt bez cukru jest bez sensu bo na pianie ubitej z cukrem sie opiera. Do tego dodaje sie żótka i mąke, na samej pianie z białek nie wyrosnie. Bita smietana bez cukru tez jest kiepska w smaku.

Kupiłabym dla dorosłych normalny tort a dziecku dała cos, co jesc moze.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

salsa to jesli A. może orzechy to zrób ten: http://www.jadlonomia.com/2013/03/marchewkowy-sernik-z-nerkowcow.html

cukru nie ma, naturalnie słodki.

Tyle tylko, ze takiego gotowca raczej nie kupisz, musisz zrobić ;)

salsa

#45
Cytat: Angie w 21 Lut 2014, 11:10:25A tu założenie jest takie, że dziecko ma zjeść tort,
nie ma takiego załozenia, pokaż mi gdzie jest takie załozenie....

ej, dobra, dajmy temu spokoj-juz mam w dupie ten tort.

Bedzie cos z cukierni a Aleks dostanie suszone owoce-jak Hela
albo jogurt grecki + mus owocowy

a jak go tesciowa bedzie porobowała karmić biszkoptem to dam jej po głowie



Dodany tekst: pią, 21 lut 2014, 11:14:11

Cytat: fasolka1980 w 21 Lut 2014, 11:12:59salsa to jesli A. może orzechy
nie daje mu orzechów, miodu, grzybów itp to są za mocne alergeny jak na takiego maluszka :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Cytat: salsa w 21 Lut 2014, 11:08:21daj spoko, nie mam zamiaru doktoryzowac się z pieczenia ciast
To nie pytaj o tort.

salsa

#47
Cytat: jo_miekka w 21 Lut 2014, 11:14:13
To nie pytaj o tort.
Jo, przestań byc złośliwa, masz gorszy dzień czy co? nie kazdy ma potrzebę poznac wszystkie możliwe produkty do pieczenia nawet jesli rozwaza upieczenie tortu.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

jo_miekka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Lut 2014, 11:04:48jak na razie to rozważacie czy mam dylemat, czy go nie mam-koleżanko
Nie. Ja rozważam opcje tortu, którego dziecko mogłoby spróbować. I to ze składników, które uznałaś za dopuszczalne.
Ale nie to nie.
Nie rób doktoratu i dodaj tych "jakichś płynów do nasączania". Luz.

fasolka1980