Aparat Ortodontyczny - do ślubu z aparatem.

Zaczęty przez Anka Skakanka, 06 Gru 2013, 10:41:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anka Skakanka

Tak się składa, że tydzień temu założyłam aparat ortodontyczny.
Będę niedługo planowała datę ślubu i zastanawiam się czy poczekać czy wziąć ślub w aparacie.

Czy brałyście ślub w aparacie?
Co o tym myślicie?

PS. Bardzo dobrze wyglądam - mam aparat kryształowy, nie ten metalowy.
Wadą jego nie jest wygląd lecz konieczność mycia zębów po posiłkach i boolą zęby, nie można swobodnie jeść.

golinda

Cytat: Anka Skakanka w 06 Gru 2013, 10:41:45Wadą jego nie jest wygląd lecz konieczność mycia zębów po posiłkach i boolą zęby, nie można swobodnie jeść.

ale bolą tylko tuż po założeniu
ja mam dwa miesiące i mnie już kompletnie zęby nie bolą
czasem tylko coś rani i to jest mało miłe
też mam kryształowy z białym drucikiem, niby nie widać, ale ja czuję się jakbym szczękę miała na wierzchu jak się uśmiecham albo mówię

fasolka1980

przy każdym aparacie trzeba myć zęby po każdym posiłku ;)

golinda - a masz wosk? ja od ortodontki zawsze bralam i sobie tam oklejałam, dopóki raniło, potem juz nie.

golinda

#3
Cytat: fasolka1980 w 06 Gru 2013, 20:09:21golinda - a masz wosk?

mam, pół aparatu już obkleiłam :D


Dodany tekst: 06 Gru 2013, 20:30:45

noc poślubna może być ciężka lol

iksa_nl

Cytat: golinda w 06 Gru 2013, 20:29:23noc poślubna może być ciężka

buhahaha ło matko rotfl

swoją drogą o aparacie myslalam, ale sie nie zdecydowalam, najbardziej zniechecila mnie wizja wyrwania zdrowego zeba, zeby zrobic miejsce.

golinda

Cytat: iksa_nl w 09 Gru 2013, 08:28:13swoją drogą o aparacie myslalam, ale sie nie zdecydowalam, najbardziej zniechecila mnie wizja wyrwania zdrowego zeba, zeby zrobic miejsce.

a było to konieczne? u mnie nie

mayagaramond

A czy ortodonta mowila wam cos o koniecznosci operacji (chodzi o korekte zgryzu).
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

iksa_nl

#7
Cytat: golinda w 09 Gru 2013, 08:58:23a było to konieczne?

tak, lewa trójka mi wystaje, jak sie usmiechne to cos jak u wampira ;) prawa mniej, na konsultacji stwierdzili, ze musieliby zrobic miejsce na szczece dla wyprostowanych zebow przez usuniecie zdrowej czworki a jeszcze dodatkowo mimo to moga sie cofac na poprzednie miejsce.

golinda

Cytat: mayagaramond w 09 Gru 2013, 09:30:58
A czy ortodonta mowila wam cos o koniecznosci operacji (chodzi o korekte zgryzu).

mi, poprzedni u których byłam, chcieli operacyjnie leczyć tyłozgryz
ale wreszcie jedna lekarka zrozumiała, że to mi nie przeszkadza, że chodzi mi tylko o to, żeby wszystkie zęby były równe

moja koleżanka ma jakieś potężne wady, leczy się aparatem już chyba 3 lata i czeka ją operacja

mayagaramond

Cytat: golinda w 09 Gru 2013, 10:11:02ale wreszcie jedna lekarka zrozumiała, że to mi nie przeszkadza, że chodzi mi tylko o to, żeby wszystkie zęby były równe


rozumiem. No i dobrze, bo jesli chodzi tylko o zeby, to operacja nie jest potrzebna.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

ja widzę po 2 miesiącach sporą zmianę ;D

ddu


golinda

no nie jest to jakieś super fajne ;)
dobrze przynajmniej, że mam biały

salsa

moja przyjaciołka tez załozyła apart :) tez ten bezbarwny :) jest teraz w ciaz, nie chodzi do pracy i  mowi, ze to dobry moment :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

fasolka1980


ddu

ja nosiłam bardzo długo
niby się przyzwyczaiłam, nie przeszkadzał mi jakoś bardzo, ale jednak po zdjęciu odetchnęłam
żadnych drutów , wizyt co miesiąc...
promienny uśmiech ;)

ze_nitka

Ja sie zdecydowałam, ale na metalowy...bo bialy był 2 razy droższy, a nie przelewa mi sie ostatnio.
Jeszcze nie zalozylam, mam jeszcze 2 osemki do wyrwania.
I nie mam pewnosci czy mnie ten metal nie bedzie wkurwial, i czy nie bede sie go wstydzic i czy jednak nie wysuplac wiekszej kasy...

golinda

Zenitka, super! :)

Metal Cię będzie wkurwiał, ale kryształ, czy porcelana tak samo. I tak samo będą czasem ranić paszczę.
Wygląd - wiadomo. Jeśli możesz wysupłać, to zrób to, chociaż na górę. Są takie mieszane, że przód biały, a metal dopiero od czwórek. Są tańsze niż całe kryształowe.

ze_nitka

#18
Tyle że biały się tak po oczach nie rzuca jak metalowy. Chodziło mi o wkurwianie pod kątem widoczności ;)
A łączone są też na góre i na dół?

golinda

Tak, łaczone sa na gore i dół. Ale kluczowa jest góra, dołu tak widac, wiec mozesz spokojnie metalowy.
Wielu ortodontów pozwala tez płacic ratalnie, popytaj.
Lepiej wez te góre biała... metal strasznie sie rzuca w oczy, z daleka wyglada jakby zeby były popsute.
troche szkoda sie tak szpecic na tyle czasu...

justynaaaa2

#20
ze_nitka golinda dobrze pisze :) zrób chociaż górę mniej widoczną, na dole możesz zaoszczędzić ;)
a odpowiadając na pytanie z pierwszego postu to ja brałam ślub w aparacie :)
miałam już nie mieć, ale nie wyrobiliśmy się przed ślubem z efektem, więc został i ponosiłam jeszcze potem kilka miesięcy bo już mi się nigdzie nie spieszyło
jasne, że wtedy wolałabym bez, ale z perspektywy czasu jest mi to teraz zupełnie obojętne czy go wtedy miałam czy nie ;)
na sam ślub miałam ściągnięte wszystkie metalowe elementy, zostały tylko przezroczyste zamki i bezbarwne gumki

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 19 Gru 2013, 23:19:20na sam ślub miałam ściągnięte wszystkie metalowe elementy

czyli co? :hmm:

justynaaaa2

druty i te cieniutkie druciki co otaczają zamek trzymając drut

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 20 Gru 2013, 13:56:27
druty i te cieniutkie druciki co otaczają zamek trzymając drut

ja mam wszystko białe :hmm:

ze_nitka

Pogadam w takim razie z ortodontką o zmianie.
Jeszcze za późno nie jest, dopiero przy umawianiu na założenie zamawiają aparat.

Będzie jakaś premia w lutym i to będzie na lepszy aparat.

Justyna a ty miałaś górę i dół jasną?