Kawalerka do remontu

Zaczęty przez mayagaramond, 22 Sie 2013, 11:55:29

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond


Hej!

Musze wyremontowac moja kawalerke w Warszawie. Mieszkanie ma 24m² i bede ja znow wynajmowac.

Rysunek pogladowy zrobilam, jak umialam ;)

Obecnie przy wejsciu po prawej stronie (na przeciwko lazienki) jest kuchnia. Myslalam, zeby aneks wstawic do pokoju (zaznaczylam gdzie), a w przedpokoju zrobic szafe wnekowa.

Lazienka: nie chce robic calej, tylko wymienic prysznic i plytki wokol niego. Da sie tak?

Czy do mieszkanie pod wynajem musze kupic meble?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

#1
Maya, ale przeniesienie kuchni z miejsca obecnego tam do pokoju jest mozliwe ot tak ?
w sensie jakiś gaz, rurki, woda etc?
bo wiesz to piony kanalizacyjne czy cos idą, wiec ja nie jestm na 100% pewna czy tak w starym budownictwie mozna zrobic ot tak... :knuje:

a czy sie da czy nie da, to chyba wolalabym ten aneks w przedpokoju, a w pokoju taka duza szafe

Chermelle

za ściana łazienka wiec pewnie z woda nie bedzie problemu

i mnie sie bardziej podoba ustawienie Mai
znam takie mieszkanko gdzie "kuchnia" zaraz za drzwimi i naprzeciw łazienki i nie widziało mi sie to


Kasia

Cytat: mayagaramond w 22 Sie 2013, 12:55:29Czy do mieszkanie pod wynajem musze kupic meble?

chyba raczej ludzie z meblami szukają
ale nie musz Bóg wie ile tego kupować
kuchnia to wiadomo

ale do częsci salonowej to łóżko i komoda wystarczą ;)
zakładam że szafa wnękowa bedzie w przedpokoju
ew. jakiś stolik lack z ikea dokupić.

mayagaramond

#4
Cytat: Chermelle w 22 Sie 2013, 14:36:51za ściana łazienka wiec pewnie z woda nie bedzie problemu

taka mam nadzieje

Dodany tekst: 22 Sie 2013, 12:51:11

Cytat: Kasia w 22 Sie 2013, 14:50:40zakładam że szafa wnękowa bedzie w przedpokoju

tak, szafe wnekowa chce zrobic w przedpokoju, tu gdzie teraz sa pozostalosci kuchni.

Dodany tekst: 22 Sie 2013, 14:24:39

W kuchni chcialabym zrobic ciag na scianie od lazienki i pociagnac troche na prawa strone. I na przeciwko tego ciagu na scianie lazienki barek.

Tylko co z podloga, bo teraz jest tam parkiet.

I jak myslicie, ile mnie to bedzie kosztowac, zakladajac, ze chce srednia polke, jelsi chodzi o materialy.



Dodany tekst: 22 Sie 2013, 15:27:34

O takim rozwiazaniu w kuchni myslalam:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Aranzacje-wnetrz-kawalerka-Dominiki-n54542.html?is_mobile=0&vop=std
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

justynaaaa2

kurcze sama nie wiem jak bym wolała  :hmm: robiąc kuchnię w salonie można ją fajniej zrobić niż w tej wnęce, ale z drugiej strony nie wiem czy bym chciała mieć kuchnię w pokoju w którym śpię, pracuję i w sumie toczy się tam całe życie  :hmm: no i nie wiem czy uda ci się to zrobić małym kosztem, bo o ile z wodą to nie problem to już z gazem może być gorzej
chyba wolałabym jednak szafę wnękową w pokoju
a co do mebli to wydaje mi się, że jakaś rozkładana sofa i komoda wystarczy, ew pokombinować coś z małym stolikiem (w sumie kuchnia w pokoju rozwiązuje problem stołu, bo jest barek przy którym można zjeść)
chyba nie pomogłam  :rotfl:

marlen_ka

#6
a ja jestem za przeniesienie. O ile w większych mieszkaniach wolę oddzielne kuchnie, to w kawalerce jak najbardziej to sie może sprawdzic. Mieszkaliśmy prawie rok w kawalerce 282 i tylko łazienka była wydzielona. Reszta byla jednym pomieszczniem, delikatnie wydzieonym scianką.
i generalnie było ok, robilismy nawet imprezy na kilanascie osób :)
Podstawa to dobry wyciąg, gazu nie musisz w ogóle instalować, wystarczy płyta.

a jesli chodzi o meble to szczerze mówiac szukajac kawalerki najwiecej osób szuka raczej chociaz czesciowo umeblowanej, jakies łózko, mały stolik i szafa byłyby wg mnie wskazane

Dodany tekst: 22 Sie 2013, 21:42:18

łożko oczywiście składane, jakaś kanapa albo cos podobnego

Kasia

Koszty to już różnie. W mieszkanie pod wynajem bym nie inwestowala.
My w kawalerce mamy meble kuchenne z black red white za 1500zl
Szafę wnekowa tez chyba z brw za ca tysiaka
Dwie komody z brw
Stół i cztery krzesła (u ciebie już bym tego nie dawała)

Porzadniejsze ale tez bez luksusow mamy płytki i biały montaż.

Wynajmujacy bynajmniej nie narzekają. Raczej widzę zadowolenie z meblowania. Taniocha wystarczy a jak coś sie zniszczy to nie szkoda dla nas i ew. dla wynajmujacego nie jest to jakiś duży koszt w razie pokrywania zniszczeń.

elve

przeniesienie aneksu do pokoju będzie się wiązało z kuciem w łazience, dodatkowo trzeba będzie jeszcze gaz podciągnąć. To już poważny remont. Nie wiem jak kwestia pozwolen na takie modyfikacje

Mieszkałam kiedyś w mieszkaniu o identycznym układzie. Ależ to mieszkanie bylo niewygodne, pokój pusty (przynajmniej rower sie mieścił ;) ) a w korytarzu-kuchni ruszyć się nie dało.

Więc to kwestia zastanowienia się na ile przeniesienie aneksu podniesie atrakcyjnosc tego mieszkania

aniak1211

Cytat: mayagaramond w 22 Sie 2013, 15:49:41Tylko co z podloga, bo teraz jest tam parkiet.

Spokojnie mozesz polozyc panele,
chyba ze wolisz cyklinować i lakierować;)

mayagaramond

#10
A dlaczego muszę pociągnąć gaz? Nie mogę mieć elektrycznej kuchenki?

Dodany tekst: 22 Sie 2013, 22:13:42

Kasia dzięki!

Ale ja chyba musiałabym kuchnie robić na wymiar...

Dodany tekst: 22 Sie 2013, 23:14:42

justynaaaa2, marlenka  :beer:  :beer:
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

elve

a obecna nie jest dobra?

Kasia

#12
Podłogę bym zostawiła, szkoda jej wymieniać na panele. Prędzej bym cyklinowala.

MAYA a dlaczego kuchnia na wymiar? Eeeeeee
Nie inwestowalabym aż tak w meble. A szafki na wymiar drogie bedą.



A na kuchenkę elektryczna to siły nie trzeba? Jak masz gaz to siły raczej nie uswiadczysz.
Przeniesienie gazu legalnie pewnie będzie wymagało i projektu uprawnionego fachmana i może jakiegoś pozwolenia a po robocie odbioru. Rury gazowe muszą iść wierzchem, nie można ich zabudowywac.

Dodany tekst: 22 Sie 2013, 23:31:25

A jak zainwestujesz mocno to i tak to nie będzie luksusowe mieszkanie właśnie ze względu na układ i metraz. Także tym bardziej bym sie zastanowila nad inwestowaniem "kokosów"

zwierzatko_mojej_mamy

ja mialam gaz, a mam indukcje ;) tylko nie da sie na wszystkich 4 jednoczesnie gotowac, bo wywali korki ;) nie iwem, dlaczego i co mam ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

A to nie wiem. Teraz mam gaz i siły nie mam.
W kawalerce gazu nie mam a mam sile.

zwierzatko_mojej_mamy

mi upitolili gaz przy junkersie, co bylo bardzo szybka zmiana ;) dzieki czemu pozbylam sie polowy rur z przedpokoju ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

#16
ja sobie teraz myślę, że chyba szkoda ładować kasy w takie mieszkanie na wynajem, super hiper wystrój nie zwiększy zbyt zarobku a taki remont pochłonie kupę pieniędzy   :hmm:
odmalować, odświeżyć, wstawić nowe proste i tanie meble kuchenne, kupić podstawowe meble do pokoju i tyle :)
wydaje mi się, że komuś kto szuka takiej kawalerki raczej będzie zależało żeby było tanio a nie designersko ;)

Dodany tekst: czw, 22 sie 2013, 22:40:57

teraz czytam co Kasia dopisała i myślę tak samo

aniak1211

justynaaaa2
Myślę ze dobrze myślisz :D
Szkoda inwestowac,
nie wiesz w jakim stanie odzyskasz mieszkanie,
tanich mebli nie bedzie zal wyrzucic po kilku latach.

mayagaramond

Nie no, designersko nie będzie ;) Ale muszę zrobić kuchnię no i dać nowy prysznic...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

zwierzatko_mojej_mamy

oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

justynaaaa2

#20
no w sumie fakt kuchnia przydałaby się nowa ;) ale szła bym chyba w rozwiązania jak radzi Kasia :)


Dodany tekst: 22 Sie 2013, 23:59:28

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 22 Sie 2013, 23:54:30
mayagaramond szukaj gotowych kuchni np:

http://allegro.pl/meble-kuchenne-trufel-kuchnia-trufel-warszawa-i3470198384.html
kurde całkiem nieźle wyglądają, za taką kasę to już w ogóle
że komuś się to opłaca w ogóle

Kasia

no mówię, meble tylko gotowe. w zamawiane nie ma co iść, to zbędny wydatek.

czysta kalkulacja
w takie mieszkanie to pewnie z 10 czy 20 albo i więcej trzeba tys trzeba
za ile je wynajmiesz? 1500zł to max, nawet duzy MAX
minus czynsz
minus podatek

jak z tysiaka wyciagniesz to bedzie fajnie
10 tys to zwrot po niepełnym roku
im wiecej zainwestujesz tych dłużej bedzie się sam remont zwracał a gdzie zysk z wynajmu?

łazienkę bym na tip top zrobiła, czyli nowe kafle, nowa kabina, kibelek, umywalka i pralka - to już bedzie kilka ładnych tysiecy ;)
a reszta to naprwwde bez inwestycji ;)

jak znajdę chwilę to pokaże Ci moją kawalerkę
luksusów nie ma ale wynajmujacy raczej zadowoleni ;)

elve

mayagaramond a jaką długość ma aneks? bo może uda się coś z gotowych mebli złożyć. a lodówka jest? bo na zdjeciu nie widzę, musisz dokupić?
w jakim stanie jest łazienka?

ja bym zostawiła układ jak jest, kupiła neutralne meble do kuchni (markety budowlane, ikea), dokupiła stół i dwa krzesła, rozkładaną kanapę i szafę z drzwiami przesuwnymi (czasami można kupić gotową, może wybierzesz coś z ikea), ściany na biało, firanki i najemca będzie zachwycony

mayagaramond

#23
To lazienka:

Lazienke robilam w 1997 roku. Lodowki nie mam, szafki w kuchni sa stare i powykrzywiane.

Teraz nie pamietam dlugosci przedpokoju (czyli tam gdzie jest teraz kuchnia), chyba 192 cm.
Sciana od lazienki, czyli tam gdzie myslalam o zrobieniu aneksu, ma 177 cm dlugosci.

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 07:26:41

Musze poczekac az cos napiszecie, zebym mogla wstawic fote.

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 08:27:14

Kasia a ile Twoja kawalerka ma metrow? I masz kuchnie tez w przedpokoju?

Dodany tekst: 23 Sie 2013, 09:27:38

Cytat: elve w 23 Sie 2013, 09:44:57ja bym zostawiła układ jak jest

czyli kuchnie w przedpokoju?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

emcia

z kuchnią zrób tak jak dziewczyny mówią, ja kupowałam porządniejszego gotowca z grubych płyt na allegro, potem jeszcze sprowadzałam od nich dodatkową szafkę do piekarnika i udało się z tego złożyć "zabudowę" w L. Są też mniejsze komplety, wtedy na pewno coś z tego byś wykombinowała.

A to pierwszy lepszy zestaw z leroya:
http://www.leroymerlin.pl/meble-kuchenne/zestawy-i-elementy-mebli/meble-kuchenne-w-zestawach/zestaw-mebli-kuchennych-ivette-meble-okmed,p208474,l638.html