Autor Wątek: Fotelik samochodowy  (Przeczytany 25940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kasia

Odp: Fotelik samochodowy
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Sty 2013, 21:49:07 »
Salsa ja sie zgadzam z twoja koleżanka. Jak masz fundusze to bierz bazę. To naprawdę wygoda. Pasy rzeczywiście sie w miarę łatwo mogą i zapina ale baza jeszcze bardziej to ułatwia. Mi było szkoda kasy ale widzę plusy posiadania bazy.

No właśnie, za krótkie pasy. W niektórych samochodach nie zapowiedź fotelika pasami i baza jest niezbędna.
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Może nie jestem doskonała, może Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj   ale doskonale sobie z tym radzę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #26 dnia: 28 Sty 2013, 21:55:05 »
ja uważam, że to było dobrze wydane 500zł
poza tym nie wyobrażam sobie roczniaka z nogami uwięzionymi pod pasem

i dla mnie stabilność bez porównania

najlepiej zmierz tak i tak i rozważ

rubin04

« Odpowiedź #27 dnia: 28 Sty 2013, 22:00:03 »
no ale czemu mi to piszesz?
bo mi juz zmęczenie na mózg padło Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Do Salsy miało być Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dodany tekst: 28 Sty 2013, 22:03:30
tylko komunikacja miejska lub nawet pkp
a ja unikam autobusów jak tylko mogę z małym dzieckiem, bo przecioez w takim autobusie dziecko na rękach to w przypadku jakiegoś wypadku to masakra..
P. juz jest tak do pasów przyzwyczajony że po pierwszej wycieczce z przedszkola do straży pozarnej to mi nie o straży opowiadał tylko o tym, że w autbus był niebezpieczny bo pasów nie miał.
P. to mi nie pozwoli autem ruszyc jak widzi że pasów nie zapięłam.
« Ostatnia zmiana: 28 Sty 2013, 22:03:30 wysłana przez rubin04 »

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #27 dnia: 28 Sty 2013, 22:00:03 »

justynaaaa2

« Odpowiedź #28 dnia: 28 Sty 2013, 22:04:46 »
ja też się zastanawiam ale szkoda mi 500 zł. tylko ze względu na wygodę Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj gdyby to jakoś znacząco wpływało na bezpieczeństwo, myślę że łatwiej by się było zdecydować Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ten fotelik jest tak ciężki, że jak sobie pomyślę że mam go jeszcze motać tymi pasami (wiem, że to łatwe po kilku razach) to aż mi się gorąco robi Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj no i chyba nigdzie nie będę go nosić, będę musiała mieć zawsze ze sobą stelaż wózka Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Głupie myśli ma każdy, ale mądry je przemilcza...

kotabma

« Odpowiedź #29 dnia: 28 Sty 2013, 22:05:58 »
a ja unikam autobusów jak tylko mogę z małym dzieckiem, bo przecioez w takim autobusie dziecko na rękach to w przypadku jakiegoś wypadku to masakra.
ale na jakich rekach? w wozku

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #29 dnia: 28 Sty 2013, 22:05:58 »

Kasia

« Odpowiedź #30 dnia: 28 Sty 2013, 22:07:46 »
RUBIN, przesadzasz Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Z dzieckiem to sie siedzi i raczej nie ma problemów aby ci ktoś miejsce ustąpił.

konwalia

« Odpowiedź #31 dnia: 28 Sty 2013, 22:10:20 »
że jak sobie pomyślę że mam go jeszcze motać tymi pasami
z bazą robisz klik

ja w autobusie w gondoli miałam schizy, ze przy hamowaniu mi wypadnie, starałam się nie jeździc za dużo, bo gorąco i niewygodnie

rubin04

« Odpowiedź #32 dnia: 28 Sty 2013, 22:10:29 »
Kasia, ale ja mam wizję ze na siedzaco to dziecko mi z rak wylatuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
(tak, wiem, demonizuję prędkosci rozwijane przez MPK i PKP) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

konwalia

« Odpowiedź #33 dnia: 28 Sty 2013, 22:11:16 »
Kasia, ale ja mam wizję ze na siedzaco to dziecko mi z rak wylatuje Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
(tak, wiem, demonizuję prędkosci rozwijane przez MPK i PKP) Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
to nie ma takiej opcji, jak wezmiesz dziecko na ręce, to musisz juz zapłacić bilet za wózek

Kasia

« Odpowiedź #34 dnia: 28 Sty 2013, 22:13:10 »
Konwalia w Warszawie takiego debilizmu nie ma Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

justynaaaa2

« Odpowiedź #35 dnia: 28 Sty 2013, 22:14:35 »
z bazą robisz klik
no wiem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj ale nadal się zastanawiam czy to klik jest warte 500 zł. Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

kotabma

« Odpowiedź #36 dnia: 28 Sty 2013, 22:16:10 »
ja zawsze staje w miejscu dla wozkow, tylem do kierunku jazdy, blokuje hamulec wozka i tyle
podczas wypadku zarowno w aucie, w autobusie i w pociagu bezpiecznie nie jest

zuzia

« Odpowiedź #37 dnia: 28 Sty 2013, 22:44:40 »
same pasy
spoko, my jak wyszliśmy ze szpitala, to też mieliśmy problem Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

w usa w niektorych stanach nie "wydadza" dzieckaze szpitala jak nie masz zaswiadczenia z policji ze umiesz prawidłowo fotelik montowac Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

wrobelek0403

« Odpowiedź #38 dnia: 28 Sty 2013, 23:58:57 »
to nie ma takiej opcji, jak wezmiesz dziecko na ręce, to musisz juz zapłacić bilet za wózek

zartujesz???? Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj znaczy sie  jak wyje, to nie wolno na rece, bo mandat???? ja pierdole, codziennie upewniam sie, ze na komunikacje Grobela nie dam ani grosza, to juz wole nie pic na imprezie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Za dwadzieścia lat bar­dziej będziesz żałował te­go, cze­go nie zro­biłeś, niż te­go, co zro­biłeś. Więc od­wiąż li­ny, opuść bez­pie­czną przys­tań. Złap w żag­le pomyślne wiat­ry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. /M.Twain/

olgaaa1

« Odpowiedź #39 dnia: 29 Sty 2013, 07:36:02 »
ja uważam, że to było dobrze wydane 500zł

i dla mnie stabilność bez porównania

najlepiej zmierz tak i tak i rozważ

Konwalia?? Mając rok mieściła Ci się jeszcze w ten pierwszy fotelik??

Salsa nawet jak ktoś Ci pokaże, jak się montuje, to i tak za pierwszym razem będziecie zestresowani i będzie to najtrudniejsza rzecz na świecie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
My nie mieliśmy bazy, ale podobno fajną rzeczą jest mieć baze przy drugim foteliku, bo możesz sobie fotelik przekręcić do siebie i ułożyć dziecko dobrze w fotelu i zapiąć bez krzyków.

Strefa Ślubna

« Odpowiedź #39 dnia: 29 Sty 2013, 07:36:02 »

feeling.good

« Odpowiedź #40 dnia: 29 Sty 2013, 07:46:00 »
Moja córa rok już ma i wciąż jeździ w pierwszym foteliku. Nawet w kombinezonie daje radę.

konwalia

« Odpowiedź #41 dnia: 29 Sty 2013, 07:50:18 »
Tak, mimo ze przekraczała siatki centylowe jeździła do 13mca i mogłaby dłużej, ale nie chciała polskedzaco
Dziecko może jeździć w pierwszym fotelu póki nie wystaje glowa, nogi mogą, albo dziecko nie przekroczy homologacji ba pady-zwykle 13kg, ale zwykle rodzice za wcześnie przesadzaja w kolejny fotel
Z tym, ze ja nadal wizę tyłem, bo tak bezpieczniej, takiego mam hopla

Dodany tekst: 29 Sty 2013, 07:52:24
Olga ale te przekręca e fotele maja 3gwiazdku w ssać, w testach skandynawskich w ogóle odpadają, bo ich nie testują i są przodem, dla mnie same na nie
« Ostatnia zmiana: 29 Sty 2013, 07:52:24 wysłana przez konwalia »

rubin04

« Odpowiedź #42 dnia: 29 Sty 2013, 08:42:05 »
Moja córa rok już ma i wciąż jeździ w pierwszym foteliku. Nawet w kombinezonie daje radę.
moja też się ejszcze mieści spokojnie ale Mila to przypadek ekstremalny Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
no i zazwyczaj jeździ juz w tym wiekszym, MC Tobi, a Recaro mamy awaryjnie jakby cos z zamianą aut w ciągu tygodnia nam nie wyszło.

salsa

« Odpowiedź #43 dnia: 29 Sty 2013, 08:51:57 »
Salsa, a ta wasza mazda ma 3 drzwi?
nie, to normalne 5-drzwiowe auto Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj dośc pojemne

mc pebble, bo to nowsze konstrukcje niż cabrio
czyli cabrio fix nie ?

a ryzykowałabys uzywany czy raczej bezwzglednie nowy?

ja miałam bazę easybase, ona teoretycznie nie poprawia bezpieczeństwa, ale masz zminimalizowane ryzyko złego zapięcia i fotelik jest dużo stabilniejszy
hmmm a drogo Cie to wyszło? kupowałas uzywaną czy nową ?

Salsa ja sie zgadzam z twoja koleżanka. Jak masz fundusze to bierz bazę. To naprawdę wygoda. Pasy rzeczywiście sie w miarę łatwo mogą i zapina ale baza jeszcze bardziej to ułatwia.
no wałsnie fundusze niby powstały, bo dzieki kupieniu tego wózka duzooo taniej zaoszczędziłam, tylko własnie chciałabym żeby to miało sens Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
Kasia, piszesz ze oasy moga byc za krókie-sprawdzimy to-dzieki za uwagę, bo nie brałam tego pod uwagę
choc u nas te pasy w sumie długaśne, ale sprawdzę, chyba jednak kolejna wizyta w tym przeklętym sklepie nas nie ominie Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

aha czyli dziecko jest w aucie omotane tymi pasami? a z bazą tego nie ma?

to na jak długo starcza ten 1. fotelik ? ja myslałam ze rok to standard Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Dziekuje za wszystkie wypowiedzi i Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj za pomoc
Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
mąż mężem ale życie prywatne trzeba mieć Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

Kasia

« Odpowiedź #44 dnia: 29 Sty 2013, 08:56:04 »
Kasia, piszesz ze oasy moga byc za krókie-sprawdzimy to-dzieki za uwagę, bo nie brałam tego pod uwagę

ktos tu miał problem z pasami Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj konwalia?

ja nie mogłam kiedyś zapiąć fotelika MC w oplu chyba astrze

olgaaa1

« Odpowiedź #45 dnia: 29 Sty 2013, 08:57:47 »
ja miałam fotelik emmaljunga i tam o ile głowa jej się mieściła i nie wystawała, to nie wchodziły jej barki w ten fotelik i musieliśmy go wymienić, bo strasznie płakała

mignon

« Odpowiedź #46 dnia: 29 Sty 2013, 09:02:07 »
salsa, ja mam używaną bazę z pewnego źródła - easyfix, wpina się do samochodu na isofix, jeżeli masz samochód z 2006 roku lub nowszy to ten isofix masz bądź masz możliwosć jego zamontowania - to są takie haki między siedzeniem a oparciem - jak włożysz rękę to poczujesz

nie powiem Ci co jest lepsze - z bazą lub bez, bo nie mam porównania i obym nigdy na własnej skórze nie musiała też się przekonywać czy jest bezpieczniejsze Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

nie wiem jak się montuje fotelik na pasy, ale w bazie nic nie opina dziecku nóg, fotelik po prostu wpinasz na jeden klik - jak się pojawi zielony guziczek to znak, że fotelik jest przypięty prawidłowo i w drogę

Kasia

« Odpowiedź #47 dnia: 29 Sty 2013, 09:03:23 »
masz bądź masz możliwosć jego zamontowania

warto zamontować, przyda sie do trzeciego fotelika Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj

salsa

« Odpowiedź #48 dnia: 29 Sty 2013, 09:15:15 »
mignon mam starszy  Nie masz uprawnień, aby oglądać tę zawartość. Zarejestruj się lub Zaloguj
ale mamy w planie go zmienic w tym roku lub na poczatku przyszłego, zobaczymy bo szykuje nam sie jeszcze remont i nie wiem jak wydolimy finansowo

takze ja mu juz nic nie bede montowac, musi byc tak, jak jest

Kasia

« Odpowiedź #49 dnia: 29 Sty 2013, 09:20:00 »
czyli baza pod isofix odpada całkowicie