Włosy - pielęgnacja i farbowanie

Zaczęty przez elve, 05 Lut 2014, 10:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

malutenka, mi ostatnio kolezanka farbowala. Widze po efekcie ze poza amlą musze dodac tez indigo.

malutenka

Ja będę chciała tego soku z rokitnika następnym razem spróbować, u mnie standard to miód, kurkuma i słodka papryka :) a zakwaszam kwaskiem cytrynowym albo sokiem z jabłka.

errata

ja raz farbowałam sama henną całe włosy. Teraz tylko odrost farbuję. I dopiero przy 3 razie udało mi się osiągnąć idealną konsystencję.

Kwasu jeszcze nie dawałam, ja robię w odcieniu jasnego brązu i wydaje mi się, że nie potrzebuję. hmmm

salsa

a jak ja bym chciała farbować henną to muszę sama ogarniać te dodatki czy to sie kupuje gotowe?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

salsa, wszystko kupuje sie osobno i lepiej dobrze sie wyedukowac bo henna to naturalne farby i one w kazdej wersji daja cieple odcienie.
Sadze ze Ty w cieplym wyglądałabys jeszcze gorzej niz ja ;)

errata

ja póki co nic nie dodaję. Tylko rozrabiam hennę z ciepłą wodą, to źle?
kolor mam ok.

golinda

errata, dla mnie kazda henna ma za ciepły odcien. Ale Tobie może pasowac :)

salsa

Cytat: golinda w 24 Lip 2018, 08:24:40
salsa, wszystko kupuje sie osobno i lepiej dobrze sie wyedukowac bo henna to naturalne farby i one w kazdej wersji daja cieple odcienie.
Sadze ze Ty w cieplym wyglądałabys jeszcze gorzej niz ja ;)
nie nie ciepły to absolutnie nie, ja jestem typowa zima, taka chłodna , ty jesteś zimą "cieplejszą" i u Ciebie jeszcze ujdzie ale u mnie ciepło jest zakazane

to moze nie bede testowac lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

salsa, to zdecydowanie odradzam. Mi wyszlo rudawo. Potem sie ochłodzily bo ta farba dopiero po kilku dniach nabiera wlasciwego koloru. Ale i tak nie jestem zadowolona.

errata

Cytat: golinda w 24 Lip 2018, 09:55:34
errata, dla mnie kazda henna ma za ciepły odcien. Ale Tobie może pasowac :)

hmmm już sama nie wiem...
A jakie kolory robicie? Bo ja robię jasny brąz.

salsa

golinda, to ja zostane przy moim color touch
własnie musze zrobić.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

malutenka

Cytat: errata w 24 Lip 2018, 09:12:48
ja póki co nic nie dodaję. Tylko rozrabiam hennę z ciepłą wodą, to źle?
kolor mam ok.
Errata ja rozrabiam z zaparzonym rumiankiem. Ale ja lubię ciepłe kolory - pomarańcze, żółcie, najmniej w sumie czerwienie. Patrząc na grupę Facebookowa o hennie to większosc ma ciepłe odcienie.

errata

To następny raz zrobię z tym rumiankiem.

Jak długo się Wan utrzymuje na włosach henna? Co ile farbujecie?

Mnie szybko włosy rosną max. to co 3 tygodnie. Choć mam już ich mało na głowie... mam wrażenie, ze za dużo włosów tracę :(

malutenka

Errata tak raz na trzy miesiące. Odrosty niestety musze robić farbą bo czerwona henna nie łapie tak jak na długości i spłukuje się szybko.

errata

ja za to teraz farbuję tylko odrost henną. Całość zrobiłam raz. Choć mam takie lekkie ombre ;)

malutenka

Ja nie dotarłam jeszcze do koloru henny który chciałabym mieć, myślę, że za jakieś 4 aplikacje będę miała to co chcę.

malutenka

Świetne są, przynajmniej ruda, złapała odrosty jak farba po 3h na głowie https://www.sattva.pl/kategoria/henny-do-wlosow

golinda

ja zrezygnowałam z henny. forever, jak sądzę. poszłam do Jacka i zrobił mi kolor tak piękny, że nigdy go już nie zdradzę :D

malutenka

golinda, no ale Ty na ciemne kolory farbujesz, nie traktowałaś utleniaczem 8% :)
Ja zostaję na razie przy hennie,  po tym jak w kwietniu fryzjerka przesuszyła mi włosy na amen męczyłam się do końca sierpnia, żeby więcej zapuścić i obcięłam połowę.

konwalia

A ja szukam sprayu do loków. Mam z solą morską i o ile efekt mi pasuje, to włosy po miesiącach używania tego są przesuszone na końcach

golinda

konwalia, a nie wolisz efektu lokówki stożkowej?

konwalia

Woleć,  wolę..tylko ja włosy psikam,  ugniatam i na tym kończę.  Nie chce mi się codziennie kręcić

golinda

Ale to trwa chwilę a efekt super :)

Moje tez sie po ugnieceniu kręcą ale ja nie lubie tego efektu.

malutenka

boski do loków http://www.beaverprofessional.pl/produkt/argan-oil-krem-dwlosow-kreconych/
Nałozyłam dziś po raz pierwszy na mokre, wysuszyłam z dyfuzorem, jakie cudowne włosy! I w wyglądzie, bo bardzo ładny skręt i się błyszczą i miłe w dotyku.

niewiemjaka

malutenka, ale Ty masz włosy suche i puszące się ? czy normalne ?
zastanawiam się czy do normalnych ale kreconych to sie nadaje, bo wszelkie te kosmetyki zakładaja, że kręcone = suche