Autor Wątek: Ciasto takie, że miód malyna. Proste!  (Przeczytany 10796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

Odp: Ciasto takie, że miód malyna. Proste!
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Sie 2013, 10:51:41 »
tez zrobiłam, pyszne Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oczywiście pieklam go dluzej bo balam sie ze bedzie surowe... wiec dopiekalam jeszcze 5 minut i jeszcze 5 minut i jeszcze pare.., uff upiekło się

jednak dla mnie ciut za tluste, podkladalam papier i reczniki i az wysysały z niego, fakt ze owocow duzo dalam, moze to tez sok z nich, nastepnym razem dam na pewno mniej oleju
no i na ta okragla blaszke, wyszlo mi za duzo kruszonki...
« Ostatnia zmiana: 10 Kwi 2014, 19:53:41 wysłana przez niewiemjaka »
Synu Wiktor ur.17.05.2009, 3580g, 58 cm, BRh+, Byk
Synu Franek ur.30.05.2014, 3460g, 58 cm, BRh-, Bliźnięta

niewiemjaka

« Odpowiedź #26 dnia: 01 Wrz 2013, 10:13:09 »
zrobiłam go wczoraj drugi raz... i .. okazało się, że poprzednim razem dałam nie mąke ziemniaczaną tylko krupczatkę, jakoś byłam przekonana że to to samo, ale jednak wczoraj okazało się, że jednak nie...

wczoraj wyszedł zupełnie inny, bardziej biszkoptowy, ale też dobry Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

magdalinska

« Odpowiedź #27 dnia: 01 Wrz 2013, 10:26:07 »
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
okazało się, że poprzednim razem dałam nie mąke ziemniaczaną tylko krupczatkę
mam tyle malin, ze w koncu musze zrobic, bo ciagle tylko robie to Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malutenka

« Odpowiedź #28 dnia: 01 Wrz 2013, 14:42:29 »
Oryginalna wersja wyszła pyszna, dziś w piekarniku zmodyfikowane, zamiast malin borówka amerykańska.
I'm not a psychopath, Anderson, I'm a highly-functioning sociopath. Do your research.

malutenka

« Odpowiedź #29 dnia: 04 Wrz 2013, 15:08:16 »
update: Z borówką też jest przepyszne. A najlepsze jest jak już trochę przestygnie i się "zwiąże"

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 04 Wrz 2013, 15:08:16 »

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #30 dnia: 04 Wrz 2013, 15:50:37 »
borowka jest zajebista z limonka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ostatnio robilam jagodowo-limonkowo-bialoczekoladowe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę

abkasia

« Odpowiedź #31 dnia: 05 Wrz 2013, 08:09:03 »
O cholera nie poznaje kolezanki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #32 dnia: 05 Wrz 2013, 08:15:28 »
O cholera nie poznaje kolezanki Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to taki wyskok z dupy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj mialam jagod w cholere, a jesc luzem nie lubie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

abkasia

« Odpowiedź #33 dnia: 05 Wrz 2013, 08:21:32 »
No chyba ze z dupy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #34 dnia: 05 Wrz 2013, 11:40:40 »
Też mnie to zdziwiło. I nie zaprosiła.

zwierzatko_mojej_mamy

« Odpowiedź #35 dnia: 05 Wrz 2013, 11:44:39 »
Też mnie to zdziwiło. I nie zaprosiła.
nie miala na miejscu, wiozla w dal, przeciez nie sobie piekla Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

jo_miekka

« Odpowiedź #36 dnia: 05 Wrz 2013, 11:51:11 »
Tym bardziej szokujące.

justynaaaa2

« Odpowiedź #37 dnia: 06 Wrz 2013, 12:39:38 »
tak mi ten wątek dawał po oczach, że ciasto właśnie siedzi w piekarniku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
jaka pyszna ta kruszonka surowa Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

golinda

« Odpowiedź #38 dnia: 06 Wrz 2013, 13:19:07 »
a upieczona jaaaaakaaa! tez chyba jutro popełnię!
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #39 dnia: 06 Wrz 2013, 13:27:49 »
już się studzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pachnie super i wyrosło jak głupie, wygląda pięknie i mam nadzieję, że tak też smakuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 06 Wrz 2013, 13:27:49 »

golinda

« Odpowiedź #40 dnia: 06 Wrz 2013, 13:28:36 »
już się studzi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj pachnie super i wyrosło jak głupie, wygląda pięknie i mam nadzieję, że tak też smakuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

i znowu na pastwisku Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

ale co tam, dla takiego smaku warto!

wrobelek0403

« Odpowiedź #41 dnia: 06 Wrz 2013, 19:28:08 »
mam pytanie, czy olej mozna czyms zastąpic? np. stopionym masłem lub margaryną?? nie mam oleju w domu, a szkoda mi kupowac całą butelke dla pol szklanki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

golinda

« Odpowiedź #42 dnia: 07 Wrz 2013, 09:40:09 »
margaryny to bym nigdy do ciasta nie dała....
i nie wiem jak wyjdzie bez oleju, ale pewnie można zastapic...

wrobelek0403

« Odpowiedź #43 dnia: 07 Wrz 2013, 10:23:43 »
moja mama całe zycie dawała do ciast typu babka piaskowa czy murzynek i było pycha Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj do drożdzowego czy kruchego to wiadomo ze nie.

calla

« Odpowiedź #44 dnia: 07 Wrz 2013, 14:24:10 »
wrobelek0403 olej powoduje, ze ciasto jest mieciutkie (puszyste) i wilgotne.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #45 dnia: 07 Wrz 2013, 18:06:24 »
calla, juz przepadło, zrobiłam z margaryną, zobaczymy, co wyjdzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

na razie studzi sie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj nie urosło jakos spektakularnie. chyba miałam troche za duża blaszkę.

piekłam w tortownicy 26 cm.

ale pachnie obłędnie, az mnie skreca Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

malutenka

« Odpowiedź #46 dnia: 07 Wrz 2013, 19:46:36 »
jaka pyszna ta kruszonka surowa

a upieczona jaaaaakaaa!
No mój Szanowny Małżonek pytał, czy nie można upiec samej kruszonki przekładanej owocami, bo jak było gorące to skubał z wierzchu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #47 dnia: 08 Wrz 2013, 18:01:48 »
No mój Szanowny Małżonek pytał, czy nie można upiec samej kruszonki przekładanej owocami, bo jak było gorące to skubał z wierzchu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

P stwierdził to samo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj on by w zasadzie mogł miec nawet samą kruszonke, bez owoców Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

feeling.good

« Odpowiedź #48 dnia: 13 Paź 2013, 10:22:27 »
Upiekłam ostatnio w wersji z jabłkami i śliwkami. Pycha!!!

zosia2007

« Odpowiedź #49 dnia: 12 Gru 2013, 21:41:50 »
zrobiłam dziś i nawet dobre, choć dla mnie za słodkie a dałam mniej cukru niż w przepisie
najważniejsze, że młodemu smakowało Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj