szaro wszędzie, czyli w kamienicy ddu

Zaczęty przez ddu, 18 Paź 2013, 12:52:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

Cytat: Kasia w 15 Lis 2013, 10:54:05eżeli pokój jest mały to po co do niego wstawiać jakis fotel (to żółte to fotel)
nie lepiej od razu docelowe łózko?
nie. to nie jest fotel. to jest łóżko heleny.
nie ma tam żadnego fotela

Kasia

ok doczytałam, zamierzacie z niej korzystać.

ddu

#152
Cytat: Kasia w 15 Lis 2013, 10:56:15
a ta łazienka to Wam potrzebna, dziwna taka łazienka w pokoju dziecka :knuje:

nie wiem czy bym jej w pioruny nie wyburzyła, o ile się da, i nie powiekszyła pokoju Heli :knuje:



kasia, nie nie wyburzę jej, bo tam jest wanna.
poza tym, ja teraz nie przewiduję żadnych remontów, jestem spłukana, w ciąży i nie będę nic burzyć, kłaść drewnianych podłóg itp. nie ma takiej opcji.

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 10:58:31

Cytat: szelma w 15 Lis 2013, 10:42:09To biało-żółte coś to łóżko dla Heli???

tak.

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 10:59:34

Cytat: szelma w 15 Lis 2013, 10:52:24A gdzie będą ubrania? Wszystko ma się zmieścić w tych szafkach i na półkach? Ubrania, książki, zabawki, wszystko, wszystko?

tak. spokojnie się zmieszczą. szafki są głębokie, 50 cm, tam się wszystko zmieści.
w szufladach gry i klocki, są jeszcze te kosze pomiędzy szafkami

cumberland

ddu, no dobra, ale skoro już się wzięła za ten pokój i Ty jej za to płacisz, to wyciśnij z niej maksa, niech poprawia i rozrysowuje do bólu ;D

1. ja też jestem ciekawa co to za zasłonka
2. za tymi drzwiami nieużywanymi jest łazienka? jak się do niej wchodzi? czy można coś z niej wydzielić? np. jakieś 60-80 cm? Jeśli tak może można postawić w tej łazience leciutką ściankę i wydzielić w ten sposób sporą garderobę? Wtedy te drzwi będą drzwiami do szafy
3. Slalom do okna absolutnie bez sensu, niech kombinuje z łóżeczkiem inaczej.
4. A burko Heli pod oknem? Pamiętam, ze pokazywałaś jakiś fajny projekt z takim rozwiązaniem?

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: ddu w 15 Lis 2013, 10:55:57z tej łazienki będziemy korzystać jak najszybciej, bo tam jest wanna!
ale tam nie ma ściany!!!!!!! a nie specjalnie sobie wyobrażam kąpać się w łazience, gdzie  w pokoju szaleje helena, a tak się zasłonię
ja chyba nie rozumiem - bedziesz sie kapac w pokoju u heli??? z zaslonka?? serio?
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

to lozko Heli bialo-zolte to jest serio lozko ? na foto wyglada, ze jest mniejsze od tego lozeczka niemowlecego
więc jak będzie wieksze/dluzsze proporcjonalnie do lozeczka niemowlecego to wtedy zmieni jeszcze uklad pokoju zupełnie, tak ?

cumberland

ddu, nie rozumiem, tam gdzie wisi ta zasłonka to jest dziura do otwartej łazienki?
czyli pierwotnie ta łazienka i pokój to było jakby jedno pomieszczenie bez drzwi?

ddu

nie jestem przekonana do ustawienia łóżeczka małego, bo jak się wymieni na normalne łóżko, to będzie wystawało idiotycznie

i tu bym poprosiła o konstruktywne rady :)

zwierzatko_mojej_mamy

#158
ddu ale ja nie moge konstruktywnie radzic, jak nie wiem, co tam ma byc - skoro hela ma spac na fotelu wielkosci poslania dla psa, a mlode nie ma miec lozeczka, to ja coraz mniej rozumiem :D czy to Heli cos sie rozklada?

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 11:05:12

Cytat: ddu w 15 Lis 2013, 11:03:17bo jak się wymieni na normalne łóżko, to będzie wystawało idiotycznie
to juz wystaje bardzo idiotycznie
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ddu

cumberland

a więc tak
ta łazienka jest mała, tam jest tylko wanna i zlew, nie da się nic wydzielić
o tej zasłonce już pisałam - tam  jest łazienka właśnie :D
autorka miała zamysł otwartej łazienki. no ja taka otwarta nie jestem

próbowaliśmy z biurkiem pod oknem, ale to zastawiało możliwość regulacji kaloryfera, otwarcia okna itp. byłoby trudno.

szelma

No ja się zdziwiłam tym żółto-białym czymś, bo to mniejsze od łóżeczka jest właśnie. Może by można łóżko postawić wzdłuż ściany bliżej tych nieużywanych drzwi, a stolik pod oknem? Rozwiązanie łóżko na antresoli+stolik pod spodem nie wchodzi w grę? Wtedy by się zwolniło trochę miejsca na drugie łóżko - bo, jak rozumiem, pokój ma być docelowo dla dwójki na zawsze, tak?
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ddu

#161
Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2013, 11:04:52ddu ale ja nie moge konstruktywnie radzic, jak nie wiem, co tam ma byc - skoro hela ma spac na fotelu wielkosci poslania dla psa, a mlode nie ma miec lozeczka, to ja coraz mniej rozumiem  czy to Heli cos sie rozklada?

ło matko
ona ma normalne białe łóżko z ikea, nie wstawię linku, bo już ich nie produkują
ma taką możliwość rozsunięcia, poprzez "położenia" tych części przy głowie i nogach (tam jest "zagięty" taki materac, na razie ma złożony, jak urośnie, rozłoży się jedną część, potem można druga)

łóżeczko na razie jest narysowane, bo ja chcę młode jak najszybciej do tego pokoju wysłać
ale przeciez potem będzie większe łóżko

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 11:08:48

Cytat: szelma w 15 Lis 2013, 11:07:11
No ja się zdziwiłam tym żółto-białym czymś, bo to mniejsze od łóżeczka jest właśnie. Może by można łóżko postawić wzdłuż ściany bliżej tych nieużywanych drzwi, a stolik pod oknem? Rozwiązanie łóżko na antresoli+stolik pod spodem nie wchodzi w grę? Wtedy by się zwolniło trochę miejsca na drugie łóżko - bo, jak rozumiem, pokój ma być docelowo dla dwójki na zawsze, tak?

tak
ale ja na razie nie mam kasy i sił na antresolę
ten pokój jest spory...
hm, mierzyłam,ale nie pamiętam... zaraz gdzieś poszukam

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 11:10:00

Cytat: ddu w 29 Paź 2013, 10:47:28nie wiem, jaki ma wymiar, hm...ze 4 m szeroki (po jednej stronie łóżko H, po drugiej za rok niebieskie ikeowe (bo takie mamy) łóżko drugiego, długie w najkrótszym miejscu (tam gdzie w pokój wchodzi łazienka) też ze 4, a najdłuższym z 6.
o.

zwierzatko_mojej_mamy

no to ja nie rozumiem, dlaczego projektanka wklada rzeczy, ktore nie istnieja do tego projektu - przeciez tam jest zerowe zachowanie proporcji - skoro ona na tym spi, to pewnie ma to wiecej niz 100 cm, a na rzucie wyglada, jakby mialo 60

a Ty chcesz korzystac z wanny? i maz? to moze se tu urzadzcie sypialnie swoja - lozko sie idealnie zmiesci i wtedy mozesz sie kapac bez zaslonek

czy jest gdzies jakis rzut/plan mieszkania calego, bo nadal niewiele rozumiem
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

Cytat: ddu w 15 Lis 2013, 11:07:32ona ma normalne białe łóżko z ikea, nie wstawię linku, bo już ich nie produkują
ma taką możliwość rozsunięcia
no ale te lozka z ikea maja normalny wymair niemowlecego a rozsuwają sie do 200 cm
wiec lozko zlozone Heli powinno byc chociaz rozmiaru niemowlecego
czy masz jeszcze inne lozko dla H które chcesz codziennie rozsuwac?
no bo to jest ważne, bo jezeli to lozko dla Heli juz na starcie ma inny wymiar (nie fotela) no to sory ale zajmie wiecej miejsca pod kaloryferem jeszcze..

cumberland

a dlaczego nie wchodzi się przez te drzwi do łazienki? one z drugiej strony (od strony łazienki) są widoczne? czy zamurowane, czy co?
bo na razie nie kumam za bardzo, dlaczego nie używamy drzwi do łazienki (skoro one i tak są, a łazienka jest prywatną łazienką z wejściem z pokoju), tylko wchodzimy do łazienki przez dziurę z zasłonką, a nieużywanych drzwi i tak nie możemy ruszyć?

jeśli już musi jednak tak zostać, to taka zasłonka to jest dziwny pomysł dla mnie...to już bym jakiś "parawan"/dzwiczki na wymiar z paneli ażurowych szczebelkowych zrobiła

classen takie coś ma i nie jest to bardzo drogie
w castoramie też są przeróżne rozmiary

ddu

#165
kombinuję , żeby  spróbować postawić łóżeczko prostopadle do łóżka Heleny.
między ścianką łazienki a łóżkiem H
blat pod okno (trudno z tym kaloryferem, może po prawej ten regał, na półkę blat, z drugiej strony regulowane nogi)
szafy z koszykami  obok komód?

Dodany tekst: 15 Lis 2013, 11:16:14

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 15 Lis 2013, 11:10:36a Ty chcesz korzystac z wanny? i maz? to moze se tu urzadzcie sypialnie swoja - lozko sie idealnie zmiesci i wtedy mozesz sie kapac bez zaslonek

czy jest gdzies jakis rzut/plan mieszkania calego, bo nadal niewiele rozumiem


sorry, ale nie oddam mojej sypialni z meeeeeega garderobą i widokiem na starówkę :P
poza tym, szym nie kąpie raczej się w wannie, a H boi się prysznica... wywala się tam ciągle

nie mam planów mieszkania

jak wiadomo, jestem uwsteczniona , nie umiem tego narysować

o! narysuję w notesie, zrobię zdjęcie i wstawię :D

wrobelek0403

Cytat: ddu w 15 Lis 2013, 10:55:57
ej, już pisałam, to jest ściana łazienki
tak, taki jest pomysł, że to może być przedpokój. bo to jest wąskie wejście, więc jest lustro, wieszak, na kt. sama może sobie powiesić kurtkę, bo w korytarzu nie sięgnie itp

z tej łazienki będziemy korzystać jak najszybciej, bo tam jest wanna!
ale tam nie ma ściany!!!!!!! a nie specjalnie sobie wyobrażam kąpać się w łazience, gdzie  w pokoju szaleje helena, a tak się zasłonię

pierwsza rzecz srednio praktyczna zwłaszcza w zimie, lepiej przykrecic niskie wieszaki w przedpokoju mieszkania.

a z ta łazienką do dziwne bardzo. :knuje: ja bym zrobiła scianke z kartongipsu i uzywala drzwi normalnie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

O, stanowczo takie drzwi czy parawan zamiast zasłonki. No bez jaj - zasłonka? :D Jeszcze takie paski gumowe tylko by się przydały :D

A małe dziecię wywalisz do pokoju H. tak wcześnie? Nie będzie jej budziło po nocach? Poza tym - planuj lepiej od razu dwa pełnowymiarowe łóżka - muszą się już teraz mieścić, co nie. Łóżeczko to rozwiązanie przejściowe.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ddu

ładnie? :)

S do spiżarnia, g - garderoba

niewiemjaka

ddu ja bym wstawila lozeczko heli wzdluz sciany
lozeczko niemowlece wzdluz sciany (a nie tak jak teraz ze wystaje na srodek pokoju)
wtedy robi sie tunel i przejscie do okna
pod oknem moze byc biurko albo wigwam
a reszte szafek/polek/regalow niech juz Ci ustawi projektantka

zwierzatko_mojej_mamy

ja nie wiem - czy ta osoba projektujaca mierzyla w ogole ten pokoj?? bo na planie z lozkiem dla psa to na scianie lozkowej miesci sie tylko biurko - a na zdjeciu pokoju stoi pelnowymiarowe lozko i jest jeszcze w ciul miejsca przed nim na moje oko
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

ddu

słuchajcie, z tą ścianką to jest kłopot, tam są tak rozplanowane światła, kontakty, że wchodzą idealnie na ściankę
trzeba będzie przenieść instalacje
ja w przyszłości jakieś luksfery może zainstaluję albo rozsuwane drzwi jakieś mleczne z pleksji czy szkła, będę o tym myśleć, ale jakieś rozwiązanie na teraz potrzebne

niewiemjaka

ooo wow, na foto to wyglada zuopelnie inaczej, tzn ogromny pokoj, to na tym planie ja juz nic nie widze w takim razie, bo jest ciasno jakos...

szelma

Dla mnie ten róg przy oknie po lewej, gdzie teraz stoi łóżko, jest idealne na antresolę - ale ja się nie znam i mam zboczenie antresolowe :D
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ddu

Cytat: szelma w 15 Lis 2013, 11:19:30A małe dziecię wywalisz do pokoju H. tak wcześnie? Nie będzie jej budziło po nocach?
no może będzie
najgorsze jest to,że ja go nie usłyszę, bo to daleko
ale z mojego doświadczenia wynika, że im szybciej dziecko śpi samo,tym szybciej śpi całą noc i ja też śpię całą noc i wszyscy są szczęśliwsi
ale zobaczymy oczywiście, czy ten typ będzie równie niezależny co H