Fotelik samochodowy

Zaczęty przez salsa, 28 Sty 2013, 19:13:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

konwalia

Co do marudzenia,  to wasza decyzja, moim zdaniem dla bezpieczeństwa marudzenia są akceptowalne.
Ja przesadzalam Dagę jak miała 3l i ok 3-4mce, po wakacjach jakoś jak już przekroczyła 18 kg i zalowalam,  że nadal nie może jeździć w uprzęży

tiliam

O tym zdejmowaniu kurtki to od zawsze słyszałam, ale niestety jak jade z małym do sklepu niedaleko to samochód nie zdąży sie nagrzać i mi go po prostu szkoda ze zmarznie i tej kurtki mu niestety nie zdejmuje. Tak jak i sama sie nie rozbieram na 5 min jazdy autem zima.W dłuższa drogę zdejmuje i sobie i jemu zawsze.



Jo,
A te 3 foteliki sa chyba od 4 roku zycia, jakos tak - wcześniej sie nie zaleca ze względu na bezpieczeństwo - chodzi tez o sposób przypinania dziecka - w tych 3 sa juz tylko zwykle pasy (chyba).
Ale rozumiem, ze masz dylemat - ja bym jednak sama waga sie nie sugerowała i jak cos rozważyłabym ten z zakresu 9-36 - ja kupiłam niedawno wlasnie taki do drugiego auta - jest bardzo fajny ma normalne 5 pktowe pasy, ktore potem mozna zmienić na te normalne. Ja mam Recaro Young sport Hero.
Ale tak czy siak musisz podjechać do sklepu i przymierzyć.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

jo_miekka

Nie sugeruję się wagą. Sugeruję się tym, że jej ciasno. Sama nie chciałabym jeździć w długą podróż nie mogąc się ruszyć.

mobka

Jo, ale przy prawidłowo zapietych pasach dziecko nie ma szans się ruszyć. I to nie kwestia fotelika. Szymon tez marudzi, że go pupa boli. No i poboli jeszcze trochę. Rok na pewno.

OlaFasola

#429
jo, a może inny model z zakresu do 18 kg.  my mamy teraz maxi cosi tobi dla jednego i drugiego. Nie mam porównania do innych z tego zakresu, ale wydaje się całkiem spory.

OlaFasola

Cytat: OlaFasola w 29 Gru 2015, 20:46:36
jo, a może inny model z zakresu do 18 kg.  my mamy teraz maxi cosi tobi dla jednego i drugiego. Nie mam porównania do innych z tego zakresu, ale wydaje się całkiem spory.

mobka

Ola, on jest ponoć węższy od romera :D

OlaFasola

Cytat: mobka w 29 Gru 2015, 20:59:45
Ola, on jest ponoć węższy od romera :D
szkoda, ale może są inne foteliki jakieś bardziej obszerne. ja się nie interesowalam, bo moje się skarżyly najwyżej na twardość i ból tyłka przy dłuższych trasach.

jestynka

Cytat: jo_miekka w 29 Gru 2015, 17:28:45
Wiedziałam, że będzie o tym, że za wcześnie i o opadających łbach :D

No Jagodzie ciasno ewidentnie. W ramionach i w udach. Tak, bez kurtki.
A te foteliki o większym zakresie? 9-36kg czy jak to tam?

jo my też zmieniamy Gai fotelik na większy ,ten od 15 kg. Będzie miałą po Filipie taki https://www.google.pl/search?q=maxi+cosi+15&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiPp8uWjZDKAhUjfHIKHXzdDFgQ_AUIBygB&biw=1920&bih=946#imgrc=-fFSCbUCQpFdaM%3A dobrze się w nim układa (lepiej niż Filip, jemu chcemy dlatego zmienić) jak śpi opiera głowę o bok fotelika. Ogólnie go nie polecam, bo on słabo wypada,ale piszę, że Gaja też się do takiego kwalifikuję, czekam jak ją przesadziy, bo się ciśnie w tym co ma.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: niewiemjaka w 29 Gru 2015, 16:35:51opadajaca głowa czyli broda na klacie  to nie to samo co z Twoich barwnych opisów wynika :d
bo już się zastanawiałam, czy nie masz zepsutych pasów
no wiec sama dumalam, o co Wam moze chodzic z dopietymi pasami i z tym, ze na scisk maja byc i ze ludzie raz ustawia, a potem nie dopasowuja i niestety nie kumam

pasy w diono, jak i zakladam w kazdym trzecim foteliku sa normalnymi pasami, prawda? i je sie tylko przeklada przez szlufke, nie mocuje sie ich na sztywno niczym

zatem, jesli pasy dzialaja, tak jak pasy ;) to przy braku wypadku daja sie rozciagnac, jak sie czlowiek rusza w aucie, nie? luzuja sie troche, potem wracaja, tak? czy na razie moje auto dziala tak, jak wszystkim? :> pasy sie blokuja przy ostrych ruchach. jesli dziecko mi zasypia i ciezarem swojego ciala opada to pasy nie luzuja sie oczywiscie calkiem, ale tez nie trzymaja ciala na mur i troche opada ;)
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

#435
zwierzu tak, racja, pasy sie blokują przy gwałtownych ruchach
no ale i tak nie wiem, jak moze dziecko wisiec na pasach, po prostu naturalnie jadąc, lekko przechylając plecy w tył zasypia sie tak, że leci sie do tyłu na oparcie, głowa w bok lub do tyłu

sama jak zasypiam to sie opieram plecami, nigdy nie lece w przód, nigdy nie widziałam tez żadnego dziecka, które by leciało w przód
problem jest jedynie z "ustawieniem" głowy, ale to albo głowa leci na ramię w bok opierając się o skrzydełka, albo do góry, no czasem przy hamowaniu kita broda w klate ale potem podnosi i tak do pionu

albo masz wyjątkowe dziecko, albo wyjątkowo fotel niewygodny ? nie wiem..
nie zrobiłam foty jak młody spał, siedziałam z tyłu, ale spał jak zwykle cała drogę 3h przyklejony policzkiem bokiem do oparcia i zagłówka fotelika, aaaa i gadał przez sen :D

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: niewiemjaka w 04 Sty 2016, 13:42:35lekko przechylając plecy w tył zasypia sie tak, że leci sie do tyłu na oparcie,
no ale wlasnie w tym tkwi problem, moje dziecko przy tak ustaionym foteliku nie przechyla sie zasypiajac w tyl lol tylko w przod lol lol
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: niewiemjaka w 04 Sty 2016, 13:42:35o czasem przy hamowaniu kita broda w klate ale potem podnosi i tak do pionu
nigdy :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

niewiemjaka

Cytat: zwierzatko_mojej_mamy w 04 Sty 2016, 13:55:31no ale wlasnie w tym tkwi problem, moje dziecko przy tak ustaionym foteliku nie przechyla sie zasypiajac w tyl
może woli spać na brzuchu ? :D :D

Angie

To moja Lena jest jak Fran.
Czasem ułoży się dobrze i głowa nie spada ale często leci cała do przodu.

zwierzatko_mojej_mamy

Cytat: Angie w 04 Sty 2016, 15:00:05
To moja Lena jest jak Fran.
Czasem ułoży się dobrze i głowa nie spada ale często leci cała do przodu.
maja srodek ciezkosci gdzie indziej - moze to zaleta :) trzeba sprawdzic w wujku guglu, czy przypadkiem to nie atut przy jakichs sportach :D
oprócz marzeń, warto też mieć wódkę


http://metryczki.pl/
www.annawilk.pl

aniak1211

Dziewczyny,jak dlugo mozna uzywac fotelik,mam na mysli drugi,jaka ma zywotnosc,czy dwojka dzieci moze uzywac?
Z tego co pamietam to nie za dlugo,rozgladam sie za fotelikiem a mam jeszcze stary po Dominice i nie jestem pewna czy to dobry pomysl,przed nami dlugie trasy do PL.

konwalia

5-6 lat max przyjmuje się właściwości i żywotność plastików, starzeją się, pracują itp

magdalinska

#443
potrzebuje fotelik dla Szyma, 9-18, co polecacie?
chyba popularny na strefie jest maxi cosi tobi?

aha i jeszcze pytanie odnosnie isofix. czy jak kupie jakis montowany na isofix, to moge go zamontowac na pasie w aucie, gdzie nie ma isofix? czy to juz wyklucza? bo jak nie mozna na pasach, to musze bez isofixa kupic

didi_loczek

Cytat: magdalinska w 19 Sty 2016, 10:26:55
chyba popularny na strefie jest maxi cosi tobi?

My ten mieliśmy dla Wojtka i mogę polecić. Na temat innych modeli nie mam zdania ;).

justynaaaa2

My mamy maxi cosi milofix, on chyba bardzo podobny do tobi może ciut szerszy i ma opcję tyłem do 13 kg
Jest bardzo ok :)

aniak1211

magdalinska, isofix jest zapieciem dodatkowym do pasow,te zaczepy mozna schowac i fotelik zamontowac w aucie bez isofixa,samym pasem. My taki fotelik uzywamy z zaczepami w aucie bez isofix,bylam pewna ze nowe auto bedzie mialo a tu brak:D

aniak1211

Tez mysle o maxi cosi tobi,rozwazam rubi i priori ale jeszcze mam czas na decyzje;)

magdalinska

aniak w tym foteliku 15-36 tak na pewno jest, ale nie wiem własnie jak jest w przypadku tych 9-18. moj brat ma na isofixie maxi cosi rubi chyba i ma na dole taką baze montowana na isofix i mowil, ze tam jest jakas szyna i nie mozna tego juz zamontowac pasami, bo cos tam  :mysli:

aniak1211

Hmmm,nie wiem teraz.  Trzeba w sklepie zobaczyc :)