parkiet czy kafelki ?

Zaczęty przez salsa, 29 Sie 2013, 21:17:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

golinda

Cytat: salsa w 29 Sie 2013, 23:07:30lakierowała na matowo

tego to na pewno nie rób!
ja mam na dole półmat i parkiet już wygląda jak po 20 latach, ściera się mocniej, rysy widać bardzo
na górze jest z połyskiem (nie takim jebut jak psu jaja :D) i wygląda jak nowy

a płytki w salonie nie podobają mi się
kwestia gustu

salsa

dąb bielony - bez szaleństw :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

aha i przy wyjściu na taras w dwóch pokojach jest parkiet - wygląda tak samo jak w innych częściach domu, nie niszczy się bardziej, ale przecież masz ogródek z trawą, a nie podwórko z piachem, po którym chodzą kury, nie? :D

salsa

Cytat: golinda w 30 Sie 2013, 11:44:35na górze jest z połyskiem (nie takim jebut jak psu jaja Cheesy) i wygląda jak nowy
hmmmm a mocno się to błyszczy ? bo ja chciałam efekt jak przy olejowanym ale olejowanie ten facet od parkietów bardzo odradza mowi, ze to zły pomysł do mieszkania i poleca te połmaty własnie
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

golinda

Cytat: salsa w 30 Sie 2013, 11:46:31hmmmm a mocno się to błyszczy ? bo ja chciałam efekt jak przy olejowanym ale olejowanie ten facet od parkietów bardzo odradza mowi, ze to zły pomysł do mieszkania i poleca te połmaty własnie

z olejowanym parkietem zarobisz się na śmierć
na tym każdy pyłek widać, mycie tego to makabra
bierz lakier

zaraz zrobię fotę góra/dół - porównasz

salsa

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

szelma

Ja mam dechy na dole takie o:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Nie mam pojęcia, jakie to są dechy ani czym pokryte, bo były, jak kupiliśmy dom i jakoś się nie pytaliśmy :D W każdym razie nie niszczą się jakoś strasznie, a na dole zazwyczaj chodzimy w butach - choć z drugiej strony imprez raczej nie urządzamy :) W każdym razie wolę te dechy pierdyliard razy więcej niż kafle w poprzednim mieszkaniu.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!


salsa

Cytat: golinda w 30 Sie 2013, 10:55:43
masz pw
na fotkach roznicy nie widac
to na gorze to jest klasyczny lakier? bardzo ładnie to wyglada
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

siog

Salsa, rob parkiet. Ja mialam w kuchni dechy z wyjsciem do ogrodka i bylo ok. Teraz sa takie lakiery ze tylko poodkurzasz i raz szmata przeleciesz i nic:) Ja nawet w lazience dechy mialam.
Ja wole polmat, lepiej ten parkiet czyscic niz matowy. I imho lepiej wyglada. Ja dalam tylko spec dywanik przy drzwiach z kazdej strony (wycieraczka od strony ogrodu) i bylo ok

golinda

Cytat: salsa w 30 Sie 2013, 15:33:25to na gorze to jest klasyczny lakier? bardzo ładnie to wyglada

wg mnie na górze jest półmat, a na dole mat
teraz nie dojdziesz ;)
miał być wszędzie półmat, ale wykonawcy się popieprzyło
moze byc tez na górze połysk a na dole półmat

tiliam

salsa
Mnie się płytki w salonie nie podobają. Kojarzą mi się z takim apartamentem wakacyjnym, gdzie łatwo zamieść ;)

Ja mam parkiet w całym domu - przy wyjściu na taras też - nie ma żadnej różnicy w zniszczeniu.
Mam półmat i rzeczywiście widać już sporo poimprezowych rys ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

nionczka

Cytat: salsa w 29 Sie 2013, 21:17:53
Pytanie do dziewczyn, ktore mają z salonu wyjscie na ogrodek : co macie w salonie na podłodze?
ja planowałam miec parkiet ale tesciowa mowi, ze bede tego żałowała, żebym parkiet dała w sypialniach tylko a w salonie zrobiła sobie płytki, bo ludzie będą łazić w butach, sama bede wchodzić z ogródka do mieszkania i z powrotem
i ten parkiet szybko się zniszczy a płytki to przejadę mopem i juz - nie bede drżeć na kazdym kroku
tylko ze .... mnie się płytki nie podobają w salonie, gdzie stoi kanapa, Tv , stół z krzesłami - no normalny regularny salon i płytki ?? lubie ciepłe podłogi, tam gdzie muszą byc płyki(czyli kuchnia przedpokój i łazienki) zrobimy podgrzewane podłogi, lubie sobie pochodzić na bosaka czy w skarpetkach a płytki sa nieprzyjemne
ale z drugiej strony te względy praktyczne.... no i nie wiem co robić

co myślicie ?


ja mam parkiet i innej opcji nei brałam pod uwagę, a już na pewno nie kafle do salonu. W mieszkaniu z ogrodkiem też miałam parkiet. Zawsze możesz mieć wycieraczkę, ja teraz położyłam. Ale miałam parkiet nawet bez tarasu zrobionego. Trzeba trochę uważać, ale bez przesady. Macie przecież taras drewniany, potem trawnik? To wcale się nie ubrudzi, nie zniszczy.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

tak, mamy drewniany taras i potem trawę, piasku/żwiru nie mamy wcale

dzis jeszcze raz ogladałam ten parkiet i on juz jest fabrycznie zalakierowany, nie lakieruje sie po połozeniu co powoduje ze jest podobno bardziej wytrzymały i lepiej się to uzytkuje
połmat, dab bielony
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

nionczka

Ja mam olejowany dąb i stolarz mi mówił, że jak mi się znudzi olejowanie, to on mi machnie lakierem, który wygląda jak olejowany. Czyli takie cudzo jest.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

tak, własnie to co ja bede miała - deska wyglada jak olejowana a jest lakierowana :) nie trzeba olejowac i nie ma dodatkowo problemu jaki pojawia się gdy masz zalakierowana cała powierzchnię - tak mi to pan dzis tłumaczył - ze jak nie ma lakieru na na całosci tylko lakierowane są poszczególne klepki to ten lakier sie nie napręża nie pęka etc tak pan mowił
patrzac na tą sama deskę olejowaną i lakierowaną nie zauwazyłam zadnej róznicy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)