szaro wszędzie, czyli w kamienicy ddu

Zaczęty przez ddu, 18 Paź 2013, 12:52:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zwierzatko_mojej_mamy

tyz prowda, ja tez myslalam, ze jest wiecej, ale z pobieznego planu wynika, ze pierwsze, co bym zrobila (oczywiscie przy mieszkaniu do remontu, a nie zrobionym i to tak ladnie ) to przeniesienie kuchni do pokoju z kominkiem, polaczenia tychze dwoch w kuchni-salono-jadalnie i wykrojenie kolejnego pokoju w kuchni :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie

Cytat: justynaaaa2 w 15 Lis 2013, 14:38:59
ja na razie nic nie rozumiem ;D w ogóle jestem wielce zdziwiona, że tam jest tak mało pokoi  :hmm: byłam przekonana, że jest z 5 tzn salon i 4 sypialnie i się dziwię czemu dzieci mają razem spać w tak dużym mieszkaniu a tu taki zonk ;D


to widzę, że nie jestem sama ;D też byłam przekonana, że mieszkanie jest przystosowane
do osobnych pokoi dla dzieci  :blush:
i myślałam, że jeszcze jakiś salon jest

niewiemjaka

#202
no ale jeżeli kuchnai jest duża to w kuchni może być stół jadalniany nie?
w "jadalni" de facto pokój dzienny-saloon

DDU przepraszam ale patrzac na Twoj schematyczny rysunek i na zdjecia.. to Ty jednak tez masz zaburzenia proporcji :D

zwierzatko_mojej_mamy

i dziecku dasz do pokoju kominek? :>
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

ddu a do sypialni jest osobne wejście z przedpokoju czy tylko przez jadalnie  :hmm: napisz na tym planie ile metrów mają pomieszczenia i jakie wymiary mają ściany

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ddu

#206
tak, tylko przez jadalnię. nie mam wymiarów
nie dam dziecku pokoju z kominkiem i balkonem

nie widzę powodów, żeby dzieci spały oddzielnie.
mam dwa salony :D
z kominkiem i jadalnią

przyjedźcie i zobaczcie

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 15:37:36

a. i w kuchni mieści się stół, tam jemy
ta "jadalnia" jest takim salonem, ze stołem na 12 osób , pałacowym żyrandolem, tam będą też regały z książkami

nie może tam być żadna sypialnia, bo z niej wchodzi się do naszej sypialni, nie ma innego wejścia.
z jadalni jest też wejście do kominkowego, ale z kominkowego są także drzwi ma korytarz

wrobelek0403

mnie sie to własnie podoba, takie amfiladowe pokoje :D

grunt, to dobrze zaplanowac pokoj dzieciaków i bedzie dobrze :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

mi tez sie podoba, dlatego bym docelowo chciala kuchnie w kominkowym polaczonym z jaladnianym i mozna tak polonezy tanczyc w 20 osob, a tak mi sie ddu kojarzy, znaczy nie z polonezem, tylko wieksza iloscia ludzi proszonych, a w kuchni dodatkowy pokoj i wszyscy szczesliwi ;) i wtedy tez od razu zrobic w pokoju aktualnie heli drzwi za dziura na zaslonke, te sprzed dziury wywalic i zrobic normalne drzwi tamtedy do lazienki + przy okazji wywalic nieuzywane drzwi do tejze lazienki z pokoju ;D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Angie

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2013, 15:51:29
mi tez sie podoba, dlatego bym docelowo chciala kuchnie w kominkowym polaczonym z jaladnianym i mozna tak polonezy tanczyc w 20 osob, a tak mi sie ddu kojarzy, znaczy nie z polonezem, tylko wieksza iloscia ludzi proszonych, a w kuchni dodatkowy pokoj i wszyscy szczesliwi ;) i wtedy tez od razu zrobic w pokoju aktualnie heli drzwi za dziura na zaslonke, te sprzed dziury wywalic i zrobic normalne drzwi tamtedy do lazienki + przy okazji wywalic nieuzywane drzwi do tejze lazienki z pokoju ;D

tak byłoby najlepiej :D

ale to grubszy remont, bo po tamtej stronie nie masz nawet pionu na wodę, a to w końcu kamienica
więc nie wiadomo czy dałoby się zrobić

zwierzatko_mojej_mamy

Angie lazienka obok Heli przeciez jest - to jak nie ma pionu na wode?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ddu

#211
nie ma tam pionu, tam jest jakiś ultranowoczesny myk zrobiony, dlatego toalety nie ma

jestem już w domu, jem drugie śniadanie i idę mierzyć

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 16:42:57

długa ściana, od łazienki do ściany z oknem: 430 cm
ściana z oknem: od lewej 150, okno 150, z prawej 78
prawa dłuższa ściana ok 600 cm

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40033763/#/70033766 x 2 na dole i na górze

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/75305709/ x 3
lub
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60093058/  x 3

łóżko Heleny ma aktualnie 150 cm

wrobelek0403

kuzwa, chciałam sobie to rozrysować w tym programie, ale nie chce cos mi sie sciagnac :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

#213
myślę, że najlepiej byłoby "Szafę"
czyli 2 x http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/40033763/
na dole i górze postawić na tej ścianie, na kt są drzwi do łazienki
tylko nie wiem, jak zamocować szafki na drzwiach, obok nich, nie wiem, chyba się nie da

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 18:22:02

mam nową wizję
próbuję ściągnać program od wróbla
oj, długa noc przede mną...

wrobelek0403

#214
ddu, spróbuj rozrysowac plan w planmieszkania.pl

jak na złosc, ta strona tez mi nie działa :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

#215
nie mogę ściągnąć tego programu, chrome mówi, że wirusy, zrobiłam rysunek :D

po lewej od łóżka Heli ta niby szafa (czyli dwa razy góra i dół szafki Ivar)
nad łóżkiem heli półki bym zrobiła, jedną albo dwie, długie
pod kaloryferem pewnie blat
nie wiem jeszcze, co z regałem na książki

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 18:43:56

ten plan mieszkania też nie chce mi działać, mam javę, a on mi ciągle każe instalować

musi nam wystarczyć mój rysunek poglądowy własnoręczny

wrobelek0403

#216
odpaliłam starego kompa i instaluje, mi ostatnio nic sie nie sciaga z dobrychprogramów, a nie wierze, ze tam są wirusy.

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 20:06:13

wstepnie tak, ale to dot tylko szafy stojącej. szafek wiszących na drzwiach nie powiesisz.

ale mozna biurko/stolik Helenki postawic pod drzwiami, wówczas szafki na sciane.

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

ddu podzieliłabym pokój na strefy - dzienną i sypialną

na ścianie z drzwiami jedno łóżko (równolegle do drzwi), a drugie  - na przeciwległej ścianie, równolegle z oknem
pomiędzy łóżkami wysoka szafa, a jak ściana bardzo krzywa, to duża komoda i szafki wiszące
drzwi na ścianie łazienki oczywiście trzeba zasłonić (choćby po to by je wyciszyć) - listewki do ściany, a na to płyta osb, albo tkanina rozciągnięta na ramce i zawieszone jak obraz (można położyć gąbką)

na przeciwległej ścianie niski regał na zabawki, biurko

pozostawiłabym szarość na ścianach, ale podciągnęłą kolor powyżej drzwi, meble białe, dodatki i zabawki kolorowe

zgadywałam wymiary
jeśli podoba ci się to rozwiązanie, to daj znać to coś kokretniej pomyślimy

marax

ddu ja sie gubie w ilości pomieszczen i ich przeznaczeniu :)

abkasia

Przeczytalam i zgadzam sie ze zwierzem :D
Ona to tak opisuje ze placze ze smiechu :D

ddu

#220
no mi  nie było do śmiechu
zwłaszcza jak pojechałam do ikei i NIC nie kupiłam

odpuściłam, zmieniłam zupełnie koncepcję. szafa będzie stała tam, gdzie wstawiła wróbel, wszystko mniej więcej tak, jak u niej na obrazku
ale szafa 100 letnia, z piwnicy mojej babci, stoi teraz w jadalni, ale ją przestawię.
do jadalni znalazłam szafę marzeń, ale kupię ją w styczniu. ma 120 lat, lustra, secesyjne płaskorzeźby ;)



Dodany tekst: 28 Lis 2013, 11:01:27

z zakupami słabo nam idzie, ale zamówiłam zasłony do naszej i Heli sypialni
na resztę na razie nas nie stać....

i stolarz zrobił nam regały na książki. okazało się, że mamy ich za mało. co mnie bardzo zdziwiło. w bloku wyglądało, że mamy ich miliony....

malutenka

ddu, strasznie podoba mi się regał. Marzy mi się coś takiego :)

ddu

cieszę się :)
przyszli panowie stolarze, sąsiedzi z podwórka, nie wybrzydzali, że ściany krzywe, podłoga pochylona, tylko szukali pionów i poziomej powierzchni

teraz mają zrobić meble dla Heli, tam najbardziej pochylona podłoga, więc myślą nad systemem "nóżek"

Angie


fasolka1980