Przekwalifikowanie a szafa

Zaczęty przez malybob, 27 Sie 2013, 23:53:22

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malybob

Rozpoczynam "karierę" w oświacie. Szafę mam sportowo-domowo-biurową. Nie przekonuje mnie. Może doradzicie w co i gdzie (niedrogo, bo wiadomo ile zarabiają nauczyciele ;) ) się zaopatrzeć? Podoba mi się styl jeansy, gładka bluzka plus żakiet, ale żakiet niekoniecznie mi odpowiada do typu zajęć (jak w żakiecie bym wyglądała realizując "pląsanie" z podstawy programowej? ;) ).
Czy Top Secret to dobry kierunek jakościowo?

rubin04

A jakiego przedmiotu będziesz uczyć?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

A zerknij na ostatnie wyprzedaże w zarze. Ja wczoraj nazamawiałam bluzek po 39,99 zł :)
Imagine there is no hate

mayagaramond

Cytat: malybob w 28 Sie 2013, 00:53:22dobry kierunek jakościowo?

a czym jest dla ciebie dobra jakosc?
Dobre materialy? Porzadnie uszyte?

Zara i MNG maja troche ubran z naturalnych materialow (bawelny, jedwab, welna). Z szyciem u nich roznie ;)

Bardzo dobre jakosciowo jest Simple. Ciuchy sa drogie, ale teraz masz przeceny i kupisz sukienki za taka sama cene jak w Zarze czy MNG. Mozesz tez podjechac do Factory w Ursusie, tam jest outlet Simple.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Do pracy w szkole z maluchami (?) to sukienki z simple chyba niekoniecznie. Prują się, do prania chemicznego są, ja do biura rzadko zakładam ;)
Imagine there is no hate

szelma

No bo malybob nie chce przecież sukienek - o żakiety bardziej chyba pyta :)
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Cytat: inkageo w 28 Sie 2013, 10:43:56Do pracy w szkole z maluchami (?) to sukienki z simple chyba niekoniecznie. Prują się, do prania chemicznego są, ja do biura rzadko zakładam

zapomnialam o szkole ;) Pisalam tylko o jakosci.

Do szkoly kupilabym wygodne spodnie (streczowe dzinsy-rurki albo cos ala legginsy), do tego kilka tunik, topow, miekkich swetrow:

http://www.net-a-porter.com/product/356460

http://www.net-a-porter.com/product/375550

http://www.net-a-porter.com/product/386098
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

mayagaramond

Ale w Simple maja nie tylko sukienki ;)

Bardzo podobaja mi sie ich topy, lacza tkaniny ze skora albo dzianine z jedwabiem.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

U Nas w szkole strój jest zależny od wieku, starsze kobitki chodzą w spódnicy + bluzka, żakiet, jakieś spodnie materiałowe i bluzka. Młodsze pokolenie nie przejmuje się ubiorem jakoś szczególnie, chodzą od dżinsów i zwykłej bluzeczki, sukienkę i obcasy. Panie z nauczania początkowego to raczej ciuchy wygodne, dżinsy, bluzeczka i sweterek. Trudno prowadzić zajęcia zintegrowane wystrojonym jak koń na dożynki.

szelma

Polecam serial "New girl" jako inspirację ubraniową dla nauczycielki w młodszych klasach ;)

Z sukienek to takie bardziej codziennie - a mniej biurowe - ze sweterkiem na górę chyba byłyby ok?
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

szelma

- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Maya sztuką jest znaleźć coś w naszych sklepach za przyzwoitą cenę :D
Co z tego, że są gdzieś tam ciekawe bluzki za 765 euro? :D
Imagine there is no hate

zwierzatko_mojej_mamy

#15
"pretty girl" jest takie bardziej eleganckie wg mnie

Dodany tekst: 28 Sie 2013, 10:13:28

dla mnie to takie simple dla ludzi, ktorzy nie chca wydawac 500 zl za sukienke ;)

http://www.prettygirl.pl/kolekcja-autumn/
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Cytat: malybob w 28 Sie 2013, 00:53:22(niedrogo, bo wiadomo ile zarabiają nauczyciele
malybob chce ładnie i niedrogo a wy jej tu z simple wyskakujecie

suegro

Moim zdaniem Mohito jest idealne dla Twych potrzeb.
Przejdź się, bo u nich w necie często nie ma tego co jest w sklepach.
"Każdy cytat w internecie wygląda na prawdziwy..."

Józef Piłsudski

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

szelma

Niedrogo i jakościowo to polecam Greenpointa - marynarki mają na pewno, ale żadnej nie mam, za to z ich T-shirtów i bawełnianych koszulek z długim rękawem jestem bardzo zadowolona i zawsze w grudniu kupuję zapasik w róznych kolorach. Do dżinsów i marynarki albo sweterka są super.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

inkageo

Ulubioną marynarkę i naprawdę niezłą jakościowo mam z HM, wszędzie można znaleźć coś fajnego :)
No i ta ich aktualna linia premium z której mam tą fajną białą bluzkę - idealną do szkoły :)
Imagine there is no hate

mayagaramond

#20
Cytat: zosia2007 w 28 Sie 2013, 11:16:44simple


akurat w simple sa teraz naprawde fajne przeceny, nie mowiac juz o outlecie. I asortyment wychodzi poza "biurowe sukienki".



Dodany tekst: 28 Sie 2013, 10:43:49

Cytat: inkageo w 28 Sie 2013, 11:07:47Maya sztuką jest znaleźć coś w naszych sklepach za przyzwoitą cenę
Co z tego, że są gdzieś tam ciekawe bluzki za 765 euro


coz, trzeba poszukac. Lubie wejsc na net-a-porter, bo podobaja mi sie ich pomysly i pozniej szukam podobnych rzeczy w "normalniejszych" sklepach.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

malybob

Na Was naprawde mozna liczyc!!! Dzieki za podpowiedzi. I moze faktycznie sprecyzuje - muzyka w klasach starszych podstawowych i gimnazjum. Czyli niekoniecznie tarzanie sie po podlodze z maluchami, ale jednak troche ruchu.
Zosia, dziekuje za zrozumienie - Simple bardzo mi sie podoba, ale raczej nie ten pulap cenowy. Chyba ze w outlecie, ale z mobilnoscia i czasem u mnie kiepsko :(
Z jakoscia chodzilo mi o to, zebym nie wygladala "tandetnie" i zeby np. bawelniane ciuchy wytrzymaly ze dwa semestry...
Sukienki Pretty Girl sa fajne, ale mam watpliwosc czy nie sa zbyt sztywne do gitary... Tak samo ogolnie marynarki? A moze sie myle?
Net a porter to rozumiem inspiracja, bo cenowo... :D

O Top Secrecie myslalam, bo wydawalo mi sie, ze czesto wybieraja ich ciuchy Inka, Golinda i jeszcze pare z Was - i wygladaja fajnie.



ddu

malybob, to  może takie rozpinane sweterki, zwane kardiganami ? :)

szelma

Cytat: malybob w 28 Sie 2013, 11:46:36Tak samo ogolnie marynarki?

Eee, zależy od marynarki i reszty stroju.
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

mayagaramond

Sa tez marynarki z dzianin, wg mnie wygodniejsze od welnianych. Lubie marynarki, ale nie lubie  w nich siedziec, przy biurku zawsze zdejmuje, bo mi sie niewygodnie pisze ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"