Kawalerka do remontu

Zaczęty przez mayagaramond, 22 Sie 2013, 11:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

calla

Cytat: callja w 11 Gru 2013, 21:13:05
Mam pytanie z zupełnie innej beczki ;)
Czy materac do bedinge jest wyposażony w opaski, służące przypięciu go do stelaża, czy też leży na stelażu zupełnie "luzem??

ma dwie na rzepy u gory (oparcie) i dwie na dole. Przypina sie do ramy albo stelaza, juz nie pamietam.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

callja

#76
Cytat: calla w 11 Gru 2013, 21:20:42ma dwie na rzepy u gory (oparcie) i dwie na dole
Materac bedinge w "nowym" rzepów nie ma.... Znaczy, zdematerializowały się w akcji :knuje:
Będę musiała doszyć sama, bez sensu, by materac jeździł luzem po stelażu ://

Polewam za info, dziewczyny!!  :beer: :beer:
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

mayagaramond

Nie dostałam zgody na rozwalenie ścianki między przedpokojem a pokojem.

A najlepsze jest to, że dozorczyni na mnie doniosła, bo widząc, że wynoszony jest gruz powiedziała administracji, że rozwaliłam ścianę bez zgody. A ten gruz to była glazura.

Jutro rano tam zadzwonię i zapytam, czy ona miała zgodę, bo widziałam jej mieszkanie i ścianki nie ma :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

Cytat: mayagaramond w 09 Sty 2014, 17:40:20Nie dostałam zgody na rozwalenie ścianki między przedpokojem a pokojem.
A jaką przyczynę podali?

mayagaramond

rudasekawf sciana jest nośna...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

Cytat: mayagaramond w 09 Sty 2014, 18:13:44rudasekawf sciana jest nośna...
Aaaaa

Podobno takie ściany też można wyburzać pod warunkiem, że się wzmocni sufit jakiśmiś metalwymi wzmocnieniami czy coś (tak nam powiedziała znajoma babka ze spódzielni), może warto podrążyć temat. Ja się nie znam, powtarzam tylko co słyszałam ;D

mayagaramond

rudasekawf dzięki, będę drążyć :)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

konwalia

tylko jak to blok, to projekt przebudowy zgłaszasz do urządu miasta, potem zgodę do spółdzielni
samo zgłoszenie do spółdzielni nie wystarczy w przypadku sciany nośnej

mayagaramond

konwalia o matko... Mogłam się od razu wziąć za budowę domu ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#84
Cytat: mayagaramond w 09 Sty 2014, 18:13:44
rudasekawf sciana jest nośna...
a miałas projekt nadproża i zbrojenia ? bo powinnaś złozyc taki projekt z pieczątką uprawnionego projektanta + uchwała, ze wspólnota wyraża zgodę
to wszystko zanosisz w zębach do urzedu miasta ( z wnioskiem)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

salsa nie miałam żadnego projektu. Złożyłam podanie do administracji budynku i dostałam odmowę.

W ogóle nie byłam z tym w urzędzie miasta.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

no administracja nie moze Ci wydac takiej zgody - wiec ich odmowa nic nie znaczy
projekt+zgoda wspólnoty(uchwałą)+wniosek do urzedu miasta(chyba wydział architektury)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

U nas to właśnie administracja wydaje zgodę.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

rudasekawf

Cytat: mayagaramond w 09 Sty 2014, 22:00:48U nas to właśnie administracja wydaje zgodę.
u nas też o zgodę do spółdzielni/ administracji

salsa

Cytat: mayagaramond w 09 Sty 2014, 22:00:48
U nas to właśnie administracja wydaje zgodę.
ale to regulują przepisy

a nie macie tam wspolnoty?

administracja budynku i społdzielnia mieszkaniowa to nie jest to samo - nie wiem czy Ruda myli pojęcia czy Maya??
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rudasekawf

Cytat: salsa w 09 Sty 2014, 22:03:22administracja budynku i społdzielnia mieszkaniowa to nie jest to samo - nie wiem czy Ruda myli pojęcia czy Maya??
ja mówię o spółdzielni mieszkaniowej

justynaaaa2

też myślałam, że wystarczy do spółdzielni, pytam M. i on mówi, że do urzędu miasta
znalazłam coś takiego, wynika z tego, że faktycznie trzeba mieć pozwolenie z UM/starostwa
http://m.muratordom.pl/budowa/remont-domu/remont-domu-pozwolenie-zgloszenie,23_7001.html

rudasekawf

ostatnio rozmawiałam z ciocią, która pracuje w spółdzielni mieszkaniowej (w innym mieście niestety) i ona odpowiedzialna tam jest za wydawanie właśnie np. takich zgód.

mayagaramond

Nie wiem, mi powiedziano, że mam złożyć podanie do administracji, a zgody nie dostałam bo wg planów ściana jest nośna.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

#94
no dobrze, ale  zgodę czyli pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu przebudowy wydaje UM a nie spółdzielnia
jesli spodzielnia jest właścicielem budynku to ona wydaje "zgodę" jako częśc składowa calości wniosku
jesli jest wspolnota mieszkaniowa to uchwała

ale postępowanie toczy się przed organami administracji publicznej

Cytat: rudasekawf w 09 Sty 2014, 22:07:40i ona odpowiedzialna tam jest za wydawanie właśnie np. takich zgód.
i co-ludzie po takiej zgodzie dokonują zmian w ścianach nośnych ?? no to jest to samowola budowlana jesli nie idą z tym dalej do UM

Dodany tekst: 09 Sty 2014, 22:19:39

mayagaramond ale co to jest ta administracja?
bo u nas jest wspolnota mieszkaniowa i do tego jest firma, ktora jest własnie administracją budynku
ale oni są tylko wynajęci przez wspólnotę do zarządzania i to wszystko
zgodę wydają mieszkańcy
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Tak, firma wynajęta do zarządzania budynku.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

no to taka firma niewiele ma do gadania
trzeba zrobić projekt, powinna to zrobić osoba uprawniona, ktora się pod tym podbije
tam musi byc tez napisane, ze usuniecie tej sciany i zrobienie nadproża nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji dla konstrukcji budynku
do tego musisz mieć uchwałę wspolnoty (robi sie to tak, ze się zbiera podpisy od ludzi - albo na zebraniu wpsolnoty albo się po porstu chodzi po mieszkaniach)
potem to wszystko wraz z wnioskiem składa się w UM w Wydziale Architektury
no i się czeka na decyzję



Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Ale z planów wynika, że ściana jest nośna. Oni to sprawdzili.

Jutro się tylko zapytam, czy u dozorczyni ta sama ściana nośna nie była ;)
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

salsa

no ale to jest własnie procedura jak wyburzasz nośną
jak ściankę działową to przy wspólnocie nawet nie musisz pytac....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

zuzia

Cytat: mayagaramond w 09 Sty 2014, 23:29:01Jutro się tylko zapytam, czy u dozorczyni ta sama ściana nośna nie była
i co? ta sama?