Wegeburgery

Zaczęty przez szelma, 22 Paź 2013, 11:05:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

szelma

Przepisów na wegeburgery jest od groma i jeszcze, więc wątek będzie ogólny. Zaczynam od tych, bo lubię i nie wymagają dużo pracy.

Ogólnie przepis pochodzi stąd: http://emilylevenson.com/recipe-a-lentil-burger-renovation/
Ja robię wersję zmodyfikowaną i leniwą ;)

Składniki:
szklanka czerwonej soczewicy (robię z czerwonej, bo ona się rozgotowuje sama na papkę i przez to jest super do burgerów - na stronie ktoś pisze, że z czerwonej gorzej się trzymają, ale nie zgadzam się z tym zupełnie)
1 cebula
2 marchewki (małe - albo jedna średnia)
175 ml płatków owsianych (można zmielić, ale ja jestem leniwa i uważam, że całych nie czuć w ogóle, więc daję całe ;) )
50 ml bułki tartej (albo więcej płatków owsianych - zależy, czy mam bułkę tartą)
pieprz, sól, oliwa, sos sojowy

Soczewicę płuczę na sitku, a potem gotuję w 2 szklankach wody - aż się ugotuje (więc jeśli wody braknie, to dolewam trochę - ale nie za dużo, żeby potem nie trzeba było odlewać). Cebulę i marchewkę kroję drobno i podsmażam ok. 5 minut. Do dużej michy wrzucam soczewicę, cebulę z marchewką, płatki, bułkę tartą, dolewam łyżkę sosu sojowego, dosypuję trochę pieprzu i soli i mieszam. Jak się wszystko ładnie połączy, formuję kotlety i smażę albo zamrażam. I już :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

fasolka1980

szelma - dzięęeeeki wielkie!

Wypróbuję dziś. Ja najczęściej robię te: http://www.jadlonomia.com/2012/03/najlepsze-wegeburgery-na-swiecie.html

Ale zawsze chętnie próbuję czegoś nowego.

szelma

O, fajny przepis :) Też wypróbuję przy najbliższej okazji :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

justynaaaa2

ale fajne :) muszę wypróbować :)
o wiele wiele bardziej mam chęć na takiego niż na zwykłego z mięchem ;D

ddu

#4
super, dzieki!!!!

jeśli ktoś ma przepis na jakiś pyszny przepis na pasztet z soczewicy, bardzo poproszę

Dodany tekst: 22 Paź 2013, 14:51:54

ten fasolki bardziej skomplikowany... nie mam nic z tego w nowej kuchni... ale może do weekendu zwiozę słoneczniki i inne

szelma

#5
ddu, ten fajnie wygląda: http://www.bbcgoodfood.com/recipes/1897679/red-lentil-and-sweet-potato-pt
A tu to w ogóle masz pełen wybór: http://www.yummly.com/recipes/lentil-pate-vegetarian

Dodany tekst: 22 Paź 2013, 14:53:52

Te moje są proste jak budowa cepa :D Ale ja nienawidzę gotować i sterczeć w kuchni, więc proste i dobre przepisy są na wagę złota :) I tak jestem z siebie dumna, że w ogóle gotuję cokolwiek :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

salsa

szelma super przepis i mam duzo czerwonej soczewicy
na pewno wypróbuje ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

fasolka1980

szelmondo - zrobiłam, wege-mąż bardzo chwalił.

duzo  :beer:

szelma

Cieszę sie :D Wegepozdro dla męża :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


mobka

Nadal nie jadlam ani soczewicy ani cieciorki. A ile razy kupilam i pozniej przeterminowane wyrzucilam... Musze sie do kogos na sprobowanie wprosic ;)


ddu

jeszcze nie robiłam.
ale dziś to ma szansę uratować mnie przed wyjściem z domu na zakupy.