Sypialnia i garderoba

Zaczęty przez inkageo, 03 Lut 2013, 16:14:17

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

inkageo

Planujemy przenieść sypialnię do większego pokoju, a w mniejszym zrobić garderobę. Obecny układ stracił funkcjonalność, od kiedy z większego pokoju wyrzuciłam biurko i już tu nie pracuję, był też drugi powód umieszczenia łóżka w mniejszym pokoju - podwójne drzwi i dzięki temu mieliśmy ciszę, ale od kiedy i tak mieszkamy sami, to już nie jest priorytetem, tylko kot z hałaśliwych istot pozostał ;)
Więc zasadności zamiany pokoi chyba nikt nie będzie kwestionował :D Rozrysowałam układ z wykorzystaniem starych mebli..wszystko raczej się mieści.
I pierwszy problem..co ze ścianami w nowej sypialni. Są brzydkie, więc trzeba je zakryć, a stare tapety zmienić. Na gładzie się teraz nie zdecyduję, bo tutaj to po pierwsze za dużo brudzenia, bo drugie jeszcze nie zapomniałam jakie były problemy z ekipą remontową ;)
Więc raczej tapety. Meble to białe malmy, pościele mam bardzo kolorowe, więc najrozsądniejszym wyborem wydają się białe ściany. Jakaś dyskretna biała tapeta. Ale pstrokacizna kusi :D
Bardzo podobają mi się kropki, te zawijasy kwiatowe też...no ale to chyba głupie, nie?
Może chociaż coś na ścianie na przeciw łóżka?
Wstawiam "projekt" i zdjęcia stanu obecnego.

https://picasaweb.google.com/100690581941659162936/RemontSypialni?authkey=Gv1sRgCPydlNPZ7c-RhQE
Imagine there is no hate

wrobelek0403

inka, ja bym zrobiła białe sciany. w tym pokoju duzo sie dzieje, jest szafa. duze okno i drewniane parapety.

a gdzie ten projeskt?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#2
W picasie :)
W pokoju będzie tylko łóżko, szafka niska z tv i ta półka z książkami pod sufitem. Szafa będzie przeniesiona do garderoby.

Dodany tekst: nie, 3 lut 2013, 16:27:21

Lustra już też nie będzie na ścianie z tv.

Dodany tekst: nie, 3 lut 2013, 16:29:09

Spróbuję jeszcze tutaj wstawić. Ostatni obrazek to układ docelowy, środkowy - obecny.

https://picasaweb.google.com/lh/photo/7oE0Nwzjo5RAEakU-KBoMgAvKp7I3y7BiMQKwSXgllI?feat=directlink
Imagine there is no hate

wrobelek0403

#3
aaa juz widze. ja bym mimo wszystko poszła w kolorystycznie gladką tapete, biała/jasnoszarą/lila/b.jasno błekitną. do tego dała zdjecia/grafiki na sciane.

posciele masz super kolorowe i one sa podstawową ozdobą sypialni.

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 16:34:34

a po co Wam beddinge w garderobie? nie lepiej dodatkowa szafe/półki, szuflady?
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#4
Cytat: wrobelek0403 w 03 Lut 2013, 16:33:43a po co Wam beddinge w garderobie? nie lepiej dodatkowa szafe/półki, szuflady?
Jak będzie brakowało miejsca, to się najwyżej wyrzuci i coś tam dostawi, ale obecnie w szafie i komodach się mieścimy, a to jest nasze rezerwowe spanie dla gości, no i ja lubię mieć swój kąt. Teraz ja cały czas siedzę na tej kanapie, ale w garderobie, to może nie będzie mi się chciało i znajdę sobie nowy :D Pewnie będę siedzieć na łóżku, bo tv będzie w sypialni teraz.. No zobaczymy. W razie czego beddinge może wylądować na strychu, ale w lecie trzeba tam zrobić porządek ;) No i można usiąść jak się człowiek ubiera, coś położyć, ja sobie na oparciu układam ciuchy na kolejny dzień. No i to jest miejsce spania kota :D

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 16:41:53

Oczywiście mamy na dole pokój dzienny, ale on jest okupowany przez M. a on ogląda sport i jakieś gówniane filmy gdzie wszyscy strzelają i walą się po mordach, więc ja sobie bezkolizyjnie siedzę na górze na strefie ;) Stąd potrzeba posiadania drugiej kanapy ;)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#6
To co? Na tej ścianie co tv kropki nie przejdą? :D
Bo za łóżkiem to musi był gładko..bo to tło dla pościeli, ale na przeciwko łóżka...

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 17:04:58

Wstawiłam deskę do prasowania i pojemniki na pranie, robi się ciasno ;)
Ale po pierwsze teraz suszę i trzymam deskę w pokoju gościnnym, a po drugie i tak ją zanoszę przed telewizor jak prasuję.. To nie jest jedyna możliwa lokalizacja.
Imagine there is no hate

wrobelek0403

ja to ma byc garderoba, to nie powinno przeszkadzac, ze ciasno.


a co do kropek, to sama nie wiem. ale wierze w Twoj zmysł urzadzania, lampy do salonu mnie nie przekonywały, a efekt koncowy jest super :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Może pozdejmuję wszystko ze ściany, zrobię w dzień zdjęcie i machnę jakąś wizualizację :)
Bo sama czuję, że to przesada i powinny być białe ;) No ewentualnie szare.
Imagine there is no hate

nionczka

Inka, oglądałam te tapety w sklepie. Ty je widziałaś? Ja miałam kilka typów z tej serii i w dotyku są beznadziejne. Cienkie, tandetne. Bardzo nas rozczarowały
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

#10
Nie! Dopiero się wybieram jutro :)

Ale mam nowy pomysł zmniejszający ilość roboty.. Okazuje się, że nadal można dostać tapetę, którą kładliśmy 5 lat temu.. Czyli taką. Mogę dokupić białą na brakującą ścianę i spokój. Ta którą mam w tej chwili jest pomalowana na jasnoszary, więc albo będzie ta nowa ściana biała, reszta zostaje szara, albo całość się machnie na biało, tak żeby wyglądało tak samo. Nie będzie jakoś super ekstra, ale to i tak tymczasowe rozwiązanie, trzeba będzie zrobić w końcu gładzie na całym piętrze. Bo ja miłośniczką tapet jestem z przymusu ;) Wolę gołe ściany..

Dodany tekst: 03 Lut 2013, 19:50:03

Ta tapeta jest gruba i fajna, po 5 latach w bardzo dobrym stanie i łatwo się po niej maluje :)
Imagine there is no hate

wrobelek0403

to moze ten nowy kawałek machnac tez na szaro?

ale biały i szary brzmią ok :)
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

O też dobry pomysł! Dzięki! :beer:
Imagine there is no hate


golinda

Cytat: inkageo w 03 Lut 2013, 20:05:33
O też dobry pomysł! Dzięki! :beer:

szary to kolor, który najmniej z całej palety zachęca do seksu
no ale ja mam szary w sypialni i popatrz... da się :D

a poważnie: sama wiesz, jak ponura jest moja sypialnia, mimo że nie wszystko na szaro. i czekam aż ktoś mi ją wreszcie przemaluje...

inkageo

Jak się zgasi światło, to ścian nie widać  :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Imagine there is no hate

zuzia

inkageo
ze tak z innej beczki zapytam - tata się wyprowadził?
i bardzo podoba mi się twój zyrandol w sypialni.

inkageo

Imagine there is no hate

inkageo

Działamy.. Niespodzianka nr 1...po zdemontowaniu części szafy, okazało się, że podłoga pod nią nie jest zrobiona.. Zrobiłam zdjęcie bo widać wyraźnie różnicę w lakierze chemicznym (to ciemne, żółte) i wodnym - reszta podłogi, wg mnie duuużo ładniejszy kolor.
Niespodzianka nr 2..nie możemy postawić szafy w garderobie, bo zapomnieliśmy, że tam jest sufit z regipsów i kilka centymetrów niżej.. Nie da się postawić do pionu elementów szafy..trzeba wszystko rozkręcać i skręcać na stojąco..to będzie trwało wieki  :headbang:
Imagine there is no hate

Angie

inka o cholera! I co teraz z tą podłogą i szafą?

inkageo

Szafa powoli się składa, ona się zmieści na wysokość, tylko nie da się jej postawić bez rozkręcania wszystkich elementów.. A podłogę będziemy szlifować papierem ściernym i kupimy trochę lakieru.. Będzie pewnie różnica w odcieniu, ale to przejście obok łóżka, chodniczek można dać ;) Jestem optymistycznie nastawiona :D Grunt, że będę miała prawdziwą garderobę :D
Imagine there is no hate

marax

Cytat: inkageo w 16 Lut 2013, 15:43:40
Szafa powoli się składa, ona się zmieści na wysokość, tylko nie da się jej postawić bez rozkręcania wszystkich elementów.. A podłogę będziemy szlifować papierem ściernym i kupimy trochę lakieru.. Będzie pewnie różnica w odcieniu, ale to przejście obok łóżka, chodniczek można dać ;) Jestem optymistycznie nastawiona :D Grunt, że będę miała prawdziwą garderobę :D
Ehhh masakra z ta podloga ile to bedzie roboty ja mam taka maszynke do przecierania . Jankupilam pulki w ikea

wrobelek0403

inka, to zycze wytrwalosci ;) lepiej kupic taką nakładkę polerujaca na wiertarke i na najnizszych obrotach przeszlifowac.
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

inkageo

Mamy cały warsztat w piwnicy i garażu, pewnie coś się znajdzie :) Szafa już stoi..jak ja lubię zmiany!
Podoba mi się to lustro:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S09862650/
Szukam też lampy do garderoby, ciekawe czy ta daje dużo światła:
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/70230743/
Pewnie nie..

I fajna jest seria mulig, na przykład ten stojak na ubrania.
Imagine there is no hate

inkageo

Przyszłam się rozliczyć z remontu, bo prawie skończone. Jeszcze trochę rzeczy do uzupełnienia i poprawy, ale to już stopniowo ;)
Zastanawiam się nad zasłonami, ale kolejne szmaty do prania..
Imagine there is no hate