Awokado w roli glownej

Zaczęty przez mayagaramond, 22 Sty 2014, 11:56:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Aaaaa :D Mi się odpaliło od Golindy zdjęć :)
Imagine there is no hate

calla

Cytat: didi_loczek w 30 Sty 2014, 20:00:03
Przepraszam, że zadam głupie pytanie ujawniające moją ignorancję w temacie, po upieczeniu je się to awokado bez skóry?

Tak, bez skory :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#52
inkageo na pierwszej stronie  jest awokado zapiekane z jajkiem na śniadanie :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zuzia

Cytat: szelma w 30 Sty 2014, 14:31:43Mnie w tych akcjach Peta takich właśnie przekraczających granice (a to nie jest pierwsza tego typu) wkurza to, że oni więcej osób antagonizują, niż zachęcają do zmian. Moją wege-zasadą jest niebycie osobą trudną i wybredną, która odsyła w knajpie coś tam, bo okazuje się, że jest ser czy jajko czy coś tam. Która robi sceny, bo warzywa były krojone w tej samej kuchni co mięso i tak dalej.
:bravo:
ostatnio oglądałam ugotowanych i był chłopak wege, któremu NIC nie pasowało. wszystko było be bo np. zrobiono mu łososia (jadał ryby) a nie coś bardziej wege-wymyślnego. A ludzie wcześniej nie wiedzą jakie ktoś ma upodobania. dowiedzieli się w pierwszym odcinku a podejrzewam, że mają już wszystko poplanowane.

ishka82

zapiekłam dziś awokado i wyszło pyszne :) inaczej niż tu pisałyście...wydrążony miąższ zmieszałam z posiekanym ząbkiem czosnku, pokropiłam sokiem z cytryny, dodałam 2 łyżeczki czerwonego pesto, trochę startej mozarelli, posiekanej świeżej zielonej pietruszki i trochę roztrzepanego jajka (bo mi z czego innego zostało) plus jakies przyprawy, na chwilę przed wyjęciem z pieca posypałam odrobiną mozarelli...niebo w gębie :D ;D
maya, a Ty zapiekając z jajkiem co robisz z wydrążonym miąższem? zjadasz, czy ląduje jakoś z tym jajkiem w środku? :knuje:

mayagaramond

ishka82 smaruje nim chleb ;) Nie jem w ogóle masła.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

też dzisiaj robiłam awokado, tak jak w przepisie tylko bez sera, pyyyycha :)
następnym razem zrobię z mozarellą :)

rudasekawf

ja zrobiłam pastę: awokado, jajko, cebula, czosnek, majonez i coś z nią nie tak :knuje: coś ze smakiem nie tak :/

wrobelek0403

jak dla mnie awokado i majonez to za duzo, mogło sie zrobic mdłe.

zamiast dałabym oliwe, ew. łyzke jogurtu (jest kwasny). i koniecznie sok z cytryny.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ishka82

rudasekawf, zamiast majonezu np. ricotta lub oliwa po prostu, koniecznie sok z cytryny, ewentualnie tarty żółty ser, ja nigdy nie daję cebuli, sól, pieprz...ja uwielbiam ;D

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: wrobelek0403 w 09 Lut 2014, 21:41:02mogło sie zrobic mdłe.
jaki Ty majonez jesz? hellmans light, czy cos? :> ja bym sie bala, ze majonez zabije wszelki smak ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#61
ja miałam dwa awokado w celu pieczenia ale dzis dziecko wrąbało oba na surowo i nie mam znowu :P
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 09 Lut 2014, 21:49:48
jaki Ty majonez jesz? hellmans light, czy cos? :> ja bym sie bala, ze majonez zabije wszelki smak ;)

mdłe w znaczeniu zbyt tłuste i sycące.

a jem wyłacznie Winiary :P P se ostatnio kupił helmansa i słoik wyladował w koszu lol lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

#63
no to ok :D

Dodany tekst: 10 Lut 2014, 10:12:05

tluste i sycace to wiesz, zwykle bywaja rzeczy, ktore na pewno nie sa mdle :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

mayagaramond

Czytam co do tego biednego awokado dajecie i rece mi opadaja ;)

Awokado jest tluste, ale zawiera zdrowy tluszcz, jak zmieszacie go z majonezem, to mozecie od razu zjesc frytki lol

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

a to mnie avokado własnie mdli ;)
jest za tłuste, własnie za mdłe :D

zwierzatko_mojej_mamy

no awokado samo jest tluste i mdle troche, skoro smakuje jak orzechowe maslo ;) ale dla mnie mdle != tluste ;) mdle moga byc pomidory, jak smaku nie maja

mdłe:
1. bez wyrazistego smaku;
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

dla mnie mdłe to takie co mnie o mdłosci moga przyprawić, najczesciej własnie tłuste i bezsmakowe jednoczesnie :)
bo tłuste i smaczne raczej zjem ;)

szelma

No ja bym na pewno nie dodawała dodatkowego tłuszczu do awokado. A na mdłość smakową pomaga np. sok z limonki - jak w guacamole.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Cytat: szelma w 10 Lut 2014, 12:43:19A na mdłość smakową pomaga np. sok z limonki - jak w guacamole.


albo czosnek.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Tak. Albo czerwona cebula :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ddu


mayagaramond

#72
Albo zasmazka lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

awokado i majonez... chyba nie spróbowałabym takiego zestawienia ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

ddu

salsa, w "mojej" paście jest majonez
i jest pyszna, zapewniam Cię ;)
jest tam tylko po to, żeby "skleić" ogórki, rzodkiewkę, pietruszkę.
z oliwą chyba by nie było ok, z jogurtem prędzej