kuchnia indukcyjna

Zaczęty przez ddu, 22 Wrz 2013, 17:22:11

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ddu

nigdy takiej nie chciałam, a tu....
one wymagają jakiś specjalnych garnków?
większość mam emaliowanych z Olkusza, takich:
http://www.emalia.pl/product/show/545730/naczynie-kuchenne-komplet-barylka-16-18-20-22-cm-z-pokrywami-emalia-olkusz-komplety

do tego jakiś teflonowy
oraz brytfanny (takie jak np. do smażenia konfitur)

czy któreś z nich się nadają?
czy to kolejna z rzeczy, kt. muszę oddać i kupić nowe?   :headbang:

Kasia

Jest napisane ze są przystosowane. W opisie masz :)

mobka

Wszystkie powinny działać. Weź magnes o sprawdź czy się przyczepia. Jak tak, to są ok.

wrobelek0403

jak dziewczyny radzą :)


ja zamierzam wymienic na indukcje i niestety juz wiem, ze 2 garnki i jedna patelnia do wymiany :/
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Kasia, ależ ze mnie gamoń :D mam nadzieję, że te moje też działają, bo już mają kilka lat

no dobra, będę się magnesami bawić

boję się tej indukcji. teściowie mają i strasznie mnie wkurza. moja teściowa włącza wszystko na turbo 9, za 3 sekundy wszystko kipi, to ona wyłącza turbo
nie wiem,  takie niespokojne gotowanie to zdrowe? ;)


rudasekawf

Mam indukcję w domu i jestem super zadowolona, prawda, że moja kuchenka "nie widzi" niektórych garnków lol lol

Cytat: ddu w 22 Wrz 2013, 20:28:31moja teściowa włącza wszystko na turbo 9, za 3 sekundy wszystko kipi, to ona wyłącza turbo
da się korzystać z indykcji również w sposób racjonalny :):)

ddu

ruda, to pocieszające :)
mam nadzieję, że to ogarnę

rudasekawf

Cytat: ddu w 22 Wrz 2013, 20:31:28mam nadzieję, że to ogarnę
spokojnie dasz radę, kiedyś nie wyobrażałam sobie kuchni bez gazu :)

Rachunki za prąd nie są wysokie :)

ddu

ja sobie nie wyobrażam bez gazu,
bo te moje magiczne przepisy działają podobno tylko na "otwartym" ogniu, no i tam mam policzone wszystkie owsianki, jaglanki,
wiem, ile minut na jakim ogniu

ale nie będę połowy kuchni rozwalała, żeby kuchenkę na gaz montować i wywalać indukcję

rudasekawf

Cytat: ddu w 22 Wrz 2013, 20:36:14ale nie będę połowy kuchni rozwalała, żeby kuchenkę na gaz montować i wywalać indukcję
pewnie, że nie. Raz nie dogotujesz, raz  przypalisz i kolejna będzie pyszna lol

wrobelek0403

ddu, przyzwyczaisz sie :)

ja co prawa nie gotowałam KPP, ale tez nie wyobrazałam sobie gotowania bez gazu i baaardzo szybko sie przestawiłam. w sumie gotuje na płytach juz 3 lata, na razie elektrycznych, ale P ma indukcję i jestem zachwycona. Po remoncie zamierzam sie pozbyc dodatkowego grata z kuchni i kupic sobie czajnik na płyte zamiast elektrycznego, bo woda na indukcji gotuje sie prawie tak szybko jak w czajniku.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

ja nie mam czajnika na elektrycznego i zamierzałam nabyć
czyli nie nabywać i kupić na płytę.
pewnie też jakiś specjalny

na razie to chyba na grzałkę nas będzie stać ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu


wrobelek0403

ja jeszcze kuchni nie zrobiłam, a juz mam milion pomysłów, co kupie z dodatków, wlasnie garnki i czajnik z emalii i kitchenaid :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

#15
Cytat: ddu w 22 Wrz 2013, 19:36:14
ja sobie nie wyobrażam bez gazu,
bo te moje magiczne przepisy działają podobno tylko na "otwartym" ogniu, no i tam mam policzone wszystkie owsianki, jaglanki,
wiem, ile minut na jakim ogniu

ale nie będę połowy kuchni rozwalała, żeby kuchenkę na gaz montować i wywalać indukcję

gotowanie na indukcji jest podobne dop gazu, bardziej niż do płyty elektrycznej, bo tak samo szybko reaguje na zmiany poleceń.

Dodany tekst: 22 Wrz 2013, 19:33:34

Cytat: ddu w 22 Wrz 2013, 19:44:25
ja nie mam czajnika na elektrycznego i zamierzałam nabyć
czyli nie nabywać i kupić na płytę.
pewnie też jakiś specjalny

na razie to chyba na grzałkę nas będzie stać ;)
ja mam piękny czajnik na indukcję z villeroy^boch, dostałam już dawno i nawet nie wiedziałam, że zaadziała. Garnki mam z Emalii, a mama kupiła mi patelnię do naleśników w biedrze za 15 pln. Ja wczesniej oddałam jej swoją, bo nie była odpowiednia.


Dodany tekst: 22 Wrz 2013, 20:37:27

Cytat: wrobelek0403 w 22 Wrz 2013, 19:58:07
ddu, dokupcie sobie z emalii olkusz :D one są na indukcje :)

http://www.emalia.pl/product/show/542450/naczynie-kuchenne-czajnik-selena-sr-20-cm-emalia-olkusz-czajniki

mój jest prawie identyczny, włączając kolor
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: nionczka w 22 Wrz 2013, 21:29:15gotowanie na indukcji jest podobne dop gazu, bardziej niż do płyty elektrycznej, bo tak samo szybko reaguje na zmiany poleceń.
Ja mam teraz elektryczna i to jest masakra,
dlugo sie grzeje i dlugo sie chlodzi.

salsa

to pocieszające co piszecie bo myslałam ze bede musiała większość garów wymienić :D
ja mam i emalie i stal nierdzewną - patelnie mam wszystkie tefala

to nie bede musiała wywalać ?????
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zwierzatko_mojej_mamy

salsa polozysz na "ogniu" i sprawdzisz, jak kuchenka Ci zapika, ze pusty palnik to gar do wywalki ;) jesli zacznie grzac, to zostawiasz ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

salsa

#19
Zwierzu, tak zrobię :)

swoja drogą ja tez myslałam ze sie na elektrycznej kuchence nigdy nie nauczę gotowac a teraz jak mam zrobic cos u Tesciowej na gazie to mnie szlag trafia bo mnie się tam za szybko gotuje ja nie jestem przyzwyczajona lol
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

magdalinska

ddu ja mam indukcje i tylko garnki emaliowane z olkusza. Gorzej jest z patelniami ;)

marax

Cytat: magdalinska w 23 Wrz 2013, 08:35:47
ddu ja mam indukcje i tylko garnki emaliowane z olkusza. Gorzej jest z patelniami ;)
Ja jestem bardzo zadowolona z patelni z biedronki. Ta do naleśników za ca 20 zł jest moją najlepszą. Super wychodzą bez grama tluszczu.

magdalinska

Cytat: marax w 23 Wrz 2013, 08:52:39
Ja jestem bardzo zadowolona z patelni z biedronki. Ta do naleśników za ca 20 zł jest moją najlepszą. Super wychodzą bez grama tluszczu.
tez mam dwie z biedrony :) czasami widze fajne, ale nie na indukcje :/

zuzia

#23
Cytat: salsa w 22 Wrz 2013, 22:46:04
to pocieszające co piszecie bo myslałam ze bede musiała większość garów wymienić :D
ja mam i emalie i stal nierdzewną - patelnie mam wszystkie tefala

to nie bede musiała wywalać ?????
sprawdź magnesem :)

Dodany tekst: 02 Paź 2013, 12:02:01

Cytat: nionczka w 22 Wrz 2013, 21:29:15mama kupiła mi patelnię do naleśników w biedrze za 15 pln.
do indukcji???