Kampania BDS

Zaczęty przez siog, 08 Cze 2013, 20:59:28

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

siog

Bardzo prosze przylaczcie sie do kampanii BDS bojkotu Izraela. Tutaj jest link po polsku i wszystko o calej akcji. Tam sa tez petycje do podpisania. Dziewczyny, bardzo zachecam i prosze o wziecie udzialu!

http://www.kampania-palestyna.pl/index.php/category/bds/

ddu

siog, powiem ci, że mam z tym problem...
to wszystko dość skomplikowane, nie ogarniam tego
nie jestem w stanie opowiedzieć się za jedną ze stron

choć wspierałam np. kampanię w związku z zasypywaniem przez izraelskie wojska studni wykopanych przez moich kumpli z PAH. tu dla mnie wina jest bezsprzeczna.

siog

#2
DDu to nie jest skomplikowane ani ciut. To jest okupacja przez jedna strone, propaganda oraz wbrew prawu miedzynarodowemu! Poczytaj tylko ile rezolucji ONZ zlamal Izrael i nadal kontynuuja budowac nielegalne osiedla. Codziennie buldozery niszcza domy palestynskie. Zasypywanie studzien to pikus. Oni wycinaja drzewa oliwne i zabieraja ziemie.
Ja to znam z pierwszej reki bo widzialam na wlasne oczy! Spytaj kogokolwiek kto byl tam z akcja humanitarna lub dziennikarzy z agencji prasowych. Ostatnio nawet zaczeli do nich strzelac. Juz nie mowie o obstrzeliwaniu karetek ot tak dla jaj.
Poczytaj tez zrofla konfliktu i zadaj sobie pytanie skad sie wzielo tyle milionow Palestynskich uchodzcow. Niestety propaganda Izraela i slepota USA sa po prostu wbrew ludzkiej logice

Dodany tekst: 10 Cze 2013, 14:40:54

p.s. ortodoksyjni Zydzi sami opowiadaja sie tak:
http://www.nkusa.org/

Desmond Tutu, Nelson Mandela, Mary Robinson, Stephen Hawking, Stephen Fry, Noam Chomsky, Roger Waters i wiele wiele innych. Jakos wole wierzyc tym osobom niz komukolwiek innemu. 

Strzelanie do dzieci tez dla zabawy. Oni ciagle tylko potem mowia ze zabito dla bezpieczenstwa. Swinskie media tez nigdy przenigdy nie pokazuja co sie tam dzieje. A kiedy juz Hamas wystrzeli rakiety w odpowiedzi na setke atakow wtedy wswzedzie w mediach pojawia sie "Izrael zaatakowany"
Czasem,az chce krzyczec co sie tam dzieje. Wy sobie nawet nie wyobrazacie...
A ataki na Gaze? to najwieksze wiezienie pod golym niebiem
A uzycie zabronionych bialego fosforu i drony
Nielegalna blokada morska (wbrew prawu miedzynarodowemu)
nielegalna okupacja
nielegalna okupacja Jerozolimy
przymusowe osiedlenia Beduinow
podawanie lekow nieplodnosci dla zydow z Etiopii (czarnoskorych)
informacja o oficjalnym wydaniu limitow jedzeniowych dla mieszkancow Gazy, zeby glodowali ale jednak byli iutrzymywani przy zyciu

Izrael buduje nielegalne osiedla i kradnie ziemie. Potem oni tam produkuja towary, ustanawiaja firmy ktorzy wysylaja produjkcje na caly swiat i ludzie to kupuja niewiedzac skad to pochodzi.

Moge jesze wiecej napisac i potem wkleje wszystkie potwierdzenia na to co napisalam powyzej.

Tutaj nie ma zadnej skomplikowanej sytuacji jak podaja niektore media. Tutaj widac agresje po jednej stronie okupanta. I reakcje okupownych nie mozna mieszac w jednej kategorii


Dodany tekst: 10 Cze 2013, 16:56:47

http://www.breakingthesilence.org.il/


Dodany tekst: 10 Cze 2013, 18:42:24

http://www.enpi-info.eu/medportal/news/latest/33437/Palestine:-EU-concerned-about-recent-demolition-and-population-displacement


Dodany tekst: 10 Cze 2013, 23:06:39

http://mondoweiss.net/2013/06/frightful-testimonies-occupation.html

Prosze tez obejrzec dokument, nominowany do Oskara "5 rozbitych kamer"

Dodany tekst: 11 Cze 2013, 17:16:17


siog

#3
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=549109601802529&set=a.251319511581541.60568.251098394936986&type=1&theater


Dodany tekst: 13 Cze 2013, 09:06:07

nie przypomina nic z historii? To tez w kontekscie zasypywania studzien piaskiem. PAH  wysyla wiele osob i zbiera pieniadze,zeby budowac studnie z woda dla Palestynczykow. Wiele z nich zasypywane potem piaskiem przes osiedlencow lub samo wojsko izraelskie. Palestynczycy maja kontrolowany dostep do wody pitnej i jedzenia.





Dodany tekst: 13 Cze 2013, 10:06:55

p.s. wyobrazacie swoje dziecko w tej sytuacji???


siog

Areszt 5 latka. Chyba nikt nie powie,ze to jest normalne. Przypomina mi powtorke z historii...

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dl6YGt7O9eM#at=19

Prosze o przekazanie tych informacji wsrod znajomych i rodziny, zeby wiecej ludzi wiedzialo co sie tak naprawde dzieje. Prosze tez sprawdzac jakie produkty kupujecie i jezeli mozec ie przylaczcie sie do bojkotu.

Kasia

Siog, :beer: za zaangażowanie.

siog

Kasia  :beer:

widzialam to wszystko na wlasne oczy niestety... A zaangazowana jestem mocno, bo w szoku jestem braku reakcji swiata. Takiej propagandy, klamstwa i olewki po prostu nie moge przezyc. Staram sie uswiadomic chociaz kilka osob co sie tak naprawde dzieje i czyja to wina. nawet jezeli ktos chociaz przez chwile przeczyta historie poczatku konfliktu, przylaczy sie do bojkotu to moze wreszcie zacznie sie cos zmieniac. ci ludzi sa pozostawieni przez caly swiat a najbardziej te biedne dzieci. Juz nawet ONZ wydal raport w zeszlym tygodniu,ze to juz przechodzi wszelkie ludzkie pojecie co oni wyrabiaja z dziecmi! Usa zawsze blokuje (veto) cokolwiek dotyczy Izraela.
Jezeli ktos chce sprawdzic te informacje to prosze bardzo nawet poszukac info u PAH oraz na stronach ONZ

Najwieksza akcja ze strony prostych osob to po prostu bojkot produktow izraelskich. Wiele z owocow np pochodzi z nielegalnych osiedli.
* figi*pomarancze*cytryny etc (produkty Jaffa)
* kosmetyki AHAVA
* SODASTREAM

potem dopisze wiecej

wrobelek0403

siog, mnie nic nie dziwi, to samo "robi" swiat wiedząc co Chiny robią w Tybecie. :thumbdown:




Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

Siog, niestety tez widziałam i tez jestem bardzo przeciwna temu co tam sie dzieje :(

salsa

Siog, ja od dawna opowiadam się za racją palestyńską - uwazam Izrael za panstwo o charakterze przestepczym - nie moge zrozum iec dlaczego swiat to toleruje.........
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

siog

#11
Salsa, wiem, pamietam:)  :beer:
Dlatego staram sie jaknajwiecej rozprzestrzeniac informacji zeby ludzie chociaz troche pojecia mieli o sytuacji. Media sa juz tak zaklamane i to w taki sposob,ze koszmar:(
Dziewczyny, prosze, przekazujcie info jak najwiekszej ilosci osob!
Izrael jest panstwem zbudowanym na teroryzmie, czystkach etnicznych i masakrach ludnosci od samego poczatku. ale to co sie dzieje teraz jest nazismem w czystej postaci. Oni juz po prostu robia to otwarcie bo wiedza ze moga robic co chca...
Przykro bylo wiedzac historie Polski, patrzec jak Tusk & co witali Netanyahu...

Dodany tekst: 12 Lip 2013, 01:58:17

http://972mag.com/one-childs-arrest-in-hebron-embodies-the-sickness-of-an-entire-regime/75625/

no normalnie nie moge tego przetrawic! Dziecko w wieku mojej Albhy. Jak o tym pomysle niedobrze mi sie robi. Ale oczywiscie w zadnych wiadomosciach tego nie pokaza...


siog



wrobelek0403

czytałam wczoraj.

oni sa pierdolnieci... :crazy:
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

ddu

też czytałam. tym bardziej, że z toruńskiego biura kupa znajomych tam jeździ i pomyślałam, że to ktoś od nas

siog

Ddu ja mam nadzieje, ze jak coraz wiecej czytasz info to moze juz widzisz, ze tam sytuacja wcale nie jest "skomplikowana" jak probuja wmowic latami

ddu

siog, wcale więcej nie czytam

nie ogarniam tego
nawet nie próbuję
ostatnio próbowałam sobie rozrysować, o co chodzi w Egipcie, kto tam kogo popiera i dlaczego. nie jestem w stanie.

wrobelek0403

#19
siog moja ocena działan panstwa izrael jest od lat jednoznaczna i bardzo negatywna. negatywna jest jednak również ocena postępowania tych jednostek palestyńskich, które biorą udział w zamachach oraz rządu autonomii kt po cichu tych terrorystów popiera.

ale ja rasistka i antysemitka jestem ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login