Majowe panny mlode

Zaczęty przez foszek, 14 Lis 2007, 20:17:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

asia407

Dostalismy probke zaproszenia z printko.Bardzo nam sie spodobalo,jestesmy na nie zdecydowani.Wzor ten co miala Inkageo, tyle ze na brazowym, nie "ceglastym" papierze.
Moj K.  dzisiaj wybiera sie do urzedu zlozyc podanie o Certificate of No Impediment.Procedura polega na tym, ze wywieszaja dane delikwenta i i jego przyszlej slubnej do oficjalnego wgladu kazdego chetnego i czekaja chyba 3 tygodnie czy ktos sie nie zglosi z jakims "ale". No to teraz czekam na niespodzianke. Moze mi sie jakas zona mojego K. ujawni ;-)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Ja robilam w piatek pierwsze probne zaproszenia wlasnego pomyslu.
Calkiem calkiem mi sie podobaja.
Ale wpadlam znowu na nowy poomysl ii bede jeszcze dzisiaj testowac :-)
Ja mialam juz pierwszy koszmar o tematyce weselnej.... Akcja dziala sie niczy w filmie Wesele  Wojciecha Smarzowskiego. Rano jak sie obudzilam to pierwsza mysl: to ja juz nie chce miec wesela jakby mialo wygladac jak te  :)

ze_nitka

foszek, my też planujemy robić zaproszenia sami. Korzystacie z jakiegoś programu do projektowania i drukowania zaproszeń?

foszek

ze_nitka, tylko z Photoshopa.
Co do drukarki... wsciekalam sie bo brzydko wychodzily probne wydruki, wszystkie piksle bylo widac, ale jak przez przypadek wydrukowalam na innej drukarce, problem przestal istniec.

mobka

Cytat: "asia407"Dostalismy probke zaproszenia z printko.Bardzo nam sie spodobalo,jestesmy na nie zdecydowani.Wzor ten co miala Inkageo, tyle ze na brazowym, nie "ceglastym" papierze.


Ja też właśnie czekam na próbkę tego wzoru, właśnie w tym brązie, a nie miedzi, czy tam ceglastym, jak to określiłaś. Niestety na własnoręczne robienie zaproszeń nie mam czasu i chyba chęci...

A tak w ogóle to muszę sie z Wami, Majówki, pożegnać - ślub przełożony na 26 kwietnia 2008, ze względu na wystrój 1-wszo komunijny 10 maja w mojej parafii. Teraz tylko mieć nadzieję, że będzie już zielono i ciepło :D

W piątek idę podpisać umowę z fotografem. Jak już pisałam bodajże w wątku o fotografie wybrałam: http://www.jpekala.com/foto/slub/slub.html i mam nadzieję, że żałować nie będę.

No i jakoś kusi mnie, żeby listę gości weselnych o kolejne 5 osób powiększyć.

ze_nitka

foszek, aha :)
A drukowałaś na atramentowej czy laserowej?

[ Dodano: 26-11-2007, 13:27 ]
Cytat: "mobka"A tak w ogóle to muszę sie z Wami, Majówki, pożegnać - ślub przełożony na 26 kwietnia 2008, ze względu na wystrój 1-wszo komunijny 10 maja w mojej parafii. Teraz tylko mieć nadzieję, że będzie już zielono i ciepło :D

Nastraszyłaś mnie tym przystrojeniem komunijnym i tez zasiałam panikę, że to tragedia że będą szarfy. Ale po rozmowie z lubym doszliśmy do wniosku, że wiszą nam szarfy, czy będą czy nie :) Czasem się zapętlam, że wszystko musi być pięknie, super i zaczynam zapominać o co tak naprawdę nam chodzi i po co bierzemy ślub. Bardzo nie chciałam ulec szalowi ślubnemu, ale czasem się zapędzam i czasem się nie udaje.

foszek

Na laserowej brzydko mi wychodzilo, dopiero na atramentowej ladnie to wyszlo.

mobka

Cytat: "ze_nitka"że wiszą nam szarfy, czy będą czy nie :)

Jakby u mnie tlyko o szarfy chodziło, to tez by mi wisiało. U mnie w parafii zawsze były takie  stojące dekoracje, o wymiarach 1mxok.3m, a na nich Hostia, kielich, klęczące dzieci - jakby to jescze ładne to było, to bym przeżyła, ale to taka stylizacja a'la wczesne lata 90-te. A tak stoją takie dwie wielkie "tablice", odziane w błękitny materiał przed balaskami po obu stronach ołtarza i połowe rzeźb zasłaniają... do tego obrusy na ławkach, bukszpan i inne... a kościół jest nieduży i w ten sposób znika cały jego urok.

foszek zaprezentuj może swoje arcydzieło, hę?

ze_nitka

foszek, dzięki :) Nasze drukarki to stare graty i chcemy kupić nową atramentową, także dobrze się składa ;)
Czemu zdecydowaliście się robić zaproszenia sami?
My po prostu chcemy, wydaję (;) ) nam sie, że podoba nam sie robienie zaproszeń. Nie wynika to z chęci oszczędzania, może się okazać, że wyjdzie nawet drożej, nie wiem.
W każdym razie uroiło nam sie że robimy sami i zobaczymy :)

[ Dodano: 26-11-2007, 16:15 ]
mobka, rozumiem, taki zafajdany balaskami kościół nie jest fajny ;)

Może ja jestem spokojna bo nie widziałam jak wygląda ten kościół w stylu komunijnym, w którym bierzemy ślub. To parafia mojego lubego. Się okaże za 5,5 miesiąca :D

foszek

Na poczatku z oszczednosci, pozniej okazalo sie ze to wcale taniej nie wyjdzie, ale te co nam sie podobaja to sa za drogie a te co nam sie podobaja i sa tanie to mozna samemu zrobic. Pozniej mielismy problemy z ewentualnym wydrukowaniem tekstu po niemiecku na zaproszeniach, dodatkowe koszty... A poznie wpadlismy na wlasny pomysl zaproszenia, ktory teraz dopieszczamy.
Wkladka bedzie wygladac tak :

[ Dodano: 26-11-2007, 16:41 ]
Najpier bawilam sie w domku na reszkach papieru i wstazkach i pierwsze rezultaty moje "pakowania " zaproszen wygladaly tak:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login


Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

hej, witam wszystkie Majowki, to moj debiut na tym forum:)
moj wielki dzien to 3.5.08:)

foszek

Dziewczyny w koncu dzisiaj rozmawialam z  ksiedzem  :mrgreen:  kazal sie zglosic w  przyszlym roku, tymbardziej ze bedzie wszystko zalatwiane przez Kurie
Niestety, nie uda mi sie zorganizowac slubu przy sali, ale mniejsza z tym. Jaak uslyszal o jaki miesiac chodzi, powiedzial; piekny miesiac, widze ze pani nie przesadna, to dobrze :-D

dragonfly_80, witamy, jak tam Twoje przygotowania do slubu ??

martos82

Dziewczyny tez mialam byc majowa panna mloda, ale przyszla tesciowa jak o tym uslyszala, to powiedziala, ze na slub  nie przyjdzie. Na poczatku pomyslalam, ze to troche nie fair, ze nam stawia warunki, to nasz slub przeciez. Ale potem pomysalam, ze jesi jej tak bardzo zalezy, to niech bedzie. Zdecydowalismy sie na maj i sie w sumie cieszymy, bo tak nam sie ulozyly sprawy osobiste, ze wrzesnien akurat sie idealnie wpasowal.
Smieszy mnie to, jak ktos mow: W maju slub, szybki grob. Najczesciej mowia to osoby wierzace, a przeciez takie przesady to grzech :!: Niektorym jednak nie da sie przetlumaczyc .
Powodzenia w przygotowaniach

Bardzo mi sie podobaja kolczyki z Bialej Magii, szkoda ze nie ma mozliwosci dotkniecia ich "na zyow", bo mi ciezko przychodzi wyobrazenei sobie, ja bym w takich kolczykach wygldala.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

foszek, bardzo pomysłowe te zaproszenia :)  łądnie się prezentują te z bordową wstażką.

dragonfly_80, też na początku chcieliśmy się pobrać 3.5.8, ale w obawie przed zamkniętym wszystkim co potrzebne tego dnia (kwiaciarnia, fryzjer, foto) zmieniliśmy na tydzień później :)

zwierzatko_mojej_mamy

ze_nitka,  a mi sie bardziej ze w kremowa podobaja - czyli foszek trafil i zadowoli wszystkich :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

Cytat: "zwierzatko_mojej_mamy"czyli foszek trafil i zadowoli wszystkich
Foszek dalej kombinuje :-D
Juz mam kolejna koncepcje zaproszen :-)

dragonfly

foszek, u mnie juz mamy
-sale
-zespol
-fotografa
-samochod
-zaproszenia juz wybrane, zaczna sie drukowac za tydzien, ciagle jeszcze uzupelniamy liste gosci
-w sobote zamawiam sukienke i obraczki
-tlumacza przysieglego

i to wszystko chyba..... przygotowania zaczelismy od wrzesnia.
W sumie nawet sprawnie to idzie biarac pod uwage, ze wszystko z Londynu zalatwiam (slub w Polsce) ale rodzice bardzo nam pomagaja.

Jakos nie daje sie na razie zwariowac;) ale zobaczymy pozniej...:)

Pozdrawiam goraco!

mobka

dragon to ty masz już prawie wszystko :)

foszek

A ja mam teraz roblem :-/
Na innym forum dziewczyny napisaly ostatnio pare nieprzyjemnych rzeczy o wizazystce, ktora chcialam miec u siebie (m.in ze spoznila sie 1,5 godz oraz ze zostawila dziewczyne wysmarowana bialym pudrem, mowiac ze wsiaknie a on nie wsiakl) i teraz ne wiem, czy szukac kogos innego czy tez moze to byly jedorazowe wpadki jakie zdazaja sie kazdemu.
Problem polega na tym ze ja bede w Polsce w styczniu i pozniej dopiero tydzien przed slubem, nie wiem czy robic probny w styczniu u tej pani czy szukac kogos innego... jeden krok do przodu, 2 do tylu, tak wyladaja moje przygotowania :evil:

inkageo

Cytat: "foszek"A ja mam teraz roblem :-/
Na innym forum dziewczyny napisaly ostatnio pare nieprzyjemnych rzeczy o wizazystce, ktora chcialam miec u siebie (m.in ze spoznila sie 1,5 godz oraz ze zostawila dziewczyne wysmarowana bialym pudrem, mowiac ze wsiaknie a on nie wsiakl) i teraz ne wiem, czy szukac kogos innego czy tez moze to byly jedorazowe wpadki jakie zdazaja sie kazdemu.
Problem polega na tym ze ja bede w Polsce w styczniu i pozniej dopiero tydzien przed slubem, nie wiem czy robic probny w styczniu u tej pani czy szukac kogos innego... jeden krok do przodu, 2 do tylu, tak wyladaja moje przygotowania :evil:
Ja też kilka miesięcy przed ślubem otrzymałam na innym forum informację, że moja makijażystka jest do d... Dziewczyna była bardzo niezadowolona z próby i odradzała mi jej usługi.. Wtedy przekonałyście mnie żeby się nie sugerować i spróbować. To czasem jest tak, że ktoś nie ma swojej wizji makijażu, albo nie potrafi przekazać czego oczekuje i wtedy może być klapa. Najważniejsze to nie bać się powiedzieć że nie jesteśmy zadowolone, wtedy można próbować dalej. Mój pierwszy makijaż był za delikatny i gdybym z takim wyszła z próby to nie byłabym usatysfakcjonowana, ale wypracowałyśmy coś co podobało się nam obu ;) Daj jej szansę!
Imagine there is no hate

foszek

Inka ja na codzien nie mam doczynienia z makijazem i  kosmetykami, nawet nie wiem na co zwracac uwage  :cry:  Dlatego chcialam sie oddac w rece profesjonalisty, ktory mi dobierze kolorystke, doradzi... poprowadzi jak dziecko za raczke.
Cytat: "inkageo"To czasem jest tak, że ktoś nie ma swojej wizji makijażu, albo nie potrafi przekazać czego oczekuje i wtedy może być klapa.
nii i wlasnie tego sie boje.

martos82

Cytat: "dragonfly_80"
-w sobote zamawiam sukienke i obraczki
...
iW sumie nawet sprawnie to idzie biarac pod uwage, ze wszystko z Londynu zalatwiam (slub w Polsce) ale rodzice bardzo nam pomagaja.


dragonfly_80 a suknie zamawiasz w Londynie czy w Polsce?

Foszku a moze jednak idz na probny do pani Basi i zobacz sama. Mozesz tez jej wspomniec o swoich obawach - spoznieniu i bialym pudrze - ciekawe jak sie obroni?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

dragonfly

Cytat: martos82
Cytat: dragonfly_80
...

dragonfly_80 a suknie zamawiasz w Londynie czy w Polsce?

quote]

Suknia zamawiam w Polsce, ta wlasnie
http://www.madonna.pl/pl/lasposa.php?s=miradir

W sumie moglabym w Londynie ale jakos bardziej paniom z Polski ufam;)

[ Dodano: 28-11-2007, 20:37 ]
Cytat: "mobka"dragon to ty masz już prawie wszystko :)

he he he... tak to wyglada, ale jak to mowia: diabel tkwi w szczegolach;) wiec pare rzeczy jeszcze przed nami

A u nas tak jakos to wszystko szybko poszlo, poznalismy sie pod koniec maja, zobaczylismy sie pierwszy raz "na zywo" w sierpniu(13) a 14 juz mialam pierscionek na palcu:)
w sumie to hotel zamowilismy na poczatku sierpnia juz;) tak troche to wszystko na wariackich papierach;)

foszek

dragonfly_80,  piekna sukienka !!
Cytat: "martos82"a moze jednak idz na probny do pani Basi i zobacz sama.
pojde w styczniu i zobacze, pal to 6 ze za wczesnie !! Przynajmniej jeden problem bede miala z glowki :mrgreen:
Chce ktoras ze mna isc??

dragonfly

Cytat: "foszek"dragonfly_80,  piekna sukienka !!
Cytat: "martos82"a moze jednak idz na probny do pani Basi i zobacz sama.
pojde w styczniu i zobacze, pal to 6 ze za wczesnie !! Przynajmniej jeden problem bede miala z glowki :mrgreen:
Chce ktoras ze mna isc??
ja bym poszla;)  ale Ty z Wroclawia jak rozumiem?
kurcze, moze ja powinnam poszukac jakiejs "pani Basi"....

Sukienka fajna, dziekuje, myslalam poczatkowo o innej ale N. bedzie w kilcie to ja cos w miare prostego musialam wymyslic