Przekwalifikowanie a szafa

Zaczęty przez malybob, 27 Sie 2013, 23:53:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malybob

Najbardziej chyba przemawiaja do mnie kardigany, ale czy z kolei zestaw jeansy, bluzka, kardigan nie jest zbyt swobodny?
A marynarki dzianinowe? Moge prosic przyklad?

justynaaaa2

#26
malybob fajne są marynarki z takiej dresowej tkaniny ;) nie wiem czy o takie dziewczynom chodzi
teraz w zarze wyprzedawali :)
o takie http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/kurtki-i-marynarki/marynarka-z-wywijanymi-mankietami-c269184p1295020.html
widzę, że znowu są w regularnej ofercie, tylko kolory inne, na wyprzedaży cena była 99 zł. :)

a sweterki rozpinane będą dobre, ale np. zamiast jeansów załóż materiałowe spodnie tego typu
http://www.zara.com/pl/pl/kobieta/spodnie/spodnie-typu-chinos-z-kieszeniami-c269187p1457107.html

p.s. no nie mogę patrzeć na te ich modelki ;D

inkageo

W top secret też można znaleźć fajne koszule, ja widzę potencjał w prawie każdym sklepie ;D
Imagine there is no hate

niewiemjaka

malybob, ale chyba w szkołach jest dosyć ciepło (w tych mldoszych klasach) nie ?
wiec nawet jak ubierzesz marynarke to pozniej zapewne ja zdejmiesz i bedziesz w samej bluzce

ja mysle ze powinnas miec rozne zestawy i spodnie+bluzki, sukienke, spodnice+bluzke i marynarke i sweterki ;)
a stroj oficjalny (marynarka, sukienka) na pewno sie przyda na wszelkiego rodzaju apele, uroczystosci :)
a co do sklepu to nei doradze tak czy siak w jednym znajdziesz jedno, w drugim cos innego co Ci sie spodoba ;) wiec polazic trzeba, nie nastawiac sie ze w top secret
moze tez kapphal, moze tez reserved, stradivarius  i te co dziewczyny wymienily, wiec tour po galerii wskazany :D

inkageo

Imagine there is no hate

ddu

te sweterki się zmniejszają, polecam brać większe

mayagaramond

A lubisz bluzki? Wygodnie ci w nich?

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Top secret jest dość tani, ma spory wybór ciuchów
jakościowo dobry nie jest ale dwa semestry to powinny te ubrania wytrzymać, jak nie dłużej ;)
i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego do pracy :)

malybob

Inka, zawsze i do wszystkiego, ale nie dla kazdego. A ja w szarym wygladam jakby mnie z trumny wyciagneli :D Ale czarny i granat wygladaja kuszaco.

Na zdejmowanie marynarki sie nie nastawiam, zmarzluch jestem.

goga

#34
jako nauczycielka w gimnazjum preferuję i uwielbiam Mohito oprócz tego mam też kiecki i inne ciuchy z Pretty Girl i Orsay

młodziez będzie patrzeć na ciuchy - więc nie może to być styl ciotki - klotki, fajne są dżinsy rurki, fajna bluzka, tunika itp, żakiet z jajem - a nie typowa klasyka, elegancko ale na luzie, nie za sztywno :)

Dodany tekst: 28 Sie 2013, 11:46:26

Cytat: malybob w 28 Sie 2013, 12:23:55Ale czarny i granat wygladaja kuszaco.

to też - ale kolor,kolor do tego, żeby ozywic - nie na smutasa ;)
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

golinda

#35
malybob, ja napisze tylko jedno: nie jeansy!
to typowy strój nauczycielek i wg mnie bardzo zły wybór
a dzieci w szkole baaaaaardzo oceniają nauczycieli po stroju
spodnie ok, nie starociotkowe kanty, ale tzw. chinosy, do tego elegancka bluzka lub top i marynarka

top secret ma i super rzeczy i mega szmaty, nie można ogólnej opinii o nich wydać, my z inka cos o tym wiemy ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

Cytat: golinda w 28 Sie 2013, 13:01:37to typowy strój nauczycielek

dlatego
:)
nastepnym razem jak bedziesz u mnie to moja mama ci wyjaśni ;)

goga

zależy jakie dżinsy -  u nas jakoś typowych dżinsów nie zauważyłam - dominuja właśnie kolorowe typu rurki
W życiu niewiasty można rozróżnić siedem okresów: niemowlę,
dziewczynka, dziewczyna, młoda kobieta, młoda kobieta, młoda kobieta
i młoda kobieta. (G.B. Shaw)

szelma

Eee, jakem dziecko nauczycielskie niczego złego w dobrych dżinsach nie widzę :hmm:
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

a dobre jeansy to, wg szelmy, jakie?

szelma

Noooo dobre :D W sensie - w jednolitym kolorze (bez dziur, przecierań i tym podobnych wynalazków), w dobrym rozmiarze (żeby się dupsko nie wrzynały i nie wisiały bezsęsó), w dobrym fasonie (dobranym do figury). Takie z sensem po prostu ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

niestety, ale dobre jeansy wyglądające elegancko z elegancką bluzką to drogie jeansy
dlatego ja nie noszę się elegancko "półjeansowo", moje sie do trampko-adidasków nadają :D

aaaa, no i obuw. nigdy sportowy dla nauczyciela innego niż wuefmen

szelma

Eee, dżinsy nie muszą być zaraz z elegancką bluzką dla nauczyciela i w ogóle eleganckie. Dobre dżinsy (nie zaraz drogie - tzn. zależy, co rozumiemy jako drogie dżinsy), sweterek rozpinany lub nie, bluzka (nie że od razu z eleganckich - choć też zależy, co rozumiemy jako elegancką bluzkę ;) ) i jest spoko. Co do obuwia to zgoda - nie trampki i nie typowo sportowe, ale oprócz takich jest pierdyliard różnych opcji ;)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

Cytat: szelma w 28 Sie 2013, 13:42:54Dobre dżinsy (nie zaraz drogie - tzn. zależy, co rozumiemy jako drogie dżinsy), sweterek rozpinany lub nie, bluzka (nie że od razu z eleganckich

dla mnie o jest strój na wycieczkę do lasu, połowa uczennic będzie lepiej ubrana

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

golinda

eleganciej ;)

praca umysłowa to nie piknik country
a praca w szkole to już w ogóle
ja uważam, że ubrać się należy stosownie - i do biura i do szkoły - nie tak jak wychodzimy po południu na zakupy do galerii


szelma

Stosownie do szkoły nie znaczy - moim zdaniem - eleganciej ;) I na pewno nie zdaniem wszystkich dzieciaków. Nie da rady tak się urbać, żeby każdy dzieciak uważał to za "odpowiednie" - albo będą za mało markowe ciuchy (a co by to nie było, to znajdzie się jakieś dziecko w lepszych), albo nazbyt pańciowate, albo nazbyt młodzieżowe, albo to, albo tamto. Nie ma złotego standardu ubioru w szkole - zwłaszcza takiej od gimnazjum w górę. Poza tym nie widzę w szkole potrzeby wbijania nauczyciela w strój, którego "nie czuje" i który nie byłby jego własnym wyborem - to nie korpo i o ile jest schludnie i z zachowaniem podstawowych zasad (typu nie szorty itp.), to nie widzę problemu.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Cytat: szelma w 28 Sie 2013, 14:00:29Nie da rady tak się urbać, żeby każdy dzieciak uważał to za "odpowiednie"

zgadzam sie. Poza tym nie mam zamiaru ubierac sie tak, zeby podobac sie np. 8-latkom ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"