Oprawa slubu - kwartet smyczkowy

Zaczęty przez oliwkaa23, 11 Lis 2007, 15:02:45

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

oliwkaa23

Witam moje kochane!

Zgodnie z zyczeniem, zaczynam sie odzywac! (Oj, jeszcze pozalujecie ;))

A tak w ogole, to widze, ze forum nowe, ale czesc uczestniczek, to ja jeszcze pamietam:
Inkageo, Sierpniowa Julka - miałyście CUDOWNE wesela, a wygladalyscie tak, ze az zazdrość zzera ;)

Ja po polrocznej przerwie wracam do planowania wesela (12 lipca) i wlasnie dalo mi się znalezc kwartet smyczkowy na slub!!
(A na wesele w Zywcu to nie jest takie proste, bo większość zespołów tam po prostu nie dojezdza, a jesli juz, to za koszmarną kase...)
No ale znalazłam :)

.. i w związku  z tym pytanie: jakie utwory polecałybyście na ślub? (Jasne: Ave Maria, Aria na Strunie, itd, ale moze znacie coś mniej znanego, co również jest bardzo piękne)

A moze na Waszym weselu był juz kwartek smyczkowy i macie jakies doswiadczenia, na co zwrócić uwagę?

Pozdrawiam wszystkie forumki!
O.

-------------------
Moje rzeczy ślubne
img507.imageshack.us/my.php?image=rzeczyslubneolahe8.jpg

inkageo

Witaj :) Dziękuję za komplementy :)
Tutaj możesz posłuchać ślubnych utworów i coś wybrać:
http://www.wesela.tsmusic.pl/index.php?art=show&group=1
Imagine there is no hate

tachogti

oliwkaa23, mamy tak samo na imie :D

i napewno z utworow weselnych ODPADA november rain guns'n roses ;p

http://www.yorkshireentertainment.co.uk/genre/string-quartet.htm tu mozna posluchac co takie rozne kwartety graja  :)
Typical sharp-shooting, hard-drinking, katana-wielding, happily divorced housewife :P

callja

#3
Oj, możliwości co do repertuaru na ślub jest w przypadku zespołu smyczkowego baaardzo sporo !!! Choć (lojalnie to zaznaczam...) ja to trochę zboczona jestem na punkcie liturgiczności muzyki, a w przypadku kwartetu smyczkowego ten wymóg to można co najwyżej o kant stołu roztłuc...

Od razu zaznaczam, że jest pewna pula utworów tzw. "hiciorów absolutnych", czyli: ładne, ale oklepane do mdłości - z "Arią" Bacha (wcale nie będąca "na strunie G!"  :zly: ), "Ave Maria" wszelkiej maści (bo jest ich masa wersji) czy marszami weselnymi Mendelssohna i Wagnera. Z rozmysłu, pomysłu i przekory zawsze proponuję zatem wplecenie w ceremonię czegoś ciut mniej oklepanego - ot, taki migdałek dla smaku, coby słodycz ogólna ciastka = muzyce mdłości u słuchacza nie spowodowała ;)

Proponuję zatem przesłuchanie:
- "Preghiery" z "Serenady na smyczki" P. Czajkowskiego (to instrumentalna wersja motetu "Ave verum corpus" W. A. Mozarta = świetny pomysł na moment Komunii)
- Divertimento D-dur KV 136 i Divertimento B-dur KV 137 Mozarta: boska muzyka, szybkie części pienią się jak szampan, wolne niesamowicie wzruszają; w dodatku jest to muzyka dość popularna, ale nie oklepana
- świetne sa fragmenty (zwłaszcza Menuety) z kwartetów Haydna - tu nawet nie podaję konkretów, muzycy bedą wiedzieli, o co chodzi
- "Melodie elegijne" E. Griega - refleksyjna i tęskna muzyka fiordów ;-)

To tak na pierwszy ogień.... miłego szukania/słuchania :)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

oliwkaa23

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi :)
Zaraz zaczynam sluchanie.. ;)
O.

Nika1980

A ile kosztuje taka przyjemność?

callja

Kwartet smyczkowy to z reguły koszt powyżej 1000 zł (albo nawet więcej), czasem z trudem uda się znaleźć zespół biorący po 200 zł od osoby... Zdecydowanie tańsza jest opcja solisty-muzyka, instrumentalisty lub wokalisty. W razie pytań - bez obaw, może będę mogla pomóc, z namiarami włącznie ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /

Nika1980

Szukam pomysłu...może jednak solistka?

szelma

Cytat: Nika1980 w 06 Sie 2009, 22:43:01
Szukam pomysłu...może jednak solistka?

Cśśś... To w tajemnicy Ci poradzę, żebyś napisała do Callji... ;)

Nika1980

Callji...pomożesz ?:-) :-) widzę, że Ty również z Wrocławia...

zwierzatko_mojej_mamy

Nika1980 Callja wpada pozna noca ;D ale na pewno tu zagladnie ;) trzeba sie uzbroic w cierpliwosc ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zosia2007

Nika1980 napisz pw do Calijji bedzie szybciej ;)

callja

Ok, słowo się rzekło, kobyłka u płota - jestem !!! i słucham: w czym mogę pomóc ??? ;)
Nie obrażaj się sam... inni zrobią to lepiej!!! /by teściowa tutora mego ;) /