rozszerzone naczynka na ... nogach

Zaczęty przez wrobelek0403, 14 Lis 2007, 15:47:58

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wrobelek0403

moze mialyscie, lub spotkalyscie sie z podobnym problemem:

od dluzszego czasu biore pigulki, no i okazalo, sie, ze od tego pękają mi na nogach naczynka. Juz jest tego sporo, a wczoraj chirurg postraszyl mnie, ze jeszcze rok brania i bedzie jego trzy razy wiecej. Tymczasem tabletki biore nie tylko coby ustrzec sie potomstwa, ale tez na tradzik i to paskudny.

No i mam problem: ladne nogi czy twarz, dekolt i plecy (zwłaszcza, ze slub za 8 miesiecy)
Grrrrrr!!!!! Za dwa tygodnie ide do dermatologa, ale moze Wy macie jakis złoty srodek???
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

tachogti

wrobelek0403, nie opalac, nie trzec szorstak rekawica i smarowac kremem do twarzy na naczynka z ziaji rano wieczor we dnie w nocy :)
poza tym na buzie wziac antybiotyk (tetracykline bodajze ale to niech Ci powiedza lekarki forumowe) a jak chcesz brac pigulki to te o najmniejszej dawce  :)
a no i brac rutinoscorbin on wzmacnia scianki naczyn krwionosnych.
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

vobi

Na GW dziewczyny polecaly na rozszerzone naczynka na nogach wymieszanie balsamu z kilkoma kroplami Juwitu (czy jakos tak, to witamina C w kropelkach, kosztuje kilka zlotych). Podobno pomaga, ale na sobie nie sprawdzalam.

A co do tradziku (w dodatku paskudnego ;)) to proponuje wizyte u dermatologa (o ile jeszcze nie bylas, oczywiscie) - mi wyleczyl mega paskudny tradzik antybiotykiem, ale kurde juz nie pamietam jakim...

mayagaramond

Naczynka - to co napisala tachogoti plus zakaz sauny i wosku, naprzemienne prysznice tez nie dla Ciebie.

Z tetracyklina bym uwazala, czesto jak tak, ze poprawia stan skory, ale tylko wtedy gdy sie ja bierze. Po odstawieniu tradzik wraca....
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: "vobi"Na GW dziewczyny polecaly na rozszerzone naczynka na nogach wymieszanie balsamu z kilkoma kroplami Juwitu (czy jakos tak, to witamina C w kropelkach, kosztuje kilka zlotych). Podobno pomaga, ale na sobie nie sprawdzalam.

A co do tradziku (w dodatku paskudnego ;)) to proponuje wizyte u dermatologa (o ile jeszcze nie bylas, oczywiscie) - mi wyleczyl mega paskudny tradzik antybiotykiem, ale kurde juz nie pamietam jakim...

do dermatologa chodzę od roku, obecny stan wyleczenia to efekt tabletek oraz smarowania coraz to nowymi masciami, takze z antybiotykiem, retinolem itd. No i za dwa tygodnie wizyta kontrolna, wiec bedziemy ustalac co dalej.

vit C nie pomoze na naczynka, skoro popekaly od hormonow. :(

[ Dodano: 14-11-2007, 19:34 ]
Cytat: "tachogti"wrobelek0403, nie opalac, nie trzec szorstak rekawica i smarowac kremem do twarzy na naczynka z ziaji rano wieczor we dnie w nocy :)
poza tym na buzie wziac antybiotyk (tetracykline bodajrze ale to niech Ci powiedza lekarki forumowe) a jak chcesz brac pigulki to te o najmniejszej dawce  :)
a no i brac rutinoscorbin on wzmacnia scianki naczyn krwionosnych.

dzieki za rady dziewczyny :)

nie tre, staram sie nie opalac, buzia pod kontrola dermatologa :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Mnie na naczynka pomaga rutinoscorbin, nowe pajączki przestały się pojawiać, a starych nie ma aż tak dużo, żeby się nimi przejmować  :->

kamelia04.08.2007

avon ma takie cóś - specyfik na pękajace naczynka na nogach, w szarym opakowaniu - linia anew
legalna teoria dowodowa rozbudowała klasyfikację dowodów wg. ich wartości, znano min. dowody pełne, niepełne, półpełne, niezupełne, więcej niż półpełne, mniej niż półpełne, a także oczywiste, poważne, przekonujące, rzeczywiste, wątpliwe, podejrzane

malutenka

Cytat: "kamelia04.08.2007"avon ma takie cóś - specyfik na pękajace naczynka na nogach, w szarym opakowaniu - linia anew
b. dobry jest też żel z kasztanowca i takież tabletki, moja mama tego ostatnio używa i działa :)

dzidzia101

#8
Dziewczyny, przestrzegam prze tetracyklina.  >:D >:D Zeby dzialala powinno sie ja brac w duzych dawkach (3-4 razy dziennie przez  miesiac lub dluzej) >:D >:D Ja po 3 tyg. brania wyladowalam na pogotowiu z podejrzeniem zapalenia wyrostka a pozniej okazalo sie ze mam mechaniczne uszkodzenie watroby spowodowane tym antybiotykiem (zolte bialka oczu, zolty odcien skory, bilirubina wysoka)
Potem stosowalam Diane i cera poprawila sie chociaz nie zniklo zupelnie i w dalszym ciagu mecza mnie pryszcze, zaskorniki i tlusta ale sucha cera....
A pajaczki na nogach tez mam cociaz nie wiem od czego: tabletek czy pracy na nogach po 12 godz.  :( :(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

sonja

Tetracyklina na mnie działa, w ogóle nic nie działało... zdecydowałam się na izotek, na którym teraz jestem, ale przy nim i tak piguły trzeba brać więc to problemu raczej nie rozwiąże:(