Kuchnia - w wynajmowanym mieszkaniu

Zaczęty przez mayagaramond, 10 Lip 2013, 10:31:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

#25
Cytat: Kasia w 26 Sie 2013, 15:56:29kuchenke przesunęłabym w lewo aby po obu stronach kuchanki był blat
a w róg dać szafke narożną

ale jak tak przesune to chyba strace rog, tzn. bede miala blat roboczy, ale nie bede miala szafki.

Dodany tekst: 26 Sie 2013, 14:58:33

Cytat: calla w 26 Sie 2013, 15:53:06to bys chciala miec zamkniety?

zamkniety.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: mayagaramond w 26 Sie 2013, 14:58:11
ale jak tak przesune to chyba strace rog, tzn. bede miala blat roboczy, ale nie bede miala szafki.

mialabys mala narozna i waski slupek. Moze ta z szufladami by sie zmiescila?
No i nad kuchenka mozesz miec dodatkowa szafke.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#27
Cytat: calla w 26 Sie 2013, 16:06:52mialabys mala narozna

hm, ale tak sie chyba nic nie zmiesci...

kurde, nie moge wstawic nowego rysunku...

Teraz mam po lewj przy kuchence 32cm, po prawej 68.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

Kasia

Cytat: calla w 26 Sie 2013, 16:06:52mialabys mala narozna i waski slupek
właśnie tak

a zrób plan z wymiarami



mayagaramond

Prosze:

Na prawej scianie jest okno, ktorego nie zaznaczylam, bo i tak nic tam sie nie postawi. Wejscie jest obok lodowki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

#30
Z rysunku wynika, ze nie ma miejsca na drzwiczki naroznej szafki, tak?

Dodany tekst: 26 Sie 2013, 15:32:36

To ja bym dala kuchenke w lewa strone i zrobila duza narozna szafke.
A przy oknie, jesli chcesz, mozesz zrobic maly blat jak B. mowil...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#31
Cytat: calla w 26 Sie 2013, 16:30:17Z rysunku wynika, ze nie ma miejsca na drzwiczki naroznej szafki, tak?


tak. Dlatego dalabym kuchenke na lewa strone.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

#32
a nie lepiej zrobic tak jak na 1 rysunku i mialas pomysl, zeby miedzy lodowka a szafka w rogu zrobic blat roboczy, drzwiczki otwoerajace sie jedne, ale w srodku szafka jakby na dwoch sciankach ?

czyli zamknac sie w L
bo rozumiem ze drzwi sa teraz patzrac na ostatni rysunek tu obok lodowki

mayagaramond

Cytat: niewiemjaka w 26 Sie 2013, 16:36:46a nie lepiej zrobic tak jak na 1 rysunku i mialas pomysl, zeby miedzy lodowka a szafka w rogu zrobic blat roboczy, drzwiczki otwoerajace sie jedne, ale w srodku szafka jakby na dwoch sciankach ?

czyli zamknac sie w L

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

mayagaramond ostatni uklad wg mnie jest najlepszy. Bedziesz miala duza szafke + blat w L (od zlewu do kuchenki).
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

Cytat: calla w 26 Sie 2013, 16:41:51mayagaramond ostatni uklad wg mnie jest najlepszy. Bedziesz miala duza szafke + blat w L (od zlewu do kuchenki).

tez mi sie tak wydaje.

A jakie sazfki na gore? W gorny rog tez narozna?
To jest w ogole do kupienia, czy bede musiala robic na wymiar?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

maya ok
tylko otwieranie piekarnika od frontu
wtedy szafka narozna, ale tak zeby sie dala otworzyc ozzywiscie ;)

a co staje na przeszkodzie aby lodowka zostala tam gdzie jest? szerokosc?
bo mi sie nei widzi tak lodowka na wejsciu, wolalabym tam gdzie masz teraz w rogu

calla

niewiemjaka lodowka po prawej stronie u Mayi pasuje idealnie.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

niewiemjaka

 no moze :D ja bym wolala lodowke tam gdzie stoi teraz kuchenka
a kuchenke obok zlewozmywaka :)
czyli mam taki ciąg: z blatu wrzucam sobie do gara na kuchenke, z kuchenki wrzucam do zlewu bo kipi
nie lece z rogu do zlewozmywaka bo wtedy straty podlogowe wieksze :D

calla

Cytat: mayagaramond w 26 Sie 2013, 15:43:21


A jakie sazfki na gore? W gorny rog tez narozna?
To jest w ogole do kupienia, czy bede musiala robic na wymiar?

Mozesz tez dac narozna.
A czy mozna kupic gotowe szafki czy na zamowienie, to nie mam pojecia.
Ta na dole podejrzewam, ze bedziesz musiala zamowic, bo to nietypowy wymiar bedzie.

A blat mozesz kupic w Baumarkt z "resztek", bo wiele go nie potrzebujesz. Bedzie taniej.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: niewiemjaka w 26 Sie 2013, 15:49:56
no moze :D ja bym wolala lodowke tam gdzie stoi teraz kuchenka
a kuchenke obok zlewozmywaka :)
czyli mam taki ciąg: z blatu wrzucam sobie do gara na kuchenke, z kuchenki wrzucam do zlewu bo kipi
nie lece z rogu do zlewozmywaka bo wtedy straty podlogowe wieksze :D


a to prawda.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#42
Cytat: niewiemjaka w 26 Sie 2013, 15:44:55
maya ok
tylko otwieranie piekarnika od frontu
wtedy szafka narozna, ale tak zeby sie dala otworzyc ozzywiscie ;)

a co staje na przeszkodzie aby lodowka zostala tam gdzie jest? szerokosc?
bo mi sie nei widzi tak lodowka na wejsciu, wolalabym tam gdzie masz teraz w rogu

nie, chcialam ja przestawic, zeby wlasnie zrobic kuchnie L, ale tak naprawde, to jak mam robic nowa kuchnie, to moze tam zostac.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: mayagaramond w 26 Sie 2013, 15:50:25
To jest super rozwiazanie, tylko pewnie drogie:

http://www.focus.de/immobilien/wohnen/bildergalerie_did_11886.html

podejrzewam, ze tak.
Tutaj nie mamy zadnego pana Edka, ktory wystruga cos za pare groszy...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#44
Maz kolezanki jest stolarzem, ciekawe ile by policzyl za ta szafke.

myslisz, ze powinnam wymienic zlew? Chyba nie, bo jak zrobie taka narozna szafke, to wystarczy blatu.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

idealnie by bylo ta kuchenke kolo blatu ustawic, a obok zlew i dopiero zmywarka :D daloby rade?

mayagaramond

Cytat: niewiemjaka w 26 Sie 2013, 16:02:20
idealnie by bylo ta kuchenke kolo blatu ustawic, a obok zlew i dopiero zmywarka :D daloby rade?

hm, jak?  lol

Teraz wchodzac jest po prawej kuchenka, zlew (jednokomorowy z ociekaczem) zmywarka, bylaby narozna szafka i lodowka.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

#47
Cytat: mayagaramond w 26 Sie 2013, 16:00:18
Maz kolezanki jest stolarzem, ciekawe ile by policzyl za ta szafke.

myslisz, ze powinnam wymienic zlew? Chyba nie, bo jak zrobie taka narozna szafke, to wystarczy blatu.

oo, to zapytaj go, ile by wzial.

A co do blatu, to nie wiem, ile go potrzebujesz.
Ja bym zrobila zlew jednokomorowy bez ociekacza (bylo by tez mniej do sprzatania :D Ja nie cierpie zakalkowanego ociekacza) + duzo blatu.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#48
Cytat: calla w 26 Sie 2013, 17:05:31Ja nie cierpie zakalkowanego ociekacza


tez nie lubie. 

Dodany tekst: 26 Sie 2013, 16:09:36

Moze pojade do jakiegos sklepu, zeby mi zaplanowali lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

Cytat: mayagaramond w 26 Sie 2013, 17:04:17hm, jak?
hmm moze tak ? wtedy masz obok kuchenki blat roboczy, kroisz i siup warzywa do gara
w Twoim planie obok kuhcenki jest sciana z jednej, zlewozmywak z drugiej
ja lubie obok kuchenki po prawej i po lewej nie miec sciany :D
no ale moze to za duzo przenoszenia.. :knuje: