Fotelik samochodowy

Zaczęty przez salsa, 28 Sty 2013, 19:13:55

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Salsa ja sie zgadzam z twoja koleżanka. Jak masz fundusze to bierz bazę. To naprawdę wygoda. Pasy rzeczywiście sie w miarę łatwo mogą i zapina ale baza jeszcze bardziej to ułatwia. Mi było szkoda kasy ale widzę plusy posiadania bazy.


No właśnie, za krótkie pasy. W niektórych samochodach nie zapowiedź fotelika pasami i baza jest niezbędna.

konwalia

ja uważam, że to było dobrze wydane 500zł
poza tym nie wyobrażam sobie roczniaka z nogami uwięzionymi pod pasem

i dla mnie stabilność bez porównania

najlepiej zmierz tak i tak i rozważ

rubin04

#27
Cytat: golinda w 28 Sty 2013, 21:29:04no ale czemu mi to piszesz?
bo mi juz zmęczenie na mózg padło :D
Do Salsy miało być :D

Dodany tekst: 28 Sty 2013, 22:03:30

Cytat: kotabma w 28 Sty 2013, 21:29:43tylko komunikacja miejska lub nawet pkp
a ja unikam autobusów jak tylko mogę z małym dzieckiem, bo przecioez w takim autobusie dziecko na rękach to w przypadku jakiegoś wypadku to masakra..
P. juz jest tak do pasów przyzwyczajony że po pierwszej wycieczce z przedszkola do straży pozarnej to mi nie o straży opowiadał tylko o tym, że w autbus był niebezpieczny bo pasów nie miał.
P. to mi nie pozwoli autem ruszyc jak widzi że pasów nie zapięłam.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

justynaaaa2

ja też się zastanawiam ale szkoda mi 500 zł. tylko ze względu na wygodę ;) gdyby to jakoś znacząco wpływało na bezpieczeństwo, myślę że łatwiej by się było zdecydować :)
ten fotelik jest tak ciężki, że jak sobie pomyślę że mam go jeszcze motać tymi pasami (wiem, że to łatwe po kilku razach) to aż mi się gorąco robi :crazy: no i chyba nigdzie nie będę go nosić, będę musiała mieć zawsze ze sobą stelaż wózka ;D

kotabma

Cytat: rubin04 w 28 Sty 2013, 22:00:03a ja unikam autobusów jak tylko mogę z małym dzieckiem, bo przecioez w takim autobusie dziecko na rękach to w przypadku jakiegoś wypadku to masakra.
ale na jakich rekach? w wozku
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Kasia

RUBIN, przesadzasz ;)
Z dzieckiem to sie siedzi i raczej nie ma problemów aby ci ktoś miejsce ustąpił.

konwalia

Cytat: justynaaaa2 w 28 Sty 2013, 22:04:46że jak sobie pomyślę że mam go jeszcze motać tymi pasami
z bazą robisz klik

ja w autobusie w gondoli miałam schizy, ze przy hamowaniu mi wypadnie, starałam się nie jeździc za dużo, bo gorąco i niewygodnie

rubin04

Kasia, ale ja mam wizję ze na siedzaco to dziecko mi z rak wylatuje :D
(tak, wiem, demonizuję prędkosci rozwijane przez MPK i PKP) :D
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

konwalia

Cytat: rubin04 w 28 Sty 2013, 22:10:29
Kasia, ale ja mam wizję ze na siedzaco to dziecko mi z rak wylatuje :D
(tak, wiem, demonizuję prędkosci rozwijane przez MPK i PKP) :D
to nie ma takiej opcji, jak wezmiesz dziecko na ręce, to musisz juz zapłacić bilet za wózek

Kasia

Konwalia w Warszawie takiego debilizmu nie ma :)

justynaaaa2

Cytat: konwalia w 28 Sty 2013, 22:10:20
z bazą robisz klik
no wiem :) ale nadal się zastanawiam czy to klik jest warte 500 zł. :D

kotabma

ja zawsze staje w miejscu dla wozkow, tylem do kierunku jazdy, blokuje hamulec wozka i tyle
podczas wypadku zarowno w aucie, w autobusie i w pociagu bezpiecznie nie jest
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

zuzia

Cytat: golinda w 28 Sty 2013, 20:13:13
same pasy
spoko, my jak wyszliśmy ze szpitala, to też mieliśmy problem lol

w usa w niektorych stanach nie "wydadza" dzieckaze szpitala jak nie masz zaswiadczenia z policji ze umiesz prawidłowo fotelik montowac :)

wrobelek0403

Cytat: konwalia w 28 Sty 2013, 22:11:16
to nie ma takiej opcji, jak wezmiesz dziecko na ręce, to musisz juz zapłacić bilet za wózek

zartujesz???? :padam: znaczy sie  jak wyje, to nie wolno na rece, bo mandat???? ja pierdole, codziennie upewniam sie, ze na komunikacje Grobela nie dam ani grosza, to juz wole nie pic na imprezie :D
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

olgaaa1

Cytat: konwalia w 28 Sty 2013, 21:55:05
ja uważam, że to było dobrze wydane 500zł
poza tym nie wyobrażam sobie roczniaka z nogami uwięzionymi pod pasem

i dla mnie stabilność bez porównania

najlepiej zmierz tak i tak i rozważ

Konwalia?? Mając rok mieściła Ci się jeszcze w ten pierwszy fotelik??

Salsa nawet jak ktoś Ci pokaże, jak się montuje, to i tak za pierwszym razem będziecie zestresowani i będzie to najtrudniejsza rzecz na świecie :)
My nie mieliśmy bazy, ale podobno fajną rzeczą jest mieć baze przy drugim foteliku, bo możesz sobie fotelik przekręcić do siebie i ułożyć dziecko dobrze w fotelu i zapiąć bez krzyków.

feeling.good

Moja córa rok już ma i wciąż jeździ w pierwszym foteliku. Nawet w kombinezonie daje radę.

konwalia

#41
Tak, mimo ze przekraczała siatki centylowe jeździła do 13mca i mogłaby dłużej, ale nie chciała polskedzaco
Dziecko może jeździć w pierwszym fotelu póki nie wystaje glowa, nogi mogą, albo dziecko nie przekroczy homologacji ba pady-zwykle 13kg, ale zwykle rodzice za wcześnie przesadzaja w kolejny fotel
Z tym, ze ja nadal wizę tyłem, bo tak bezpieczniej, takiego mam hopla

Dodany tekst: 29 Sty 2013, 07:52:24

Olga ale te przekręca e fotele maja 3gwiazdku w ssać, w testach skandynawskich w ogóle odpadają, bo ich nie testują i są przodem, dla mnie same na nie

rubin04

Cytat: feeling.good w 29 Sty 2013, 07:46:00Moja córa rok już ma i wciąż jeździ w pierwszym foteliku. Nawet w kombinezonie daje radę.
moja też się ejszcze mieści spokojnie ale Mila to przypadek ekstremalny :D
no i zazwyczaj jeździ juz w tym wiekszym, MC Tobi, a Recaro mamy awaryjnie jakby cos z zamianą aut w ciągu tygodnia nam nie wyszło.
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login
  Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

salsa

Cytat: mobka w 28 Sty 2013, 21:33:33
Salsa, a ta wasza mazda ma 3 drzwi?
nie, to normalne 5-drzwiowe auto :) dośc pojemne

Cytat: konwalia w 28 Sty 2013, 21:46:30mc pebble, bo to nowsze konstrukcje niż cabrio
czyli cabrio fix nie ?

a ryzykowałabys uzywany czy raczej bezwzglednie nowy?


Cytat: konwalia w 28 Sty 2013, 21:46:30ja miałam bazę easybase, ona teoretycznie nie poprawia bezpieczeństwa, ale masz zminimalizowane ryzyko złego zapięcia i fotelik jest dużo stabilniejszy
hmmm a drogo Cie to wyszło? kupowałas uzywaną czy nową ?

Cytat: Kasia w 28 Sty 2013, 21:49:07Salsa ja sie zgadzam z twoja koleżanka. Jak masz fundusze to bierz bazę. To naprawdę wygoda. Pasy rzeczywiście sie w miarę łatwo mogą i zapina ale baza jeszcze bardziej to ułatwia.
no wałsnie fundusze niby powstały, bo dzieki kupieniu tego wózka duzooo taniej zaoszczędziłam, tylko własnie chciałabym żeby to miało sens :)
Kasia, piszesz ze oasy moga byc za krókie-sprawdzimy to-dzieki za uwagę, bo nie brałam tego pod uwagę
choc u nas te pasy w sumie długaśne, ale sprawdzę, chyba jednak kolejna wizyta w tym przeklętym sklepie nas nie ominie :P

Cytat: konwalia w 28 Sty 2013, 21:55:05poza tym nie wyobrażam sobie roczniaka z nogami uwięzionymi pod pasem
aha czyli dziecko jest w aucie omotane tymi pasami? a z bazą tego nie ma?


to na jak długo starcza ten 1. fotelik ? ja myslałam ze rok to standard ;)


Dziekuje za wszystkie wypowiedzi i :beer: :beer: :beer: za pomoc
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

Cytat: salsa w 29 Sty 2013, 08:51:57Kasia, piszesz ze oasy moga byc za krókie-sprawdzimy to-dzieki za uwagę, bo nie brałam tego pod uwagę

ktos tu miał problem z pasami :hmm: konwalia?

ja nie mogłam kiedyś zapiąć fotelika MC w oplu chyba astrze

olgaaa1

ja miałam fotelik emmaljunga i tam o ile głowa jej się mieściła i nie wystawała, to nie wchodziły jej barki w ten fotelik i musieliśmy go wymienić, bo strasznie płakała

mignon

salsa, ja mam używaną bazę z pewnego źródła - easyfix, wpina się do samochodu na isofix, jeżeli masz samochód z 2006 roku lub nowszy to ten isofix masz bądź masz możliwosć jego zamontowania - to są takie haki między siedzeniem a oparciem - jak włożysz rękę to poczujesz

nie powiem Ci co jest lepsze - z bazą lub bez, bo nie mam porównania i obym nigdy na własnej skórze nie musiała też się przekonywać czy jest bezpieczniejsze ;D

nie wiem jak się montuje fotelik na pasy, ale w bazie nic nie opina dziecku nóg, fotelik po prostu wpinasz na jeden klik - jak się pojawi zielony guziczek to znak, że fotelik jest przypięty prawidłowo i w drogę


Kasia

Cytat: mignon w 29 Sty 2013, 09:02:07masz bądź masz możliwosć jego zamontowania

warto zamontować, przyda sie do trzeciego fotelika :D


salsa

mignon mam starszy  ;)
ale mamy w planie go zmienic w tym roku lub na poczatku przyszłego, zobaczymy bo szykuje nam sie jeszcze remont i nie wiem jak wydolimy finansowo

takze ja mu juz nic nie bede montowac, musi byc tak, jak jest
Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

Guests are not allowed to view images in posts, please Register or Login

mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć ;)

Kasia

czyli baza pod isofix odpada całkowicie