Autor Wątek: Awokado w roli glownej  (Przeczytany 13568 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Odp: Awokado w roli glownej
« Odpowiedź #50 dnia: 30 Sty 2014, 20:40:01 »
Przecież napisałam w pierwszym poście jak się robi i piecze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 30 Sty 2014, 20:41:07 wysłana przez mayagaramond »
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

« Odpowiedź #51 dnia: 30 Sty 2014, 20:51:49 »
Aaaaa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Mi się odpaliło od Golindy zdjęć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

calla

« Odpowiedź #52 dnia: 30 Sty 2014, 21:13:20 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Przepraszam, że zadam głupie pytanie ujawniające moją ignorancję w temacie, po upieczeniu je się to awokado bez skóry?

Tak, bez skory Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #53 dnia: 30 Sty 2014, 21:18:23 »
inkageo na pierwszej stronie  jest awokado zapiekane z jajkiem na śniadanie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 30 Sty 2014, 21:19:25 wysłana przez mayagaramond »

zuzia

« Odpowiedź #54 dnia: 01 Lut 2014, 15:28:52 »
Mnie w tych akcjach Peta takich właśnie przekraczających granice (a to nie jest pierwsza tego typu) wkurza to, że oni więcej osób antagonizują, niż zachęcają do zmian. Moją wege-zasadą jest niebycie osobą trudną i wybredną, która odsyła w knajpie coś tam, bo okazuje się, że jest ser czy jajko czy coś tam. Która robi sceny, bo warzywa były krojone w tej samej kuchni co mięso i tak dalej.
ostatnio oglądałam ugotowanych i był chłopak wege, któremu NIC nie pasowało. wszystko było be bo np. zrobiono mu łososia (jadał ryby) a nie coś bardziej wege-wymyślnego. A ludzie wcześniej nie wiedzą jakie ktoś ma upodobania. dowiedzieli się w pierwszym odcinku a podejrzewam, że mają już wszystko poplanowane.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 01 Lut 2014, 15:28:52 »

ishka82

« Odpowiedź #55 dnia: 04 Lut 2014, 20:03:03 »
zapiekłam dziś awokado i wyszło pyszne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj inaczej niż tu pisałyście...wydrążony miąższ zmieszałam z posiekanym ząbkiem czosnku, pokropiłam sokiem z cytryny, dodałam 2 łyżeczki czerwonego pesto, trochę startej mozarelli, posiekanej świeżej zielonej pietruszki i trochę roztrzepanego jajka (bo mi z czego innego zostało) plus jakies przyprawy, na chwilę przed wyjęciem z pieca posypałam odrobiną mozarelli...niebo w gębie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
maya, a Ty zapiekając z jajkiem co robisz z wydrążonym miąższem? zjadasz, czy ląduje jakoś z tym jajkiem w środku? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Po burzy zawsze wychodzi słońce Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mayagaramond

« Odpowiedź #56 dnia: 04 Lut 2014, 21:29:34 »
ishka82 smaruje nim chleb Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie jem w ogóle masła.

justynaaaa2

« Odpowiedź #57 dnia: 09 Lut 2014, 21:35:48 »
też dzisiaj robiłam awokado, tak jak w przepisie tylko bez sera, pyyyycha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
następnym razem zrobię z mozarellą Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

rudasekawf

« Odpowiedź #58 dnia: 09 Lut 2014, 21:37:25 »
ja zrobiłam pastę: awokado, jajko, cebula, czosnek, majonez i coś z nią nie tak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj coś ze smakiem nie tak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #59 dnia: 09 Lut 2014, 21:41:02 »
jak dla mnie awokado i majonez to za duzo, mogło sie zrobic mdłe.

zamiast dałabym oliwe, ew. łyzke jogurtu (jest kwasny). i koniecznie sok z cytryny.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

ishka82

« Odpowiedź #60 dnia: 09 Lut 2014, 21:47:39 »
rudasekawf, zamiast majonezu np. ricotta lub oliwa po prostu, koniecznie sok z cytryny, ewentualnie tarty żółty ser, ja nigdy nie daję cebuli, sól, pieprz...ja uwielbiam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #61 dnia: 09 Lut 2014, 21:49:48 »
mogło sie zrobic mdłe.
jaki Ty majonez jesz? hellmans light, czy cos? :> ja bym sie bala, ze majonez zabije wszelki smak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

salsa

« Odpowiedź #62 dnia: 09 Lut 2014, 22:01:30 »
ja miałam dwa awokado w celu pieczenia ale dzis dziecko wrąbało oba na surowo i nie mam znowu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2014, 22:01:52 wysłana przez salsa »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #63 dnia: 10 Lut 2014, 09:45:20 »
jaki Ty majonez jesz? hellmans light, czy cos? :> ja bym sie bala, ze majonez zabije wszelki smak Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mdłe w znaczeniu zbyt tłuste i sycące.

a jem wyłacznie Winiary Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj P se ostatnio kupił helmansa i słoik wyladował w koszu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #64 dnia: 10 Lut 2014, 10:11:45 »
no to ok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 10 Lut 2014, 10:12:05
tluste i sycace to wiesz, zwykle bywaja rzeczy, ktore na pewno nie sa mdle Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2014, 10:12:05 wysłana przez zwierzatko_mojej_mamy »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 10 Lut 2014, 10:11:45 »

mayagaramond

« Odpowiedź #65 dnia: 10 Lut 2014, 11:58:28 »
Czytam co do tego biednego awokado dajecie i rece mi opadaja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Awokado jest tluste, ale zawiera zdrowy tluszcz, jak zmieszacie go z majonezem, to mozecie od razu zjesc frytki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #66 dnia: 10 Lut 2014, 12:38:01 »
a to mnie avokado własnie mdli Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jest za tłuste, własnie za mdłe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #67 dnia: 10 Lut 2014, 12:39:31 »
no awokado samo jest tluste i mdle troche, skoro smakuje jak orzechowe maslo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale dla mnie mdle != tluste Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mdle moga byc pomidory, jak smaku nie maja

mdłe:
1. bez wyrazistego smaku;

Kasia

« Odpowiedź #68 dnia: 10 Lut 2014, 12:40:58 »
dla mnie mdłe to takie co mnie o mdłosci moga przyprawić, najczesciej własnie tłuste i bezsmakowe jednoczesnie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
bo tłuste i smaczne raczej zjem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

« Odpowiedź #69 dnia: 10 Lut 2014, 12:43:19 »
No ja bym na pewno nie dodawała dodatkowego tłuszczu do awokado. A na mdłość smakową pomaga np. sok z limonki - jak w guacamole.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

« Odpowiedź #70 dnia: 10 Lut 2014, 12:58:08 »
A na mdłość smakową pomaga np. sok z limonki - jak w guacamole.

albo czosnek.

szelma

« Odpowiedź #71 dnia: 10 Lut 2014, 13:01:42 »
Tak. Albo czerwona cebula Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ddu

« Odpowiedź #72 dnia: 10 Lut 2014, 13:09:08 »
albo ogórek kiszony

mayagaramond

« Odpowiedź #73 dnia: 10 Lut 2014, 13:10:38 »
Albo zasmazka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2014, 13:10:51 wysłana przez mayagaramond »

salsa

« Odpowiedź #74 dnia: 10 Lut 2014, 13:13:07 »
awokado i majonez... chyba nie spróbowałabym takiego zestawienia Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj