Kawalerka do remontu

Zaczęty przez mayagaramond, 22 Sie 2013, 11:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

Cytat: wrobelek0403 w 06 Lut 2014, 22:45:31
marax, nie wiem ile, sama mam indukcje, bo w bloku nie ma gazu :D

a podłączenie maya ma.



a tu zdjecie pogladowe kuchni zrobione w ikea :D


nie nie kuchenka podłącza pan z uprawnieniami do gazu :)

wrobelek0403

Cytat: marax w 06 Lut 2014, 22:46:13
nie nie kuchenka podłącza pan z uprawnieniami do gazu :)

aaaa, o to chodzi. no jakies 50-100 zł, dokłądnie tyle samo co podłaczenie indukcji, bo to tez musi elektryk z uprawnieniami.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

#152
Cytat: zuzia w 06 Lut 2014, 22:45:27
u mojego dziadka to wszystko jest na jednym rachunku. dlaczego dwa?
mowie że jak masz indukcje to masz za całość jeden rachunek za prąd a tak to musisz pamiętac o prądzie+gaz. W skład obydwu wchodzą opłaty stałe za przesył które są niezależne od ilości zużytego "surowca". Ktoś te rachunki musi wysłać do niemiec itd.

justynaaaa2

myślę, że dostosowanie instalacji do indukcji by kosztowało o wiele więcej niż rachunki za gaz o ile w ogóle by było możliwe, bo chyba nie wszędzie się da  :hmm:

Kasia

MARAX w bloku przesył inaczej kosztuje ;) a często w blokach nie na gazomierxy wiec płacisz ryczałtem. Czy korzystasz czy nie to płacisz.

marax

#155
Cytat: justynaaaa2 w 06 Lut 2014, 22:49:18
myślę, że dostosowanie instalacji do indukcji by kosztowało o wiele więcej niż rachunki za gaz o ile w ogóle by było możliwe, bo chyba nie wszędzie się da  :hmm:
moja chyba też jest na 220 nie tylko na siłę. Nie wiem jakie są możliwści bo to może być faktycznie problem. Z indukcją by lepiej kuchnia wyglądała.

Kasia

Jak Maya zrobi indukcyjne to i tak za gaz musiałaby płacić ;) za przesył lub ryczałt.

No i w domu sam przesył to ok 60zl miesięcznie. W bloku jest duuuuuuuuuuuzo taniej ;)

marax

#157
Cytat: Kasia w 06 Lut 2014, 22:49:36
MARAX w bloku przesył inaczej kosztuje ;) a często w blokach nie na gazomierxy wiec płacisz ryczałtem. Czy korzystasz czy nie to płacisz.
aaaaa nie pomyslałam że tam to sie dzieli na kilkunastu :) ja za sam przesył mam za prąd z 30- 40 zł

Dodany tekst: czw, 6 lut 2014, 22:52:21

Cytat: Kasia w 06 Lut 2014, 22:51:24
Jak Maya zrobi indukcyjne to i tak za gaz musiałaby płacić ;) za przesył lub ryczałt.

No i w domu sam przesył to ok 60zl miesięcznie. W bloku jest duuuuuuuuuuuzo taniej ;)
a dlaczego ma płacić ogrzewanie ma na gaz ?

Kasia

#158
Sa indukcyjne na 220V :)
Chociaż popularniejsze sa na sile.


Ale gaz jest najtańszy i najbardziej sie opłaca ;) raczej nie ma co dumac ;)

Dodany tekst: 06 Lut 2014, 22:55:16

MARAX, jeżeli w bloku nie ma licznika, jeżeli gaz masz wliczony w czynsz ryczałtem to po prostu płacisz ten czynsz i nikogo nie interesuje czy ty z tego gazu korzystasz czy nie.
Tak samo jak za windę, mozesz chodzic schodami a za windę płacisz jak wszyscy.

Odłączac gazu całkowicie sie nie opłaca.

zuzia

Cytat: marax w 06 Lut 2014, 22:47:48
mowie że jak masz indukcje to masz za całość jeden rachunek za prąd a tak to musisz pamiętac o prądzie+gaz. W skład obydwu wchodzą opłaty stałe za przesył które są niezależne od ilości zużytego "surowca". Ktoś te rachunki musi wysłać do niemiec itd.
W dzisiejszych czasach wszystko jest on line

marax

To ja sie nie znam na tych blokowych sprawach :)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

Macie online faktury szok. Ja mam prad z pkp energetyka nie maja stronyon line z fakturami . Rachunek za wode dostaje wydrukowany od pana ktory przychodZi spisac licznik .

mayagaramond

Aha - szafki Ikea nie wejdą, bo są za głębokie, wystawalyby poza drzwi...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

#164
hmmm, wydawało mi sie, ze są standardowe.

a te BRW?

Dodany tekst: 07 Lut 2014, 09:52:05

maya, teraz jest promocja na meble w BRW

http://www.brw.com.pl/promocje/meble-bez-vat?gclid=CPjhk8HRubwCFacewwodV1wA8A
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

elve

zrób u stolarza, wybierz mdf, tanie osprzęty, mało szuflad, na zwykłych zawiasach, i z uchwytami

u mnie taka kuchnia funkcjonuje ponad 10 lat i sprawuje się bez zarzutu mimo intensywnego użytkowania

mayagaramond

#166
elve dzięki :)

Ile mniej więcej muszę wydać na piekarnik, lodówkę i okap?



Dodany tekst: 07 Lut 2014, 09:58:54

wrobelek0403 szafki tak, moja kuchnia nie ;)

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

piekarnik jakie 800 zł - moge polecic swoj

okap, zalezy jaki chcesz, ok. 150 zł,

lodówka - niestety nie mam pojecia. P ma Boscha podblatowego, zdaje sie ze tego

http://www.oleole.pl/lodowki-do-zabudowy,_Bosch,d6,i1.bhtml
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

 :highfive:wrobelek0403

A jaki masz piekarnik?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

ten

http://www.oleole.pl/piekarniki-do-zabudowy/electrolux-eeb4231pox.bhtml

i widze, ze jest tanszy niz jak kupowałam :D

generalnie polecam oleole, szybko sprawnie i dosc dobre ceny.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

mayagaramond przepraszam, ze na inny temat, ale jestem jutro w Ikea. Tyle, ze w Ottobrunn.
Jak cos chcesz, daj znac do jutra do poludnia.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#171
calla :) Napisałam na WhatsApp

Dodany tekst: 07 Lut 2014, 10:34:44

wrobelek0403  :beer:  :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

margareta

Cytat: marax w 07 Lut 2014, 08:11:04
Macie online faktury szok. Ja mam prad z pkp energetyka nie maja stronyon line z fakturami . Rachunek za wode dostaje wydrukowany od pana ktory przychodZi spisac licznik .
Ja wchodzę na stronę swojego banku i mam tam co miesiąc do zaakceptowania fakturę za prąd. Jednym kliknięciem robię przelew.

nionczka

#173
Cytat: mayagaramond w 07 Lut 2014, 09:49:32
Aha - szafki Ikea nie wejdą, bo są za głębokie, wystawalyby poza drzwi...
są też płytkie, 37 cm, ja miałam, bo miałam komin.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login