Autor Wątek: apteczki, trójkąty i zarówki za granicą  (Przeczytany 2309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

apteczki, trójkąty i zarówki za granicą
« dnia: 10 Sie 2013, 14:07:25 »
szukając informacji o nieszczesnej apteczce na Słowacji wpadłam na dyskusję, z kt wynikało, że policja nie moze żądac od obcokrajowców szczególnego wyposażenia aut, jesli nie wynika to z Konwencji Wiedeńskiej o ruchu drogowym.

tu starszy artykuł, Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

tu dyskusja: Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

pogrzebałam jeszcze i znalazłam cos takiego: chodzi o zapytanie C. Coehlo

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wersja niemiecka

z odpowiedzi Komisji Europejskiej wynika, ze auto ma miec wyposażenie wynikające z Konwencji i za inne braki nie wolno nakładać innych kar. Szkoda, ze nie ma wersji po słowacku, bo dokument jest z 2001 r.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

szelma

Odp: apteczki, trójkąty i zarówki za granicą
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sie 2013, 12:10:38 »
Też szukałam konwencji w różnych językach na wypadek kontroli w Czechach, ale nie znalazłam. Stwierdziłam, że ryzykujemy brak zapasowych żarówek, bo nie mają one i tak sensu - rzeczy sensowne (apteczka, trójkąt, gaśnica, kamizelki odblaskowe) mamy, bo i tak są wymagane w BE, a poza tym mają sens - w odróżnieniu od tych durnych żarówek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Na szczęście problemu nie było - nikt nas nigdzie nie zatrzymał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
- Co pani chciałaby najbardziej usłyszeć?
- Piosenkę pana Kor... Koracza "O zdrowiu" bym chciała najbardziej usłyszeć.
- Tak się szczęśliwie składa, że mamy pana Koracza na sali!

wrobelek0403

« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sie 2013, 18:12:44 »
szelma ja mam apteczke, ale taką, jaką ja wiem, ze potrzebuje. co za roznica, czy mam 5 gazików po 5 cm, czy 7 po 10 Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szelma

« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sie 2013, 20:13:28 »
No jasne - tym też się nie przejmowałam. D. wziął jakieś stare okulary ze sobą (wymóg zapasowej pary okularów w Austrii), ale w sumie to był jedyny przepis, na który byliśmy ewentualnie przygotowani Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sie 2013, 21:42:08 »
chyba przestane się przejmowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale na wszelki wypadek wydrukuje te odpowiedzi Komisji Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj my będziemy niestety kursowac po słowacji, bo i w Tatry Zachodnie z 2-3 razy i chcemy wyskoczyc w Słowacki Raj.

tylko przeraził mnie ten wpis:

fragment pod pierwszym zdjeciem. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sie 2013, 21:42:08 »

mayagaramond

« Odpowiedź #5 dnia: 12 Sie 2013, 06:15:35 »
Zainteresowały mnie trójkąty w tytule, ale to jednak inny temat Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

« Odpowiedź #6 dnia: 12 Sie 2013, 07:44:41 »
mayagaramond  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj