Włosy - pielęgnacja i farbowanie

Zaczęty przez elve, 05 Lut 2014, 10:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malutenka

Teraz juz nie mam suchych bo wszystko co spalone przez kretynkę fryzjerkę ścięłam. Raczej mam normalne z tendencja do przesuszania jak nie zadbam. Moim zdaniem do stylizacji nadaje się ten krem do każdego rodzaju kręconych tylko trzeba ilość sobie dobrać.

niewiemjaka

oki, a gdzies dostane go stacjonarnie ?

malutenka


niewiemjaka

#478
a to nie znam,  :knuje:

wrobelek0403

niewiemjaka, na stronie jest lista sklepow.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

niewiemjaka

aa widze, w samych salonach w wawie praktycznie,
u nas takiej drogerii pigment nie ma

malutenka

niewiemjaka, od nich do paczkomatu można też zamówić, ja nie lubię do nich chodzić bo wiecznie sklep jest pełen bab :D Ale mają świetne produkty.

callja

Cytat: malutenka w 16 Paź 2018, 09:20:47
niewiemjaka, od nich do paczkomatu można też zamówić, ja nie lubię do nich chodzić bo wiecznie sklep jest pełen bab :D Ale mają świetne produkty.
Pigment na Długiej jest boski!! Tłok nieludzki, prawda najszczersza ;) ale wybór - obłęd (pozytywny!!), a ekspedientki bbbb pomocne i zorientowane.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /


enough

#484
U mnie tez po keratynowym było fatalnie. Laska doslownie zamordowała wlosy do tego stopnia, ze pozniej bylo to ani krecone ani proste tylko wiórowate. Patrzec na siebie nie moglam przez kilka mscy. Kremy i maseczki rzeczywiscie daja rade o ile korzysta sie z tych z dobrym skladem. Dobre sa tez oleje i w sumie calkiem niedrogie. Nie wiem czy mialyscie moze kiedys olej marchwiowy naturalny z ekobieca.pl ktory rzeczywiscie ma wlasciwosci i odzywcze i regenrujace?

magdalinska

odświeżam

jak nakładacie oleje na włosy - razem z maską czy same? zmywacie tylko wodą czy myjecie szamponem?

malutenka

Na suche włosy, pod prysznicem później najpierw myję odżywką, a później szamponem. Odżywka lepiej zmywa olej niż szamponem.

salsa

#487
ja najpierw nakładam żel aloesowy albo psikam wodą różaną - żeby zabezpieczyć włosy
robie to na nieumytych lekko nieswiezych włoach
na skore głowy nakładam olejek rycynowy a na rasztę włosow najczesciej kokosowy lub arganowy, lubie tez ze słodkich migdałów
na poczatku jak zaczynałam to waliłam duzo tego oleju teraz sie juz nauczyłam jak to robic zeby nie dawac tyle
oleje wsadzam najpier do ciepłej wody (w opakowaniu oczywiscie) one wtedy sa bardziej płynne
olejek rycynowuy nakłada sie ciezko wiec dobrze mieć pipetę (ja mam z jakiegos zuzytego serum) i własnie ogrzac go

zmywam po godzinie\ czasem dwóch lub trzech :P  - najpierw odzywką a potem szamponem oczyszczającym

zdaża mi sie nakładac oleje i maki do sauny - to wzmaga swietnie działanie tych kosmetyków - tylko na olejowane włosy zakladam jeszcze czapeczkę bo sie grzeja

zdarzyło mi sie pojsc spac w oleju i zmywac rano, to jest tez swietny efekt
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: magdalinska w 03 Lut 2022, 08:44:55zmywacie tylko wodą czy myjecie szamponem?
olej najlepiej zemulgować, woda czy szampon to nie to. najlepiej odżywką lub maską.

magdalinska

dzieki!!
kupiłam olej  niedawno, nakładałam razem z maską, na umyte.
Teraz zrobie waszymi sposobami :)

wrobelek0403

a jakie robicie peelingi? W sumie nie interesowałam się tym szczególnie. Mam maski, serum, różne specyfiki na moje wypadanie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia


salsa

wrobelek0403, ja mam teraz ten : https://www.ceneo.pl/107039593
raz na 2 tyg robie

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

salsa

Do włosów wysokoporowatych   – pasują oleje z przewagą kwasów wielonienasyconych:

    lniany
    konopny
    słonecznikowy
    z czarnuszki
    z wiesiołka
    z kiełków pszenicy
    z pestek śliwki
    z orzechów włoskich
    z krokosza barwierskiego
    z nasion chia.

Do włosów średnioporowatych   – pasują oleje z przewagą kwasów jednonienasyconych:

    awokado
    słonecznikowy
    makadamia
    arachidowy
    sezamowy
    ze słodkich migdałów
    arganowy
    rycynowy
    rzepakowy
    z pestek śliwki
    kameliowy
    oliwa z oliwek.

Do włosów niskoporowatych   – pasują oleje z przewagą kwasów nasyconych:

    kokosowy
    palmowy
    masło shea
    masło kakaowe
    masło babassu.

Jeśli kiedykolwiek użyłeś na zniszczone, farbowane włosy oleju kokosowego, prawdopodobnie wiesz już, dlaczego efekty nie były zadowalające – najlepiej używać produktu dopasowanego do porowatości. Nie jest to jednak regułą. Niektóre oleje przeznaczone do innej porowatości niż twoja mogą sprawdzić się także u ciebie – najlepiej stale eksperymentować i szukać nowych rozwiązań!
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

salsa, i mowisz, ze w hebe to jest?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

ja mam z hebe - maske i peeling
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

W Rossmannie jest, mam ten sam co salsa

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jusia

A moje jakie są?
Wg mnie wysokoporowate albo średnioporowate 🙂
"Ten co chce- szuka sposobu, ten co nie chce- szuka powodu"