Włosy - pielęgnacja i farbowanie

Zaczęty przez elve, 05 Lut 2014, 10:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

ja tez myje tylko wlosy. Po wszelakich odzywkach nie wygladaja dobrze i szybciej sie przetluszczaja.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

malutenka

Cytat: szelma w 05 Lut 2014, 13:00:45Jak wieczorem umyję po zabiegu, to potem rano znowu będę musiała. Odmawiam, odmawiam!
no niestety tu trzeba.
Wróbelek ja bym dała dodatkowo, tylko małe ilości.

zwierzatko_mojej_mamy

ja bez odzywki se nie wyobrazam zycia i czesania, a przeciez mam proste druty ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

wrobelek0403

malutenka dzieki, poszukam. ciekawe czy w rossmanie mają.

kupujesz moze w jakiejs sieciówce te produkty?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Cytat: malutenka w 05 Lut 2014, 12:29:59to masz pole do popisu w pielęgnacji skóry głowy jakbyś chciała.

W sensie?
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

Cytat: wrobelek0403 w 05 Lut 2014, 13:26:59kupujesz moze w jakiejs sieciówce te produkty?
Ja przede wszystkim w  takiej sieciówce Firlit, ale nie wiem czy masz u siebie, oni mają mnóstwo polskich kosmetyków i dużo fajniejsze ceny niż Rossmanny. Wiem, ze Farmona jest w aptekach Mediq, Kallos to samo, ale drożej

wrobelek0403

nie ma Firlitka, chlip

poszukam, poszukam.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: szelma w 05 Lut 2014, 13:30:25W sensie?
no mnie byłoby łatwiej się dostać do skóry mając krótkie włosy i jakieś maski z glinek, wax własnie, olej rycynowy łatwiej nałożyć. Albo mi sie tak wydaje, bo sto lat krótkich nie miałam...

szelma

Aaa, ok. Nie orientuję się w takich rzeczach, bo mam pierdyliard medykamentów na skórę głowy, więc dodatkowe maski by mnie dobiły - stąd moje pytanie, bo zupełnie zapomniałam o istnieniu masek na skórę głowy :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

malutenka

#34
Cytat: doda w 05 Lut 2014, 13:43:39malutenka widzę, że się znasz.
No znam się o tyle o ile sama coś wypróbuję :)
A spróbuj myć rano może, ja wieczorem mycie włosów traktuję jak zło konieczne po siłowni, basenie, bieganiu, ale rano i tak muszę powtórzyć, nie to, że się przetłuszczają, ale ich nie lubię w takim stanie po nocy, jeszcze oczywiście kładę się spać z mokrymi i są okropne. Na cienkie włosy i delikatne to ja bym radziła jakieś mgiełki, żeby ich nie obciążać dodatkowo, dać sobie spokój z szamponami i odżywkami typu "volume" bo to jest pic na wodę, nie zwiększa się wcale objętości, co najwyżej silikonami włos oblepi i tylko wygląda fajnie, a powinno i wyglądać i być zdrowe. Wieczorem napisze coś wiecej, bo teraz nadaję z roboty a cienkie włosy to jest temat, który znam tylko w teorii.

Dodany tekst: 05 Lut 2014, 18:42:04

Edit: doda wymyśliłam, dla Ciebie byłaby cała seria Radical z czerwono-zieloną etykietą http://sklep.farmona.pl/96-radical to jest wzmacniające, ziołowe i leciutkie, z tego co pamiętam cię po zdjęciach to nie można nawalić Ci na głowe jakichś mocnych rzeczy bo oklapną. Tylko w tym trzeba cierpliwości. No i genów się nie oszuka, burzy loków i grubych włosów się nie da zrobić z tego co opisujesz :/ (chyba, że trwałą :D ). A i Wax dla blondynek też jest. Olejów nie mam pojęcia, bo to musiałabyś spróbować i zobaczyć co się dzieje z włosami po zastosowaniu na początek kokosowy (bo jest w kuchniach świata, tani i jak się nie sprawdzi to będzie do jedzenia), tylko trzeba u Ciebie będzie po każdym zastosowaniu tak ze 2,5 raza szamponem umyć... Albo zmieszaj sobie trochę takiego oleju z maską i nałóż na 20 minut i zmyj. Zaszkodzić nie zaszkodzi na pewno.

salsa

#35
Cytat: wrobelek0403 w 05 Lut 2014, 13:26:59kupujesz moze w jakiejs sieciówce te produkty?
ja je widuje wszedzie, w wielu drogeriach są - ja swego czasu lubowałam się w Radicalu i kupowałam w galerii w jakiejs drogerii

Dodany tekst: 05 Lut 2014, 19:38:43

ja nie przykładam się zbyt mocno - myje różnymi szamponami, co mi się akurat podoba : np ostatnio miałam po kolei Joanne Rzepa, potem Biovax do wypadających, a teraz mam biovax do włosów ciemnych. Kupuje rózne mgiełki-radical, biovax, albo pantenprovi :P odżywkę jak pamietam, mgiełka zawsze
jak mam wiecej czasu i ochoty to robie jakąś maskę - np WAX apteczny albo własnie z biovaxu (lubie tą serię) http://www.biovax.pl/
kilka razy zrobiłam sobie olejek arganowy lub kokosowy ale to naprawdę moze raz na 2 miesiące... ogolnie włosy mam takie, ze nie musze się z nimi gimnastykować.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

doda, wypróbuj produkty firmy Seboradin
dla mnie świetne

salsa

#37
o tak, golinda dobrze ze mi przypomniałaś - miałam seboradin do włosów wypadających (czerwony) ampułki+ szampon - powstrzymało wypadanie i włosy po tym rosną jak wściekłe :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)


salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mobka

Wypadanie to wam sie pewnie samo zatrzymalo. Mi przynajmniej tak. Wypadlo co mialo i jest ok.

A w temacie, to nieszczegolnie dbam o wlosy - szampon, odzywka i finito ;D A susze, prostuje... farbuje. No i troche mi sie przesuszaja przez to, a ogolenie maja tendencje do przetluszczania niestety, wiec duzo rzeczy mi je obciaza.

golinda

wypadanie pewnie tak, ale trzeba też je wzmocnić, żeby zaczęły odrastać
i mojej mamie akurat zatrzymało się wypadanie, więc nie przez ciążę to było, jak u mnie

ddu

to teraz ja:
przyklapnięte , skóra głowy delikatna, przetłuszczają się, są beznadziejnego mysiego koloru - chyba przez ciążę

od zawsze szukam szamponu, kt. nie robi krzywdy skórze głowy, a włosy się nie tłuszczą jak po dziecięcym, a teraz jeszcze ten kolor.... kt. nawet na czystych włosach powoduje, że wyglądają, jak trzydniowe...

mobka

Cytat: ddu w 05 Lut 2014, 21:37:41przetłuszczają się
Powaznie? To ja bym z twoja dlugoscia i przetluszczaniem zwariowala. Z reszta na zdjeciach wygladaja na zdrowe i puszyste ;D

ddu

one są puszyste i jest ich miliard
ale przy skórze się przetłuszczają
teraz jeszcze ciąża, czapki.... wrrrrr

mobka

No to ja mam podobne wlosy, ale w ciazy przetluszczaly sie znacznie mniej.
Seboradinu sprobuje, nie wiem tylko czy tego z nafta, czy Niger do przetluszczajacych...

justynaaaa2

ja cierpię jak muszę po prostu głowę umyć a wy tu o wcieraniu takich cudów dyskutujecie  :crazy:
gdzie ten seboradin można stacjonarnie kupić?
najchętniej to bym chodziła co 3 dni do fryzjera ;D

ddu też mam wrażenie, że kolor ma znaczenie, mysie nawet po umyciu wyglądają tragicznie
ja jak zbliżam się do wizyty u fryzjera to nawet świeżo umyte są jak kupa, nienawidzę swojego naturalnego koloru włosów, choć teraz już nawet nie wiem jaki mam, podejrzewam, że mi ściemniały  :hmm:


salsa

Justa, musisz pytac po drogerio-aptekach - ja w takich kupowałam :) albo na doz.pl
albo na ich stronie
jeszcze polecam kosmetyki z Farmony (nie tylko ich Radical, np szampon ze skrzypu jest super)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

justynaaaa2

Cytat: salsa w 05 Lut 2014, 23:08:40
Justa, musisz pytac po drogerio-aptekach - ja w takich kupowałam :) albo na doz.pl

no właśnie wiedziałam, że skądś nazwę kojarzę a po prostu jak stoję w aptece w kolejce to mi się rzucała w oczy :D
jak mi się skończy obecny szampon (dopiero co kupiłam) to zakupię do testowania :)
dzięki  :beer:

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login