Ciasto takie, że miód malyna. Proste!

Zaczęty przez golinda, 27 Maj 2013, 10:48:08

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

#25
tez zrobiłam, pyszne :)
oczywiście pieklam go dluzej bo balam sie ze bedzie surowe... wiec dopiekalam jeszcze 5 minut i jeszcze 5 minut i jeszcze pare.., uff upiekło się

jednak dla mnie ciut za tluste, podkladalam papier i reczniki i az wysysały z niego, fakt ze owocow duzo dalam, moze to tez sok z nich, nastepnym razem dam na pewno mniej oleju
no i na ta okragla blaszke, wyszlo mi za duzo kruszonki...

niewiemjaka

zrobiłam go wczoraj drugi raz... i .. okazało się, że poprzednim razem dałam nie mąke ziemniaczaną tylko krupczatkę, jakoś byłam przekonana że to to samo, ale jednak wczoraj okazało się, że jednak nie...

wczoraj wyszedł zupełnie inny, bardziej biszkoptowy, ale też dobry :)

magdalinska

Cytat: niewiemjaka w 01 Wrz 2013, 11:13:09okazało się, że poprzednim razem dałam nie mąke ziemniaczaną tylko krupczatkę
:D
mam tyle malin, ze w koncu musze zrobic, bo ciagle tylko robie to http://www.mojewypieki.com/przepis/kruche-ciasto-z-malinami-i-lekka-budyniowa-pianka

malutenka

Oryginalna wersja wyszła pyszna, dziś w piekarniku zmodyfikowane, zamiast malin borówka amerykańska.

malutenka

update: Z borówką też jest przepyszne. A najlepsze jest jak już trochę przestygnie i się "zwiąże"

zwierzatko_mojej_mamy

borowka jest zajebista z limonka ;) ostatnio robilam jagodowo-limonkowo-bialoczekoladowe ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia


zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: abkasia w 05 Wrz 2013, 08:09:03
O cholera nie poznaje kolezanki ;)
to taki wyskok z dupy ;) mialam jagod w cholere, a jesc luzem nie lubie ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

abkasia


jo_miekka

Też mnie to zdziwiło. I nie zaprosiła.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: jo_miekka w 05 Wrz 2013, 11:40:40
Też mnie to zdziwiło. I nie zaprosiła.
nie miala na miejscu, wiozla w dal, przeciez nie sobie piekla ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

jo_miekka


justynaaaa2

tak mi ten wątek dawał po oczach, że ciasto właśnie siedzi w piekarniku :)
jaka pyszna ta kruszonka surowa :D

golinda

a upieczona jaaaaakaaa! tez chyba jutro popełnię!

justynaaaa2

już się studzi :) pachnie super i wyrosło jak głupie, wygląda pięknie i mam nadzieję, że tak też smakuje :)

golinda

Cytat: justynaaaa2 w 06 Wrz 2013, 13:27:49
już się studzi :) pachnie super i wyrosło jak głupie, wygląda pięknie i mam nadzieję, że tak też smakuje :)

i znowu na pastwisku lol

ale co tam, dla takiego smaku warto!

wrobelek0403

mam pytanie, czy olej mozna czyms zastąpic? np. stopionym masłem lub margaryną?? nie mam oleju w domu, a szkoda mi kupowac całą butelke dla pol szklanki.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

margaryny to bym nigdy do ciasta nie dała....
i nie wiem jak wyjdzie bez oleju, ale pewnie można zastapic...

wrobelek0403

moja mama całe zycie dawała do ciast typu babka piaskowa czy murzynek i było pycha ;) do drożdzowego czy kruchego to wiadomo ze nie.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

calla

wrobelek0403 olej powoduje, ze ciasto jest mieciutkie (puszyste) i wilgotne.
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

wrobelek0403

calla, juz przepadło, zrobiłam z margaryną, zobaczymy, co wyjdzie :)


na razie studzi sie :D nie urosło jakos spektakularnie. chyba miałam troche za duża blaszkę.

piekłam w tortownicy 26 cm.

ale pachnie obłędnie, az mnie skreca :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

malutenka

Cytat: justynaaaa2 w 06 Wrz 2013, 13:39:38jaka pyszna ta kruszonka surowa

Cytat: golinda w 06 Wrz 2013, 14:19:07a upieczona jaaaaakaaa!
No mój Szanowny Małżonek pytał, czy nie można upiec samej kruszonki przekładanej owocami, bo jak było gorące to skubał z wierzchu :D

wrobelek0403

Cytat: malutenka w 07 Wrz 2013, 19:46:36
No mój Szanowny Małżonek pytał, czy nie można upiec samej kruszonki przekładanej owocami, bo jak było gorące to skubał z wierzchu :D


P stwierdził to samo lol lol on by w zasadzie mogł miec nawet samą kruszonke, bez owoców :D :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

feeling.good

Upiekłam ostatnio w wersji z jabłkami i śliwkami. Pycha!!!

zosia2007

zrobiłam dziś i nawet dobre, choć dla mnie za słodkie a dałam mniej cukru niż w przepisie
najważniejsze, że młodemu smakowało ;D