Antykoncepcja po porodzie

Zaczęty przez rudasekawf, 12 Wrz 2013, 08:44:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: rubin04 w 16 Wrz 2015, 11:17:45Golinda, a Ty masz taką bez hormonów?

tak, ale trochę plamię i lekarz mnie namawia na mirenę. mówi, że te hormony działają miejscowo i nie ma opcji, żeby wpływały na cerę, samopoczucie, czy zatrzymywanie wody

golinda

Cytat: ddu w 16 Wrz 2015, 14:28:05
wiem, że jesteś żywą reklamą, ale tak nosić w sobie żelastwo??? ;)


wolę nosić w sobie to mikrożelastwo niż maxi bobo :D

szelma

Cytat: golinda w 16 Wrz 2015, 17:53:40ie ma opcji, żeby wpływały na cerę, samopoczucie, czy zatrzymywanie wody

Moja dermatolog mówi, że mój dekolt i czoło to od Mireny...
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ddu


mobka

Ja właśnie jeszcze nie założyłam, bo te ewentualne plamienia mnie zniechęcają. Ostatnio plamilam na nuva ringu  i było to mega upierdliwe.

golinda

Cytat: szelma w 16 Wrz 2015, 18:28:42
Moja dermatolog mówi, że mój dekolt i czoło to od Mireny...

mój gin skomentował to tak: nie umie sobie poradzić z pryszczami, to na mirenę zwala

golinda

Cytat: mobka w 20 Wrz 2015, 08:29:16Ja właśnie jeszcze nie założyłam, bo te ewentualne plamienia mnie zniechęcają.

plamienia są słabe, to fakt

w tym miesiącu brałam tabsy, żeby przesunąć okres, to w zasadzie plamię już ponad 3 tygodnie
w poprzednich miesiącach plamiłam 2-3 dni przed okresem i 2-3 dni po
to jeszcze ujdzie...

szelma

Z mojej dermatolog jestem bardzo zadowolona, bo pierwsza od 10 lat pomogła mi z jednym problemem, wiec zaufam bardziej jej opinii niż giną, którego nie znam ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

Nie wiem sama... wszystko ma skutki uboczne. Najchętniej podwiązałabym sobie jajniki.

ddu

chce mi się płakać, jak patrzę w lustro

mogę tak po prostu przestać brać pigułki?  w połowie opakowania?

zobaczę, co się stanie z moją skórą i najwyżej wrócę do gina...

do dermatologa też się wybieram..

niewiemjaka

ddu ja tez sie wybieram do dermatologa, a potem do gina PO tabletki
z tego samego powodu, ciagle mi cos wyskakuje, nie na twarzy ale po bokach przy szyi, pomogl mi krem flos-leku, ale ciagle cos tam mi wyskakuje, wkurzajace :crazy: chce miec znowu gładką równą skórę

ddu

ja mam czerwone "plamy"
boli mnie twarz
straszne to jest. bez podkładu nie wychodzę do sklepiku na rogu

ddu

golinda i inne
ja to z tymi wkładkami?
faktycznie tamponów nie można?

no i ile kosztuje wkładka?

szelma

Nic nie słyszałam o tamponach. Używam normalnie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

elve

ja też chyba odstawie tabletki, więc podczytuję

ddu

szelma, pani doktor (a naprawdę robi na mnie świetne wrażenie) powiedziała mi, że ona nie zaleca, bo kilka jej pacjentek wyciągnęło wkładkę razem z tamponem
bo tam podobno z tej wkładki jakieś sznurki wiszą i one się mogą przykleić do tamponu

(mówię o wkładce miedzianej)

szelma

Z Mireny tez sznurki wiszą, ale nikt mi nic nie mówił o tamponach. A w sumie u trzech ginow byłam w ostatnich trzech latach. Wiec to chyba kwestia jej doświadczeń.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

ddu

znalazłam cenę w necie 140 zł
to chyba niemożliwe?

rudasekawf

Byłam dzisiaj u ginekologa. Przegląd podwozia dokonany. Wszystko ok. Dostałam tabletki Limetic. Któraś stosowała, jakie opinie? 

didi_loczek

rudasekawf, pierwsze słyszę o tych tabletkach, więc nie pomogę ;) Ale dobrze, że wszystko ok :).

rudasekawf

Cytat: didi_loczek w 17 Mar 2016, 14:06:18
rudasekawf, pierwsze słyszę o tych tabletkach, więc nie pomogę ;) Ale dobrze, że wszystko ok :).
ja właśnie też,wiec liczę na jakieś info :)

konwalia

To to samo co cerazette. Kluczowe dla skuteczności jest bardzo dokładne pilnowanie godziny przyjęcia

rudasekawf

Cytat: konwalia link=ttopic=8611.msg1760850#msg1760850 date=1458284571
To to samo co cerazette. Kluczowe dla skuteczności jest bardzo dokładne pilnowanie godziny przyjęcia
Z tym nie mam problemu. Będę brała zawsze o 20 i luz. Byle skuteczne były i na twarzy nie wyszło mi jeszcze więcej paskudztw, bo nie mam cery w najlepszej kondycji.

mika

Ją brałam cerazette. Skóra ok, ale po trzech miesiącach nagle zaczęła mi się zatrzymywać woda w organizmie.

golinda

zmieniłam wkładkę z miedzianej na hormonalną

Levosert - podobno pacjentki są bardziej zadowolone niż z Mireny. Uwalnia tyle samo hormonu, ale w innym tempie, dzięki czemu całkowicie hamuje narastanie endometrium i w większości przypadków zupełnie likwiduje miesiączki - jak to pięknie dla mnie brzmi ;D

zobaczymy. napiszę opinię po kilku miesiącach.

bolało bardzo to zakładanie tym razem :(