Wielkanoc 2013

Zaczęty przez vobi, 27 Mar 2013, 12:31:10

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mignon

Cytat: konwalia w 27 Mar 2013, 22:36:13
hmm, może ja też paschę zrobię...zamówiłam ser ze wsi na sicie, ok 2,5kg przywożą, a na sernik kg mi starczy

gdzie taki zamawiasz? też chcę :D (pewnie już nie na te święta, ale tak w ogóle)

konwalia

Cytat: mignon w 29 Mar 2013, 09:19:28
gdzie taki zamawiasz? też chcę :D (pewnie już nie na te święta, ale tak w ogóle)
raz w tygodniu przywożą takie cuda do niani, ale ten ser czy kurę trzeba wczesniej zamówić(ser i kura wyszła mnie 65zł)

mają też twaróg inną metodą robiony(taki zwykły, dobry), szynkę, polędwicę, schab i warzywa sezonowe/te co mogą leżeć

marcheewka

ja nic nie robię, tylko jajka faszerowane z pieczarkami zrobię , bo M lubi. No i chyba szarlotkę.

Od teściowej M przywiózł pasztet, schab ze śliwką, bigos, sałatkę warzywną, sernik z brzoskwiniami i bezą ( mniam, już prawie zjedzony), babkę i małe babeczki

w niedziele obiad u teściów

inkageo

#53
Piekę tą kiełbasę, najpierw gotowałam 10 minut, a teraz pół godziny w 200 stopniach siedzą. Jak to jutro podgrzeję w piekarniku to nie wyschnie? Będzie ok? Zamówiłam mikrofalówkę i nie dotarła przed świętami :(
Imagine there is no hate

sonja

#54
inkageo a może zmniejsz dziś czas do 20 minut, a jutro te 10-15 minut będzie akurat na dogrzanie.

inkageo

Imagine there is no hate

ishka82

inkageo, wg mnie będzie ok, tylko odgrzewaj jutro pod przykryciem i w nie tak wysokiej temperaturze i nie za długo ;) a że mikrofalówka nie przyszła, to może i lepiej, bo żarcie odgrzewane w niej zazwyczaj smakuje paskudnie ;D

inkageo

Wg mnie mikrofalówka smaku nie zmienia ;) No ale nie wszystko się nadaje do podgrzewania w niej ;)
Podgrzewanie w piekarniku wysusza, trwa cholernie długo i jest mało skuteczne :D Pół godziny i bywa zimne w środku ;)
Imagine there is no hate

nionczka

#58
nie ten wątek
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

aniak1211

Cytat: ishka82 w 30 Mar 2013, 17:45:45żarcie odgrzewane w niej zazwyczaj smakuje paskudnie Grin
Zgadzam sie:)

ishka82

Cytat: inkageo w 30 Mar 2013, 17:50:43Podgrzewanie w piekarniku wysusza, trwa cholernie długo i jest mało skuteczne Cheesy Pół godziny i bywa zimne w środku wink
nie mogę się zgodzić ;D a mikrofala, wg mnie oczywiście, to nie zmienia smaku chyba tylko niektórym zupom ;D kiełbasa biała pieczona odgrzana w mikrofali byłaby niejadalna, a już na pewno nie na świąteczne śniadanie...nie zrobiłabym kiełbasie, sobie i współjedzącym tego ;)

inkageo

#61
Hehehehe :D No to może dobrze :D Ja nie jadam kiełbas to nawet nie wiem  :rotfl: Ale parówki są ok :D

Dodany tekst: 30 Mar 2013, 22:06:55

Ja do tej pory z sukcesem podgrzewałam gołąbki, pierogi, kluski, ziemniaki, pieczonego kurczaka, zapiekanki i takie tam. Od kiedy mikrofala zepsuta to głównie na patelni..na tłuszczu, więc średnio zdrowo ;) Jak gołąbki podgrzewałam w piekarniku, to razem z czasem od uruchomienia trwało to 40 minut, prawie z głodu padłam, a w środku i tak zimne były..
Imagine there is no hate

aniak1211

Cytat: inkageo w 30 Mar 2013, 21:59:02Jak gołąbki podgrzewałam w piekarniku, to razem z czasem od uruchomienia trwało to 40 minut, prawie z głodu padłam, a w środku i tak zimne były..
Golabki to odgrzewaj w garnku z woda i odrobina przyprawy kucharek czy vegeta;)
Wody do polowy golabka,pod przykryciem i na wolnym ogniu:)

callja

Cytat: aniak1211 w 30 Mar 2013, 23:11:38Golabki to odgrzewaj w garnku z woda
Albo w garnku z wkładką do gotowania na parze - na parze podgrzewałam np. pierogi (dopóki mogłam je jeść :zly: ), nic się wtedy nie rozpada i nie rozgotowuje ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

inkageo

A ja nie lubię takich wodnistych gołąbków :D Jestem marudna :D
Imagine there is no hate