Majowe panny mlode

Zaczęty przez foszek, 14 Lis 2007, 20:17:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mobka

Cytat: "foszek"Moim zdaniem inny kolorek niz roz bylby lepszy.

Chyba będą żółte... Ale tam kwiaty to najmniejszy problem... myślałam, że salę będę miała z głowy i będę mogła skalkulować, czy mam dalej oszczędzać, czy już wystarczy ;)

Ech, makijażystka i fryzjer to u mnie całkiem inna historia... mam swoją fryzjerkę, tu, we Wrocławiu, ale przecież w dniu ślubu nie będę się tłukła 90km po to tylko, żeby mnie uczesała - a makijażystki w ogóle nie mam - ani tu, ani tym bardziej w moich okolicach. Fryzjera to tam znajdę, mój K. chodził do jednego i był b. zadowolony, więc ja też mam zamiar się tam wybrać. Ale makijażystka??? Kurde, chyba sama się umaluje, maźnę się podkładem, przypudruje, przejadę tuszem po rzęsach i będzie z głowy ;) Jak co dzień :D

foszek

mobka, zmobilizowalas mnie, bo zaczelam znowu wydzwaniac w poszukiwaniu noclegow dla gosci :-)
Tylko ze nigdzie sie nie dodzwonilam :mrgreen:

mobka

Foszek, Ty bodajże już po cywilnym, więc się nie dziwie, że obrączki masz, ale Zwierzątko - Ty chyba bez cywilnego? Nie baliście się tak szybko obrączek kupować? Z drugiej strony zastanawaim się, czego tu się bac - palce chyba aż tak nie zmienią rozmiaru ;) No chyba,  że się wypatrzy jakiś ciekawszy, ładniejszy wzór, ale w takim przypadku to ja bym swojej sukienki tak szybko nie kupiła.

A pozostałe Majówki - obrączki już macie?? Ja chyba ruszę za nimi w przyszłym tygodniu.

zwierzatko_mojej_mamy

mobka,  niee - bo z obraczkami to bylo dokladnie odwrotnie niz z sukienka - od razu wiedzielismy ze to TE :D lezaly sobie dwie, i damski i meski rozmiar byl idealny ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

asia407

My juz mamy obraczki.Kupilismy pod koniec sierpnia, jak bylismy na wakacjach w Krakowie.Nie spieszylabym sie z zakupem gdyby nie to, ze chcialam je od Weca. Byla to jedyna okazja zeby na zywo wybierac, a nie przez internet. I dobrze,ze poszlismy je zobaczyc, bo w sumie kupilismy inne niz planowalismy poczatkowa.
W UK nie chcialam kupowac obraczek.Po pierwsze cena. Poza tym do wyboru proba zlota albo 9 albo 18.9 malo "zlota" moim zdaniem, a 18 troche za miekka. Kupilismy polska 15
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Cytat: "asia407"Poza tym do wyboru proba zlota albo 9 albo 18.9 malo "zlota" moim zdaniem, a 18 troche za miekka. Kupilismy polska 15
Taj klasyfikacjo zlota to ja nie znam, mozesz ja rozszerzyc ??

Cytat: "mobka"Foszek, Ty bodajże już po cywilnym, więc się nie dziwie, że obrączki masz
Zgadza sie jajuz po cywilnym :-)A obraczki kupilam 2,5 m-ca przed slubem, rowniez w Polsce :-)

Ze spraw zalatwionych: oddalam sukienke do krawcoeje, przerobila mi juz zamek na sznurowani i zrobila podpiecie. Suknia bedzie u niej az do maja wtedy ostatnia przymiarka i ewentualne poprawki i gotowe.
Przymierzalam rowniez przewygodne buty z rylko, ale niestety mialy maly feler i pani chciala mi opuscic o 5 zl cene :-) Wiec zrezygnowalam, nie po to place za buty 230 zl aby isc od razu z nimi do szewca

asia407

Pomylka, kupilismy obraczki z 14, a nie 15 karatowego zlota.
Czyste zloto ma 24 karaty.Ale baaardzo rzadko robi sie z niego bizuterie, bo jest miekkie.Dlatego miesza sie je z innymi metalami.Tu wyjasnienie co i jak:
http://www.wec.com.pl/x.php/1,73/Dlaczego-na-zloto-mowi-sie-14-czternastka-.html
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ze_nitka

Kurcze... chyba powinnam zacząć rajd po salonach, ale nie ciągnie mnie zupełnie. Właśnie dzwoniłam do kamerzysty, ma wolny termin :) W ogóle to maj to dobry miesiąc bo wcale mało oblegany.
Przymierzaliśmy wczoraj w niedziele obrączki w aparcie i chyba zdecydujemy się na pewno na klasyczne, gładkie, półokrągłe ... tylko nie wiem czy 4 mm czy 5mm. Babka w salonie stwierdziła ze na moich palcach lepiej 4 mm wygladają (mam rozmiar 9). Mojemu też bardziej odpowiada 4 mm, a mi wydaje się za cienka. A wy jakiej szerokości macie?

Fryzjer i makijaż to będzie chyba jakiś hardcore :P

[ Dodano: 21-11-2007, 11:07 ]
A do salonów nie ciagnie mnie bo wydaje mi sie ze na nic nie bede mogla sie zdecydowac, bo albo wszystkie sukienki beda mi sie podobac, albo zadna, albo jakas za 5 tysiecy. A ja nie chce wydac wiecej niz 2,5

[ Dodano: 21-11-2007, 11:12 ]
A co do obraczek jeszcze... pani w  salonie powiedziala nam zebysmy kupili obraczki jakos w lutym, marcu... zeby z rozmiarem nie bylo klopotu.
A mam do was pytanie... rozmiar obraczki macie taki jak pierscionka? Gdzies czytalam ze powinno sie wziac o numer wieksza obraczke, bo jest szeroka i ten sam numer co w pierscionku bedzie sie odczuwac jako mniejszy wlasnie przez szerokosc... <hehe, maslo maslane ;) >

zwierzatko_mojej_mamy

ze_nitka,  a to jest gwarantowane :D ja nieomylnie wybieram najdrozsze egzemplarze :D a chcialam wydac jak najmniej ;) na weekendzie juz sie umowilam na mierzenie 2 sukienek z allegro ;) no i uderzam do cymbelina i jak starczy czasu to na kosciuszki do demetriosa ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

foszek

Cytat: "ze_nitka"Gdzies czytalam ze powinno sie wziac o numer wieksza obraczke, bo jest szeroka i ten sam numer co w pierscionku bedzie sie odczuwac jako mniejszy wlasnie przez szerokosc...
rozumiem :-)
I powiem ci ze to bzdura, nas tak wkrecila babka a pozniej trzeba bylo zmniejszac.
No chyba ze bedziecie mieli superszerokie obraczki to moze.
Cytat: "ze_nitka"A mam do was pytanie... rozmiar obraczki macie taki jak pierscionka?
Mierzylismy obaraczki u kilku jubilerow i oni maja swoej miarki, do tej pory nadziwic sie nie moge ze moglam miec 3 rozne rozmiarowki.c

ze_nitka

Cytat: "foszek"No chyba ze bedziecie mieli superszerokie obraczki to moze.

Najwyzej 4 mm, ewentualnie 4,5 ;)

A co do rozmiarów, myślałam ze sa uniwersalne, ale widać że jest jak z ubraniami ;)

Ja sie wybieram i wybieram i wybrać nie mogę :) ale zaraz będę musiała :)

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: "ze_nitka"A mam do was pytanie... rozmiar obraczki macie taki jak pierscionka? Gdzies czytalam ze powinno sie wziac o numer wieksza obraczke, bo jest szeroka i ten sam numer co w pierscionku bedzie sie odczuwac jako mniejszy wlasnie przez szerokosc... <hehe, maslo maslane ;) >

ja nie wiem jakie mam rozmiary i pierscionka i obraczek - bo i jedno i drugie mierzylam i bylo po prostu dobre ;) tak samo z T. i jego obraczka - trafilismy na idealna pare  ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Kasia

Cytat: "foszek"powiem ci ze to bzdura, nas

a dla mnie to nie bzdura  ;-)

pierścionek mam 9
a obrączka 9, 75 jest dalej za mała
tzn wchodzi na palec ale robią sie takie wałki ze skóry przy jej krawędziech
czyli będę musiała mieć conajmniej 10

na razie nie zwiększam bo do wesela mogę schudnąć

i jeszcze jedno
mamy obraczlki z łączonego złota i moja jeszcze ma 3 brylanty
i nie ma problemu ze zwiększniem  :mrgreen:

foszek

Cytat: "Kasia"a dla mnie to nie bzdura  
a jakiej szerokosci masz obraczke??
Ja mam 6 mm i dalam sien amowic na wiekszy rozmiar i zupelnie niepotrzebnie. Obie obraczki byly do zmniejszenia.

asia407

Moja obraczka ma 5 mm szerokosci, K. 7 mm.W tej chwili nosi "zareczynowa"  ;-) z tytanu i ta tez ma 7 mm.Sam wybral taka szerokosc.Ma dosc duze dlonie i dlugie palce, wezsze nie wygladaly dobrze.
Rozmiar obraczki mam ten sam co pierscionka.Zastanawialam sie nad pol rozmiaru mniejsza, bo pierscionek czasami jest za duzy.Ale jak je przymierzalismy bylo goraca i wtedy byla prawie na styk. Moje paluchy reaguja na kazda zmiane temperatury, wole obraczke ciut za duza niz za mala.Jest z laczanego zlota i choc rozmiar mozna zmienic o jeden rozmiar, wolalabym z tego nie korzystac

Chcialam sie pochwalic  :-D : Zamowilam kolczyki w Bialej Magii, wczoraj dostalam ich zdjecie : http://picasaweb.google.pl/Asia407/24052008/photo#5134988649412024242
Zobacze je niestety dopiero w grudniu, bo przesylka idzie do rodzicow.Wyszly slicznie...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Ladne obraczki :-)
A kolczyki przecudne, ile kosztowaly??

mobka

Co do rozmiarów, to pierścionek zaręczynowy mam 11 z aparta i jest ciut za duży, zastanawiam się czy przy robieniu obrączki u jubilera nie dać od razu pierścionka do zmniejszenia - mam dość poprawiania go, bo ciągle jest tyłem do przodu. Obrączki idziemy jutro oglądać raz jeszcze i w przyszłym tygodniu chyba zamówimy, bo coś mam stracha, że po nowym roku ceny pójdą w górę, a my się z każdym groszem liczymy  :-| Jako że obrączki robimy w zakładzie jubilerskim, to mam nadzieję, że pan nam ładnie paluszki wymierzy i będzie leżało idealnie. Palce puchną mi tylko czasami i to odrobinę, a i tak ich najszerszą częścią jest staw - z resztą muszę kiedyś zrobić zdjęcie mojej dłoni, to zobaczycie jakie mam kościste i krzywe paluszki :D
Słuchajcie, a w ogóle jak duże wesela robicie? ja jak już gdzieś pisałam, robię tylko małe przyjęcie bez tańców na ok 30-35 osób łącznie z nami. I wydaje mi się to trudniejsze do zorganizowania niż duże wesele.... bo co zrobić, żeby poznać dwie rodziny, żeby nie było nudno... ech...
A nad menu się już zastanawiałyście?

A właśnie, kolczyki też idę jutro w aparcie oglądać, albo coś tam wybiorę, alebo z białej magii, tylko, że wysłałąm maila ze strony i jak na razie nikt mi nie odpisał  :roll:

asia407

32 zl plus 4.5 zl za przesylke.
Jestem pod ogromnym wrazeniem.Wspolpraca z Kati niesamowita.Odpowiedzi na moje maile dostawalam praktycznie natychmiast,wykonanie kolczykow ekspresowe.No i jakie sliczne :-D Pokazalam zdjecie w pracy, bardzo sie podobaly.Babki prosily o linka do strony internetowej, zeby obejrzec wiecej tworczosci Kati. Byly zachwycone.Jedyny problem w tym, ze po polsku nikt tu nie rozumie i maja lekki problem z poruszaniem sie po stronie :mrgreen:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mobka

Cytat: "asia407"Odpowiedzi na moje maile dostawalam praktycznie natychmiast,wykonanie kolczykow ekspresowe

To może mój mail nie dotarł??
Jak nie wybiorę nic w aparcie (albo będzie dużo drożej) to znów coś naskrobię, ale już normalnie z klienta pocztowego.

A kolczyki śliczne :) Ja myślę o czymś odrobinę dłuższym.

foszek

Ja bede miala wesele a okolo 70 osob. Na liscie mam ok 83 :-D Takie pseudo wiejskie, sala miesci sie w szczerym polu, wiec nie bedzie problemu z zaglosna muzyka czy wrzakami.
Jako atrakcje na weselu planuje m.in. wiejski stol (plonacy udziec, swojska kielbaska, pasztety, ogorki kiszone, kaszanka, smalec, bimber :-D itp)

[ Dodano: 21-11-2007, 14:10 ]
Sliczne te kolczyki, ja sie jeszcze na nic nie zdecydowalam, choc ostatnio przypadly mi do gustu kolczyki z krysztalkow Svarovskiego... Przepieknie sie mienily w swietle :mrgreen:

mobka

Mnie się podobają te, tylko brąz mi do niczego nie pasuje, ewentualnie  - wolałabym coś w odcieniu zieleni bądź bieli:
http://butik.bialamagia.pl/242,la-llobella.html

Ładne są też te klipsy - tylko przerobiłabym je na kolczyki ;):
http://butik.bialamagia.pl/270,klipsy-biala-dama.html

Kasia

Cytat: "foszek"
Cytat: "Kasia"a dla mnie to nie bzdura  
a jakiej szerokosci masz obraczke??
Ja mam 6 mm i dalam sien amowic na wiekszy rozmiar i zupelnie niepotrzebnie. Obie obraczki byly do zmniejszenia.

5mm

z tego co widzę u moich znajomych i po części tutaj na forum
to bardzo często dziewczyny mają ZA DUŻE pierścionki i później jak robią obrączkę tego samego rozmiaru to jest OK

moje obrączka jest idealna na lewą rękę a za mała na prawą
pierścionek na lewą jest za duży a na lewą ok

pierścionek mam 9 ale jakbym się uparła to i 8 by weszła :)

foszek

Cytat: "Kasia"z tego co widzę u moich znajomych i po części tutaj na forum
to bardzo często dziewczyny mają ZA DUŻE pierścionki
Nio, ja mam :-)Wiec teraz lezy sobie onspokojnie w pudeleczku i czeka az mi paluszki zgrubna :-)
Kasia, oddawalas juz obraczki do pomniejszenia? Bo ja ccialabym zmniejszyc moj pierscionek, ale jkos krea nnosem jak slysza ze z brylantem  :evil:
Cytat: "mobka"Mnie się podobają te,
Mi sie tam wszystko podoba :-D

Kasia

Cytat: "foszek"Kasia, oddawalas juz obraczki do pomniejszenia
oddawałmdo powięszenia :)

zmówiłam 9
ale okazało się że wchodzi ale robią się te wałeczki o których pisała wyżej
były powiększane o 3/4 romiru ale dalej nie jest idealnie
więc kolejne powiększanie przed ślubem :)

Stabilo

Witam po dłuższej przerwie i dopisuję się do wątku majóweczek.
Ja również ślubowac będę 10 maja. Przygotowania średnio zaawansowane: zaklepana sala, fotograf, wodzirej, na oku zaproszenia z Allegro, umówiona pierwsza wizyta u krawcowej.
Jutro czeka mnie wizyta u księdza, a w najbliżych dniach wyprawa po obrączki - może będą jakies przeceny z kolekcji 2007.
Co do przesądów, są dla mnie tylko przesądami. Dodam, że planuje także perełki - podobno tez przynoszą nieszczęście ;) Pozdrawiam!