Awokado w roli glownej

Zaczęty przez mayagaramond, 22 Sty 2014, 11:56:46

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: szelma w 13 Lut 2014, 10:32:08
Miałam taką samą reakcję :D
no na dwie osoby przecietna butelka to takie dwa kieliszki do czerwonego i to napelnione moze nie przepisowo, ale nie pod kurek ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

calla

Cytat: szelma w 13 Lut 2014, 10:32:08
Miałam taką samą reakcję :D

i ja mialam podobna reakcje ;)

Ale w sumie to zalezy kto ile pije :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

golinda

Cytat: rudasekawf w 13 Lut 2014, 07:31:32
tak też myślałam, nie wiem ile musiałabym takiego awokado zjeść, żeby najeść się na obiad :D

no ale awokado to dodatek
ja ostatnio zrobiłam pierś z kurczaka grillowaną, mix sałat z oliwą, sosem bals. i pomelo i do tego właśnie to awokado

golinda

Cytat: doda w 13 Lut 2014, 21:28:44jak dbasz o dobry poziom cholesterolu

to przecież tłuszcze jednonienasycone i omega-3, dla serca idealne

http://faktydlazdrowia.pl/10-korzysci-zdrowotnych-jedzenia-awokado/

golinda

Cytat: doda w 13 Lut 2014, 21:33:41
nie wiem,
ja mam jakąś taką rozpiskę od dietetyka, żeby to ograniczać.
nie ze nie wolno i że zakazane, ale nie za dużo

no ale to nie o cholesterol przecież chodzi

a Ty się odchudzasz?!? bo ja rozumiem, że przy odchudzaniu nie można i to jedyne wytłumaczenie

golinda

no to zerknij co jest wyżej napisane, że obniża cholesterol
lekarz mamie też o tym mówił

wrobelek0403

awokado nie zawiera cholesterolu, zresztą cholesterol zawarty w pozywieniu jest wydalany powyzej pewnej niewysokiej dawki z organizmu.

natomiast zbyt duze ilosci tłustych produktów prowadzą do podwyższenia cholesterolu produkowanego przez człowieka i to on jest zagrożeniem. ale przeciez nikt nie je awokado na kilogramy :D

czytalam gdzie kiedys, ze awokado obniza nawet poziom cholesterolu, ale w taki internetowe informacje to ja podchodze z dystansem :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 13 Lut 2014, 21:40:08natomiast zbyt duze ilosci tłustych produktów prowadzą do podwyższenia cholesterolu produkowanego przez człowieka i to on jest zagrożeniem. ale przeciez nikt nie je awokado na kilogramy Cheesy

tyle, że awokado zawiera składniki obniżające poziom cholesterolu

wrobelek0403

Cytat: golinda w 13 Lut 2014, 21:41:54
tyle, że awokado zawiera składniki obniżające poziom cholesterolu


a no widzisz, ja to kiedys czytałam, ale podeszłam z dystansem - tłuste to tłuste :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: wrobelek0403 w 13 Lut 2014, 21:44:11
a no widzisz, ja to kiedys czytałam, ale podeszłam z dystansem - tłuste to tłuste :D

tłuszcz tłuszczowi nierówny, nie? na cyckach fajny, na brzuchu do bani :D

wrobelek0403

Cytat: golinda w 13 Lut 2014, 21:46:19
tłuszcz tłuszczowi nierówny, nie? na cyckach fajny, na brzuchu do bani :D

a to sie zgadza :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Ej no dużo, bo mogę wg diety "nieduże ilości tez na dwa tygodnie".

mayagaramond

Mo jedno avokado spokojnie wystarcza na kolacje, jestem najedzona. Na obiad moglabym zjesc do tego zupe i tez by mi wystarczylo.

Chociaz potrafie baaaaardzo duzo zjesc ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

Dorzucę przepis tu, bo też z awokado w roli głównej :) Przepis pochodzi stąd: http://food-4tots.com/2012/06/27/creamy-avocado-pasta/2/

Potrzebujemy:
makaron - najlepiej długi typu spaghetti czy linguine
1 awokado
2 ząbki czosnku (w przepisie jest jeden, ale ja lubię czosnek ;) )
2 łyżeczki soku z cytryny
sól, pieprz
2,5 łyżki oliwy extra virgin
1/4 szklanki posiekanej świeżej kolendry
Dodatkowo - zielony groszek (z mrożnki), uprażone orzechy włoskie, starta skórka z cytryny

Gotujemy makaron al dente. Zostawiamy 4 łyżki wody z gotowania i wrzucamy makaron z powrotem do garnka (z tą wodą). Awokado, czosnek, kolendrę wrzucamy do blendera, polewamy sokiem z cytryny i oliwą, posypujemy solą i pieprzem - i miksujemy, aż wszystko ładnie się połączy. Powinno mieć konsystencję gęstej śmietany. Nakładamy na makaron i mieszamy, aż sos wymiesza się z makaronem. Na talerzu dodajemy groszek/orzechy/skórkę z cytryny. Ja robiłam z groszkiem, bo lubię :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

justynaaaa2


szelma

Doooooobre jest :) I robi się tyle, ile potrzeba czasu na ugotowanie makaronu :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

aby potraktowane to było u mnie jak obiad, musiałabym dodać np. piersi z kurczaka ;)

ale brzmi fajnie, trochę jak guacamole i chyba też dodałabym trochę ostrej papryczki

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Sandwich z pasta  z awokado

2 awokado, puszka tunczyka, 2 lyzeczki kaparow. Awokado skropic sokiem z cytryny, dodac reszte, doprawic sola i pieprzem, wybeltac.

Chlebki pociac na trojkaty. Jedna czesc posmarowac pasta, na  drugiej ulozyc plasterki jajka ugotowanego na twardo i ogorek zielony. Zlozyc trojkaty i zjesc ;)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

robokot

Dla mnie awokado to podstawowy składnik sushi, choć sałatki są także genialne. A jeśli chodzi o rodzaj - to z ciemną skórką warte jest swojej ceny:D

ze_nitka

Ostatnio jadlam bardzo smaczna paste z awokado:
2 jajka na twardo
2 plastry bialego sera (1/4 kostki)
Mala cebula
Awokado
2 zabki czosnku
8 pomidorkow koktajlowych
Sol i pieprz
Cebule i pomidory pokroik
Ser jajka i awokado rozgniezc
Czosnek przecisnac
Wymieszac.
Smaczne jest i sporo wychodzi.

ewelinkaa

W mojej rodzinie wszyscy uwielbiają jajka, mogliby jej jeść do każdego posiłku. Dziś wieczorem postanowiłam zrobić im przyjemność i przygotowałam pastę jajeczną z dodatkiem awokado. Domowa pasta to szybki i zdrowy pomysł na kolację lub śniadanie. W dodatku awokado zawiera witaminy: A, B1, B2, C, PP, K i H, kwas pantotenowy oraz wapń, fosfor i potas – dlatego warto je jeść. Zapraszam po przepis.


Składniki:

1 dojrzałe miękkie awokado
3 jajka ugotowane na twardo
1 łyżka oliwy z oliwek
2 łyżki majonezu ( ja polecam Kielecki)
1 łyżka soku z limonki
1/2 ząbka czosnku
sól, pieprz

Wykonanie:

Jajka i awokado posiekać bardzo drobno i przełożyć do miski. Następnie doprawić je oliwą, majonezem, sokiem z limonki, przeciśniętym przez praskę czosnkiem oraz solą i pieprzem. Całość dokładnie wymieszać. Podawać z ugotowanym na twardo jajkiem i pokrojonym w plasterki awokado. Wierzch kanapki posypać świeżo zmielonym pieprzem i solą gruboziarnistą
carpe diem

goga

#147
dlaczego przeklejasz tekst z innych stron jako swój?

http://smakowisko.pl/kategorie/szybko-i-smacznie/

nie lepiej napisać coś NAPRAWDĘ  od siebie?
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

cherry

Cytat: calla w 27 Lut 2014, 11:46:23
2 awokado, puszka tunczyka, 2 lyzeczki kaparow. Awokado skropic sokiem z cytryny, dodac reszte, doprawic sola i pieprzem, wybeltac.

calla - wielbie Cie za ta paste - super prosta i pycha - weszla na stale do repertuaru i robie bardzo czesto. Polewam!
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better. (Samuel Beckett)

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

wesele_sierpien

Ja uwielbiam pastę z awokado! Dodaję do niej czosnek, przyprawy i suszone pomidory albo oliwki blenduję i są pyszne kanapeczki:)