Kruche Babeczki

Zaczęty przez niewiemjaka, 24 Mar 2013, 14:37:42

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

niewiemjaka

Robiłam w zeszłym roku, w tym roku również zamierzam zrobić na Wielkanoc
jeżeli MI wyszły to znaczy, że każdemu wyjdą, spokojna głowa :)

Przepis z mojewypieki http://www.mojewypieki.com/przepis/babeczki-z-budyniem-i-owocami

Składniki na kruche ciasto:

    2 szklanki mąki krupczatki
    1/3 szklanki cukru pudru
    200 g masła, zimnego
    2 żółtka

Składniki ciasta posiekać nożem, szybko zagnieść, owinąć folią, włożyć do lodówki na 30 minut.
Ciastem wylepić około 20 foremek do babeczek, wysmarowanych uprzednio tłuszczem (najlepiej roztopić tłuszcz i dokładnie wysmarować pędzelkiem każdą z foremek). Piec około 15 minut w temperaturze 200ºC.

Masa budyniowa:
ugotować budynie z połowy ilości mleka zalecanego na opakowaniu. Jeszcze ciepłym budyniem napełnić babeczki.
Udekorować owocami.

Niewiemjakowo:
na dno babeczki odrobina super kwaśnego dżemu, konfitury (z czarnej porzeczki na przykład), na to masa kajmakowa, posypać płatkami migdałowymi i orzechami, czy na co się ma ochotę

co do czasu pieczenia i ilości babeczek - nie pamiętam jak piekłam rok temu, ale szybko w magiczny sposób znikały :D
Smacznego!

emcia

ciekawe czy da się je zrobić w foremkach do muffinek

niewiemjaka

ale w tych papierowych ? hmmm chyba nie, nie wiem :knuje:

emcia


aniak1211

Cytat: emcia w 24 Mar 2013, 14:51:23
ciekawe czy da się je zrobić w foremkach do muffinek
Wydaje mi sie ze sie da:)
Wejdz na strone MW i zjedz na komentarze,jest tam zdjecie ktore wyglada jakby z foremki muffinkowej :)

emcia

Cytat: aniak1211 w 24 Mar 2013, 21:32:39
Wydaje mi sie ze sie da:)
Wejdz na strone MW i zjedz na komentarze,jest tam zdjecie ktore wyglada jakby z foremki muffinkowej :)
właśnie widziałam

rudasekawf

Robiłam już babeczki w foremkach muffinowych, spokojnie się da.

Muszę wypróbować z kajmakiem. W cieście snickers lubię bardzo, więc tu też pewnie będzie pyszne.

niewiemjaka

zrobiłam wczoraj z dwóch porcji, wyszło mi 56 babeczek
ale to ciasto sie truuudno zagniata, bo rozpada sie i kruszy jak piasek z plaży
ale trzeba cierpliwie ugniesc z wiarą że wyjdzie, da się
potem po wyjeciu z lodowki rowniez bryła ktora rozwalkowac ciezko i sie kruszy, ale walkuje, wycinam, resztki zagniotlam, upieklam wszystkie i wyszly zajebiscie
materiał wioze do tesciow i tam juz nafaszeruje :)

mayagaramond

Czy mogę użyć zwykłej maki?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"


mayagaramond

Zrobilam te babeczki i ... dobre sa, ale sie rozwalaja... Tzn. to nie wina babeczek, bo to kruche ciasto, ale to nie na moje nerwy lol lol

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

#11
maya rozwalaja Ci sie po zrobieniu ?  jak Ci sie rozwalają ? :D

a dla mnie cały szkopuł tych ciastek jest w mące, bo ta mąka krupczatka jest taka fajna piaskowa i one są pozniej takie właśnie piaskowe :)



calla

Cytat: mayagaramond w 20 Maj 2013, 21:50:31
Zrobilam te babeczki i ... dobre sa, ale sie rozwalaja... Tzn. to nie wina babeczek, bo to kruche ciasto, ale to nie na moje nerwy lol lol



iii tam! Dobre byly :)
Wenn Dir das Leben eine Zitrone gibt, mach Limoncello ;)

mayagaramond

niewiemjaka. Część rozwaliła się przy wyjmowaniu foremek a część przy wypełnianiu...
Są bardzo kruche.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

niewiemjaka

Cytat: mayagaramond w 21 Maj 2013, 09:48:47Część rozwaliła się przy wyjmowaniu foremek a część przy wypełnianiu...
no cos ty ... przy robieniu ciasto moje jest kruche, ale potem robi sie plastyczne i wypełnianie to troche jak plastelina,
przy wyjmowaniu to robie pstryk ta foremka i wyskakuja, zadna mi sie nie zlamala chociaz sa kruche, moze to ta mąka ? jaką w końcu dałaś ?

mayagaramond

"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"