Majowe panny mlode

Zaczęty przez foszek, 14 Lis 2007, 20:17:36

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

foszek

Cytat: "dragonfly_80"N. bedzie w kilcie to ja cos w miare prostego musialam wymyslic
bomba !! mam nadzieje ze pokazesz zdjecia :-)

dragonfly

Cytat: "foszek"
Cytat: "dragonfly_80"N. bedzie w kilcie to ja cos w miare prostego musialam wymyslic
bomba !! mam nadzieje ze pokazesz zdjecia :-)

pewnie, ze pokaze....:) sama sie nie moge juz doczekac!

asia407

Jak tam kochane majowki? Jakies nowe dokonania, odchaczanie kolejnych punktow na liscie  ;-)
Jutro nareszcie jedziemy do Polski, nie moge sie juz doczekac  :-D
Przy okazji tej wizyty mam mocne postanowienie nabycia slubnej kiecki. Waham sie miedzy dwoma z Agnes (mierzylam w kwietniu, bardzo fajne) a Lorna (mierzylam tu na miejscu, sliczna). Umowilam sie juz w Madonnie w Gdyni na 27 grudnia.Jedyny minus jest taki,ze mam ponad dwie godziny jazdy z miasta moich rodzicow do Gdyni. Ale tam niestety jest najblizszy salon Madonny.
Poza tym planujemy w okresie okoloswiatecznym zamowic zaproszenia - zdecydowalismy sie na "inkowe" z Printko.
No i chyba najwazniejsze - podpisujemy wszystko co trzeba w Urzedzie Stanu Cywilnego i umawiamy konkretna godzine.Chcemy sie jakos dogadac z pania urzednik w sprawie tlumacza przysieglego. Kevin uparl sie, ze on go nie chce i cala przysiege powie po polsku :shock:
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

asia407,  a my po swietach ostro sie zabieramy za zaproszenia - tzn szukanie, czy cos nam sie podoba lub zrobienie jednego i sprawdzenie, czy to aby na epwno dobry pomysl ;)
no i najgorsze - policzenie gosci hotelowych... w ogole nie chce o tym myslec ;) a juz o tym czy i kiedy sie potwierdza to mnie doprowadza do szalu ;) no i moze skocze w niedziele pomierzyc sale i stoly, zeby sprawdzic jak sie da ustawic ..
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

asia407

To mi przypomnialas...
Musimy sie spotkac z wlascicielka lokalu i omowic szczegoly.Nastepna okazja na spotkanie bedzie w maju, tydzien przed slubem.Musze wybrac "kolor przewodni" wesela i kwiaty - ona zajmie sie dekoracja.I dobrze, ja nie bede miala na to czasu.Trzeba sie tez dogadac w sprawie menu i alkoholi. No i noclegow. Wszyscy goscie nocuja z soboty na niedziele, a rodzina i znajomi z Anglii dodatkowo od piatku do wtorku.
Jest co zalatwiac...
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

amoitalia

Witam, ja również dopisuję się do majówek.. z najpopularniejszą chyba majową datą - 10 maj.
Wybór daty wydawał nam się naturalny - bierzemy ślub we Włoszech, w maju nie powinno być jeszcze upałów, poza 10 maja rozważaliśmy także koniec kwietnia, ale we Włoszech wypadają wtedy świąteczne dni i chcieliśmy tego uniknąć. Termin na szczęście nie był kontrowersyjny dla nikogo z rodziny. :)
Za przygotowania zabraliśmy się siedem miesięcy wcześniej, ale od razu pełną parą, bo wszystko, co chcieliśmy załatwić w Polsce, musimy sfinalizować do końca grudnia.

Mamy już:
- termin i godzinę w USC, musimy jeszcze donieść info o świadkach, tłumaczu dla nich oraz o tym, jakiemu reżimowi prawnemu chcemy poddać nasze sprawy majątkowe jako małżeństwo.. :shock:  
- restaurację na przyjęcie wraz z noclegiem dla naszych polskich gości
- sukienkę, buty, mniej więcej biżuterię
- garnitur zamówiony, do odbioru pod koniec grudnia
- podobnie obrączki, już na nas czekają
- zaproszenia i zawiadomienia
- confetti czyli migdały dla naszych bliskich (zamówione, czekam na doręczenie) oraz bomboniery czyli podziękowania dla gości
- zarezerwowany hotel na podróż poślubną  :mrgreen:

Chcielibyśmy jeszcze w grudniu kupić koszulę i muchę dla P., a kiedy wrócę do Włoch rozejrzymy się za fotografem i samochodem.

Wydaje mi się, że niepostrzeżenie i na luzie udało nam się załatwić prawie wszystko, ślubem w ogóle się nie martwię..
Natomiast to co mnie w tej chwili naprawdę martwi to moja obrona, która przeciąga się w sposób nieplanowany i już nie wiem, czy wracać do Włoch i szukać pracy bez mgr i wrócić na obronę za kilka miesięcy, czy zostać jednak w Polsce i spróbować załatwić to teraz... :-(

Pozdrawiam wszystkie Majówki i nie-Majówki! ;-)

foszek

No ja juz ostatnie prace wykonczeniowe nad projektem zaproszen, po nowym roku dzwonie jeszcze z potwierdzeniem terminu do ksiedza... i beda sie drukowac. Chce je rozdac jak bede pod koniec stycznia w Polsce.
Tez mnie czeka wizyta na sali, ostatnia przed slubem, trzeba bedzie wybrac menu, ustalic kolorystyke... Chce tez spotkac sie z florystka, porozmawiac i wybrac moze bukiet.
No i moze uda mi sie tez znales hotel dla gosci weselnych :-D

asia407

My tez mamy w planach duzo zalatwiania w trakcie tej wizyty w Polsce. To ostatnia przed slubem.
Wczoraj zredagowalismy tekst zaproszen, dzis dokonczylismy liste gosci. Bede na dniach kontaktowac sie z printko.
W piatek idziemy do urzedu dogadac ostatnie szczegoly i podpisac co trzeba. Musimy ustalic godzine slubu, planujemy 17.30. Po sylwestrze wybieramy sie do miejsca gdzie bedzie slub i wesele-musimy ustalic menu, alkohole i wystroj.
No i jutro jade do Gdyni (kawal drogi z domu odzicow, ale trudno), musze w koncu zamowic kiecke. Najprawdopodobniej bedzie Lorna.
W miedzyczasie chce podskoczyc do fryzjera i zarezerwowac czesanie, moze nawet pojde na probny makijaz.Ciagle waham sie miedzy wlasnym mejkapem a wizazystka.
Nareszcie tez "na zywo" widzialam nasze obraczki. Sa piekne. A kolczyki z Bialej Magii i branzoletka z ebaya pasuja super  :)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

foszek

Ja juz po czesci mam kupiony alkohol: wina i szampany, teraz jeszcze waham sie na wodka: brat mowi: Soplica, tato: Bols, tesciowa: Debowka wiec chyba kupie spirytus :-D Choc ostatnio spodobala mi sie Chopin, ladna ma butelke.

marlen_ka

ja także powiekszam grono majowych PM. mój dzionek nadejdzie 3 V 2007 :)

foszek

Witamy witamy :-D Jak przygotowania ??

marlen_ka

jak na razie to nie wysiliłam sie zbytnio z przygotowaniami...niestety mam tak ze lubię zostawiać wszystko na ostatnia chwilę :-/  mam na razie:
salę- zarezerwowana już w maju
zespół
kamerzysta+ fotograf
fryzjer+makijaż (do mojej fryzjerki bardzo długo sie czeka więc umówiłam sie już ok 3 m-ce  temu!!)
i męczę sie okropnie z listą gości
    a po sylwestrze zamawiam suknię, dogrywam sprawę zaproszeń i dalej próbuję przekonać mojego mężczyznę że we fraku będzie świetnie wyglądał :)  na razie nie chce się namówić nawet na przymiarkę żadnego fraku

[ Dodano: 27-12-2007, 18:49 ]
i dopiero przeczytałam że według mojego wcześniejszego postu juz wyszłam za mąż :lol:
to oczywiście była literówka a mój ślub jest zaplanowany na 3 maja 2008!!!

Basia

Witam!
Ja też chciałabym się zapisać do Majówek.
Mój dzień to 22 maja 2008! Troche niestandardowo bo czwartek, Boże Ciało.
Jak czytam Wasze posty to ogarnia mnie przerażenie. Mam dopiero salę, termin w kościele i sukienkę...

Oj... muszę się porządnie zabrac do roboty!

Pozdrawiam serdecznie!
:)
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

foszek

No ja dzisiaj zakupilam juz materialy do produkcji juz seryjnej zaproszen i jak tylko dostane potwierdzenie od ksiedza ze wszystko ok robie zaproszenia i rozdaje.
Mam troche pietra, bo wszystko bedzie szlo przez kurie i boje sie ze np ksiadz nie dostanie na czas licencji i nie da nam slubu  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Basia, to witam raz jeszcze tutaj ;)

my zaraz po nowym roku startujemy z szukaniem zaproszen, chyba sie musimy trche pospieszyc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

Basia

zwierzatko_mojej_mamy dziękuję za powitanie.

Ja też nie mam jeszcze zaproszeń, a czas goni....Ale co mam zrobic jak żadne mi się nie podobają???? :-?
Koniec ery grzecznej dziewczynki .....................

zuzia

zwierzatko_mojej_mamy, Basia,
my nasze dosc szybko na allegro znalezlismy. Ale polecam zamawianie probek bo w kilku przypadkach okazalo sie ze zdjecie sobie a rzeczywistosc sobie. Moje zaskoczyly mnie odwrotnie - na zywo wyszly ladniejsze niz na fotce :)

foszek

Dziewczyny to chyba tylko tutaj na forach tak sie przejmujemy zaproszeniami. Dostalam wlasne zaproszenie od pani doktoreowej na slub ich corki, zrobie pozniej zdjecie to wkleje, ale podobne miala siostra 7 lat temu ;-)

ze_nitka

foszek, gdzie kupiłaś materiały do seryjnej produkcji, tzn w hurtowni czy w zwykłym papierniczym.
Znalazłam sklep internetowy w którym sprzedają całe mnóstwo różnych rodzajów papierów ozdobnych, ale w ciemno wolałabym nie kupować, najwyżej kupie jakieś pojedyńcze arkusze na próbę.

mobka

ze_nitka podziel się linkiem? Może mi się odwidzi i sama zrobię? ;)
Ja co prawda już nie majówka, ale co tam, 5 dni wcześniej to prawie maj ;)
Ja dziś kupiłam kolczyki, tydzień temu buciki, a mój K. poddał się obmierzaniu w celu uszycia koszuli. Dostał kupon od siostry na uszycie koszuli - normalnie full wypas ;) http://www.stolarek.pl/pl/?pid=1 Bardzo jestem ciekawa jak wyjdzie :)
poza tym, przed samymi świętami byliśmy u księdza, więc termin zaklepany na 100% i pół protokołu przedślubnego już spisane, teraz tylko trzeba przyjść z dokumentami z USC i opłacić zapowiedzi, a później to już tylko jedna spowiedź (bo mieszkamy razem) i można ślubować :D
Poza tym zbieramy dane i adresy gości i w pierwszym tygodniu stycznia będziemy zamawiać zaproszenia - no chyba, że zrobię je sama.

foszek

Cytat: "ze_nitka"foszek, gdzie kupiłaś materiały do seryjnej produkcji
Ja kupowalam w takim papierniczym makro  ;-)
Z tym ze ja zaproszenia (wydrukowane na papierze fotograficznym) bede wklejac w koperty, ktore pozniej poskladam i zalakuje.

ze_nitka

mobka, nie ma problemu, podziele sie wszystkimi linkami jakie mam ;)
http://papiera4.pl/index.php
http://www.papiery.com.pl/main_pl.php
http://www.elmarpapier.pl/papiery.html

Mi pierwszy link najbardziej przypadł do gustu.

Cytat: "mobka"mój K. poddał się obmierzaniu w celu uszycia koszuli.
super sprawa :)

[ Dodano: 29-12-2007, 16:55 ]
CytujJa kupowalam w takim papierniczym makro ;-)
W polsce chyba nie ma takiego cudu...? ;)

foszek

Cytat: "ze_nitka"W polsce chyba nie ma takiego cudu...?
Nie wiem niestety. Ale nie wiesz co bym dala zeby moc zrobic zakupy w polskich papierniczych, tu nie maja wielkiego wyboru....

Kasia

Cytat: "ze_nitka"W polsce chyba nie ma takiego cudu...?

kiedy w Warszawie perzy makro w alejach był
papierniczy "makro" OFFICE DEPORT

nie wiem czy oni jezcze sa w Polsce, w alejach ich już nie ma

zuzia

Cytat: "ze_nitka"Cytat:
Ja kupowalam w takim papierniczym makro  

W polsce chyba nie ma takiego cudu...?  
mozesz zajrzec do Cezexu (maja salon papierniczy tuz przy Auchan na Modlinskiej) i strone w necie. Ja u nich kupowalam koperty zeby miec 2 takie same (do zaproszenia i taka podluzna do mapek), maja te papiery roznego rodzaju.
Ale np. zrobienie winietek i zawieszek na butelki (z tego samego papieru co zaproszenia) bardziej oplacalo mi sie zlecic w takiej malej drukarni na zlotej niz robic samemu. Szybciej i taniej :)

[ Dodano: 31-12-2007, 07:49 ]
Cytat: "Kasia"kiedy w Warszawie perzy makro w alejach był
papierniczy "makro" OFFICE DEPORT
OFFICE DEPOT by takze przy Jupiter Center na towarowej. Ale to byl bardziej market biurowy. Wyboru papieru czy kopert do zaproszen to tam zdecydowanie nie bylo.