niecodziennie sniadania kolacje

Zaczęty przez marax, 11 Lis 2007, 17:37:35

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mayagaramond

Odświeżę watek. Niedawo odkryłam "muesli bowles". Niby żadna filozofia, ale nie znałam wcześniej.
Zamiast mleka albo jogurtu dodajemy koktail owocowy, u mnie to maliny, jagody, truskawki z dodatkiem migdałowego mleka.
Co do płatków, to mieszam różne, dodaję domowa granolę i chia seeds. Wersja na bogato to pudding z chia seeds.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"

golinda

ja robię rano na szybko: owoce, jogurt, amarantus, masło orzechowe z kawałkami orzechów, orzechy włoskie, siemię lniane świeżo zmielone i zalane wrzątkiem. miąchu miąchu i gotowe.

Justynna

U mnie od dawna króluje owsianka na śniadanie. Ale owsianka na wodzie + owoce, orzechy,  slonecznik, wiórki kokosowe itp. No co tam mam akurat w domu :)

wrobelek0403

Ja sie przerzucilam na platki ryzowe z mlekiem i owocami/koktailem. Gotuje sie 2 minuty, a smaczniejsze niz jaglane.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Ale mniej zdrowe i wyzszy indeks glikemiczny...

wrobelek0403

golinda, no trudno. Ja po owsiance nie bede pisac co mam ;)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

Ja nie jem płatków. To co napisalam wyżej w zupelnosci mi wystarcza. Na jakis czas :)

wrobelek0403

golinda, no ale na czym robisz owsianke? Ja pisze o.platkach owsianych. Przeciez nie o cini.minis :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

golinda

ja w ogóle nie jadam owsianki. pisałam wyżej :)

"owoce, jogurt, amarantus, masło orzechowe z kawałkami orzechów, orzechy włoskie, siemię lniane świeżo zmielone i zalane wrzątkiem. miąchu miąchu i gotowe."

ostatnio z owoców: jagody, maliny, jabłka, banany, truskawki

najadam się tym, bo masło orzechowe jest bardzo sycące

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

callja

W ramach Dąbrowskiej jadłam na śniadanie warzywne zupy kremy lol Cud, że jeszcze mi się do cna nie sprzykrzyły ;)

Teraz mam fazę na pudding chia na mleku migdałowym. Przygotowuję wieczorem, dosładzam (leciutko) ksylitolem, zjadam rano. Co do miodu, to mój student weganin wspominał mi kiedyś, że część wegan go jada, część odrzuca totalnie. Żytni chleb na zakwasie z odrobiną masła i świeżym miodem akacjowym, o maaaaamo, zaraz się oślinię, wieki nie jadłam... :dreaming: Muszę jeszcze poczekać, na razie nadal zero pieczywa.
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

errata

jadłam ostatnio na śniadanie koktajle warzywno-owocowe, ale aktualnie przerzuciłam się na zupy ;)

konwalia

A ja nie znoszę takich śniadań.  Na drugie wolę jajka, jajecznicę,  kabanosy czy tosty. Na pierwsze piję jedynie sok z wyciskarki.

errata

Ja lubię ciepłe posiłki. Mnie jest prawie zawsze zimno, więc mnie przyjemnie rozgrzewają :)

brawurka

Cytat: golinda w 10 Lip 2018, 19:54:25
ja robię rano na szybko: owoce, jogurt, amarantus, masło orzechowe z kawałkami orzechów, orzechy włoskie, siemię lniane świeżo zmielone i zalane wrzątkiem. miąchu miąchu i gotowe.
jem podobnie, tylko ziarna konopi, ostropest, len i co tam mam pod ręką. Płatki mnie wzdymały

golinda

Cytat: brawurka w 11 Lip 2018, 14:02:55konopi

indyjskiej? :D

a wiesz, że te ostropest i inne nasiona trzeba mielić tuż przed zjedzeniem? inaczej one tracą swoje wartości

errata

Cytat: brawurka w 11 Lip 2018, 14:02:55ostropest

to jest takie niedobre. Jak możesz to jeść? ;)

golinda

Cytat: errata w 11 Lip 2018, 14:54:50
to jest takie niedobre. Jak możesz to jeść? ;)

regeneruje wątrobę. pijesz % - musisz jeść :D

errata

Cytat: golinda w 11 Lip 2018, 15:16:22
regeneruje wątrobę. pijesz % - musisz jeść :D

to fakt, ale mimo to nadal mnie nie przekonuje :D

golinda

Dla mnie jako dodatek nie ma to kompletnie smaku

malutenka

Cytat: golinda w 11 Lip 2018, 15:16:22
regeneruje wątrobę. pijesz % - musisz jeść :D
jest piwo z ostropestem, mamie ostatnio kupowałam :D

golinda

Cytat: malutenka w 11 Lip 2018, 17:54:38
jest piwo z ostropestem, mamie ostatnio kupowałam :D

to już perw! :D


malutenka

Cytat: golinda w 11 Lip 2018, 18:31:36
to już perw! :D
moja mam stwierdziła, że idealne kombo przyjemności z właściwościami leczniczymi lol

mayagaramond

callja Uwielbiam pudding chia. Robie na migdałowym/ kokosowym pół na pół, ale jako deser raczej. I do tego maliny! Pyyycha.

Owsianke jem odkad stosuje IF, bo jajka sadzonego w pracy nie zrobię.
"Man muß nie verzweifeln, wenn einem etwas verloren geht, ein Mensch oder eine Freude oder ein Glück; es kommt alles noch herrlicher wieder. Was abfallen muß, fällt ab; was zu uns gehört, bleibt bei uns (...)"