fotograf dla Kasi

Zaczęty przez Kasia, 13 Lis 2007, 14:17:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Mam ciężki orzech do zgryzienia
:-?

po fascynacji fotami inki i kate,
po niewesołej informacji o zajętym moim terminie u Pośpiesznych
wzięłam się ostro za poszukiwania fotografa

przejrzelismy portfolia ponad 30 fotografów
na dzien dzisiejszy zastanawiamy się nad dwojgiem

:arrow:  http://www.pchelka.pl/

:arrow:  
http://kamash.malnet.pl/slub/index2.html
http://kamash.malnet.pl/hung/
http://kamash.malnet.pl/slub3/
http://kamash.malnet.pl/krakow/
http://kamash.malnet.pl/slub5/


istnieje możliwośc abym wzieła reportaż u jednego a plener u innego

wiec proszę o ocenę zarówno ceremonii jak i pleneru

misiaczek187

Plener u Pchełki nie bardzo mi się podoba,może ze względu na to,że wolę coś mniej konwencjonalnego :D ceremonia jest troszkę lepsza niektóre ujęcia są fajne.
Co do drugiego fotografa ciekawszy plener,ale nie przemawiają do mnie zdjęcia z ceremonii brakuje mi w nich tego czegoś,ale ja to ogólnie wybredna jestem :D

zwierzatko_mojej_mamy

Kasia, od razu zaznaczam, ze wypowiadam sie tylko co do zdjec "prostych" - czyli bez soczewek, rozciagniec i innych, bo takich nie lubie w uzyciu "na ludziach" :)
numer 1 - ceremonia fajnie, plener ciut za slodko-sztampowy
numer 2 - podoba mi sie, bo ludzkie, cieplejsze, bardzo portretowe - moze troszke by sie przydalo zdjec grupowych - ale pewnie takie robi, tylko nie ma na stronie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

elve

Mnie się znacznie bardziej podobają zdjęcia R. Korybuta, tylko portfolio ma znacznie uboższe. Widziałaś więcej prac (najlepiej z mniej urodziwą parą)? Aaaa no i zastrzeżeniem: mniej ujęć typu "rybie oko", efekt ciekawy na 1 zdjęciu, ale na połowie....

Kasia

mam więcej zdjęć
zaraz wrzucę
a z tym fisheye to się zgodzę
pierwsze zdjęcia wydają się super ale po jakimś czasie robi się to nudne

[ Dodano: 13-11-2007, 17:36 ]
w pierwszym poście dorzuciłam inne galerie Korybuta

Agaaa

Kasia, masz u mnie piwo za fotografa :)

w realu również ;-)

Damwid

ok a  teraz mam pytanie,może głupie. jak wygląda proces wybierania fotografa. Po krótce...piszę maila, fotograf  odpowiada np ze ma wolny i co?? czy mam się z nim spotkać czy mają mi wystarczyć zdjęcia jakie są na stronach? jej jak to wygląda?

dagi

To już zależy od Ciebie. Niektóre osoby wybierają fotografa tylko po obejrzeniu zdjęć w internecie ale trzeba pamiętać, że te zdjęcia to najczęściej najlepsze wybrane właśnie przez fotografa. Dopiero po obejrzeniu serii zdjęć z jednego ślubu można sobie wyrobić jakiś pogląd o fotografie. Poza tym wydaje mi się, że liczy się też osobowość fotografa i to jaki masz z nim kontakt "na żywo". Przecież właśnie to od niego będzie w dużej mierze zależało jak będziecie się czuli np. na plenerze. Ja zdecydowanie polecam jednak spotkać się wcześniej.
url=http://www.przewodnikmp.pl] Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
[/url]

Kasia

Agaaa, dzięki za piwko :)

Damwid,
:arrow: przeglądasz stronki wszystkich fotografów jakie wpadną Ci w "ręce"
:arrow: wybierasz tych, których foty Ci sie podobają
:arrow: piszesz do nich maile
:arrow: pytasz o wolny termin
:arrow: o ofertę z cennikiem
:arrow: pytasz na jakim sprzęcie pracuje, warunki, zasady współpracy
:arrow: sprawdzasz w necie czy są jakieś informacje, opinie nt. tych fotografów
:arrow: robisz kolejną selekcję
:arrow: prosisz o przesłanie wzoru umowy
:arrow: sprawdzasz na spokojnie czy z umową wszystko ok
:arrow: umawiasz się na osobiste spotkanie
:arrow: ogladasz zdjęcia na papierze, ogladasz albumy w jakich bedą Twoje foty
:arrow: i podejmujesz decyzję :)

Ja i Agaaa, podpisałyśmy wczoraj umowy z Korybutem :)
na spotkaniu face to face wssystko wygladało ok
fotograf konkretny, sprawiał wrażenie ze wie co robi :)
czyli poszukiwania fotografa mamy już za sobą :)
jupiiiiiiiiiiiiiiiii

foszek

Cytat: "Kasia"pytasz na jakim sprzęcie pracuje,
Kasia, ja ten pkt pominelam.  :oops:  Nawet o  nim nie pomylsalam.
Ale dla mnie wazniejsze byl kontakt z fotografami, bo na sprzecie sie nie znam. A umowe zdecydowalam sie podpisac z marszu, po tym jak na spotkaniu z nimi podpowiedzieli mi co robic aby na zdjeciachpozowanych nie widac bylo mojego uciekajacego oczka  :-D  No i jezcze z 2 porady...
W zasadzie chyba kontakt z fotografem jest jedna z najistotniejszych spraw, bo jak maja wyjsc dobre zdjecia jak bedziesz sie w jego towarzystwie zle i sztywno czula?
Chyba tylko przez przypadek :-D

Kasia

Cytat: "foszek"bo na sprzecie sie nie znam
ja też sie nie znam
ale są osoby, które się znają i ich można się zapytać :)
w necie też jest wiele opinii na temat sprzętu

zresztą z samej rozmowy i sposobu w jaki fotograf wypowiada sie o sprzęcie można co nieco wywnioskować :)

Cytat: "foszek"W zasadzie chyba kontakt z fotografem jest jedna z najistotniejszych spraw, bo jak maja wyjsc dobre zdjecia jak bedziesz sie w jego towarzystwie zle i sztywno czula?
jasne że najlepiej jak jest dobry fotograf z którym fajnie sie pracuje

ale dla mnie naistotniejszy jest wsarsztat fotografa
bo może być miły fajny gosciu a zdjęcia kiepskie

tak się cieszę że mamy fotografa z głowy :)
teraz to już same sprawy lekkie nam zostały :)

5czwartych

Kasia, jeżeli para młoda nie dogaduje się z fotografem to szanse na dobre zdjęcia pomimo warsztatu spadają na łeb i szyję. ktoś może mieć dobry sprzęt a niepotrafić go obsługiwać :) inny może robić super zdjęcia ale być trudnym w kontakcie. to jak z suknią, ma robić wrażenie, ale ma też nie uwierać i się nie pruć. pozdrawiam

PS. a jak fotograf powiem Wam że powinniście poszukać kogoś innego to się nie obrażajcie - on to robi w Waszym (i swoim) interesie. czasem po prostu coś nie gra - widać że się niedogadujecie, zdjęcia się podobają, ale nadajecie "na innych falach". ludzie to ludzie - muszą pasować do siebie. czasem przeszkadza bardzo roszczeniowe podejście klienta, czasem fotograf jest zbytnio gwiazdą hollywood... priorytetem jest dobra atmosfera i dobre zdjęcia. nie możecie się czuć skrępowani, fotograf nie może czuć się stłamszony (sytuacją). samo życie :)

Kasia

5czwartych, masz u mnie piwo info z pw :)
zdecydowalismy sie na Korybuta bo im wiecej zdjęć pchełki i korybuta ogladaliśmy
to te korybutowe podobały nam sie bardziej a pchełkowe coraz mniej

a kalina odpadła bo odpowiedziała mi dopiero dzisiaj po północy
czyli po jabłkach :)
ale to i tak nie miałao znaczenia bo byliśmy już na kamasha zdecydowani :)

5czwartych

za to Kamash stawia wszystkim fotografom ślubnym obecnym na wczorajszym spotkaniu piwo, bo pewnie zamiast przybyć na spotkanie pojechał podpisywać umowę z Wami :P

ja pogodziłem wczoraj dwie sprawy - i spotkanie i umowę :D

dzięki za piwo - natomiast Kasia nie wróżę nic dobrego po 8miu piwach na raz :D

Kasia

Cytat: "5czwartych"za to Kamash stawia wszystkim fotografom ślubnym obecnym na wczorajszym spotkaniu piwo

ale wy jakoś często macie te spotkanie NIE?
nawet nie pomyslałam o tym Waszym forumowym spotkaniu a przeciez było o tym na fotoforum
gdyby kamash coś pisnął top bysmy sie umówili na inny dzień
a tak na poważnie to myślę że to nie my byliśmy powodem jego nieobecności na waszym wczorajszym zlocie  :-P

5czwartych

wiem - żartowałem :D

Damwid

Dziękuję Wam za pomoc, jestem na początku poszukiwań stad moje czasami banalne pytania, dzięki jeszce raz

Agaaa

Kasia, ale sie ciesze  :mrgreen:
teraz pora znaleźć dobrego kamerzyste z Wawy...załozysz wątek czy ja mam? ;-)

5czwartych

Cytat: "Kasia"nawet nie pomyslałam o tym Waszym forumowym spotkaniu a przeciez było o tym na fotoforum

właśnie do mnie dotarło, że chyba wizytacja odbywa się w obie strony tzn. fotografowie tutaj, panny młode tam :D

Kasia

no pewnie
przecież ja dałam ogłoszenie na Waszym forum że szukam fotografa :)
i m.in Kamash sie zgłosił

i z Wasze forum było dla mnie w jakims stopniu bazą informacji nt. fotografii ślubnej

a dział debiuty jest nieoceniony :)
dobrze sobie poczytać jak fotografa oceniaja inni fotografowie

no i debiut kamasha i Wasze komentarze o jego debiucie też przyczyniły sie do podjecia przeze mnie ostatecznej decyzji :)

to działa w obie strony :)
wy u nas a my u was  :mrgreen:

[ Dodano: 15-11-2007, 10:05 ]
Cytat: "Agaaa"załozysz wątek czy ja mam
zakładaj Ty bo my jeszcze nie wiemy czy chcemy mieć kamerzystę :)

5czwartych

Cytat: "Kasia"a dział debiuty jest nieoceniony :)
dobrze sobie poczytać jak fotografa oceniaja inni fotografowie

nnnnnnnnnnno tak, aczkolwiek nie bazowałbym na tym, bo to nie ja czy inny fotograf zamawiamy fotografa na swój ślub. perspektywa naszego spojrzenia jest spaczona zawodowo :P

a że Kamash robi dobre zdjęcia nie ma co ukrywać :) jego debiut to był błyskawiczny skok do strefy pomarańczowej.

w każdym razie współczuję dylematów pomiędzy fotografami, których zdjęcia się podobają :)

Cytat: "Kasia"to działa w obie strony :)
wy u nas a my u was  :mrgreen:

nic o nas bez nas :D

pchelka

Cytujzdecydowalismy sie na Korybuta bo im wiecej zdjęć pchełki i korybuta ogladaliśmy
to te korybutowe podobały nam sie bardziej a pchełkowe coraz mniej

A więc odpadłam w wyborze  ;) Ale przynajmniej w dobrym towarzystwie  :lol: Pozdrawiam  :-D

Kasia

zawsze została swojego rodzaju reklama na forum więc może ktoś inny sie zdecyduje

Moim zdaniem robisz super fotki :0
a i ofertę masz ciekawą :)

mobka

Hehe, no to teraz jesteśmy całkiem inwigilowane - ja z dwóch fotografów, których brałam pod uwagę, wybrałam w końcu trzeciego, który się odezwał na forum :) Znaczy się czekam na podpisanie umowy.

5czwartych, a Ty w jakich rejonach działasz? mniemam, że warszawskich... ech, ja to niezorientowana jestem  :oops: Ale cóż, środki finansowe blokują pewne zapędy ;)

5czwartych

Cytat: "mobka"5czwartych, a Ty w jakich rejonach działasz? mniemam, że warszawskich... ech, ja to niezorientowana jestem  :oops:

warszawskich jako miejsce zamieszkania, bo generalnie jeździmy ze dwoje z Agnieszką wszędzie :) pozdrawiam