Kuchnia - w wynajmowanym mieszkaniu

Zaczęty przez mayagaramond, 10 Lip 2013, 10:31:01

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond



Z wrazenia omal nie zalozylam watku na "strefa dobrej kuchni" lol lol lol

A wiec, mam kuchnie, ale jest niepraktyczna, mam bardzo malo blatu (moze 1 m). I tak kombinuje, co moge zrobic, zeby dodac powierzchni, ale uprzedzam, ze nie chce na razie robic nowej kuchni, czyli wymieniac mebli.

Ni emoge teraz zrobic planu, bo jestem w pracy ;) Wiec zrobilam rysunek lol

Po prawej stronie jest kuchnia z piekarnikiem, jednokomorowy zlew z ociekaczem i szafka (i blat szafki, to jedyny blat jaki mam do krojenia, gotowania itp.)

Po lewj stronie jest lodowka, pod nia szuflada.
Kwadrat bez wypelnienia to okno.

Na scianie miedzy lodowka a oknem nic nie mozna postawic, bo na ta strone otwieraja sie drzwi lodowki.

Myslalam o wstawieniu szafki miedzy lodowke a szafke po praweij i wbudowanie "nerki" albo innego cuda.

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

maya, a nie da sie przestawic lodówki frontem do mebli na przeciwko i wówczas dorobic blatu do okna?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 10 Lip 2013, 11:42:48maya, a nie da sie przestawic lodówki frontem do mebli na przeciwko i wówczas dorobic blatu do okna?


drzwi sie nie otworza. To by byla dopiero dieta lol lol
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Cytat: mayagaramond w 10 Lip 2013, 10:44:59

drzwi sie nie otworza. To by byla dopiero dieta lol lol

przyjade to ocenie :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

tez nie moge, ale mam juz stresa czy sie nie zgubie w drodze do samolotu lol lol

nie leciałam z 5 lat, a sama to ostatnio w liceum :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Cytat: wrobelek0403 w 10 Lip 2013, 12:28:10tez nie moge, ale mam juz stresa czy sie nie zgubie w drodze do samolotu


lecisz Lufthansa?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

mayagaramond u Ciebie to chyba jedynym rozwiazaniem bylby waski blat pod oknem.
Tylko z tego co kojarze, to tam jest tez grzejnik?

Albo sam blat miedzy lodowka na szafka.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

Cytat: calla w 10 Lip 2013, 12:53:01mayagaramond u Ciebie to chyba jedynym rozwiazaniem bylby waski blat pod oknem.
Tylko z tego co kojarze, to tam jest tez grzejnik?

Albo sam blat miedzy lodowka na szafka.


tak, okno jest do samej podlogi i jest tam grzejnik. Wiec ewentualnie jakas polka nad grzejnikiem, bo i tak go nigdy nie wlaczam.

Miedzy lodowka a szafka nie moge wstawic samego blatu, bo wtedy nie otworze szuflady. Tak naprawde to musialabym wymienic cala szafke i wstawic narozna...
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Cytat: mayagaramond w 10 Lip 2013, 11:59:43

tak, okno jest do samej podlogi i jest tam grzejnik. Wiec ewentualnie jakas polka nad grzejnikiem, bo i tak go nigdy nie wlaczam.

Miedzy lodowka a szafka nie moge wstawic samego blatu, bo wtedy nie otworze szuflady. Tak naprawde to musialabym wymienic cala szafke i wstawic narozna...

no to pozostaje Ci tylko blat nad grzejnikiem. Na nogach albo przymocowany do sciany.
No i dlugosc taka, zeby nie kolodowala z wejsciem i otworzeniem lodowki.

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

wrobelek0403. No właśnie maja, weź z samolotu lol lol

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

Cytat: calla w 10 Lip 2013, 16:30:10
I kawa, i herbata za darmoche lol lol

wlasnie, jak wysiadziesz to wez dwie kawy, dla siebie i dla mnie opluty opluty
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

wrobelek0403

#16
wariatki lol lol



Dodany tekst: 10 Lip 2013, 17:25:59

nic nie bede brała, bo wyjde na złodziejskiego polaka :P :P i mnie pobiją, jak Jasia Rokite lol
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mayagaramond

Budząc się z kacem po urodzinach wpadłam na to, jak zaaranżować kuchnie. Musiałabym przenieść lodówkę (mały kwadrat) w prawy róg (zaraz przy wejściu), tam jest teraz kuchenka. I wtedy zabudowa mialaby ksztalt litery L. Tylko musiałabym przerobić całą dolna część.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

maya nie wiem co i jak, ale wiesz ze drzwi lodowki w razie czego mozna przelozyc na druga strone zebys ie otwierala (w wiekszosci lodowek, chyba ze masz jakis stary model), jezeli by Ci to cos ulatwilo ;)

calla

Cytat: mayagaramond w 20 Sie 2013, 20:01:01
Budząc się z kacem po urodzinach wpadłam na to, jak zaaranżować kuchnie. Musiałabym przenieść lodówkę (mały kwadrat) w prawy róg (zaraz przy wejściu), tam jest teraz kuchenka. I wtedy zabudowa mialaby ksztalt litery L. Tylko musiałabym przerobić całą dolna część.

pomysl super, tylko pytanie co z podlaczeniem kuchenki + zlewu w nowym miejscu. Jak daleko mozna przesunac...
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#20
Cytat: niewiemjaka w 21 Sie 2013, 11:33:27maya nie wiem co i jak, ale wiesz ze drzwi lodowki w razie czego mozna przelozyc na druga strone zebys ie otwierala (w wiekszosci lodowek, chyba ze masz jakis stary model), jezeli by Ci to cos ulatwilo


dzieki! Lodowka jest nowa, ma chyba niecale 2 lata.

Dodany tekst: 21 Sie 2013, 14:16:12

Cytat: calla w 21 Sie 2013, 13:05:43pomysl super, tylko pytanie co z podlaczeniem kuchenki + zlewu w nowym miejscu. Jak daleko mozna przesunac...

zlew chyba moglby zostac, tam gdzie jest (obok lodowki), nie wiem, jak wyglada sprawa z kuchenka, ale ona jest elektryczna, wiec chyba moze stac wszedzie...

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

mayagaramond teoretycznie potrzebny jest tylko dlugi kabel do podpiecia sily.

Tylko na jednej scianie wszystkie sprzety Ci sie nie zmieszcza.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

#22
Cytat: calla w 21 Sie 2013, 15:37:13Tylko na jednej scianie wszystkie sprzety Ci sie nie zmieszcza.

to prawda, kuchenka musialaby isc w lewy rog, kabla starczy, bo wczoraj odkurzalam pod szafkami i widzialam ile go jest.

Drzwi do lodowki tez mozna przestawic na druga strone.

Wtedy po prawiej byloby tak:

lodowka
zlew z szafka
zmywarka
I to juz bedzie tylko miejsce na blat roboczy i jestesmy na koncu sciany.
na krotsza wejdzie szafka i kuchenka.

Zstanawiam sie, czy miedzy zmywarke a kuchenke zmiesci sie cos naroznego, zeby miec wiecej miejsca?

Dodany tekst: 26 Sie 2013, 14:13:35

Zrobilam plan ;)

I co ja mam wstawic w ten rog? Tak jest 60 cm po prawiej stronie i 100 na tej scianie kolo kuchenki.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

calla

mayagaramond a ten rog, to bys chciala miec zamkniety?
Bo mozesz zrobic polke/i, ale otwarte. Ja tak mialam na weinbergerstr. pamietasz? Mialam tam koszyki wiklinowe z cebula, ziemniakami etc.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

Kasia

Cytat: mayagaramond w 26 Sie 2013, 11:06:55co ja mam wstawic w ten rog? Tak jest 60 cm po prawiej stronie i 100 na tej scianie kolo kuchenki.

kuchenke przesunęłabym w lewo aby po obu stronach kuchanki był blat
a w róg dać szafke narożną

czyli: lodówka, zlew, zmywara, szafka narozna, kuchenka, wąska szafka