Antykoncepcja po porodzie

Zaczęty przez rudasekawf, 12 Wrz 2013, 08:44:12

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

ddu, to jest jednak spory minus, osobiscie nie znosze jak mnie boli głowa :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Cytat: ddu w 22 Lip 2015, 17:23:36jeśli będę tolerowała jednoskładnikowe, możemy myśleć o wkładkach, implantach itp. podobno to działa mniej więcej tak sama

cooo?

ddu


golinda

Cytat: doda w 22 Lip 2015, 21:42:19
golinda pewnie chodzi o wkładkę uwalniającą hormony

ale one działają tylko miejscowo, nie mają wpływu takiego jak te z pigułek. a dodatkowo chroni sama wkładka
mój lekarz bardzo mnie na nią namawia. mówi, że będzie mi o wiele lepiej i nie będę miała miesiączek
kusi :)

szelma

Ja mam wkładkę z hormonami i co? Okresy mam normalnie.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

Cytat: szelma w 23 Lip 2015, 09:02:43
Ja mam wkładkę z hormonami i co? Okresy mam normalnie.

może jesteś wyjątkiem
a może mój lekarz ma takie wyjątkowe pacjentki, że przy tej wkładce okresu nie mają? ;)

szelma

No czytałam w necie, ze okresy MOGĄ byc mniej obfite,a nawet zaniknąć. Liczyłam na to, bo fanka okresu jako takiego nie jestem i dupa. Nie przeczę przecież, ze pacjentki Twojego lekarza nie maja - ale to nie jest reguła i ja niestety się nie załapałam, buuuu.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

Cytat: szelma w 23 Lip 2015, 09:11:00Nie przeczę przecież, ze pacjentki Twojego lekarza nie maja - ale to nie jest reguła i ja niestety się nie załapałam, buuuu.

wiem wiem, że nie jest regułą
jestem w ogóle na nie, jeśli chodzi o hormony, więc chyba pozostanę przy mojej miedzi na razie, choć dostałam też propozycję wycięcia macicy i problemy z głowy :D

wrobelek0403

szelma, moze z czasem zanikną. u mnie przy krązkach są bardzo skąpe, ale dopiero po dwóch latach stosowania takie sie zrobiły.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mika

Ją bralam tabsy jednoskladnikowe cerazette i azalie, bardzo dobrze sie na nich czulam, migreny nie miałam, okresu tez nie miałam już przy drugiej czy trzecim opakowaniu, na początku plamienia, ale po 18 miesiącach stosowania nagle zaczęła mi się bardzo zatrzymywać woda w organizmie więc zmienilam na qlaire i niestety przy czwartym opakowaniu wróciły migreny więc odstawilam.

ddu

I cos bierzesz, mika?
Ja jutro zaczynam...

mika


goga

Ja mam qlaire, bałam się migren, ale chyba u mnie lekarz trafił w 10. No i chyba te są w moim przedziale wiekowym, młodsze kobiety raczej inne biorą?
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

rubin04

Mnie po tabsach takie migreny brały ze ostatnie opakowanie w połowie porzuciłam bo taka zdesperowana byłam.

Lekarz dał mi plastry.
Załozyłam pierwszy, na podbrzuszu. Po 3 dniach trochę się zrolował, ale dociągnełam na nim tydzień. Założyłam nowy, mysle - nakleję na bardzie j gładkiej powierzchni czyt. dupie. Nakleiłam wieczorem, rano wstaję ide do WC i patrze - nie ma plastra... Nie wiem, dupsko mi się spociło i się spłynłą czy jak.. Nakleiłam kolejny (znów na podbrzusze) bo szczęsliwie mam 2 op.
Cos czuję ze to będzie pierwszy i ostatni miesiąc z plastrami.

Bratowa ma wkładkę Mirena i mnie namawia. Zero okresu, i na 5 lat z głowy temat.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

magdalinska

rubin ja mam plastry, ale im nie ufam za bardzo ;) pierwszy nakleiłam na tyłek, polowa była odklejona. pozniej juz na podbrzusze, tu sie juz dobrze trzymaja. ale długo na nich nie pociagne, nie ufam im za bardzo. zastanawiam sie cały czas nad wkładka, moze w zimie załoze

szelma

No pogoda kiepska na plastry teraz w PL ;)

Weź pod uwagę, że z wkładką jest taki problem, że jeśli Ci nie podpasuje, bo migreny czy coś, to ciężej zmienić niż z jednych tabsów na inne...
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

ja tam naklejałam na ramieniu i miałam w dupie, ze widac. To jedyne miejsce gdzie sie nie rolowało, odklejało itd. Ale dostałam plamien i lekarka kazała zmienic.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

rubin04

No mi dzis lekarz na usg sponiewieral plaster wiec mam bilans taki ze jest 2 tydzien cyklu a ja zuzylam 4 plastry :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

iksa_nl

mialam pigulki przez 2 cykle, ale przybralam na wadze i mialam bole glowy, odstawilam, po przerwie przerzucilam sie na plastry, ale bole bole glowy wrocily, wytrzymalam kolejne 2-3 cykle, plastry sie nie odklejaly, ale brudzily od odziezy, takie klaczki ciemne i slad kleju. Tez odstawilam i nie biore nic. Bardzo denerwuja mnie te migreny i odechcialo mi sie probowac..

malutenka

Plastry najlepiej się trzymają na plecach i na brzuchu. Na tyłku niestety... no i trzeba wypracowac system naklejania. Ja się dobrze czulam po plastrach ale po 3 latach przyjmowania odstawienie nie było fajne - wlosy i cera.

ddu

dostanę zawału z tymi jednoskładnikowymi....

byłam na memoriale wagnera, nie wzięłam ze sobą tabletek,zamiast o 20, wzięłam po 23

a teraz mam symptomy ciąży. przez kilka dni bałam się zrobić testu. w końcu dziś. jest ok, ale ...

cera msakra. mam opuchnięte obolałe piersi. wzruszam się na reklamach. duży brzuch.
cera masakra, trzeba to powtórzyć, bo tak źle jeszcze nie było

czy mogę zbadać hormony? jakie? coś mi to da?

zaczynałam myśleć o implancie,  nie będę musiała bać się , ze zapomnę, spóźnię się itp, ale jak będę taka "ciążowa" ?

golinda

biorę w tym miesiącu tabletki, żeby przesunąć sobie okres (żeby mi nie wypadł w dzień imprezy) i powiem wam, że nigdy więcej
ta upierdliwość pamiętania o połknięciu jest okropna

golinda

Cytat: ddu w 15 Wrz 2015, 21:51:28czy mogę zbadać hormony? jakie? coś mi to da?

nic to nie da
bierz wkładkę, ja ci to mówię

rubin04

Golinda, a Ty masz taką bez hormonów?

Bo kurcze drugie miesiac nie żrę dziadostwa i się o wiele lepiej czuję.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

Cytat: golinda w 16 Wrz 2015, 11:10:44
nic to nie da
bierz wkładkę, ja ci to mówię

wiem, że jesteś żywą reklamą, ale tak nosić w sobie żelastwo??? ;)