Włosy - pielęgnacja i farbowanie

Zaczęty przez elve, 05 Lut 2014, 10:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

suegro

Cytat: malutenka w 17 Gru 2015, 22:27:16
ostrzegam, śmierdzi strasznie!
Su, a Wax Hair Treatment próbowałaś?


Rzepa też miała strasznie smierdzieć. :D
Kupiłam właśnie za 2,80 i będę próbować.

Próbowałam kiedyś waxa jakiegoś i mi slabo podszedł, ale to może nie był ten.
A.u mnie już lepiej, włosy zaczynają odrastać, mam pełno takich malutkich stojących.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: suegro w 18 Gru 2015, 10:48:24A.u mnie już lepiej, włosy zaczynają odrastać, mam pełno takich malutkich stojących
a to świetnie :) To tak, jakbys już praktycznie nie miała problemu z włosami, teraz tylko czekać aż nowe ogrosną na tyle, że ładnie zleją się ze starymi. Waxa uzywałam takiego w dużym bialym opakowaniu z brązowymi napisami. ale co włosy, to co innego działa, u mnie np. Jantar jedyne co zrobił przy dłuższym stosowaniu to łupież :D


mobka

Mi Jantar przetłuszcza, musiałabym codziennie myć. W ogóle jakiekolwiek wcierki nie dla mnie. Za dużo czasu bym musiała poświęcić ;)

mobka

Aaaa ja dzisiaj kupiłam żel do włosów, będę skręt wydobywać :)

suegro

Cytat: mobka w 18 Gru 2015, 14:20:07Za dużo czasu bym musiała poświęcić

Mówisz o tych 30 sekundach kiedy wcierasz w głowę? :)
Bo mnie tyle mniej więcej zajmuje, wcieram i idę spać. Rano myję włosy jak zwykle.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Nie, bardzije mówię o tym myciu następnego dnia ;) W sumie mogłabym co drugi dzień wcierać, ale czasami budzę się z myślą "dobra, jeszcze do popołudnia wytrzymają" i nie myję, a tak już bym musiała...

suegro

mobka, ja nie myję codziennie. Wcieram co drugi dzień albo jak mi się przypomni. :)
A podobno kozieradka wpływa też na przetłuszczanie, ale jeszcze nie przetestowałam.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


malutenka

Cytat: malutenka w 10 Gru 2015, 12:49:30. Zobaczymy jak ze wzrostem, bo producent obiecuje.
po 2 tygodniach mam odrosty jak po miesiącu.

wrobelek0403

#284
a ja wróce jeszcze tutaj :)

co polecicie na poprawienie skrętu? Mam raczej fale, ale widoczne tylko jak włosy wyschną bez suszarki. Tak to siano (chyba ze wyciagne na szczotce).

Marzy mi się cos takiego ;)

A moze powinnam zainwestować w termoloki?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Wróbel, ja mam naturalnie kręcone włosy. Jak chcę romantycznego looku z loczkami przy twarzy to zostawiam do wyschnięcia bez suszarki, spryskuję mgiełką "beach look" albo wcieram trochę pianki albo odrobinę żelu do włosów kręconych
mam teraz Isanowe szampon i odżywkę do włosów kręconych - dzisiaj wypróbuję i dam znać jak działają

wrobelek0403

golinda, no romantycznych loczków sie nie spodziewam :D

chciałabym tylko, zeby te fale były gładsze, wyrazniejsze.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

i raczej stawiam na jakiś kosmetyk do układania, bo nie wierze, ze szampon i odżywka cos dadzą.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, takie coś, to się robi prostownicą na przykład, nie wierzę, że ktokolwiek z dowolnie kręconym włosiem ma takie za pomocą kosmetyku i szczotki ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

zwierzatko_mojej_mamy, ja mam płaską prostownice :/ nie da sie nią zrobić loków.



Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 21 Wrz 2016, 16:25:39
zwierzatko_mojej_mamy, ja mam płaską prostownice :/ nie da sie nią zrobić loków.
zabierz ze sobą, to Ci udowodnię ;) chyba, że masz jakąs inną ;) pokaż
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 21 Wrz 2016, 15:59:15co polecicie na poprawienie skrętu? Mam raczej fale, ale widoczne tylko jak włosy wyschną bez suszarki. Tak to siano (chyba ze wyciagne na szczotce).

Marzy mi się cos takiego ;)
ostrzegam. Wydobywanie skrętu to jest droga przez mękę oraz wiele $$$ zostawionych w drogerii bo włos, który ma się kręcić parszywy jest i szuka poklasku i gniewem się unosi. Najprostsze - zobaczyc jak się zachowuje przy suszeniu suszarką z dyfuzorem.  Moje włosy nie lubią, chyba, że na nie naładuję np. mleczka do kręconych jak sa jeszcze mokre, ugniotę, wyszuszę, poprawię mleczkiem. Inna opcja i taką lubię najbardziej - w mokre włosy wniatam żel obiąc loki, daję wyschnąć, suche znowu ugniatam i jest skręt jak złoto. Można zrobić taki specjalny turban z arafatki i dac im w takim stanie wyschnąć. Tu jest kopalnia wiedzy http://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=126

wrobelek0403

malutenka, a jakiej marki kosmetyków używasz, cos polecisz?


musze wyciągnąc dyfuzor z piwnicy :D

No i idzie zima, musze mieć sposób z suszeniem suszarką. Moja wspóllokatorka ze studiów miała termoloki, zakrecała rano po wstaniu i po godzinie miała super fale. Ja miałam wtedy krótkie włosy, wiec nie miałam jak wypróbowąć :D

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

doczytałam u anwen, ze z termoloków to raczej drobny skręt wychodzi, szkoda.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 21 Wrz 2016, 16:31:35
zabierz ze sobą, to Ci udowodnię ;) chyba, że masz jakąs inną ;) pokaż
taką mam
http://remington24.pl/sklep/prostownice-do-wlosow/prostownica-do-wlosow-z-powloka-diamentowa-remington-s9901.html

nie jest sliska, tylko matowa na obudowie. probowałam kiedyś, wychodzą "kwadratowe" pseudoloki
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 21 Wrz 2016, 20:04:54malutenka, a jakiej marki kosmetyków używasz, cos polecisz?
To zależy od włosów. Możesz spróbowac na początek tanim sposobem, zaparzasz siemę lniane, jak się zrobi glut to przelewasz przez sitko, żeby nie było ziarenek i wgniatasz w wilgotne włosy i ugniatasz tak, żeby się robiły loki; włosy bardzo lubią i są mięciutkie i lśniące. Albo jakiś żel inny jak Ci się nie chce z glutem bawić. Tylko żel ma to do siebie, że jak wyschnie w 100% to trzeba go "wygnieść z włosów tam, gdzie się zrobiły strączki. Zrobię sobie na żelu na noc i pokażę Ci jutro zdjęcia
Ja mam do loków mleczko Marion http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,61382,marion-hair-line-satynowe-mleczko-do-kreconych-wlosow.html (teraz ma jasnoniebieską zatyczkę). Podobne jest lepiej dostepne Isana rossmanowe http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,76515,isana-professional-styling-cream-pure-locken.html - tego się używa minimalne ilości bo więcej robi efekt przetłuszczonych.
Miałam też z układania płyn do loków http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,31999,marion-hair-line.html też się sprawdzał
Do suszenia suszarka z dyfuzorem. Ja albo robię coś źle, albo moje włosy nie lubią, bo nigdy nie wychodzi tak jak potrzeba.
Nie byłam zadowolona z kosmetyków beach vaves bo strasznie mi przesuszały włosy.
Ale kręcone włosy i fale to jest temat rzeka, bo każde lubią co innego, są dziewczyny co wgniatają piankę i mają piękne loki, a ja mam wronie gniazdo.
Ogólna zasada - jak najmniej czeszemy, suchych nie czeszemy wcale i nie zawijamy w ręcznik frotte.
Co się u 99% sprawdza to suszenie w taki sposób, zajebiste włosy wychodzą:


wrobelek0403

malutenka, dzieki :)

rany, nie sądziłam ze w necie jest tyle o kręconych włosach lol

następna anwen:
http://www.kasianafali.pl/2015/10/zel-drogeryjny-czy-zel-lniany.html
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

ja odpuściłam wydobywanie skrętu i inne czary mary z blogów, doprowadziłam się do nadmiernego przetłuszczania skóry głowy
teraz uzywam garniera z awokado szampon i odżywka na końcówki, suszę w koszulce ;) bez dodatków, skręt utrzymuje sie 1 dzień, potem włosy upinam

dla odminy teraz prostuję na szczotce, macie pomysł na jakiś preparad wygładzający i przeciwdziałajacy puszeniu? jakaś pomada czy coś? fryzjerka nakłada mi takie cudo i włosy po tym lepiej wyglądają, ale nie robią sie strąki

ddu

do skrętów mam:
szampon: Love shampoo z Davines
i mgiełkę/odżywkę Melul Shield, też z Davines
do kupienia w sklepach typu "Fale loki koki"
drogie jak nieszczęście, ale skuteczne i wydajne

zwierzatko_mojej_mamy

wrobelek0403, zabierz, jestem przekonana na 90% ze sie da ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl