ratunek dla suchych dłoni...

Zaczęty przez rilla, 13 Lut 2014, 10:25:00

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rilla

Zawsze zimą miałam suche dłonie. Niestety w tym roku jest koszmarnie. Między palcami miałam już rany - maść od dermatologa pomogła + mycie w mydle biały Jeleń.
Niestety dłonie są nadal bardzo suche. Wypróbowałam większość kremów drogeryjnych, masło karite i efekty są krótkotrwałe.
Macie jakiś sprawdzony sposób na taki problem? Może polecicie jakiś apteczny krem?

Jadę za 10 dni na narty i czuję, że będę musiała co 5 minut smarować ręce i dostanę szału pierwszego dnia.

szelma

Aptecznychnie znam. Chwalę sobie Hemp Hand Protector z Body Shopu - rewelacja na moje dłonie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

rilla

dzięki szelma, poszukam gdzie mogę coś takiego u nas kupić

calla

rilla oliwa z oliwek i sok z cytryny. Delikatnie podgrzac i wsmarowac.

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

szelma

Ja stosowałam oliwę na skórki - nie pomagała :( Jeszcze do rąk mam takie coś: http://www.burtsbees.com/Hand-Salve/10599-00-1,default,pd.html?cgid=handCare&start=2&q=#start=2 - na bazie wosku pszczelego. Super jest :) Może coś podobnego w PL znajdziesz?
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

feeling.good

rilla, ja też mam masakrę. Rany między palcami, pękające opuszki. Używam kremu z Avene Cold Cream i z Palmersa skoncentrowany krem do rąk. Na noc zawsze smaruję bardzo grubo i śpię w bawełnianych rękawiczkach. To mi najbardziej pomaga. Wystarczy, że zaniedbam 2,3 dni i znów mam masakrę.

rilla

będę szukać... no i bawełniane rękawiczki też mam. Dziś mam masakrę właśnie:(

emcia

Cytat: szelma w 13 Lut 2014, 10:31:14
Ja stosowałam oliwę na skórki - nie pomagała :( Jeszcze do rąk mam takie coś: http://www.burtsbees.com/Hand-Salve/10599-00-1,default,pd.html?cgid=handCare&start=2&q=#start=2 - na bazie wosku pszczelego. Super jest :) Może coś podobnego w PL znajdziesz?
przypomniałaś mi, ten był świetny
http://www.bangla.pl/zdjecia-anida-wosk-pszczeli-krem-do-rak-paznokci-up26095-8.htm

calla

Cytat: szelma w 13 Lut 2014, 10:31:14
Ja stosowałam oliwę na skórki - nie pomagała :(

Mnie pomogla. Po kilku dniach juz byla poprawa.

I sposob z rekawiczkami na noc jest dobry.
Rilla poszukaj czegos bez dodatku wody w skladzie, bo ona wysusza skore.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

malutenka

Kermuren 10 firmy Cerko (apteczny). Miałam tragedią w trzech aktach w górach mi mróz tak posiekał łapy, że miałam skórę na grzbiecie dłoni jak nosorożec, a teraz są gładziutkie :) Stopy też zaczęłam nim smarować i tez jest super.

rilla

no właśnie na spacery stosuję Nivea Krem na każdą pogodę moich chłopaków:)

Ja mam taki problem, ze naprawdę często myję ręce. Kilkanaście razy w ciągu godziny:/ Nienawidzę mieć brudnych rąk i to wysusza skórę. Czy to się już leczy?:D



mobka

#11
Cytat: feeling.good w 13 Lut 2014, 10:33:10Palmersa skoncentrowany krem do rąk
Na mnei nie dziala. ALe gdzie s na jakims blogu jakiejs farmaceutki widzialam cos fajnego i taniego dosc. A tez mam problem, tylko nei mam czasu poszukac. Na mnei dziala czerwony garnier, ale nie ten sos. Kupilam teraz palmerca i sredni, mam tez lierene "na ratunek" czy jakos tak i tez bez rewelacji. Nawilzajacy cetaphil balsam tez nie daje rady.
Juz szukam bloga.

Dodany tekst: 13 Lut 2014, 13:07:56

Mam "krem Mediderm".
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com/2012/04/ach-te-donie.html

fasolka1980

o, ja tez mam masakrę.

Wszystko u mnie działa na chwilę tylko

konwalia

Dea kremu regenerujące mogę polecić iwosrin i euceeon urea, inne a mnie nie działają. A do prac domowych barierowy excipial

niewiemjaka

ja mam tak z całą skórą nie tylko dłoni ...
mam mediderm, cethapil, garnier czerwony, maslo karite, kilka razy w tygodniu na mokro po wyjsciu z prysznica cała sie olejkuję olejkiem dzieciecym

a i tak i mi sie sypie... doslownie
czekam na wiosne! :)

salsa

moja mama mowi, ze ten garnier czerwony jej pomaga - ona ma mocno suche ręce niestety
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

goga

Moja mama robiła jakiś krem z euceryną chyba, bardzo tłusty byl, pomagał na suchą skórę ale nie wiem czy to nie na receptę było - mogę zapytać
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

mobka

Salsa, bo ten czerwony jest dobry, ale pomaga doraźnie. A my szukamy czegoś co pomoże na dłużej.

salsa

mobka, no to ja nie wiem-nie znam się, rzadko używam kremów do rak, czasem jak mi się przypomni
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ishka82

Cytat: mobka w 13 Lut 2014, 18:27:26
Salsa, bo ten czerwony jest dobry, ale pomaga doraźnie. A my szukamy czegoś co pomoże na dłużej.
a używałyście czerwonego garniera w wersji skoncentrowanej? "opatrunek w kremie przeciw przesuszeniu", tez bardzo dobry, ja go częto nakładam przed snem, a w dzień zwykły czerwony garnier :)

salsa

Cytat: ishka82 w 13 Lut 2014, 19:47:37garniera w wersji skoncentrowanej? "opatrunek w kremie przeciw przesuszeniu"
ja o tym mowie włąsnie :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

IMO jest gorszy od normalnego. On jest jak neutrogena ta klasyczna. Niewiele daje.

mika

Isana Urea :D taki czerwony, o taki: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=33202
najlepszy z kosmetycznych kremów jaki miałam na zimę
z drogich to fajny jest pat&rub

ishka82

Cytat: mika w 13 Lut 2014, 20:02:56Isana Urea Cheesy
muszę wypróbować ;D
tez mam suche dłonie, ale nie aż tak, jak Wy piszecie, ale od kremów do rąk uzależniona jestem chyba ;D

mobka

Dla mnie isana urea się lepi, kupiłam i wyrzuciłam, bo nie zuzylam.