Autor Wątek: Sypialnia i garderoba  (Przeczytany 8861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Sypialnia i garderoba
« dnia: 03 Lut 2013, 16:14:17 »
Planujemy przenieść sypialnię do większego pokoju, a w mniejszym zrobić garderobę. Obecny układ stracił funkcjonalność, od kiedy z większego pokoju wyrzuciłam biurko i już tu nie pracuję, był też drugi powód umieszczenia łóżka w mniejszym pokoju - podwójne drzwi i dzięki temu mieliśmy ciszę, ale od kiedy i tak mieszkamy sami, to już nie jest priorytetem, tylko kot z hałaśliwych istot pozostał Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Więc zasadności zamiany pokoi chyba nikt nie będzie kwestionował Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Rozrysowałam układ z wykorzystaniem starych mebli..wszystko raczej się mieści.
I pierwszy problem..co ze ścianami w nowej sypialni. Są brzydkie, więc trzeba je zakryć, a stare tapety zmienić. Na gładzie się teraz nie zdecyduję, bo tutaj to po pierwsze za dużo brudzenia, bo drugie jeszcze nie zapomniałam jakie były problemy z ekipą remontową Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Więc raczej tapety. Meble to białe malmy, pościele mam bardzo kolorowe, więc najrozsądniejszym wyborem wydają się białe ściany. Jakaś dyskretna biała tapeta. Ale pstrokacizna kusi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bardzo podobają mi się kropki, te zawijasy kwiatowe też...no ale to chyba głupie, nie?
Może chociaż coś na ścianie na przeciw łóżka?
Wstawiam "projekt" i zdjęcia stanu obecnego.

Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2013, 16:26:49 wysłana przez inkageo »
W owczym pędzie giną owce
A ja schodzę na manowce

wrobelek0403

Odp: Sypialnia i garderoba
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lut 2013, 16:23:49 »
inka, ja bym zrobiła białe sciany. w tym pokoju duzo sie dzieje, jest szafa. duze okno i drewniane parapety.

a gdzie ten projeskt?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

inkageo

« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lut 2013, 16:26:35 »
W picasie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
W pokoju będzie tylko łóżko, szafka niska z tv i ta półka z książkami pod sufitem. Szafa będzie przeniesiona do garderoby.

Dodany tekst: [time]nie, 3 lut 2013, 16:27:21[/time]
Lustra już też nie będzie na ścianie z tv.

Dodany tekst: [time]nie, 3 lut 2013, 16:29:09[/time]
Spróbuję jeszcze tutaj wstawić. Ostatni obrazek to układ docelowy, środkowy - obecny.

« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2013, 16:30:50 wysłana przez inkageo »

wrobelek0403

« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lut 2013, 16:33:43 »
aaa juz widze. ja bym mimo wszystko poszła w kolorystycznie gladką tapete, biała/jasnoszarą/lila/b.jasno błekitną. do tego dała zdjecia/grafiki na sciane.

posciele masz super kolorowe i one sa podstawową ozdobą sypialni.

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 16:34:34
a po co Wam beddinge w garderobie? nie lepiej dodatkowa szafe/półki, szuflady?
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2013, 16:34:34 wysłana przez wrobelek0403 »

inkageo

« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lut 2013, 16:40:11 »
a po co Wam beddinge w garderobie? nie lepiej dodatkowa szafe/półki, szuflady?
Jak będzie brakowało miejsca, to się najwyżej wyrzuci i coś tam dostawi, ale obecnie w szafie i komodach się mieścimy, a to jest nasze rezerwowe spanie dla gości, no i ja lubię mieć swój kąt. Teraz ja cały czas siedzę na tej kanapie, ale w garderobie, to może nie będzie mi się chciało i znajdę sobie nowy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Pewnie będę siedzieć na łóżku, bo tv będzie w sypialni teraz.. No zobaczymy. W razie czego beddinge może wylądować na strychu, ale w lecie trzeba tam zrobić porządek Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj No i można usiąść jak się człowiek ubiera, coś położyć, ja sobie na oparciu układam ciuchy na kolejny dzień. No i to jest miejsce spania kota Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 16:41:53
Oczywiście mamy na dole pokój dzienny, ale on jest okupowany przez M. a on ogląda sport i jakieś gówniane filmy gdzie wszyscy strzelają i walą się po mordach, więc ja sobie bezkolizyjnie siedzę na górze na strefie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Stąd potrzeba posiadania drugiej kanapy Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2013, 16:41:53 wysłana przez inkageo »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lut 2013, 16:40:11 »

wrobelek0403

« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lut 2013, 16:47:15 »
calkowicie rozumiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lut 2013, 16:52:00 »
To co? Na tej ścianie co tv kropki nie przejdą? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bo za łóżkiem to musi był gładko..bo to tło dla pościeli, ale na przeciwko łóżka...

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 17:04:58
Wstawiłam deskę do prasowania i pojemniki na pranie, robi się ciasno Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ale po pierwsze teraz suszę i trzymam deskę w pokoju gościnnym, a po drugie i tak ją zanoszę przed telewizor jak prasuję.. To nie jest jedyna możliwa lokalizacja.
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2013, 17:04:59 wysłana przez inkageo »

wrobelek0403

« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lut 2013, 18:02:40 »
ja to ma byc garderoba, to nie powinno przeszkadzac, ze ciasno.

a co do kropek, to sama nie wiem. ale wierze w Twoj zmysł urzadzania, lampy do salonu mnie nie przekonywały, a efekt koncowy jest super Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lut 2013, 18:06:08 »
Może pozdejmuję wszystko ze ściany, zrobię w dzień zdjęcie i machnę jakąś wizualizację Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Bo sama czuję, że to przesada i powinny być białe Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj No ewentualnie szare.

nionczka

« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lut 2013, 19:17:45 »
Inka, oglądałam te tapety w sklepie. Ty je widziałaś? Ja miałam kilka typów z tej serii i w dotyku są beznadziejne. Cienkie, tandetne. Bardzo nas rozczarowały

inkageo

« Odpowiedź #10 dnia: 03 Lut 2013, 19:47:44 »
Nie! Dopiero się wybieram jutro Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Ale mam nowy pomysł zmniejszający ilość roboty.. Okazuje się, że nadal można dostać tapetę, którą kładliśmy 5 lat temu.. Czyli taką. Mogę dokupić białą na brakującą ścianę i spokój. Ta którą mam w tej chwili jest pomalowana na jasnoszary, więc albo będzie ta nowa ściana biała, reszta zostaje szara, albo całość się machnie na biało, tak żeby wyglądało tak samo. Nie będzie jakoś super ekstra, ale to i tak tymczasowe rozwiązanie, trzeba będzie zrobić w końcu gładzie na całym piętrze. Bo ja miłośniczką tapet jestem z przymusu Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Wolę gołe ściany..

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 19:50:03
Ta tapeta jest gruba i fajna, po 5 latach w bardzo dobrym stanie i łatwo się po niej maluje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
« Ostatnia zmiana: 03 Lut 2013, 19:50:04 wysłana przez inkageo »

wrobelek0403

« Odpowiedź #11 dnia: 03 Lut 2013, 19:57:13 »
to moze ten nowy kawałek machnac tez na szaro?

ale biały i szary brzmią ok Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #12 dnia: 03 Lut 2013, 20:05:33 »
O też dobry pomysł! Dzięki! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

rudasekawf

« Odpowiedź #13 dnia: 03 Lut 2013, 20:06:15 »
Połączenie bieli z szarym mogłoby fajnie wyglądać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

golinda

« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lut 2013, 21:04:11 »
O też dobry pomysł! Dzięki! Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

szary to kolor, który najmniej z całej palety zachęca do seksu
no ale ja mam szary w sypialni i popatrz... da się Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

a poważnie: sama wiesz, jak ponura jest moja sypialnia, mimo że nie wszystko na szaro. i czekam aż ktoś mi ją wreszcie przemaluje...
"Frankly my dear, I don't give a damn."
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #14 dnia: 03 Lut 2013, 21:04:11 »

inkageo

« Odpowiedź #15 dnia: 03 Lut 2013, 21:14:01 »
Jak się zgasi światło, to ścian nie widać  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

zuzia

« Odpowiedź #16 dnia: 03 Lut 2013, 22:35:57 »
inkageo
ze tak z innej beczki zapytam - tata się wyprowadził?
i bardzo podoba mi się twój zyrandol w sypialni.

inkageo

« Odpowiedź #17 dnia: 03 Lut 2013, 22:39:38 »
Tak, do LZ Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #18 dnia: 16 Lut 2013, 14:04:23 »
Działamy.. Niespodzianka nr 1...po zdemontowaniu części szafy, okazało się, że podłoga pod nią nie jest zrobiona.. Zrobiłam zdjęcie bo widać wyraźnie różnicę w lakierze chemicznym (to ciemne, żółte) i wodnym - reszta podłogi, wg mnie duuużo ładniejszy kolor.
Niespodzianka nr 2..nie możemy postawić szafy w garderobie, bo zapomnieliśmy, że tam jest sufit z regipsów i kilka centymetrów niżej.. Nie da się postawić do pionu elementów szafy..trzeba wszystko rozkręcać i skręcać na stojąco..to będzie trwało wieki  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Angie

« Odpowiedź #19 dnia: 16 Lut 2013, 15:21:39 »
inka o cholera! I co teraz z tą podłogą i szafą?
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub ZalogujNie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

inkageo

« Odpowiedź #20 dnia: 16 Lut 2013, 15:43:40 »
Szafa powoli się składa, ona się zmieści na wysokość, tylko nie da się jej postawić bez rozkręcania wszystkich elementów.. A podłogę będziemy szlifować papierem ściernym i kupimy trochę lakieru.. Będzie pewnie różnica w odcieniu, ale to przejście obok łóżka, chodniczek można dać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jestem optymistycznie nastawiona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Grunt, że będę miała prawdziwą garderobę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

marax

« Odpowiedź #21 dnia: 16 Lut 2013, 16:51:14 »
Szafa powoli się składa, ona się zmieści na wysokość, tylko nie da się jej postawić bez rozkręcania wszystkich elementów.. A podłogę będziemy szlifować papierem ściernym i kupimy trochę lakieru.. Będzie pewnie różnica w odcieniu, ale to przejście obok łóżka, chodniczek można dać Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Jestem optymistycznie nastawiona Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Grunt, że będę miała prawdziwą garderobę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Ehhh masakra z ta podloga ile to bedzie roboty ja mam taka maszynke do przecierania . Jankupilam pulki w ikea

wrobelek0403

« Odpowiedź #22 dnia: 16 Lut 2013, 17:11:42 »
inka, to zycze wytrwalosci Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj lepiej kupic taką nakładkę polerujaca na wiertarke i na najnizszych obrotach przeszlifowac.

inkageo

« Odpowiedź #23 dnia: 16 Lut 2013, 17:24:47 »
Mamy cały warsztat w piwnicy i garażu, pewnie coś się znajdzie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Szafa już stoi..jak ja lubię zmiany!
Podoba mi się to lustro:
Szukam też lampy do garderoby, ciekawe czy ta daje dużo światła:
Pewnie nie..

I fajna jest seria mulig, na przykład ten stojak na ubrania.

inkageo

« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lut 2013, 11:46:34 »
Przyszłam się rozliczyć z remontu, bo prawie skończone. Jeszcze trochę rzeczy do uzupełnienia i poprawy, ale to już stopniowo Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Zastanawiam się nad zasłonami, ale kolejne szmaty do prania..