Autor Wątek: Wigilia 2013  (Przeczytany 8425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

justynaaaa2

Odp: Wigilia 2013
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Sty 2014, 21:31:39 »
jak wigilia bez pierogów ??? mi się wydawało, że to taki standard jak opłatek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

feeling.good

« Odpowiedź #51 dnia: 03 Sty 2014, 21:57:24 »
jak wigilia bez pierogów ??? mi się wydawało, że to taki standard jak opłatek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mnie też Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jestem w szoku porównywalnym z tym, kiedy dowiedziałam się, że nie ma św. Mikołaja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

doda

« Odpowiedź #52 dnia: 03 Sty 2014, 22:45:53 »
autentycznie,
nigdy nie było u nas pierogów,
u teściów też nie.

ale podoba mi się, uwielbiam pierogi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #53 dnia: 03 Sty 2014, 22:48:01 »
dla mnie pierogi to tak jak opłatek - zgadzam się Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Sty 2014, 22:49:20 »
Opłatek nieważny, ważne są pierogi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj To jest najlepsza rzecz w Wigilii Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #54 dnia: 03 Sty 2014, 22:49:20 »

doda

« Odpowiedź #55 dnia: 03 Sty 2014, 22:50:57 »
moja mama nienawidzi lepić pierogów Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jakbym jej powiedziała, że wprowadzamy nową tradycję pierogów na wigilię, to by mnie zabiła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #56 dnia: 03 Sty 2014, 22:53:47 »
jakbym jej powiedziała, że wprowadzamy nową tradycję pierogów na wigilię, to by mnie zabiła

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ja bym chetnie zjadła, ale kapusta jest strasznie ciezka, zaraz by mi brzuch wykreciło Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj zjadłabym moze dwa pierogi, dostała zgagi, to co to za przyjemnosc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

doda

« Odpowiedź #57 dnia: 03 Sty 2014, 22:56:30 »
wróbel, raz jak była u mnie namówiłam ją na ruskie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
lepiłyśmy pół wieczora,
(pół wieczora wzdychania "o jezu ile tego jeszcze " Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ) aż zasiadła szczęśliwa z piwem na kanapie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
taka jest moja mama Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #58 dnia: 03 Sty 2014, 23:02:51 »
ja bym swojej na pierogi tez nie namowiła Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj za to siostre jak najbardziej Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj juz jestesmy umowione na lepienie jak przyjedzie na wiosne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #59 dnia: 03 Sty 2014, 23:16:20 »
Moja Babcia, kiedy mówimy, że trzeba jakiś szybki obiad, zawsze proponuje pierogi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ona jest jak błyskawica!
Ja ulepie dwa, a ona w tym czasie już ma z piętnaście.

sputnik

« Odpowiedź #60 dnia: 04 Sty 2014, 00:36:05 »
U nas też pierogi obowiązkowo.
Z tego czego nie wymieniłyście to jeszcze obowiązkowo gołąbki z ryżem i z grzybami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj. To lwowskie chyba.

callja

« Odpowiedź #61 dnia: 04 Sty 2014, 01:07:10 »
No ja tez dotąd tak rozumowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Z tego czego nie wymieniłyście to jeszcze obowiązkowo gołąbki z ryżem i z grzybami
Ja słyszałam o gołąbkach z ziemniakami i kaszą gryczaną (lub z samymi ziemniakami) - to podobno z kolei tradycja litewska Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj W każdy  razie zamierzam takowe niedługo popełnić, bo smakować to może intrygująco.

No i na terenie Beskidu obowiązkowo podaje się na Wigilię tzw. kysełycę - postny żur owsiany, z ziemniakami (na osobnym talerzyku). Wiem dzięki opowieściom kuzynki, sama nie próbowałam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Moja Babcia, kiedy mówimy, że trzeba jakiś szybki obiad, zawsze proponuje pierogi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ona jest jak błyskawica!
Ja ulepie dwa, a ona w tym czasie już ma z piętnaście.
jo, Twoja babcia rządzi!! pierogi - szybkie danie?? podziwiam!!
« Ostatnia zmiana: 04 Sty 2014, 01:10:50 wysłana przez callja »
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj /

magdalinska

« Odpowiedź #62 dnia: 04 Sty 2014, 07:52:07 »
Opłatek nieważny, ważne są pierogi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj To jest najlepsza rzecz w Wigilii Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
o tak! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

sputnik u nas te gołąbki zawsze są Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

u nas:
barszcz czerw. z uszkami
pierogi ruskie i z kapustą i grzybami
gołąbki
sos grzybowy i pieczarkowy
karp w galarecie (lub inna ryba, rok temu był łosoś, ale sie nie przyjął, karp musi byc Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj )
kluski z makiem
sałatka śledziowa (ale nikt juz nie je w wigilie, z innymi sałatkami je sie juz w swieta)
kompot zwykły (u tesciowej jest z suszu)
moja babcia jeszcze robiła kutie, ale tylko ona jadła, wiec u nas juz tego nei ma

u tesciowej jest jeszcze zupa grzybowa

mobka

« Odpowiedź #63 dnia: 04 Sty 2014, 09:26:45 »
Dla mnie jak opłatek są uszka. I barszcz. Nie przeżyłabym Wigilii bez uszek. Pierogi są od kilku lat, z kapusta i grzybami, bo ja chciałam. A tak to prócz barszczu jest smażony karp, karp w galarecie, smażone pieczarki, ziemniaki, chleb, kluski z makiem. I tyle. Później ciasta, zazwyczaj sernik, makowiec i keks. W tym roku był piernik.
Potraw mało a i tak zawsze zostaje. Ale u mnie karpia jest masa.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

niewiemjaka

« Odpowiedź #64 dnia: 04 Sty 2014, 10:58:48 »
gołąbki z ryżem i z grzybami
u nas tez bywały kiedyś
pierogi obowiazkowo, uwielbiam te wigilijne, w ciagu roku w ogole nie jem z kapusta i grzybami, tylko te w Wigilie mi smakują

ale pierogi to caly zwyczaj u nas bo
1. przygotowanie - lepienie, gotowanie - to robimy razem, mama ciasto, farsz, razem kleimy, wrzucam, gotuje, kolejna partia, razem idzie szybciej a i tak jest duzo jeb..nki, ale to klimat pogaduszek razem przy wspolnym lepieniu
2. jedzenie no i kto znajdzie ten szczesliwy grosz w pierogu temu sie powiedzie w kolejnym roku, wiec jest zawsze masa smiechu z tego powodu, bo kiedys np jedlismy dotad az ktos znajdzie a mama zrobiła nas w bambuko bo szczesliwy grosz był na innym półmisku, tych ktore nie wjechały na stół, więc sie ojedlismy na maxa, aż w koncu sie znalazł Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #64 dnia: 04 Sty 2014, 10:58:48 »

golinda

« Odpowiedź #65 dnia: 04 Sty 2014, 11:18:28 »
Dla mnie jak opłatek są uszka. I barszcz. Nie przeżyłabym Wigilii bez uszek.

i ja Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale tylko te mojej mamy, wszystkie inne to dla mnie podróby
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #66 dnia: 04 Sty 2014, 11:38:01 »
o widzicie a u nas uszek w ogóle nie ma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
barszcz jest do pierogów, więc pogodzić tego z uszkami się nie da

golinda

« Odpowiedź #67 dnia: 04 Sty 2014, 11:50:50 »
więc pogodzić tego z uszkami się nie da

nie kumam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #68 dnia: 04 Sty 2014, 13:11:22 »
nie kumam Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

No barszcz jest jako popitka do pierogow, w filizankach, więc uszka juz nie pasują

Kasia

« Odpowiedź #69 dnia: 04 Sty 2014, 13:31:33 »
U nas tez uszek nie ma bo zupę mamy grzybowa, innej już nie potrzeba a barszcz tez w filiżance jako popitka do pierogów.
Jakby grzybowej nie było to pewnie byłby barszcz z uszkami w misce jako zupa a pierogi same do jedzenia. 
Ale grzybowa jest tys best. Uszek może nie być. I tak wole uszka z mięsem, poza wigilia.
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #70 dnia: 04 Sty 2014, 14:20:33 »
No barszcz jest jako popitka do pierogow, w filizankach, więc uszka juz nie pasują

no ale uszka tak samo możesz położyć na talerzu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zosia2007

« Odpowiedź #71 dnia: 04 Sty 2014, 14:39:37 »
Huśtawki u mnie tez nie ma pierogów, jest barszcz z talerzu z uszkami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aniak1211

« Odpowiedź #72 dnia: 04 Sty 2014, 15:32:18 »
U nas pierogi obowiazkowo:)
Uwielbiam tez sos grzybowy-w polaczeniu z ryba czy pierogani z kapusta-pycha:)

Raz spedzalismy wigile u znajomych gdzie tez byly golabki-ryz z pieczarkami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj    Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kobiety i koty zawsze będą robić to,co chcą,a mężczyźni i ps

calla

« Odpowiedź #73 dnia: 04 Sty 2014, 15:52:48 »

Dla mnie jeszcze kapusta z grochem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

A mamy i zupe grzybowa z makaronem i uszka z barszczem.
Pierogow barszczem nie popijamy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

mobka

« Odpowiedź #74 dnia: 04 Sty 2014, 20:16:03 »
Uszka mamy, babci lub moje. Inne się nie liczą. Nawet teściowa nam do pięt nie dorasta.
Grzybowa mogę zjeść w każdy inny dzień, a barszcz z uszkami jem tylko w Wigilię.