Włosy - pielęgnacja i farbowanie

Zaczęty przez elve, 05 Lut 2014, 10:35:18

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Cytat: justynaaaa2 w 12 Lut 2014, 22:36:00w zasadzie chyba większość się nadaje   raczej cienka i musi mieć zaokrąglony brzeg

ja się w końcu nauczyłam, ale zajęło mi to dużo czasu

:beer: :beer:

a jaka ty masz?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

#151
mayagaramond kupujac sobie prostownice czytalam o nich troche w sieci i Remington ma dobre opinie.
Jak chcesz, mozesz sobie u mnie zobaczyc/wyprobowac czy Ci odpowiada.
Jest cienka i przede wszystkim lekka.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

maya, ja mam remingtona, ale duzego i ciezkiego, bo mi zalezało na łatwym prostowaniu.

ale są takie modele przestowane tez to krecenia, np.

http://www.megamarket.com.pl/remington-urz-do-stylizacji-remington-s6500-,id-125115?gclid=CMO1poHlyLwCFZDKtAodi1AACg#

ona sie wrecz nazywa sleek & curl :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

Nie wiem czy ciachnac krótko czy zapuszczać? Teraz mam do ramion, kolor za ciemny wiec rozjasnie.
Kto poradzi?

wrobelek0403

Tobie jest fajnie w takich do brody :) tylko musisz nosic rozpuszczone, a nie zwiazane :P
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

Dziewczyny, jak olejujecie wlosy??

Dostalam torbe kosmetykow Moroccanoil, m.in. olejki do wlosow.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Norka

Calla, po myciu włosów szamponem nakładam na mokre odrobinę oleju kokosowego i suszę. Jeśli po suszeniu jakieś włoski odstają to daję jeszcze trochę i dosuszam. Łatwo przesadzić, ale po kilku razach nabiera się wyczucia. Tak mnie w eko salonie nauczyli ;D

Helena

U mnie metoda OMO działa fajnie, często jak wstaje rano i nie muszę nigdzie od razu wychodzić to nakładam olej albo własnie spryskuję mieszanką odzywka-olej-jantar i siedzę tak z godzinę dwie i potem myję. Jak zobaczyłam moje zdjęcia z lata 2012 i teraz to szok jaka różnica wstawie wam to do porównania i ostatnie zdjęcie zakręcone na papiloty po laminowaniu żelatyną, ale boskie loki wyszły!!!

Olejuję nalewam w dłonie trochę oleju i przeciagam na włosach potem upinam na czubku

wrobelek0403

jaaaaakie loki, fantastyczne :thumbup: i roznice widac gołym okiem :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Helena
Roznica ogromna.
A loki cudne:)

Helena

dzięki :) więc jak widac u mnie olejowanie i OMO działa teraz chcę robić jeszcze to laminowanie raz w tygodniu, ale to dla mnie trochę upierdliwe, bo trzeba potem bardzo dokładnie płukac włosy

Norka

Helena dobrze prawi :) OM i henna bardzo mi pomogły doprowadzić włosy do dobrego stanu, ale potem zaczęły je za bardzo obciążać (mam bardzo cienkie). Teraz wystarcza mi naturalny szampon i olej jako ochrona przy suszeniu :)

zuzia

Helena
wow! jaka różnica!

ps. jakie oleje do włosów polecacie?


aaaaa.... alterra w rossmanach przeceniona o 50%

wrobelek0403

#164
zuzia pare stron wyzej su wrzuciła linki, w ktorych opisane jest jakie oleje do jakich włosów. takie wykres - bardzo fajny.

Dodany tekst: 01 Mar 2014, 21:47:22

ja ide w przyszłym tygodniu na farbe, a potem zamierzam wyprobowac zelatynowanie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

dziewczyny, polećcie mi jakieś psikadło stylizacyjne do włosów, ja w sumie używam na zmianę bio-wax albo radical ale to są raczej odżywki a ja bym chciała coś takiego co np unosi trochę włosy od skóry itp

wiem, ze u mnie efekt będzie raczej góra jednodniowy-kilkugodzinny no ale chciałabym spróbować :)   
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

salsa, Goldwell, Lagoom Jam, Volume Gel (galaretka z natychmiastowym efektem objętości)

salsa

#167
galaretka do włosów ?! jak się to stosuje ?
jezu ja sie w ogole nie znam na tych piankach psikaczach itp - to bład ! musze to naprawić

drogie to?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

#168
Cytat: salsa w 14 Kwi 2014, 21:48:37drogie to?

nie mam pojęcia, dostałam próbki od fryzjera, wciera się we włosy i naprawdę działa
miałam niezłe szopum :D

salsa

nawet by było http://www.skapiec.pl/site/cat/116/comp/1352951
tylko żeby to było lekkie, bo takie cięzkie kudły jak moje bardzo łatwo obciążyć (udaje się to kazdemy fryzjerowi !! )
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

Ja mam na odwrót, nic mi nie dociaza włosów wystarczająco bez prostowania

salsa

mnie te wszystkie woski ktore oni ładują we włosy strasznie przyklapują - w zasadzie musze umyć od razu włosy po fryzjerze do inaczej efekt topielicy murowany
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

damka

a tak przy okazji, szukam dobrej suszarki z dyfuzorem. I od razu jakiegoś specyfiku do kręconych włosów.

konwalia

Do kręconych to najlepszy skręt jaki miałam robil kerastase chyba porwał na pewno fryzjerski krem w złotym opakowaniu
Suszarkę z dyfuzorem mam rossmanowa

ewelinkaa

Jeśli Twoje włosy są zniszczone, zapewne przyczyną tego była nieodpowiednia pielęgnacja i złe nawyki. Nie tylko przereklamowane kosmetyki przeładowane substancjami filmotwórczymi, ale także te o naturalnych składach nadbudowują się na włosach, dlatego co jakiś czas musimy pozbawić włosy starego "płaszcza", aby móc otulić je nowym :)

Zoom na skórę głowy


Przed włosową rewolucją przyjrzyj się skórze głowy - czy pomyślałaś, że o nią również trzeba dbać, podobnie jak o inne części ciała? Przeanalizuj czy jest wystarczająco nawilżona, a może swędzi, często jest podrażniona albo masz łupież? Jeśli nie doskwiera Ci żaden problem - jesteś szczęściarą :) O skalp warto dbać mimo wszystko - w końcu jest fabryką naszych włosów :)

Pozbądź się zniszczonych i przesuszonych końcówek

Zniszczonych końców nie zregeneruje najdroższy kosmetyk, dlatego nie ma na co czekać. Podcinanie niesie za sobą same plusy: zniszczenie przestaje piąć się ku cebulkom, a zdrowe końce wyglądają po prostu zdrowo i estetycznie.
carpe diem