szaro wszędzie, czyli w kamienicy ddu

Zaczęty przez ddu, 18 Paź 2013, 12:52:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

errata


cumberland

ddu, a masz newsletter na westwing.pl?
bo często różne lampy tam są, dziś właściwie dzień lamp ;D

ddu

wiesz, jestem tam niby zalogowana, ale oczywiście znowu zapomniałam hasła...
dzięki, spróbuję odzyskać
:beer:

ddu

ogarniam pokój Heleny
ma szare ściany, białe łóżko, chcę kolorowe zasłony
chyba takie meble: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S19876562/
chyba taki dywan: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/80250189/

nad lampami się zastanawiam, ale w tym zestawieniu chyba żadna nie pasuje:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60260523/
http://www.mamissima.pl/pokoik_i_dekoracje/caramella_-_zyrandol_szary_w_groszki.html

radźcie!!!!

didi_loczek

ddu chcesz kolorowe zasłony, w sensie że np. w różnokolorowe wzory?

Meble stuva są ok, mi się podoba ta lampa szara w groszki, do tego zawiesiłabym niebieskie zasłony. Dywan może bardziej stonowany  :hmm:.

Tak sobie tylko myślę, dziewczyny ze zmysłem do urządzania pewnie lepiej doradzą ;).

ddu

Didi, dzięki! Niebieskie zaslony super sugestia

dywan nie pasuje do lamp, ale nic nie mogę znaleźć. Tzn znalazłam na mamissima, ale chyba za 1700 ;)

szara lampa bardzo mu się podoba, ale jeśli drugi będzie chlopak, to bez sensu... To obie lampy bez sensu

natka

Ddu, to może na razie kup taka papierową kulę ? chyba nawet w katalogu ikei jest suegestia że moża na nich coś namalować, np szare grochy :) jak będzie chłopak to kupisz nową papierową i coś innego namalujesz, albo  znajdziesz idealną lampę do tego pokoju :) papierowe klosze sa niedrogie. U nas miała byc jako prowizorka i  wytrzymała cale 5 lat :D

ddu

tego się właśnie boję.
u mnie w biurze miała być na chwilę i chyba wcześniej się rozpadnie niż wymienimy na nową ;)

rubin04

U nas w jadalni powiesiliśmy papierową kulę ale robimy na niej napis "lampa tymczasowa" by nie zapomniec o tym przypadkiem, ze mam inną w planach. Zresztą, mam juz upatrzoną ale 350 zł kosztuje :/


DDU a taka lampa jak u mojej Mili - tania, neutralna i bardzo ładna:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50070651/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

tak, bardzo fajna!

a co z resztą? meble ok? dywan? aaaaa

cumberland

ddu, ja jeszcze nie czuję jakoś pokoi dziecięcych, więc mam średnio inwencję, ale dywan mi się podoba!

zosia2007

ddu mi bardziej seria HEMNES pasuje do waszego mieszkania/pokoju małej niż ta STUVA

rubin04

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

ale super, rubin
może faktycznie, lampa taka jak Mili, to wtedy dywan będzie pasował plus dodatki

choć heli bardzo się podoba ta lampa z kokardą...

zosia, o meblach pomyślę, muszę zobaczyć na żywo
a potrzebuję niskich, żeby H wszystko sama mogła sięgnąć plus długi blat do rysowania

zrobiłam kilka zdjęć kuchni, zaraz wstawię na skydr.

rubin04

DDU, my na zabawki zrobilismy tak z meblami że Mila ma Expedita takiego + komodę Malm.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

OlaFasola

ddu, ta stuva ma chyba jakieś nowe fronty, takie bardziej retro, bo zgadzam się z zosia, że w tej wersji z dziura jakoś tego nie widze  u Was.

wrobelek0403

ja, jak zosia i olafasola, uwazam, ze stuva jest zbyt nowoczesna do Waszego wnetrza. hemnesy lepsze :)

a lampy obie swietne i beda pasowac. :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Wg mnie te meble dziecięce też nie pasują. Hemnesy lepsze.
Imagine there is no hate

ddu

Hemnesy do dziecięcego?
jakoś mi nie pasują, nie widzę ani niskich mebli, na kt. mogłabym poustawiać książki, puzzle, ani długiego blatu

hmmm

a widziałyście moją kuchnię? tam jak zamontuję dwie lampy plus reling (?) do zawieszania papierowych ręczników i "szmatek" wszystko będzie skończone. a nie, jeszcze stół i krzesła :D
ale to potem, bo jakiś stół i krzesła są

wrobelek0403

ddu, Ty masz przede wszystkim piekny kamieniczny pokoj, nie zamieniaj go na siłe w ikeowo-dzieciecy. :D

niskie połki mozna zrobic tak jak u rubin - z regałów malm, do tego ładna komoda hemnesowa plus łozko z kuta rama :) moze warto poszperac na targu staroci za stolikiem z krzesełkiem :knuje:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

wróbel, ten pokój Heli wcale nie jest taki piękny ;) widok na podwórko , "wykrojona" łazienka
mi pisząc "dziecięcy" chodzi bardziej o funkcjonalność a nie wygląd
ona ma na stoliku obecnie ze 100 kredek, farby, kolorowanki, kartki, kolorowy papier, Miś, zawsze kubek z wodą.
średnio raz na 2 dni tę wodę wyciera (np. dziś rano), bo to się nie mieści
muszę mieć dłuuuugi blat
to priorytet

do tego podłoga jest zimna, takiego wielkiego dywanu nie kupię, wykładziny nie chcę, chciałabym, żeby się mogła bawić na tym blacie , a nie ciągle na podłodze
teram ma gruby, ale dość mały dywan, ale na nim przewracają się klocki, więc ciągle leży na dechach

ta Malma to już w ogóle u nas mi nie pasuje...

Kasia

Cytat: ddu w 29 Paź 2013, 10:21:40takiego wielkiego dywanu nie kupię
a jakie ten pokój ma wymiary?

cumberland

ddu a który to pokój Heli? pokaż bo ja się gubię

a nie chcesz zrobić takiego blatu roboczego/zababowego na wymiar?

ddu

pokoju Heleny nie ma na żadnym zdjęciu... wstawię jutro, bo będę dziś po 20
nie wiem, jaki ma wymiar, hm...ze 4 m szeroki (po jednej stronie łóżko H, po drugiej za rok niebieskie ikeowe (bo takie mamy) łóżko drugiego, długie w najkrótszym miejscu (tam gdzie w pokój wchodzi łazienka) też ze 4, a najdłuższym z 6.
porobię zdjęcia

cumber, myślałam o "na wymiar", ale czekam tydzień na wycenę głupich regałów, a nie chcę na blat 2 miesiące...

Hela koniecznie chce zaprosić koleżanki, codziennie je zaprasza, a ja codziennie mówię, że jeszcze nie teraz, jak będziesz miała zrobiony pokój... to się musi stać najszybciej, jestem zdeterminowana, żeby pokój Heleny był jak najszybciej gotowy . choć oczywiście, żeby był ładny

tak sobie myślę, on nie będzie "całkiem retro" choćby z powodu łóżka i krzesełka z wiewiórką, kt. H dostała od dziadka - białe, ikeowe, a kt. bardzo lubi


wydaje mi się, że tu http://www.zyrafyzszafy.blogspot.com/
jest wiele wnętrz, kt. mogą być w kamienicach, a stosunkowo nowoczesne meble (choć retro też są) nie przeszkadzają
na przykład: http://www.zyrafyzszafy.blogspot.com/search?updated-max=2013-09-16T10:45:00%2B02:00&max-results=7

cumber, a jak Ty planujesz pokój Fr. & Co?


cumberland

Cytat: ddu w 29 Paź 2013, 10:47:28cumber, a jak Ty planujesz pokój Fr. & Co?


mam projekt gotowy, śliczniutki calutki, ale on będzie dobry za jakieś 5-6 lat :D pokazać?