Tego dnia wyszlam za maz za mojego najlepszego przyjaciela

Zaczęty przez adrianna79, 16 Lis 2007, 23:39:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

adrianna79

ok.. spelniam moj obowiazek i ujawniam zdjecia ktore dostalam po trzech misiacach od fotografa... niestety, ku mojemu zaskoczeniu to sa tylko probki. jedyna dobra, albo niedobra rzecz, to fakt ze mamy 1400 zjdec ktore dokumentuja nasz dzien.
milego ogladania... z przymrozonymi oczyma... :-)...
obiecuje ze powroce tutaj po moim egzaminie... trzymajcie za mnie kciuki 1-go grudnia!!!!
:-)

http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807?authkey=9pqxebM-rmw

marax

hejka fajnie ze sie odzywasz widac ze zabawa na weselu byla przednia mam jednak pewne ale, do waszego fotografa-szczerze to mysle ze mial olbrzymie mozliwosci wykonac peikne zdjecia-peikna para,wspanialy kosciol ,samochod,palacyk no a zdjecia sa jak dla mnie kiepskiej jakosci jest pare super ale jak na to co mogl zrobic to zawalil robote. moim zdaniem powinnas go przycisnac zeby je poprawil wyretuszowal-ostrosc jest niedobrana kolory slabe u mnie na wszytkich zdjeciach byla ostrosc taka ze  nie trzebabylo za bardzo retuszua u ciebie wiele rzeczy poucinal no i to ze tyle czakasz poprostu skandal kto robil te zdjecia?

adrianna79

zgadzam sie z toba w 100% - to sa tylko probki... z 1400 zdjec wybralam na razie 244... i to sa z 700 zdjec... mam kolejne cd z reszta.. ale tam jest niewiele zdjec ze mna.. tez uwazam ze spieprzyl robote... chyba nie bede do niego wracac.. wole zaplacic komus tutaj w stanach.. najgorsze jest to ze fotograf byl dosc drogi... no i problem byl z tym ze my zaplacilismy z gory.. wielki blad.. ... no i wyglada na to ze bede musiala tutaj zaplacic komus tyle samo z ich poprawe..

moj jason do tej pory nie wiedzial zdjec bo wie ze facet sie nie spisal... moi rodzice sa bardzo zawiedzeni... najgorsze jest to ze jason nawet nie ma zdjec ze swoimi rodzicami... katastrofa...

jezeli nie uda mi sie sprzedac mojej sukienki to zrobimy sesje, tylko nie wiem czy w stanach czy w polsce.

marax

no ujecia sa jakies takie nie rpzemyslane przeciez mial tyle mozliwosci peikny koscio itd ten wasz samochod az sie prosilo jakies extra fotki zorbic,no i kolory matowe jakes takie bez zycia poucinal ci suknie w wielu mometach dziwne

adrianna79

Cytat: "maraxela"no ujecia sa jakies takie nie rpzemyslane przeciez mial tyle mozliwosci peikny koscio itd ten wasz samochod az sie prosilo jakies extra fotki zorbic,no i kolory matowe jakes takie bez zycia poucinal ci suknie w wielu mometach dziwne

on sie tlumaczy ze po to wyslal 1400 zdjec zebym wybrala teraz te ktore mi sie podobaja i on nad nimi popracuje.. tylko tak naprawde nie wiem czy on bedzie potrafil co z nimi zrobic. chyba najlepiej udalo mi sie robic zdjecia palacymi papierosy i pijacymi piwo... mam takie zdjecia ze zadna panna mloda by nie chciala miec.. dzieki za szczerosc wypowiedzi.. uzyje twoich argumentow w liscie do nim.

marax

no ok ja tez mailam zrobione chyba z 800 fotek ale kolory tam byly w 90 % ok nie trzebybylo ich zabardzo zmieniac a tutaj to on chyba by musial je jeszcze raz zrobic bo zle dobral kontrast nie wiem ostrosc przyslone przeciez one pwoinny wyjsc ostre wyrazne nie powinny potrzebowac az tyle retuszu

[ Dodano: 17-11-2007, 00:23 ]
ja nie mialam takich peiknych miejsc jak ty przeciez to co ty mialas to bylo pole do popisu ciezko to bylo za przeproszeniem spieprzyc  :-x

[ Dodano: 17-11-2007, 00:24 ]
wiesz co takie foty to mi goscie porobili ja bym sie masakrycznie wkurzyla na niego i jeszcze pewnie neizla kase mu zaplacilas wez mu opinie zrob odpowiednia !!!!! i daj foty do profesjonalnego retuszu

adrianna79

Cytat: "maraxela"no ok ja tez mailam zrobione chyba z 800 fotek ale kolory tam byly w 90 % ok nie trzebybylo ich zabardzo zmieniac a tutaj to on chyba by musial je jeszcze raz zrobic bo zle dobral kontrast nie wiem ostrosc przyslone przeciez one pwoinny wyjsc ostre wyrazne nie powinny potrzebowac az tyle retuszu

[ Dodano: 17-11-2007, 00:23 ]
ja nie mialam takich peiknych miejsc jak ty przeciez to co ty mialas to bylo pole do popisu ciezko to bylo za przeproszeniem spieprzyc  :-x

[ Dodano: 17-11-2007, 00:24 ]
wiesz co takie foty to mi goscie porobili ja bym sie masakrycznie wkurzyla na niego i jeszcze pewnie neizla kase mu zaplacilas wez mu opinie zrob odpowiednia !!!!! i daj foty do profesjonalnego retuszu

jezeli chodzi o profesjonaly retusz.. czy jest jakas szansa zeby ktos mi mogl je wyretuszowac??? bo w tej sytuacji cena jest niewazna..

marax

adrianna nie ma sie co lamac na szczescie zorbil ich 1400 masz bardzo duza szanse meic 200 super zdjec tylko znajdz kogos z pomyslem przytnie zorbi retusz beda piekne

adrianna79

on sie tlumaczy ze wesele bylo takie nietypowe... hmm.. nie rozumiem...... mam nadzieje ze jakis dobry fotograf podejmie sie retuszu...

z tego co widzialam to pospieszni sa niezlymi specjalistami od retuszu.. musze do nich napisac... bo wtedy moja mama moglaby im podrzucic plytki...

marax

wiesz no ja sie tego nie podejmuje :) :mrgreen:  znajdz najlepeij kogos w stanach bo znowu beda szopki z presylaniem zorbil tyle ujec ze nie sposob zeby ci nie wyszlo kilkadziesiat dobrych

[ Dodano: 17-11-2007, 00:30 ]
co?? nietypowe a on sie skad urwal?? a co to on jak juz jest nietypowe to nie umie sobie poradzic z doborem ostrosci w pomieszczeniu i z tym zeby mu sie kontury ludzi nie rozmywaly?? on robi tlyko typowe zdjecia pt krojenie torta i pierwszy taniec??

adrianna79

dzisiaj napisze do pospiesznych, kaliny i do zbigniewa kruka i sie zapytam czy moglby popracowac nad wybranymi zdjeciami... tylko ciekawa jestem czy oni moga cos zrobic... jak uwazasz?

marax

http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807/photo?authkey=9pqxebM-rmw#5132720297123653810
http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807/photo?authkey=9pqxebM-rmw#5132717148912623890
http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807/photo?authkey=9pqxebM-rmw#5132717123142820098
http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807/photo?authkey=9pqxebM-rmw#5132716569092038610
no zobacz przeciez wogole nei ma dobrze ustawionych kolorow ostrosci  :-x

[ Dodano: 17-11-2007, 00:37 ]
nie no ujecia masz spoko
tylko zdjecia sa jakies takie matowe bez wyrazu,trzeba photpshopie je poprawic to nie ejst trudne bo im brakuje tylko koloru wiec mysle ze to nei ejst skaplikowana sprawa dobrze ze ich tyle nacykal .mysle ze na 95% da je sie super wyretuszowac przy pomocy photoshopa

adrianna79

dobra.. juz mam pomysl na e-mail do niego... nie chcialabym byc ta osoba ktora czyta moj e-mail do niego... dzieki za cenne wskazowki... po prostu odwalil kawal "lenistwa" i chyba zamiast nad nimi popracowac on mi je wpierw przeslal myslac ze ja powiem nie trzeba retuszu... ale sie zdziwi koles...

marax

to tak na szybko tylko jak mzona zmienic ostrosc
http://picasaweb.google.pl/maraxela/Adrianna02/photo#5133589689027084770
http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807/photo?authkey=9pqxebM-rmw#5132716633516548098

[ Dodano: 17-11-2007, 00:48 ]
mam andzieje ze sie nie obrazilas za ingerecje w swoje zdjecia:P
zaraz je zdejme z neta

[ Dodano: 17-11-2007, 00:48 ]
zdjecie niby sie nei zmienia ale jest inne jak dla mnei fajniejsze

[ Dodano: 17-11-2007, 00:54 ]
albo to -ja nei ejstem zadnym fotografem i ledwo widze przez nadmiar nauki mamnadzieje ze wyszlo chodz troche ostrzej
http://picasaweb.google.pl/maraxela/Adrianna02/photo#5133591583107662322
http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807/photo?authkey=9pqxebM-rmw#5132716788135370834

adrianna79

Maraxel'o - BARDZO DZIEKUJE!!! WLASNIE O TO MI CHODZILO... BO JAK WSPOMNIALAM TO ZDJECIA SA TYLKO PROBKAMI... TE ZDJECIA KTORE ZALACZYLAM NAJBARDZIEJ MI SIE PODOBAJA POZ WZGLEDEM UJEC - BO NAJLEPIEJ ODDAJA ODCZUCIA TEGO DNIA. DZIEKI TWOJEJ OCENIE MAM KONCEPT JAK TE ZDJECIA POWINNY WYGLADAC. MIALAM WLASNIE NADZIEJE ZE KTOS SPOJRZY NA TE ZDJECIA BARDZIEJ KRYTYCZNYM OKIEM ( :-) ). BO JAK NAPISALAM WCZESNIEJ, TO JEST TYLKO PROBKA I ZANIM ZACZNE PRACOWAC NAD SKLADANIEM ALBUMU, CHCE MIEC DOPRACOWANE ZDJECIA. JEZELI MASZ JAKIES INNE POMYSLY JEZELI CHODZI O ZDJECIA, PROSZE DAJ ZNAC NA PRIVA - afornalc@roanoke.edu.
BUZKA.
ADRIANNA

Kasia

adrianna79, super że do nas zajrzalaś :)

nie ma rozpaczać nad fotami
są jakie są
można wybrać wiele fajnych ujęć - po obróbce będą OK
najbardziej podoba mi sie w ich to że na każdym zdjęciu widzę uśmiechnięte buzie :)

adrianna79

Cytat: "Kasia"adrianna79, super że do nas zajrzalaś :)

nie ma rozpaczać nad fotami
są jakie są
można wybrać wiele fajnych ujęć - po obróbce będą OK
najbardziej podoba mi sie w ich to że na każdym zdjęciu widzę uśmiechnięte buzie :)

dzieki kasiu :-)

ujecia szalenie mi sie podobaja bo nie chcialam takich bardzo pozowanych.  wydaje mi sie ze moglo byc gorzej!!!! jak wczesniej wspomnialam, te zdjecia zamieszczone sa probkami. z 1400 zdjec mamy wybrac te ktore nam sie podobaja. dzieki kochanej maraxeli wiem dokladnie o co go prosic. ogolnie wydaje mi sie ze mamy material zeby stworzyc piekny album. w tym tygodniu wysle mu ponad 300 zdjec do obrobienia i wtedy tez znowu wkleje je zebyscie mogly zobaczyc roznice.

pozdrawiam

adrianna

Kasia

myślę że główny błąd fotografa polega na tym że
za nic na świecie nie powinien Wam przesyłać tylko golców

tego się nie robi
jakbyś dostała zdjęcia obrobione
+ dodatkowo resztę "śmietnika" to nie miałabyś pewnie żadnych zastrzeżeń

dodatkowo jaki fotograf oddaje TYLKO golce na nosniku elektronicznym
takie rzeczy pokazuje się "na chwilę" aby młodzi wybrali fotki do obróbki i nie mieli dużo czasu na analizowanie i wybrzydzanie

i nie ma co narzekać
pewnie większość fotografów ma takie foty - tylko że my dostajemy TYLKO te dobre (obróbka i DOBRE golce)
zresztą wystarczy spojrzeć na oferty fotografów - mało który oddaje Młodym 1700zdjęć

i nie mamy okazji "podziwiać" takich kwiatków

adrianna79, na spokojnie wybierzcie foty do bróbki
i podajcie swoje typy fotografowi
przecież obróbkę macie juz opłaconą
no nie?

a jakby dopiero efekt końcowy Was nie zadowolił to oddajcie foty w ręce innego fotografa

spokojnie  :mrgreen:

tachogti

adrianna79, jaka Ty szczupla jestes :D sliczna z Was para, mnie sie zdjecia mimo ze "gole" bardzo podobaja bo bije od nich cieplo i radosc :) podejdz do tego na spokojnie, wybieraj wybrzydzaj i daj je obrobic, trudno poczekasz i jak mowi Kasia jakby potem bylo zle jeszcze komus je dacie :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

mayagaramond

Ale Ty masz piekny usmiech!!!!!


Co do foto - w niektorych miejscach trzeba ja troche poucinac. Np. tutaj:

http://picasaweb.google.com/afornalc/PhotosFromThePhotographer110807/photo?authkey=9pqxebM-rmw#5132716010746289826

Noga pani z prawe jest do nieczego nie potrzebna, a dobrze by bylo jakby przynajmniej tego samochodu z lewej tez nie bylo.

Trzymaj sie cieplo, a 1.12 bede za Ciebie trzymac kciuki (przez sen ze wzgledu na roznice czasowa :-D  :-D  :-D )
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

nionczka

Adrianna, kilka zdjec jest naprawde fajnych. Wystarczy je dobrze obrobic i zobaczysz, ze nie bedzie zle. A to, ze sie fotograf nie popiasl to juz inna sprawa.
Masz peikny usmiech a to jest najwazniejsze. Skrzywionej miny nie da sie przerobic na taki usmiech jak Twoj. Trzeba je troche pokadrowac, troche rozjasnic, cos przyciac, cos wymazac, ale zakochana rozesmiana para zostanie.
Ucz sie lepiej zamiast zamartwiac zdjeciami. A dlaczego JAson nie widzial ich jeszcze? Nie chcesz go denerwowac czy co?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda


aniak1211

Piekne usmiechy
szczesliwa para i dobremu fotografowi to wystarczy zeby zdjecia byly piekne

Wszystkiego najcudowniejszego w zyciu jako PANI :-D

sonja

Piękna i szczęśliwa z Was para i najgorszy fotograf tego nie zepsuje:)

sputnik_sweetheart

Wszystkiego dobrego! Zdjęcia nie są złe, trochę popracować nad nimi i będą boskie :-D Szczęście i radość od Was aż bije a to najwazniejsze! :-D