Fotelik samochodowy

Zaczęty przez salsa, 28 Sty 2013, 19:13:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

salsa

no to na razie mogę rozważać chyba tylko ta easy base ?- to co można bez iso montować - wiec to tylko kwestia tego, ze zapłace za wygode i niemotanie dziecka pasami, tak? hmmmm
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

cumberland

#51
salsa, też się zastanawiałam czy brać bazę czy to zbędny wydatek, ale teraz z perspektywy uważam, że to była bardzo dobra decyzja

fotelik mamy cabrio fix a bazę na isofix easyfix ale to jak dziewczyny piszą musi być samochód z isofixem

to jest mega wygodne!!!! 2 razy jak jechałam z Franem innym samochodem, który nie miał isofixa i nie mogliśmy przełożyć bazy poczułam jak bardzo ;)
no zapinanie fotelika pasami a "wklikanie" go w bazę to wiesz...jak skubać sobie brwi samemu przy ciemnej żarówce vs leżeć sobie wygodnie w luksusowym spa :D

a polowałam na tę bazę na allegro i kupiłam za 199 zł ;D

salsa

Cumber he he fajnie 199 zł i mam luksusowe spa :D

a powaznie to ja nie mam sie co łudzic ze mam te iso fix ale sprawdzę dla pewności

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

konwalia

Salsa nie tylko wygoda, jest stabilniej

ddu

mojemu mężowi nie chciało się próbować montować fotelika, ciągle miał czas, urodziłam dwa tygodnie przed czasem i stałam z helą na parkinku przed szpitalem, a on walczył. w końcu źle zapiłął...
ale potem się naczytał o bezpieczeństwie i teraz jest najmocniej wciskającym dziecko w pasy ojcem na świecie

salsa

tzn zakładając ze nie mam tych isofixów w aucie to i tak moge zamontowac baze easy base? tak ?

ddu znajac mojego G. to jak mu zadałam temat fotelik to zrobi z tego doktorat i obejrzy na youtube filmik jak sie to montuje :D :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

kotabma

#56
Cytat: Kasia w 29 Sty 2013, 08:56:04ktos tu miał problem z pasami hmm konwalia?

ja nie mogłam kiedyś zapiąć fotelika MC w oplu chyba astrze

my mielismy problem z pasami, wlasnie w astrze ;)

Dodany tekst: 29 Sty 2013, 23:50:21

tylko to byla stara astra, miala swoje lata, oj miala :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

marcheewka

Cytat: olgaaa1 w 29 Sty 2013, 07:36:02
Konwalia?? Mając rok mieściła Ci się jeszcze w ten pierwszy fotelik??

Salsa nawet jak ktoś Ci pokaże, jak się montuje, to i tak za pierwszym razem będziecie zestresowani i będzie to najtrudniejsza rzecz na świecie :)
My nie mieliśmy bazy, ale podobno fajną rzeczą jest mieć baze przy drugim foteliku, bo możesz sobie fotelik przekręcić do siebie i ułożyć dziecko dobrze w fotelu i zapiąć bez krzyków.

moja jeżdziła  w pierwszym MC do 15 miesiąca, mieśliła sie w zimowej kurtce bez problemu ( choć 97 centyl), zmienilismy, bo ja nie chciałam już z tyłu jeździć ( a sama to Ola sie darła)

errata

#58
mojej A. chyba, żadne dziecko tu nie pobije, bo spędziła w tym pierwszym foteliku pełne, a może nawet z hakiem 18 miesięcy :D

justynaaaa2

errata wow nieźle ją przetrzymaliście :D

salsa

synek znajomych ma roczek i nadal ten 1. fotelik - wiec tak mi się wydawało, ze chłopak to tak z rok jeździ a dziewczynka ciut dłuzej


dziewczyny powiedzcie mi jeszcze: czy fotelik bezwzględnie nowy czy tez moze byc używany rpzy czym używany to mam na mysli od obcych ludzi bo nie znam teraz nikogo kto ma do sprzedania fotelik dla takiego malucha

i juz sami nie wiemy czy uzywany fotelik to jednak nie ejst zbyt duze ryzyko ?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

elve

w takiej sytuacji - nowy

justynaaaa2

salsa z pewnego źródła to chyba luz, ale od obcych bym się bała, nigdy nie wiadomo co się z nim działo :hmm:

salsa

no własnie jakos boje się zaufac, ze fotelik nie był wypadkowy
niby ile tych dzieci ma wypadki, ale z drugiej strony diabli wiedza czy nie bede miała pecha....
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rubin04

Salsa w sumie moze ja bym Ci nasz Recaro sprzedała. Zdecydowanie bezwypadkowy :D
I nidy nie orzygany :D

taki niebieski http://www.tosia.pl/recaro,young,profi,plus_p200

A na kiedy masz termin? Bo ja w piatek wieczorem na tydzień wyjeżdżam
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Rubin, a czy sa do niego adaptery do Joolza? bo na 100% MC ma takie adaptery i juz je zamówiłam nawet - pytanie czy do tego fotelika one by pasowały? bo ja zamierzam korzystać z zestawu fotelik +stelaż od wózka

nie znam w ogole tej firmy, w sumie wszyscy mowią maxi cosi i tylko takie brałam pod uwage... jak  on wypada w  testach bezpieczeństwa?
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

rubin04

Salsa, w testach bezpieczeństwa jest ok, chyba max w swojej klasie 0-13 kg
M. studniował dłuuugo testy adac itd. My mamy trochę pojechane na punkcie bezpieczeństwa - vide mój wcześniejszy wpis o jechaniu autobusem z dzieckiem :D

Co do adapterów do stelaża to pojecia nie mam bo nie korzystałam tylko wyrabiałam mięśnie :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

#67
no ale np jechałaś do rynku/galerii etc i kilka godzin nosiłaś fotelik a w nim dziecko ? to podziwami !! ja chyba nie mam tyle siły (raczej na pewno) :D
u mnie dziewczyny montowały na stelazu i mozna było po sklepie latac, po knajpach na kawce, nad wisła etc - nie brały juz do tego wózka, sam stelaz tylko

ale warunek taki ze muszą byc te adaptery a podobno do kazdego wózka sa inne.... tzn na tym tez się słabo znam, wiem ze te do MC sa do kazdego wózka inne
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

didi_loczek

salsa fotelik kupiłabym nowy. Jeśli używany, to tylko od dobrego znajomego, nigdy od obcego.

rubin04

Salsa no po galeriach z dzieckiem nie biegałam.. ale jak gdzies jechałam to brałam gondolkę do bagażnika i przekłądałam dziecia bo wtedy była opcja ze lepiej sobie na płasko pośpi, buda zasłonię itd.

A jak na którkie zakupy do sklepu wpadałam to nosidełko do wózka zakupowego wrzucałam :D

Pewnei jakbym miała adapter i wózek kompatybilny to bym korzystała ale tak to nie odczułam jakos tego braku.
Bo ja wózek-gondolkę miałam sprzed 12 lat :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

cumberland

a ja mam adaptery i bardzo często korzystam
i właśnie najczęściej na zakupach, no spore udogodnienie to jest jak dla mnie

olgaaa1

Cytat: salsa w 31 Sty 2013, 00:47:14
no ale np jechałaś do rynku/galerii etc i kilka godzin nosiłaś fotelik a w nim dziecko ? to podziwami !! ja chyba nie mam tyle siły (raczej na pewno) :D
u mnie dziewczyny montowały na stelazu i mozna było po sklepie latac, po knajpach na kawce, nad wisła etc - nie brały juz do tego wózka, sam stelaz tylko

ale warunek taki ze muszą byc te adaptery a podobno do kazdego wózka sa inne.... tzn na tym tez się słabo znam, wiem ze te do MC sa do kazdego wózka inne

Salsa w foteliku dziecko może leżeć 2h później należy robić przerwy. Ale ogólnie noworodki i niemowlaki nie powinny za długo w tym leżeć.
My kupiliśmy adapter, bo też myśleliśmy, że tak bedzie super i mieliśmy w tym adapterze dziecko raz, a poźniej nam jej było żal i zabieraliśmy wózek. Jak biorę już stelaż, to co mi szkodzi jeszcze reszta. Więc nie nastawiaj się na ten adapter

Kasia

My braliśmy cały wózek zawsze, ew. na szybki wyskok to fotelik w rekę - ale to jest męka okrutna, sczzerze to nawet samo dziecko dla nieprzyzwyczajonej osoby tez jest MEGA ciężkie do ciągłego noszenia, raz się tak wybralismy, na chwile do dwóch sklepów na galerii - masakra


IMO adaptery to raczej duza wygoda :D

justynaaaa2

Cytat: cumberland w 31 Sty 2013, 10:40:40
a ja mam adaptery i bardzo często korzystam
i właśnie najczęściej na zakupach, no spore udogodnienie to jest jak dla mnie
mi się też wydaje, że będę z opcji wpinania fotelika w stelaż korzystać często :) zwłaszcza, że ten fotel ciężki i targać go w ręku nie zamierzam
a że fotelik mam rozkładany na płasko to myślę, że dla dziecka i jego kręgosłupa mała różnica czy fotelik czy wózek  :hmm:
no i w moim przypadku adaptery niepotrzebne, więc nic nie tracę na tym :)

Kasia

masz fotelik od stokke?
fajny?