parkiet czy kafelki ?

Zaczęty przez salsa, 29 Sie 2013, 21:17:53

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

Pytanie do dziewczyn, ktore mają z salonu wyjscie na ogrodek : co macie w salonie na podłodze?
ja planowałam miec parkiet ale tesciowa mowi, ze bede tego żałowała, żebym parkiet dała w sypialniach tylko a w salonie zrobiła sobie płytki, bo ludzie będą łazić w butach, sama bede wchodzić z ogródka do mieszkania i z powrotem
i ten parkiet szybko się zniszczy a płytki to przejadę mopem i juz - nie bede drżeć na kazdym kroku
tylko ze .... mnie się płytki nie podobają w salonie, gdzie stoi kanapa, Tv , stół z krzesłami - no normalny regularny salon i płytki ?? lubie ciepłe podłogi, tam gdzie muszą byc płyki(czyli kuchnia przedpokój i łazienki) zrobimy podgrzewane podłogi, lubie sobie pochodzić na bosaka czy w skarpetkach a płytki sa nieprzyjemne
ale z drugiej strony te względy praktyczne.... no i nie wiem co robić

co myślicie ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

salsa
ja nie ma wyjścia na ogródek, ale kafelki to takie zimne są. i jakoś mi nie pasują do takiego wnętrza.

inkageo

W "moim" domu są płytki na dole ;)
Imagine there is no hate

aniak1211

#3
Płytki praktyczniejsze i mozna ładne znalesc :)
Ale jak bylam u brata to rzeczywiście zimno po nogach,kapcie konieczne sa;D


Dodany tekst: 29 Sie 2013, 21:53:37

A moze plytki tylko przy wyjsciu na taras???

salsa

Cytat: aniak1211 w 29 Sie 2013, 22:52:48A moze plytki tylko przy wyjsciu na taras???
no własnie nie da się , taki jest układ, ze albo parkiet w salonie i kaciku jadalnym i w kuchni płytki albo całość płytki
bo taka "wyrwa" przy wejsciu bez sensu- nie wyglada to nigdy ładnie i nic nie zmienia bo i tak ludzie chodza po całym salonie

Cytat: inkageo w 29 Sie 2013, 22:36:54W "moim" domu są płytki na dole wink
Inka, i podobają CI się te płytki ze zdjęcia? bo mnie tak średnio....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

calla

salsa mnie tez sie plytki w salonie nie podobaja.

A parkiet bys lakierowala czy olejowala tylko?
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Angie

salsa płytki są teraz ładne, ale do salonu mnie nie przekonują ;D
ja bym dała jednak parkiet/panele.
A teraz co macie? też wchodzisz przecież do ogródka

salsa

teraz mamy zwykłe panele - nic im sie przez te lata nie stało, ale paneli nie chce, nie lubie, wtedy załozyłam bo budżet był napięty ale teraz robimy porządnie i żadnych paneli

Cytat: calla w 29 Sie 2013, 23:04:19A parkiet bys lakierowala czy olejowala tylko?
lakierowała na matowo
olejowanie ma sens jak sa powierzchnie puste w miare, bez mebli
tak nam tłumaczył facet, ktory robi parkiety - bo ludzie olejują tylko tam gdzie nie ma mebli i to sie potem mści
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

salsa ja bym też płytek nie dawała do salonu, no jakoś mi się nie widzą  :hmm: faktycznie mało przyjemne, zimno i jakieś takie "mało domowe"  ;)

calla

salsa z lakierowanego jest zmyc prosciej brud.

I zawsze mozesz przed wejsciem postawic automat z kapciami foliowymi za 1zl :D :D

Ja bym zostala przy parkiecie.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

inkageo

#11
No mi się cały ten projekt podoba i chętnie bym tam zamieszkała :)

Dodany tekst: 29 Sie 2013, 21:17:15

Fajne są betonowe. Beton mi się podoba ;D

Dodany tekst: 29 Sie 2013, 22:23:55

Parkiet w salonie jest o tyle kłopotliwy, że zostają dziury po obcasach, a ja lubię tańczyć w szpilkach :D
Cały pokój mam w dziurach, ale ignoruję to :D Wolę dobrą zabawę ;)
Imagine there is no hate

konwalia

Parkiet, ale zabezpieczony odpowiednio
Przeciez na tarasach daje się nieraz deskę ryflowana i daje rade, to dobry parkiet też da

justynaaaa2

salsa to może do salonu jakieś porządne panele jednak a do innych pomieszczeń parkiet  :hmm: jeśli szkoda parkietu a kafli nie chcesz (no i na kaflach źle się tańczy :D) to w sumie nie zostaje wiele rozwiązań ;)

inkageo

#14
Wg mnie lepiej wyglądają zniszczone dechy niż najlepsze panele ;D

Dodany tekst: 29 Sie 2013, 23:29:13

A takie łączenie tu to..tu to.. Jak panele to na całości ;D
Imagine there is no hate

justynaaaa2

Cytat: inkageo w 29 Sie 2013, 23:28:22
Wg mnie lepiej wyglądają zniszczone dechy niż najlepsze panele ;D

może i tak ;D nie wiem, bo ja nic nie mam do paneli ;) ale porysowany czy dziurawy parkiet by mnie irytował chyba
jak widzę jak wygląda parkiet u moich rodziców po 10 latach to aż żal patrzeć :crazy: ale w sumie trochę imprez się tam odbyło, wszyscy łażą w butach więc nie dziwne

salsa

#16
panele odpadają, nie lubię, beznadziejne "brzmią" i jak nie polubiłam przez 6 lat to juz nie polubie

kamień to to samo co kafle-zimne, mało domowe

kurcze u nas tance to juz sie w mieszkaniu nie odbywają odkąd mamy obecnych sąsiadów, bo strasznie wrażliwi na wszystko są - teraz zresztą to imprezy "stacjonarne" i w sumie ostatnio tez staramy sie zaczynać wcześniej zeby koło północy był koniec

a dechy na tarasie w przyszłym roku muszę pomalować bo juz lekko zdarte gdzieniegdzie ;)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

martullek

moi rodzice mają w swoim domu parkiet przy drzwiach na taras. przez 10 lat łaził tamtędy także pies. nie widzę jakiegoś nadmiernego czy większego zniszczenia niż w innych częściach salonu. ale mają tam położony też mały, ładny dywanik, żeby pierwszy kontakt buta był jednak nie z samą podłogą.

magdalinska

ja nie toleruje płytek w salonie. Mam parkiet. Przeciez Ty masz taras zrobiony, nie masz tam błota/kamieni, nie ma co ten parkiet Ci zniszczyć.
ja nie mam jeszcze tarasu zrobionego - mam ziemie+ polozone pare takich jakby paneli,. Kurzy się strasznie, nosi sie to do domu, jak przyjada dzieci mojego brata i wchodzą/wychodzą po 100razy to tej ziemi mam warstwe na 5cm. A w okolicach tarasu parkiet wcale nei jest bardziej zniszczony niż w innych częściach salonu
mało tego, pod kominkiem tez mam parkiet, nie chciałam tam płytek ani kamienia ;)

szelma

W P. mieliśmy kafle na całym dole - czyli w korytarzu, kuchni, salonie i jadalni - wszedzie takie same, trochę jak na tych zdjęciach od inki, bo też duże kafle i ciemne. Teraz mam dechy i stanowczo wolę dechy :D Te kafle to jednak dają takie uczucie zimna i ogólnie w pomieszczeniu, i tak po prostu na podłodze. Poza tym dużo ciężej było je utrzymać w czystości niż dechy - co i rusz trzeba było i odkurzać, i na mokro lecieć, a dechy to na mokro raaaaaz na jakiś dłuższy czas, bo odkurzanie spokojnie starcza.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

salsa

a buty ludzkie bardzo niszczą parkiety ? bo ja jednak nie każe gosciom sciagac butów na imprezach, nie lubie jak mi ludzie na bosaka latają
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

inkageo

Najbardziej te nieludzkie czyli szpilki :D
Imagine there is no hate

OlaFasola

Salsa, ja bym robiła parkiet. Bez przesady, buty się wyciera, pewnie pod wejściem do domu też nie będzie klepiska, żeby tony błota nanosić tylko jakieś deski/kamień na zewnątrz.

niewiemjaka

salsa mi tez sie nei widza plytki w salonie, cala przytulnosc ginie, robi sie troche 'garazowo' imo

a na imprezy szpilkowe wyjmiesz roboczy czerwony dywanik i rozlozysz :D

OlaFasola

Cytat: salsa w 30 Sie 2013, 11:09:46a buty ludzkie bardzo niszczą parkiety ?
Zależy z czego ten parkiet masz, jak z miękkiego drewna, to mogą niszczyć. U znajomego po sylwestrze deski wyglądały jak ser, takie dziurawe, ale on miał sosnę, albo coś w tym stylu, co się imo na podłogę nie nadaje.