niecodziennie sniadania kolacje

Zaczęty przez marax, 11 Lis 2007, 17:37:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marax

w zyciu bym nie wpadla na to ze z sera bialego mzona cos zrobic :mrgreen:

gioseppe

Cytat: "maraxela"w zyciu bym nie wpadla na to ze z sera bialego mzona cos zrobic :mrgreen:
widocznie nie lubisz jeść :)
http://www.szajnar.pl/   - makijaż Kraków - fotografia kobiet
http://www.facebook.com/EwelinaSzajnarMakeUP

nionczka

My napewno mowimy o sniadaniach? Rany, Wasze sniadanie to jak moje obiady!

Ja najwyzej jem grilowane croissanty z dzemem pomaranczowym albo gofry albo nalesniki, ale to tylko i wylacznie w weekendy. Zazwyczaj konczy sie i zaczyna na esperesso. Czasem espresso z magdalenka.

Moja mama robila nam pycha paste z wedzonej makreli, gotowanego jajka i majonezu. ale o 7 rano bym tego nie przelknela :-(
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marax

widocznie jak mawia moj maz jestem leniwa

mayagaramond

gioseppe a ja?

W tygodniu moje sniadanie to banan, na wiecej nie mam czasu. W weekendy lubie jajka na miekko, buleczki z serem ziolowym, czasem croissant. Albo muesli z owocami, zalezy na co mam ochote.

marexela  - a zapiekane parowki jadlas? Nacinasz wzdluz, wciskasz tam zolty ser i zapiekasz w piekarniku.
jajka sadzone z serem zoltym? Robisz normalne jajka sadzone i ukladasz na nich po plasterku zoltego sera, podajesz jak ser sie zacznie rozpuszczac.

Tatar z lososia - lososia wedzonego kroimy w kostke, dodajemy posiekane korniszony, cebulke (najlepiej szalotki), koperek, pietruszke, kapary. Doprawiamy oliwa, sola i pieprzem i sokiem z cytryny.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

boze dziewczyny dziekuje zadziwiecie mnie :shock:

mayagaramond

Cytat: "maraxela"boze dziewczyny dziekuje zadziwiecie mnie :shock:

A jajka z majonezem i szczypiorkiem?
Mozesz tez posiekac jajko, pokroic w kostke szynke, majonez, szczypior gotowe i bardzo dobre. Chyba sobie zaraz zrobie.  :-D

Co z Twoim wyjazdem? Moj wujek (lekarz) caly czas mysli o kursie niemieckigo, bo wtedy moglby pracowac w DE (mieszka niedaleko granicy), za jakies normalne pieniadze. Wiec mysle, ze wyjazd na pewno by Ci nie zaszkodzil (ale Cie podpuszczam, co? :-D )
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

Cytat: "mayagaramond"
Cytat: "maraxela"boze dziewczyny dziekuje zadziwiecie mnie :shock:

A jajka z majonezem i szczypiorkiem?
Mozesz tez posiekac jajko, pokroic w kostke szynke, majonez, szczypior gotowe i bardzo dobre. Chyba sobie zaraz zrobie.  :-D

haha akurat zaskocze cie ale raz w zyciu ww kombinacje robilam

Co z Twoim wyjazdem? Moj wujek (lekarz) caly czas mysli o kursie niemieckigo, bo wtedy moglby pracowac w DE (mieszka niedaleko granicy), za jakies normalne pieniadze. Wiec mysle, ze wyjazd na pewno by Ci nie zaszkodzil (ale Cie podpuszczam, co? :-D )

biore dziekanke za miesiac,jak na razie chodze tylko na 3 przedmioty i zamierzam je zakonczyc egzaminami-na dziekance na mojej uczelni mozna kontynuowac pare przedmiotow-wtedy w niemczech ebde miala do zdania tylko 2 egzaminy z 5 roku co pozwoli mi sie nei stresowac
No i musze znalesc kogos kto mi rpzypomni niemeicki-moze znasz kogos wartego polecenia we wroclawiu -chodzi o korepetycje

[ Dodano: 11-11-2007, 20:22 ]
troche sie boje ze sie nei dostane ze bede tesknic itd ale jak na razie jestem zdecydowana walczyc

[ Dodano: 11-11-2007, 20:23 ]
Cytat: "mayagaramond"Tatar z lososia - lososia wedzonego kroimy w kostke, dodajemy posiekane korniszony, cebulke (najlepiej szalotki), koperek, pietruszke, kapary. Doprawiamy oliwa, sola i pieprzem i sokiem z cytryny.
to musze sprobowac

brawurka

uwielbiam paste z jajek. gotuje jajka, studze i miksuje, dodaje sól, pieprz i zioła prowansalskie i majonez oczywiście. Na kanapkę pycha!czasem dorzucę też cebulke

marax

jak dla mnie za duzp z tym roboty i za duzo kalorii

brawurka

szybka sałatka: kapusta pekińska, por i papryka, wszysko drobno siekamy, można dodać majonez lub oliwe.A macie może przepisy na sałatki z makaronem?

tachogti

a szybkie salatki z makaronem z chinskich zupek ( tym gofrowanym)?
dressing szybki z oliwy + dodatki dowolne przyprawowe do tego kukurydza albo groszek albo czerwona fasolka z puszki, zolty serek, jakies mieso (szynka, wedzony kurczak) w kosteczke, pomidorek, bazylia, zielony ogorek i jest :D ja lubie z fura czosnku ;)

albo tortille domowe :) dla leniwcow - gotowe placki tortillowe mozna kupic ;)
nadzienie sie macha w 10 minut: miksuje sie cebule, mnostwo czosnku, troszke imbiru sol i pieprz z ketchupem, przecierem albo czyms pomidorowym, dowolne mieso marynuje sie na ostro w papryce i czosnku i oliwie i smarzy, do tego dodaje sie pomiksowana papke, pomidora i fasole (najpierw fasole pomidora pod sam koniec) a po wylaczeniu patelni zolty ser potarty i zwija w podgrzane tortille i jest... moze tez byc jako nadzienie do nalesnikow :)
a nalesniki to juz kompletnie inna historia i o nich moznaby tydzien ;)
ulubione kolacje mojego chlopa:
grzanki serowe z czosnkiem i salami
albo bratwursty norymberskie, morze  musztardy, kiszone ogorki, chleb i PIIIWOOO zimniutkie :D i jak tu nie byc grubym ;)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

mayagaramond

Cytat: "maraxela"moze znasz kogos wartego polecenia we wroclawiu

Mialam w Wrocku kolezanke, ale przeniosla sie do Opola..., moze Inka cos wie?
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

inkageo

Cytat: "mayagaramond"
Cytat: "maraxela"moze znasz kogos wartego polecenia we wroclawiu

Mialam w Wrocku kolezanke, ale przeniosla sie do Opola..., moze Inka cos wie?
Niestety...uczyłam się niemieckiego bez sukcesów, więc moich nauczycielek nie polecę.. Pamiętam tylko kolędę "O tanen baum, o tanen baum, wie grun sind deine bletter" czy coś takiego ;)
Imagine there is no hate

marax

Cytat: "tachogti"grzanki serowe z czosnkiem i salami
a jak to sie robi
za dania objadowe podziekuje bo zdecydowanie nie chce mi sie robic objadow skoro mam pyszne za 7 zl

tachogti

maraxela, baardzo prosto:
bierzesz czosnek ile chcesz i go przeciskasz do miseczki dodajesz potarty albo zmiksowany zolty ser i miekkie maslo i wszytsko dziamglasz na w miare rownomierna i jednorodna mase  ( a i jeszcze odrobina soli i pieprzu) i teraz masz dwie opcje:
albo rozsmarowujesz to na goracych grzankach i kladziesz na to salami, albo rozsmarowujesz na chlebie kladziesz salami i wsadzasz do opiekacza :D
proporcje kazdy musi wypracowac sam my dajemy duzo czosnku ale mniej masla :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P


abkasia

dziewczyny duzo juz napisaly, ale ja lubie jeszcze taka salatke, na niedzielne sniadanko- pycha:
papryka czerwona - pokroic,
pomidor pokroic,
cebula pokroic,
sol, pieprz, olej- PYCHA :mrgreen:  :mrgreen:  I jaka prosta

[ Dodano: 11-11-2007, 22:21 ]
o tak i grzanki z maselkiem czosnkowym.... a i jeszcze salatka:
pomidorki pokrojone, mozarella, cebulka, bazylia, sol, pieprz, oliwa z oliwek, ocet balsamiczny( bardzo wazny) :mrgreen:

salsa

Cytat: "maraxela".A jak sie robi te twarogi??-

moj ulubiony to ze szczypiorkiem , rzodkiewką i drobno posiekanymi ogorkiem zielonym oraz pomidorkiem:)

czasem dodaje natke pietruszki lub tybulkę, co uwielbiam:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

tybulke tak hmmmm fajnie brzmi  :-/ ja to jestem osiol kuchenny :evil:

salsa

a moje ulubione sniadanie to:
twarożek własnie taki jak wyzej napisałam
jajko: patelnia z odrobina masła i dosłownie kropla oliwy-sypnąc szczypte ostrej paryki (takiej w proszku) jak zapachnie w kuchni to wylewam jako, nie bełtane, jak na sadzone
na to układam plasterek sera zołtego, plaster pomidora bez skórki
sol zioła (bnazylia, orezgano-dosłownie szczypta)
na chwile przykrywam zeby sie scieło-tzn jajko sciete ale zołtko płynne - uwielbiam takie jako:)

poza tym czesto robie bruchette, chłodnik z ogorka, roladki z wedliny i warzyw, duzooo warzyw, zabieram to do pracy w pudełku
raczej chleda jej mało, szybko po tym jestem głodna:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

mayagaramond

Cytat: "maraxela"ja to jestem osiol kuchenny :evil:

Nie ma sie czym martiwc, w koncu nie poszlas do szkoly gastronomicznej :mrgreen:  :->  :->

Ale mi narobilyscie smaka na twarog, ale tu nie ma :-/
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

marax

no juz bym chciala miec ten twarog i jesc-z tego wynika ze wy kolacje jecie nie koneicznie chleb i cos na chleb ale same salatki tak??

salsa

Cytat: "maraxela"tybulke tak hmmmm fajnie brzmi
chpduje sobie w doniczkach a moj TAta w ogrodku
to ziółko, ktore przed wojna w Polsce robiło za dzisiejsza natkę pietruszki
ma taki lekko cytrynowy smak i nie jest taka inwazyjna jak natka, poza tym ma miększe listki:)
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

marax

szkola gastronomiczna to by bylo wyzwanie :-P  :-P  :-P

[ Dodano: 11-11-2007, 23:21 ]
ja z inka moglybysmy zalozyc wlasny program kulinarny -cos na miare maklowicza-wskazywalybysmy droge do dobrych barow mlecznych na obiad  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: